Forum
Dobrodošao, Gost
Molimo Prijava ili Registracija.    Izgubljena lozinka?
Popust na "stari" MBP?
Idi na dno Označenih tema: 0
TEMA: Popust na "stari" MBP?
Poruka: 7
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci, 1 Tjedan Karma: 0  
Ekipa...hoće li sada biti neki ludi popust na stari MBP? Ono tipa, 13.3" za 8000kn?
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Poruka: 3082
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci, 1 Tjedan Karma: 39  
Ne ludi popust, ali uvjek ga daju nešto jeftinije. Treba pratiti kog dilera, ne kod uvoznika jer tamo brzo odu.
Smrt fašizmu i komunizmu. I MMF-u!
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Poruka: 2
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci, 1 Tjedan Karma: 0  
Cijene "starih" Mac-ova, na dnu stranice:

(link privremeno suspendirao moderator)
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Poruka: 3082
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci, 1 Tjedan Karma: 39  
Zašto je link suspendiran?
Smrt fašizmu i komunizmu. I MMF-u!
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Moderator
Poruka: 9209
graph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci, 1 Tjedan Karma: 302  
Zato što Jabučnjak u pravilu ne podržava ovako otvoreno reklamiranje. Ako redakcija odluči drugačije, link će biti vraćen.
smayoo.blog.hr
3C & Qchine o životu, svemiru i svemu ostalom...
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Poruka: 245
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci, 1 Tjedan Karma: 2  
bzvz... po mom mišljenju ovo nije bilo nikakvo reklamiranje već odgovor na upit; po ovakvim kriterijima svako spominjanje OWCa i ostalih se može smatrati reklamiranjem.... svašta.....
Macbok Pro 15'', Mid2009, 3.06GHz C2D | iMac 24'', Late2006, 2.16GHz C2D | iPad 4 32Gb WiFi+Cellular | iPhone4 16Gb
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Poruka: 172
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci, 1 Tjedan Karma: 5  
Oprosti ali ovo je bullshit. Kakvo reklamiranje ako članovi želi podjeliti informaciju kada se macovi prodaju na akciji ili popustu i to na upit drugog člana?!?

Da ne govorimo da bi po meni trebalo uvesti temu akcije i popusti u u trgovinama jer stvarno ne mogu pojmiti kome to nije u interesu da članovi mac zajednice neznaju kad mogu negdje jeftinije doci do nekog apple proizvoda?
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Admin
Poruka: 5549
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci Karma: 205  
Dakle da spriječim eskalaciju zbog nesporazuma.
o.e. je vlasnik ili uposlenik tvrtke koja prodaje Apple hardver i pristojno me kontaktirao je li i kakvo reklamiranje dozvoljeno na Jabučnjaku. Odgovorio sam da se moram konzultirati sa ostatkom uredništva ali prije odluke je pokrenuta ova tema. Je li nešto dozvoljeno ili ne gledamo u širem scenraiju, koliko dugo je netko član, koliko je aktivan i naravno samu informaciju.
Zainteresirani će pronaći link u našoj rubrici "Linkovi" gdje sam istog i dodao.

Hvala svima na razumijevanju.
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Poruka: 663
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci Karma: 26  
Nemojmo zaboraviti postove od appova od strane developera. To je isto reklamiranje
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Poruka: 2205
graphgraph

Popust na "stari" MBP? prije 11 Mjeseci Karma: 66  
Pa, vagajući sve to, prije bih to stavio u informaciju nego reklamu. Koji puta se te stvari preklapaju, a u ovom slučaju ste mogli zažmirit, po mojem mišljenju.
 Mac mini TimeCapsule iPhone4
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Moderator
Poruka: 9209
graph

Popust na "stari" MBP? prije 10 Mjeseci, 1 Tjedan Karma: 302  
S odmakom od mjesec dana možete primjetiti da dotični korisnik i dalje ima 2 posta, oba postana isti dan, kao pokušaj reklame (link na svoj dućan). To je najbolji dokaz da ga ne zanima sudjelovanje na ovom forumu, nego samo (besplatna) reklama. Koju je na kraju i dobio. U linkovima. A ne u forumu.

Davor i Đipi iz Kreativnog odjela provode, kao i ja puno svog vremena ovdje, volonterski pomažući apple zajednici. Oni puno više zaslužuju da ih se reklamira po forumu kao mjesto gdje se prodaje Apple opremu. Pa nisu nikad postali link na svoj cjenik Apple opreme.

Točka.
smayoo.blog.hr
3C & Qchine o životu, svemiru i svemu ostalom...
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Idi na vrh

Novo na Jabučnjaku

Prijava

Vikalica™

Poruka primljena: pred 18 sati, 58 min
  • JCM: Ma super, dobro da je i tako kako je. SL zvuci sasvim dovoljno. Smayoo, zvucis pero lako, britko i jasno. Pozz svima :)
  • Defou: Ako zelis raditi development za iOS SL nije podrzan vec par verzija Xcode-a...
  • rusty: @JMC ja sam rekao SL zato jer si pitao što od to dvoje (SL ili ML) staviti na White iz 2009. Osobno ne bi išao sa Mlom na stroj star 4 godine pogotovo ako nije upgradan. Također slažem se sa navedenim, da ako po pitanju opcija nema toga što SL ne može i time zadovoljava potrebe zašto onda i ići na nešto turbo novo? Osobno sam na ML i nemam ništa protiv fuzije iOSa i OS X, ali to je moje osobno mišljenje. SL bi po meni bio puno bolji izbor za White seriju iz 2009
  • smayoo: Dobro, to je i zato što su Windows korisnici više prisiljeni kemijati inače, pa su tako iskemijali i (neslužbene) instalacije da omoguće XP na novijem hardveru (najprije je bila SATA podrška, onda dual core pa quad core procesori...). Da se Mac korisnicima hoće toliko kemijati (tj. onima kojima se hoće), imali bi hackintosh... 8)
  • drlovric: Sumnjam da ce ijedan OS ikada skinuti sa trona duzinu trajanja XP :) 12-13 godina ako se ne varam i jos se neda, i ako je Win 7 vise nego dobar OS. Mada si u pravu za 10.6. Ne vole svi korisnici to forsiranje iOS u OS X :/
  • smayoo: Da? Ne znam... Možda zato što imam 140 kg... :D
  • JCM: Smayo tvoje riijeci uvijek imaju tezinu :)
  • smayoo: 10.6 Snow Leopard je de facto postao Macov Windows XP - sve što je Apple napravio nakon toga je krenulo nizbrdo, tako da je puno korisnika ostalo na 10.6 iako su mogli dalje. Pa onda i developeri to uvažavaju. Ja sam na 10.6 i do sad nisam osjetio problem zbog toga. Jedna jedina aplikacija koja meni treba - nije dostupna na 10.6. A i taj mi nije nešto osobito važan.
  • JCM: To je tako ali kako ne znam previse o trajanju apple softvrea zanimalo me da li ce bar jos dvije godine trajati. Ne isplati se placati za nesto sto ce ubrzo biti beskorisno (npr ovaj white)
  • drlovric: JCM: Zar to nije dubina svakog racunala? I potrosacke elektronike opcenito :)
  • JCM: Da li to znaci da ima rok trajanja obzirom na software? Znam da ima (sve ima) ali da li ce se nakon nekog vremena (skorijeg?) baciti u smece jer nece biti kompatibilan sa hrpom stvari?
  • rusty: osobno ne bi išao preko SLa (10.6.4)
  • JCM: Još jedno pitanje: Da li se može i koji software se preporucuje za nadogradnju MB White 2009? Sada je na 10.5.8. Snow ili Mountain?
  • smayoo: U slučaju nužde, najmanje 20% manje ;)
  • john_st: ma ne prodajem ga, previše sam emotivno vezan za nj :) al čisto me zanima, u slučaju nužde, koliko mogu dobit za njega
  • Sin: @mario.zg: nedovoljno pojasnih: SSD je cca 650-700, a HD postojeći od 160 ili 250gb, prodam ili zamjenim uz nadoplatu za SSD razlika mi je bila 400-450 kn za upgrade ....
  • mario.zg: Može link do tih diskova SSD 128 za 400 kn?
  • Sin: @john_st: eh da... Slican unibody sam prije cca 1,5 god kupio za 3k i uredno prodao za 4k 6 mj. kasnije...bez SSDa; sada SSD 128 malo rabljeni idu po cca 400-450, znaci ako hoces prodati cijena bi bila cca 3.5-4 k, ili visa ako ti je hobi prodavati pola godine 8)
  • Sin: Solidna baza za procjenu, ali ako pratis cijene na njuskalu za Mac - ljudi obicno traze cca 20% iznad MacSell cijene, a stvarno se prodaju po cijeni 20-30% ISPOD MacSell cijene....tako da john_ st imas od cega poceti....
  • smayoo: john_st, moja se procjena uvijek bazira na cijeni koja se nudi za sličan model na E-bayu + troškovi dostave + PDV + 10% (ja bi bio spreman platiti 10% više za rabljeni Mac kupljen lokalno, nego što me košta neki koji kupujem preko E-baya). Tvoj nije tako jednostavno procijeniti radi SSD-a. Tj. takvih sličnih se baš ne nudi na E-bayu.
  • papittoveng: ovaj od JCMa plafon 2200kn
  • papittoveng: @john_st: 3000kn
  • florijan: @ john_st. evo ja ću ti. devet drniških pršuta
  • john_st: aj smayoo, kad si već u formi, procijeni moj stroj: MBP 13" 2.26 Intel C2Duo, 8GB RAMa, 120GB SSD, 250GB HDD, optika izvađena al spremljena, 10.6.8., 2009. godište
  • JCM: To je to. Thx!
  • smayoo: 2600 Kn apsolutni max koji bi ja platio da ga kupujem. Da ga prodajem, dao bi ga za 2.300
  • JCM: Trebam pomoć za cijenu: MacBook white 10.5.8, 2Ghz intel core 2 duo, 2 GB 667 Mhz DDR2, HDD 100 GB 2009
  • kinsif: jednostavno pisite primitovno bez kvacica kao ja! :D
  • Gjuroo: To je poznati feature vikalice...
  • Sin: Isti slucaj i kod mene... Kad viknem - zbrčka, refresh i bude sve Ok

Moraš biti prijavljen!

Prisutni jabučari

Prijavljeni: abajo, ammadeus, Borostef, Defou, gjuro76, john_st, mario.zg, Sank, tino1, Zoki
Anonimaca: 78

Anketa

Koji vas je novi Apple hardver najviše dojmio?

Apple novosti


0.4649