World Of Warcraft Patch 4.0.1
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

World Of Warcraft Patch 4.0.1


16.10.2010 | 11:52
Zadnji Warcraft mega patch od 5.3GB je za sada više frustracija nego užitak. Gameplay su istumbali, a usputno bacili i high-end kartice na koljena. Nadam se da će se isplatiti na duže staze.

U grafički engine su dodali gomilu novih efekata i fora, ali jako loše odradili postavljanje preporučenih postavki. Ono što su oni preporučili za moj stroj ga baca s nekadašnjih 60-90 fps na 15-21! fps! WTF? A 4870 konfiguracija je takva da postoji samo jedna brža kartica - Radeon 5870 koji dolazi sa zadnjom serijom high-end strojeva i košta kao hrvatska radnička plaća.

Ukratko, da budem koristan, evo kako stvar možete vratiti u normalu!

Nakon sat vremena eksperimentiranja našao sam kritične nove postavke i složio stvar tako da radi kao i prije:

Display mode: uvijek je najbrže full-screen
Rezolucija: najbolje native (osim ako imate low-end GPU) ili jakooo veliki monitor
Multisampling: 1
Vertikalni sink: da
Rezolucija tekstura: good
Filtriranje tekstura: bilinearno
Projicirane teksture: isključeno!
Kvaliteta sjena: good
Tekućine: fair (ovo ga posebno uspori)
Sunshafts: isključiti obavezno!
Gustoća partikla: slobodno može i na "ultra" kod većine kartica
View distance: na Radeonu 4870 prolazi high, ali kod mnogih neće, pa ovo pustite za kraj i podesite najviše što je može, a da fps ne pada ispod 25 (najbolje to napraviti na nekom kompliciranom mjestu poput Dalarana)
Detalji okoline: good
Detalji tla: good

Za kraj, ako ne želite jalovim iscrtavanjem daviti GPU, a zadovoljni ste kako se igra ponaša na 30fps, dodajte u "Config.WTF" datoteku u WTF folderu ovu liniju: SET maxFPS "30"

Evo, nadam se da sam pomogao!
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.10.2010 | 12:35
meni si pomogao da me sjetis skinut patch i uplatit si..
16.10.2010 | 23:41
Mah, i dalje ne radi kao prije... Turn off grand totale.
Tnx svejedno.
17.10.2010 | 00:42
Skini onda još view distance malo, to radi veliku razliku (ali nažalost i igra izgleda manje bogato). Zaista su pretjerali, Blizzardov forum je pun ljudi koji su totalno poludili, sve do granice "vraćajte nam pare"!
17.10.2010 | 01:10
Smijem li preporučiti WOW igračima odličnu alternativu? Igra je dosta stara, gameplay je manje više nepromijenjen već godinama i garantirano nema brige sa grafičkim karticama. Osim toga, definitivno je u pitanju najmasovniji MMORPG s obzirom da ima otprilike 580x više igrača od WOWa.

Grafički engine je spektakularan. Nakon 30+ godina eksperimentiranja zaključio sam da najbolje radi na sljedećim postavkama:

Display mode: uvijek je najbrže full-screen
Rezolucija: maksimalna
Multisampling: odvrnut do kraja
Vertikalni sink: da
Rezolucija tekstura: ultra
Filtriranje tekstura: trilinearno
Projicirane teksture: uključeno
Kvaliteta sjena: ultra
Tekućine: ultra
Sunshafts: obavezno uključeno
Gustoća partikla: ultra (u višim dijelovima pada na low)
View distance: ako nema magle, ultra
Detalji okoline: ultra
Detalji tla: ultra

Ne morate dodatno konfigurirati Congif.WTF, GPU uvijek radi na maksimumu i čini se da mu ne smeta.

Na žalost, igra nije besplatna - pretplata ovisi o državi i, još dodatno, mjestu boravka unutar nje. Obnavljate je automatski, na svakoj plaći.

I vrijedi svake lipe.
17.10.2010 | 03:12
Ih, lako se hvaliti tom RL igrom kada je i do 50 puta skuplja od WoW mjesečne pretplate, nije fer usporedba! I još ti nitko ne garantira napredak, a u WoW-u si uvijek nagrađen, pa čak i ako si netalentirani glupan ostvariti ćeš napredak. Trebam li uopće spominjati da RL ne nudi backup ako nešto krivo odigraš? Isto tako RL nije fer spram siromašnih igrača - oni bogati mogu si kupiti bolju opremu, više nivoa, razne luksuzne povlastice itd... nije to za svakoga, a WoW je i za narod kojemu je skupo potrošiti 100 kn za izlazak svaki dan - ovako središ problem za 100 kn za cijeli mjesec!
17.10.2010 | 11:42
Djipi je napisao:
Tekućine: ultra


Posebno ovo!
  • Dijete
  • Posjetitelj
17.10.2010 | 13:18
ja cekam da mi se updejtaju addoni jer mi UI prilagodjen G13 i vise ne znam igrat sa normalnim rasporedom..
i da, buljio sam 45 minuta u talent tree i podesio svim likovim i oso spat.. trz trz trz.
bit ce vise vremena od utorka pa cu se pojavut za par hca..
17.10.2010 | 14:09
Ja sam ga sada doveo na red i pristojno se ponaša osim u Dalaranu kada zna totalo stati (2-5 fps) dok kao nešto učitava, a onda se vrati na normalu. Uglavnom, imam osjećaj da su zakinuli velik broj igrača, pogotovo one koji imaju prosječan hardver.

Da ne bude da samo njurgam, neke stvari su super napravili - novo more iz zraka po mjesečini super izgleda i nema više onih ponavljajućih tekstura.
17.10.2010 | 19:20
Tko i dalje ima ozbiljnih problema, može staviti u CFG ono što Blizz kao ne preporučuje, ali barem radi 100%:

SET gxapi "OpenGL"

Dakle, vraća cijelu igru na stari engine. Nus-pojava može biti da zmajevi ne mašu krilima!

(Dopuna: nakon višesatnog testiranja nisam primjetio nikakve probleme, dakle sve radi kao i prije, ali gube se neki novi fancy efeketi, zapravo ništa strašno...)
19.11.2010 | 11:50
Update!

Zadnji patch je stvari sredio! Možete isključiti stari OpenGL engine i pustiti da radi na novom. Ipak, preporučujem isključiti "sunshaft" opciju, a i voda pravi problem na slabijim karticama, pa preporučujem da se ostavi na osnovnoj (meni je čak i ljepša, malo je kićastija).
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.11.2010 | 12:24
A da.. zaboravio ja skroz se pohvalit.. flešo sam si 8800gt i sad mi rani super.... ALI... neam vremena..
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 15 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, baka, Ender, m@xym, temeljnik, Zdravac, ZeljkoB, Anonimci (834)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO