MySQL, PHP i "Drupal"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MySQL, PHP i "Drupal"


22.06.2005 | 10:23
'bar dan!
Eto, nešto eksperimentiram sa Drupalom ( www.drupal.org ), pa mi treba MySQL ili slično da ga konfiguriram, a najbolje kad bi mogo pokrenuti neki virtualni server na svojoj mašini da podesim stvari, jerbo na hostu na koji bi stavljo je instaliran apache, ali ne da mi se preko terminala i remota sređivat taj drupal, rađe bi ga iskonfiguriro offline, pa ga samo uploado.
Tražio sam na googlu virtualni server za Osx, ali nisam ništa pametno našo, samo virtualne domene i virtualne mailove, a oped ne da mi se instalirati MySQL server na svoju mašinu, ako baš ne trebam...
Prijedlozi?
22.06.2005 | 12:56
Evo rjesenja tvojih dvojbi:
www.mamp.de/en/home/
22.06.2005 | 17:04
fala Riba.. umeđuvremenu sam sredio s adminom da mi je otvorio bazu mySql-a, no... ne da mi se to konfigurirati na lajni... nije pametno (bar po meni, makar je fora), no definitivno ću probati ovo:D
24.06.2005 | 11:31
MAMP ti je sistem kljuc u ruke Dobijes odmah i phpmyadmin, sve \"a click away\". Iako, ruku na srce, nije sve to problem instalirati ni na \"klasican\" nacin, ali ovo je zgodno upakirano.
24.06.2005 | 13:36
prekomplicirano je to sve za mene... mislim da ću odustati od Drupala... makar me muči da neće raditi kako spada.
Instaliro sam MAMP i izgubio se u njemu... lakše mi je bilo u line codu nego u njemu... instaliro sam MySQL na svoju mašinu, došo do djela gdje sam instalirao Drupal, ali mi je prvo izbacio neku grešku koju sam otklonio, a sad mi baca neku drugu koju ne mogu ukloniti jer na toj liniji mysql-a a koju me upućuje nema varijabli, a također sad pokušavo i na serveru srediti preko dreamweavera i terminala, no isto baca neku grešku...
Mislim da ću se vratiti na jednostavnije stvari, ko šta su maya i photoshop i dreamweaver, a ovo prepustiti nekom drugom (bar dok mi netko ne pokaže kako se točno barata sa mysql-om na OSX-u)
24.06.2005 | 15:01
Nije problem pomoci ako se zna koji su tocno problemi. Kada instaliras mysql prvo i osnovno moras setirati password za admina. To je objasnjeno u unstall guideu, i u readmeu od MAMP-a. Mozda si tu zapeo. Sto se tice Drupala, koliko me sjecanje sluzi i za njega treba malo sjesti.
Dakle posalji konkretne greske pa cemo vidjeti kako dalje.
24.06.2005 | 15:58
Riba je napisao:
Nije problem pomoci ako se zna koji su tocno problemi. Kada instaliras mysql prvo i osnovno moras setirati password za admina. To je objasnjeno u unstall guideu, i u readmeu od MAMP-a. Mozda si tu zapeo. Sto se tice Drupala, koliko me sjecanje sluzi i za njega treba malo sjesti.
Dakle posalji konkretne greske pa cemo vidjeti kako dalje.


Uh, da je MySql-u sucelje kakvo ima FileMaker ...
Nego sve nesto spartanski, ili jos gore, pecinski.
Na motke i trklje radi. Ili kao vatra uz iskre kremena i puhanje u suhu borovinu.

Riba, ti se vise dade u to -- ima li nade da MySql dobije nesto makar polovicno dobro kao FM?
24.06.2005 | 16:58
Za pocetak pojma nemam kako FileMaker izgleda pa je tesko povlaciti paralele, no slutim problem. Vecina ljudi ima poteskoca shvatiti da je mysql ili na kraju krajeva Oracle baza podataka. Funkcija baze podataka jest da pohranjuje podatke i omogucava da se te iste podatke brzo i efikasno pretrazuje, da sve skupa radi 100% pouzdano, i nista vise. Stoga je sucelje s pravom nisko na listi prioriteta. SQL je standardni nacin komunikacije sa bazama podataka, a ne sareni prozorcici. Lijepo sucelje je posao aplikacije koja koristi tu bazu, o tome bi se vec dalo raspravljati.
Sto se konzole za administraciju tice, postoji phpmysql koji kakav god da izgleda radi izvrsno svoj posao, ili native mysql Administrator aplikacija od samog mysqla koja isto radi svoj posao i ne baca na motke i trklje.
24.06.2005 | 17:31
vako....
MySQL nije problem.. bar ne ovaj običi... njega sam uredno instaliro (i kod sebe i na serveru) i imam postavljen password i proš je test PHP-a... daklem to radi...
Problem koji mi je u drupalu, koji javlja da je greška:
\"Fatal error: Table 'drupal.users' doesn't exist query: SELECT u.*, s.* FROM users u INNER JOIN sessions s ON u.uid = s.uid WHERE s.sid = '8d6033a3ddf4fe5730081d46447fabd0' AND u.status < 3 LIMIT 0, 1 in /Library/WebServer/Documents/drupal/includes/database.mysql.inc on line 66\"
a na liniji 66 tog file-a piše: \" trigger_error(mysql_error() .\"\nquery: \". htmlspecialchars($query), E_USER_ERROR);\"
To je kod mene na lokalnoj mašini sa instaliranim MySQL-om, a na serveru koji sam sređivo preko dreamweavera piše: \"Parse error: parse error, unexpected T_VARIABLE in /home/httpd/htdocs/mika/includes/database.mysql.inc on line 28\"
a kad pogledam taj file u njemu stoji: \"$url['petar'] = $url['petar'] .':'. $url['port'];\", s time da mi je taj petar ime servera na koji sam stavljo drupal i imam otvoren MySQL account, a stranica bi zasad trebala biti na adresi www.ffdi.hr/mika sad vidim da sam najvjerovatnije više napravio preko DW-a nego preko samog mysql-a, no ta zadnja komanda mi nije jasna kako bi trebala glasiti i više ne znam kako je bila u orginalu.
Eto...
24.06.2005 | 17:53
Sto se prve greske tice, provjeri da li u bazi zaista i postoji \"users\" tabela. Po ovome bi se dalo naslutiti da nedostaje ili je trazi u krivoj bazi.
Sto se tice Parse errora, promakla ti je negdje php closing ili opening tag, navodnik ili nesto slicno. Neki glupi typo, posalji komepltan file kao attachment, po jednoj liniji ne mogu nista vidjeti.
24.06.2005 | 17:58
ajd, postat ću ti obje verzije, pa vidi...
25.06.2005 | 13:21
Riba je napisao:
Za pocetak pojma nemam kako FileMaker izgleda pa je tesko povlaciti paralele, no slutim problem. Vecina ljudi ima poteskoca shvatiti da je mysql ili na kraju krajeva Oracle baza podataka. Funkcija baze podataka jest da pohranjuje podatke i omogucava da se te iste podatke brzo i efikasno pretrazuje, da sve skupa radi 100% pouzdano, i nista vise. Stoga je sucelje s pravom nisko na listi prioriteta.


Uh. Sad znam zasto je FileMaker, u biti, pushiona
23.06.2005 | 10:59
FileMaker ti je baza podataka sa dobro riješenim GUIjem.... i jako je dobar za manje stvari (ne mislim na male baze, ....nego na baze sa do 100-tinjak korisnika)
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 59 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, m@xym, Maxxy, MoschuS, Piko, temeljnik, Anonimci (394)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO