igre mac vs windows
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

igre mac vs windows


22.06.2010 | 21:25
Uskoro kupujem mac pa me zanima što je sa skidanjem igrica preko neta, što na windowsu radi kao podmazano...postoji li kod skidanja igrica s neta za mac kakvih problema...i je li čest slučaj da mac nije kompatibilan s mnogo kupljenih igrica? banalni primjer- simsi...molila bi da ma malo razjasnite odnos maca s igricama u ovom kontekstu. hvala!
22.06.2010 | 21:45
Pozdrav, vergilija, i dobro došla na Jabučnjak!

Ja se osobno ne igram na računalu (nije da ne bi, ali nemam vremena), no siguran sam da će ti na tvoja pitanja znati odgovoriti drugi.

Skrećem ti samo pažnju da na Jabučnjaku ne odobravamo niti na bilo koji način asistiramo u pribavljanju ilegalnog softvera. Molim te da ne očekuješ takvu pomoć ovdje.

Za sva ostala pitanja si, dapače, dobrodošla!
22.06.2010 | 21:50
Hvala, bit će još puno pitanja od mene
22.06.2010 | 21:59
Ako zelis Mac zbog igra onda bi bilo bolje da ga ni ne kupuješ. Po meni onaj koji želi igrat igre to će raditi na windowsima ili će jednostavno kupiti neku konzolu i neće se brinuti o tome hoće li mu igra normalno raditi bez ikakvih problema, ali dobro postoje izuzeci poput WOW i SC koji su dobri na Mac-u. Neznam jednostavno je više igara kompatibilno s windowsima nego s Mac-om. Ja recimo na svom Mac-u se ni ne trudim pokrenuti bootcamp ili paralelse da bi zaigrao neku igru, iako već nisam igro ništa godinu dana, iako imam i windowse na drugom kompu i xbox. Nemam volje igrati neke igre, ali kada bi išao igrati neku igru definitivno bi ju zaigrao na windowsima ili na nekoj konzoli.

Al dobro to je samo moje mišljenje.

Recimo simsi će ti raditi bez problema
22.06.2010 | 22:01
Mda, ako te brinu igre, imaj na umu da na Macu možeš pokrenuti Windowse ako je već frka.
22.06.2010 | 23:20
Moram priznati da bas i ne razumijem pitanje. Sto znaci da skidanje igrica za win radi ko "podmazano"? Znaci da ima puno pirata ili sto? Ima pirata i za Maca ako je to bilo pitanje samo sto generalno igara ima manje pa ih je mozda malo teze naci ali ako znas traziti nije problem.
Dalje, sto bi znacilo da "mac nije kompatibilan s mnogo kupljenih igrica"? Mac je kompatibian sa svakom igrom koja je napravljena za Macove, ako je igra napravljana za win ili neku od konzola onda, logicno, ne radi na Macu.
I kao sto je netko vec napisao, Simsi postoje za Maca
22.06.2010 | 23:51
valjda misli na dostupnost i količinu igrica za Maca...
nego da vas odmah šitam - šta biste preporučili: Parallelse ili Bootcamp za igranje win igrica na Macu? koja je zapravo razlika u tom kontekstu?
23.06.2010 | 00:05
Bootcamp zapravo znači da Windowsi rade na stvarnom (a ne virtualnom hardveru) te je samim tim sve maksimalno brzo. Kad ja svoj MBP bootam u Windowse (dakle, BootCamp, ne Parallels) brz je kao nijedan drugi laptop koji sam vidio. Pod Parallelsima kašlje kad dignem AutoCAD. Ako, dakle, AutoCAD kašlje, pretpostavljam da igre kašlju još više. Eto, u tome je razlika.
23.06.2010 | 00:17
Ne bih se složio da se u današnje vrijeme ono što se servira korisnicama računala i konzola može nazvati "igricama", prije bih rekao da su to igre, igretine. Također se ne slažem sa tezom o nabavci softvera na "dobro poznat nam i podmazan način". Ipak je netko taj softver razvijao te za uložen rad i trud treba dobiti plaću, no kako, ako ćemo svi nabavljati software "dobro nam poznatim kanalima". Svaka igra koja je rađena za Mac radit će na Macu (više ili manje glatko - ovisno o modelu i konfiguraciji). Isto tako, na najslabijim modelima Macova (čitaj MacMini i svi ostali sa integriranom grafikom) se nećeš baš mnogo naigrati - bar što se tiče zahtjevnih 3D igara. Za bezbrižan san ipak preporučam malo duže brojati te uzeti neku od danas dostupnih konzola (PS3, X-Box 360, Nintendo WII), ali isto tako ja bih počeo razmišljati i o iPad-u kao igraćoj platformi koja će zasigurno pomrsiti račune konkurenciji (ako već i nije). Čak mislim da je sada stari model PS3 snižen do bola (cca 1600 kn), a ni igre više nisu toliko skupe. Smatram da je to pravi put ka nezamjenjivom iskustvu interaktivne zabave. Pozdrav (idem igrat svoj voljeni PS3).
23.06.2010 | 12:27
Slažem se da je danas ove "glavne" ili AAA igre najbolje igrati na konzolama. Na PC-u je uvijek problem i zajebancija sa konfiguracijama, driverima, crackovima ako si pirat, DRM-om ako si legalan (vidi Assassins Creed 2)... uglavnom: sto muka.

PC/Mac gaming scena polako prelazi na isključivo digitalnu distribuciju. Nedavno je Steam došao i na Mac, ali tu ima još puno dječjih bolesti koje treba zaliječiti. Ipak je Apple konstantno ignorirao gaming scenu svih ovih godina, pa sada treba uložiti malo truda da se stvari srede. Za godinu-dvije digitalna distribucija će preuzeti vodstvo na tržištu, a taman će do tada i Mac postati punokrvna gaming platforma.
Steam spominjem kao platformu, jer ima jednu genijalnu karakteristiku - igre koje jednom kupiš za PC, možeš kasnije instalirati na Mac i obrnuto. Naravno, broj igara za Mac je otprilike 1% igara za Windowse, ali sve to ulazi u onih par godina rješavanja dječjih bolesti.

Što se iPhone/iPada tiče, stvarno ih ne bi svrstavao u relevantne gaming-platforme. Zna se tko je glavni igrač na polju ručnih konzola i kome ostali nisu ni do koljena.
23.06.2010 | 13:18
Imaš Blizzard za igre, a to je i previše!
23.06.2010 | 15:30
@ smayoo - hvala na pojašnjenju.
23.06.2010 | 16:42
Zadnja Blizzard igra koja mi je baš onako legla je Blackthorne.
Sve ostalo od njih mi je previše opsesivno kompulzivno. Klik-klik-klik-klik-klik.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 54 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO