eRepublik - eHrvatska vs eSrbija & eMadarska
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

eRepublik - eHrvatska vs eSrbija & eMadarska


31.07.2009 | 23:30
Prije nego što pročitate cijeli tekst,odgovorite na ova pitanja:
1.Jeste li ikad htjeli biti političar?
2.Jeste li ikad htjeli imati svoju firmu i zaposlenik?
3.Jeste li ikad htjeli biti vojnik svoje države te postati ratni heroj?
4.Jeste li ikad htjeli postati predsjednik svoje države?
5.Jeste li ikad htjeli postati najpopularniji novinar te da cijeli svijet čita tvoje članke?

Ako je odgovor DA barem na jedno od ovih pitanja,pročitajte nastavak.

eRepublik je besplatna online igra u kojoj možete ostvariti sve što je nemoguće za Vas u stvarnom životu(RL).
Postanite predsjednik,heroj i promijenite povijest!Neka vaše ime bude upisano u povijesti i neka ga svi spominju!


Stoga nam vi trebate i zapamtite da ovo nije igra za sebe,ovo je igra koja ovisi o drugima i Vi možete postati glavna osoba o kojoj će mjesecima pričati o vama.

Kada radite u firmi,dobivate plaću u HRK ,koje možete mijenjati u mijenjačnici za zlato i za ostale svjetske valute


U ovom virtualnom svijetu postoji preko 50 pravih država, među kojima je i Republika eHrvatska, koja je sa 4800 stanovnika deseta najmnogoljudnija država, a cilj je da uđe u TOP 6 država, za što nam je potrebno oko 10000 ljudi.

Nažalost, prošli mjesec u Hrvatskoj većinsku vlast u kongresu imali su eMađari i eSrbi, tj. nad eHrvatskom je počinjeno političko preuzimanje vlasti. Hrvatska ekonomija je srušena, a uskoro se očekuje napad na nasu domovinu od strane eSrba i eMađara

Zato pozivamo sve hrvatske građane koji su voljni pomoći u obrani naše eDomovine da se priključe ovoj igri, igri koja neoduzima mnogo vremena, koja se s lakoćom igra i koja je jako zanimljiva.

POMOZITE eHRVATSKOJ U OVIM KRIZNIM VREMENIMA...!!!

REGISTRIRAJTE SE NA SLJEDEĆEM LINKU:

www.erepublik.com/

Pozdrav,

KarloMavericK !
01.08.2009 | 00:41
auuuu! koji spam ) hahahahahaha! baš me zanima...
01.08.2009 | 01:13
hal9000 je napisao:
auuuu! koji spam ) hahahahahaha! baš me zanima...


Najbolje je još i to što nastupa s pozicije velikog Hrvatine, a ne zna osnove materinjeg jezika!
  • Marlock
  • Posjetitelj
29.12.2010 | 01:15
Slučajno sam naletio na ovaj thread, i to nakon što sam iščitao onaj o EVE online.

E pa, jedna s drugom nemaju nikakve veze, osim što obje stvaraju gadnu ovisnost

Ugl, da vam ne pričam što je to erepublik, dati ću vam 2 linka koje sam osobno "priredio", radi se o eNovinama, koje svaki igrač može pisati, ako želi.

Iz toga možda dobijete dojam koliko je eRepublik zapravo duboka i interesantna igra.

www.erepublik.com/en/article/tajni-prego...esrbije-1612488/1/20

www.erepublik.com/en/article/nove-skice-...vatske1-1610537/1/20


Pa ako ste kojim slučajem no-lifer, i ako imate volje probati, javite mi se, rado pomognem, i dam vam osnovne informacije kako krenuti.

Usput, eHrvatska nije ništa drugačija od one u RL (real life), i zapravo je poanta ove igre jedan kolektivni, ali i osobni socijološki eksperiment, kroz koji se da naučiti neke pouke za stvarni život.

Zato mi se igra svidjela.

Ali, iskreno, čim nađem više vremena, odoh igrati EVE Ali ostajem na eRep-u.
29.12.2010 | 17:37
Moj odgovor je na sva pitanja glasno NE, a sad cu editirati link da mu maknemo referrer. Bah.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
29.12.2010 | 17:46
kakva glupost. Bože moj zar ima ljudi koji na to troše svoj tako dragocjeni život bah!
29.12.2010 | 17:57
Katastrofa...
Bezvezno uzimanje vremena, pa čak i za mulce!
29.12.2010 | 18:17
Slažem se. Iako ne vidim po čemu je, u tom smislu, WoW bolji...
  • Marlock
  • Posjetitelj
29.12.2010 | 23:11
I ja se slažem, ali je svejedno fora makara, ponavljam, eve je bolji.

A sad bi trollovi spamajte
30.12.2010 | 01:29
@Smayoo, WoW je interaktivni crtani film, bajka, višečvorni ep paralelnih hijerahija, akcija, avantura, istraživanje, učenje, strategija i sve to u produkciji tima gdje važi "money is no object" filozofija, a zajednicu čini 12 milijuna igrača. Da, rekao bih da je bolji! Naravno da ima i negativne strane, ali ima ih i baš sve ostalo na ovom svijetu.
30.12.2010 | 07:31
Gledaj... Igrao sam AD&D (na stolu i preko neta) još u vrijeme dok gotovo nitko u Hrvatskoj nije znao što je to FRP. Na MUD-ovima sam visio još u vrijeme dok su nalikovali nekadašnjim CRL-ovim tekstualnim avanturama, a na njih se logiralo telnet protokolom (jer se u to vrijeme tek pričalo o nekom revolucionarnom HTTP protokolu tamo negdje na CERN-u u Švicarskoj). Igrao, sam, naravno, kasnije, i tehnički puno naprednije varijante. Iako, znaš i sam, tehnička dorađenost, da je najbolja na svijetu, nosi tek 10% vrijednosti. 90% je dobar scenarij. Elite je vjerojatno najbolji primjer takve igre.

Međutim, sve su to igre, služe za zabavu i, kao takve, ne bi smjele nikom postati važnije od stvarnog života. U tom smislu i onaj moj gornji komentar.
30.12.2010 | 09:54
smayoo je napisao:


Međutim, sve su to igre, služe za zabavu i, kao takve, ne bi smjele nikom postati važnije od stvarnog života. U tom smislu i onaj moj gornji komentar.[/quote]

To je i moje mišljenje !
31.12.2010 | 00:43
Naravno da nikome igra ne bi trebala postati važnija od stvarnog života. Mislim da ipak stvari nisu toliko kritične.

S druge strane, takav tip igara, koji duboko involvira igrača na duže periode, može biti dobra zamjena za druge "zabavne sadržaje" kakve ljudi danas konzumiraju. Između gledanja debilane na TV, opijanja po kafićima ili nečeg još goreg, dobra on-line igra je čisto ok izbor, a i ekonomičan.

Isto tako, mnogo ovisi o mašti i načinu na koji netko doživljava takve igre. Oni koji se mogu u to uživiti baš i nemaju neku veliku razliku između stvarnog života i igre. Kada vrijeme prođe ionako ostane samo sjećanje, a ono može biti jednako lijepo i stimulativno bez obzira jesi li nešto doživio u stvarnom ili izmišljenom svijetu.

Osobno imam niz takvih virtualnih događaja koju su sasvim usporedivi s vrijednim trenucima u stvarnom životu.
31.12.2010 | 01:04
"Sanjao sam noćas da sam leptir. I sad više ne znam da li sam čovjek što je sanjao da je leptir, ili sam leptir što sanja da je čovjek."

Siddhartha Gautama Buddha

Sve je to lijepo i krasno, ali ja sam ipak inženjer - real life je real life. Ostalo je sve masturbacija.
31.12.2010 | 01:34
smayoo je napisao:
...real life je real life. Ostalo je sve masturbacija.


Često se ne slažem sa Smayinim komentarima, ali ovdje sve do jednog potpisujem samo ponekad upadnem u neko ludilo i ne znam koje mi je od ovog dvoje gore bolje

zeka-peka - svojevremeno sam posvećivao svojih 5 minuta pa i više dnevno eRepubliku. Na kraju se nisam pronašao u toj priči - eRepublik, WoW, Eve Online... - iz današnje perspektive sve mi je to isti kua, čisto gubljenje vremena. A opet sjetim se kako sam nekada dane i noći gubio uz Civilization, Football Manager, Dune... ma nema čega nije bilo. Evo i sad se smijem kad se sjetim kako sam na kazić selotejpom lijepio neke stare jastuke da se po noći ne bi čulo kako učitavam novu igru na Spectrumu

Al' iako mi to više ne donosi zabavu kao nekada ne želim reći da je u tome nešto strašno loše. Pa bolje slagat kockice u Tetrisu, kenjat vanzemaljce u Spaceinvadersu ili brisat Pacmanom po ekranu nego recimo gledati ono njesra od Sabora ili crnu kroniku aka Dnevnik. Iz te perspektive apsolutno razumijem klince (pri tome mislim na velike i male, a i sam se ubrajam u takve ) koji se zapale na eRepublik. OK nema tu neke grafike ali zato je strategija na nivou (ako se dobro sjećam grafika mi nije privukla ni Football Manageru ali niti Panzer Generalu) i dajem svaku preporuku svima koji imaju vremena da ga ovako uludo potroše (moram priznati da je meni baš žao što nemam).

I iako danas rađe uzmem pogledati koji dobar film, pročitati knjigu ili još rađe strip, lagao bih kada bih rekao da se i dan danas ne volim opustiti uz Tetris, Bejeweled, World of Goo, Wii... ma ima toga zapravo na pretek jedino mi je to u odnosu na nekada zadnja rupa na svirali.
  • Marlock
  • Posjetitelj
31.12.2010 | 15:26
baka, potpis na sve što kažeš.

samo, poanta igrica poput erepublika, barem za mene, jest ekipa. kao i na forumu, tipa ovog, s vremenom upoznaš ljude, i igraš zbog te ekipe, a ne zbog same igre. i ja sam noći i noći gubio uz civilization (sve nastavke, pogotovo 2ojku), dune (I), panzer general (i), i sl., ali me to prošlo, očito je izgubilo onaj čar. no net je divna stvar, jer ti omogućava da određeno osobno oduševljenje sa igrom dijeliš sa drugima.

npr, erepublik je jedno vrijeme imao ratni modul koji je bio čista preslika panzer generala. a ja lud za tom igrom. i sad zamisli situaciju:

5h ujutro, srbi nam nekoliko tjedana ranije uzeli Slavoniju, i mi napali da ju vratimo. Bitka počela jedna dan u 5:30 ujutro, i završava iduće jutro. Cijeli dan visim na ircu, i dogovaram sa saveznicima (RL i eRep Ameri, Rumunji, Španjolci, Kinezi, Poljaci i sl.) da dođu pomoći. I u 5h ujutro, srba cca 300-400 komada budno (no-liferi ), mi držimo gl. grad, oko nas oni, kad'li puknu savezničke strane. Zamisli panzer general sa cca 750 živih igrača na mapi veličine francuske iz 1940. kampanje.

Kad jednom "doživiš" takav trenutak na online igri bilo koje vrste, vjerujem da ostavi dojam isto kako je civilizacija 1 na mene ostavila dojam kad sam prvi puta dobio pc u ranim razredima osnovne, i kad sam ja imao neku MILITIA jedinicu, a došao mi neki lik sa tenkom.

Dakle, dojam je ono što nas drži za igre, online igre, forume... dojam, i druženje.

Barem je to moje mišljenje.

Usput, ako niste već vidjeli, OT, topla preporuka.
31.12.2010 | 17:07
Nemam baš ni zrno simpatije za tvoje oduševljenje. Meni je bilo dosta pravog rata. Ne treba mi još i virtualni.

BTW, i tebi, kao i ostalima - upozorenje - u tvom profilu nije uneseno pravo ime i prezime. Molim te, ispravi to na isti način kako smo već 100x objašnjavali drugima.
31.12.2010 | 17:39
@smayoo - vidiš, isti refleks sam i ja dobio - ne mogu više smisliti ratne igre, koliko god da su mi nekada bile fora i koliko god da ih sada dobro naprave, jednostavno mi je muka od toga. No, zato se lako izgubim u bajkama ili SF-u!
  • Marlock
  • Posjetitelj
31.12.2010 | 18:14
1. pravo ime i prezime? sa kojom svrhom? pa da me neki luzer počne trollati u RL ?

2. erepublik je ponajmanje ratna igra. da, ima ratova, i neki će reći kako je to bit te igre, ali su u krivu. ekonomija, novinarstvo, diplomacija, i politika su ono zbog čega najviše ljudi igra tu igru. simulacija RL života, kroz navedene grane.
Razumijem vas kad govorite da vam je dosta svega toga, i u pravu ste, totalna banana je gubiti vrijeme na takve stvari. a još veća banana je gubiti vrijeme odgovarajući nekom njabu da mu je online igrica u banani

SVAKO DOBRO SVIM FORUMAŠIMA U NOVOJ!
31.12.2010 | 18:31
Marlock je napisao:
1. pravo ime i prezime? sa kojom svrhom? pa da me neki luzer počne trollati u RL ?


Čemu uvijek te filozofije? Mi smo svi ovdje registrirani svojim pravim imenima i prezimenima i nitko nikoga ne trolla. Ovdje su takva pravila. Ako želiš ovamo zalaziti, poštuj naša pravila.

Stvar je jednostavna - ili se javi na PM adminima sa svojim pravim imenom i prezimenom da to isprave, ili će ti izbrisati account. Eto.
31.12.2010 | 19:08
Već sam se pitao hoće li tko reagirati. Ne bih htio da postanemo kao MC.
01.01.2011 | 10:31
Mžda se zove Rumpelštilski ili Cvilidreta ili uu je to pravo ime?
01.01.2011 | 10:54
smayoo je napisao:

Čemu uvijek te filozofije? Mi smo svi ovdje registrirani svojim pravim imenima i prezimenima i nitko nikoga ne trolla. Ovdje su takva pravila. Ako želiš ovamo zalaziti, poštuj naša pravila.

Stvar je jednostavna - ili se javi na PM adminima sa svojim pravim imenom i prezimenom da to isprave, ili će ti izbrisati account. Eto.

Tako je, zato i volimo Jabucnjak je nema anonimaca kojima je jedini cilj trollanje po frumima a sakrivaju se iza nickova.
Ja sam ja i sve sto kazem i mislim na Jabucnjaku je isto sto kazem i mislim u RL i to bi tako trebalo biti.
01.01.2011 | 12:26
1.1. je dobar tren za čišćenje baze korisnika.

Pobrisao sam tridesetak očigledno lažnih i zafrkantskih unosa i ispravio one koji su bili samo nemarno definirali user name.

@Marlock - "s kojom svhrom?" - zato jer je pristojno, zato jer ovdje pričaš s drugim stvarnim ljudima i zato jer je to pravilo ovog foruma koje možeš prihvatiti ili otići drugamo ako se već sramiš vlastitog imena i prezimena i onoga što pišeš.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 9 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, zeljacveseljac, Anonimci (629)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO