iMac ADSL?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac ADSL?


  • goldendelicious
  • Posjetitelj
31.05.2005 | 16:23
Molio bih nekog da mi napise kako da spojim Iskon ADSL na iMac tj kreiram vezu...mislim da je Mac OS 8.0 u pitanju?

31.05.2005 | 20:20
Evo male upute za Siemens C-010-I koji se dobije kad se traži ethernet verzija modema. Modem se stavlja u routed mode i spaja se na ethernet te je neovisna o OS-u (iste postavke rade i na Mac OS 7.0 .... pa do Mac OS 10.4.x, ....i na Windowsima sve verzije, ...i na OS/2, .... i na DOSu...... i na (napiši bilo što).


Ovo pod 1. se možda na nekim OS-ovima drugačije zove.... ali više manje je sve jasno što je što.

1. Podešavanje mrežne kartice
- postavite fiksnu IP adresu na mrežnoj kartici pod TCP/IP Properties
- IP address : 192.168.1.200
- Subnet mask : 255.255.255.0
- Default gateway : 192.168.1.1
- Primary DNS : 192.168.1.1

2. Pristupanje modemu preko Web browsera
- u polje Address upisati 192.168.1.1
- Username : admin
- Password : epicrouter

3. Podešavanje Siemens ADSL modema u routed mode

- Admin Privilege -> Reset to Factory Default -> Submit

- Configuration -> WAN -> Pvc 0 -> Submit ->
- Virtual Circuit -> Enable
- Bridge -> Enable
- IGMP -> Disable
- Encapsulation -> PPPOE LLC
- ATM VPI -> 0
- ATM VCI -> 33
- Service category -> CBR
- DHCP Client -> Disable
- MAC spoofing -> Disable
- PPP Service name -> HTnet ili Iskon
- PPP username -> username@htnet-dsl ili username@iskon-dsl (upisati svoj username za spajanje)
- PPP password -> password (upisati svoj password za spajanje)
- Authentication -> Auto
- Automatic reconnect -> Check (staviti kvačicu)
- Configuration -> Save settings / reboot -> Save & Reboot

- Configuration -> LAN ->
- DHCP Server -> Enabled -> Submit
- Configuration -> Save settings / reboot -> Save & Reboot

- Admin Privilege -> Misc Configuration
- HTTP server access -> označi All
- Command line interface -> by Telnet -> Disable WAN side access -> makni kvačicu
- PPP Reconnect on WAN Access -> Enable
- Connect PPP when ADSL link is up -> Enable
- Configuration -> Save settings / reboot -> Save & Reboot

- za otprilike 1 - 2 min nakon toga ADSL modem bi morao uspostaviti PPP konekciju što se može vidjeti na Status -> Home -> vidljiva je Vaša WAN IP adresa
  • goldendelicious
  • Posjetitelj
31.05.2005 | 20:54
Hvala na informacijama. Naime radi se o Siemens A100l USB verziji i kad ga ukljucim kaze da nema drivera za to, a ovi iz HTa ih nemaju...kako sad? Jel mogu ih eventualno naci na netu pa da ih sprzim na CD (prek PCa-jel se to moze?) i pokrenem na Macu? Radi se o onoj prvo seriji...
  • ozren
  • Posjetitelj
31.05.2005 | 22:43
uf. vec se vise puta spominjalo spajanje na maxadsl i USB modemi i koliko sam ja vidio ljudi to nisu uspjeli rijesiti osim zamjenog ovog s ethernet verzijom ili nabavkom dodatnog hardvarea (router)...malo searchaj forume pa vidis mozda je neko nest pametno nasao
01.06.2005 | 22:38
goldendelicious je napisao:
Naime radi se o Siemens A100l USB verziji i kad ga ukljucim kaze da nema drivera za to, a ovi iz HTa ih nemaju...kako sad?


Ukratko. USB DSL Modemi ne rade na Macu, ....a i na PCu znaju zezati ukoliko se radi o Linux ili drugoj ne-Windows platformi....

Pa ljudi, ... danas je nemoguće kupiti novi stroj bez etherneta (čak se i u PDAima nalazi), ....a ethernet uređaji su neovisni o OSu (u 99.9 % slučajeva, ima jako malo izuzetaka), ....a i u sam OS (svaki) je sve za ethernet i osnovnu mrežmu komunikaciju već instalireano ..... em ne treba nikakav driver za modem, .... naročito ako isti može raditi kao router. Pa čemu ovisiti o nekakvom driveru, ukoliko postoji neko riješenje gdje to ne treba. Dajte prije naručivanja modema pitajte nekog iskusnijeg što naručiti, a ne ovako uzeti najlošije riješenje od ponuđenih (bez obzira o kojem se OSu radi, ...niti na Windowsima ne preporučam USB modem).
Uf.... ovo sam se morao ispucati....


Daklem, .... RIJEŠENJE:

1. BOLJE riješenje: zamijeniti modem za ethernet ili WiFi verziju (WiFi verzija Siemens modema ima na sebi i 4 ethernet porta pa se može spojiti i žicom), ....ukoliko ne daju ethernet verziju modema (ovi u T-Comu ili Iskonu ....jer volja za zamjenu izgleda ovisi o operateru koji se javi na info telefon) ..... tražiti WiFi model i doplatiti 98 kuna jer to u 99% slučajeva odobravaju....

2. LOŠIJE riješenje: nabaviti neki stroj (PC) i na njega spojiti modem i postaviti ga te nabaviti Switch, Hub, pa umrežiti taj stroj sa Macom i nek on glumi router za Maca pa koristiti internet preko lokalne mreže...
01.06.2005 | 22:52
Piko razumijem tvoju frustraciju - ja više nemam snage to ponavljati. Gomila ljudi bez da išta zna o tome i bez da se raspita naruči ADSL i uzme bogalj-USB verziju. Onda post-festum počne panika: \"A zašto to ne radi? T-Com ne daje podršku...\". Ne treba Mac znanje i iskustvo da bi se zaključilo da je uvijek kada se bira između uređaja bira onaj brži i univerzalniji - bez obzira o kojoj se platformi radilo.
  • goldendelicious
  • Posjetitelj
02.06.2005 | 14:58
Hvala Piko na pomoci...ja am uzeo ADSL za PC i to sljaka, ali stara mi zeli koristiti iMac tako da moram to nekako osposobiti...HVALA!
30.09.2005 | 22:30
molim da mi netko objasni kako se Siemens C-010-l stavlja u router mode ,jer se nikako ne mogu spojiti na internet
01.10.2005 | 10:39
Dvije poruke iznad je Piko upravo to objasnio. No mozda se ne mozes spojiti zbog neceg drugog?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 21 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO