Da li mi crkava hard?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Da li mi crkava hard?


28.03.2012 | 00:33
Prilazem screenshotove iz Activity monitora.

http://d.pr/8rFE+

http://d.pr/F3Lb+

Vaše ideje?

Dobila sam savjete zamijeniti hard i da ovdje pitam za drugo mišljenje.
28.03.2012 | 00:58
Za početak, zašto sumnjaš da ti disk crkava? Activity Monitor nije neki pokazatelj jer pokazuje trenutno korištenje diska koje ovisi o aplikaciji. Ako sumnjaš da ti je disk spor, na App Storeu imaš besplatni Black Magic Disk Speed Test, pa pošalji njegove rezultate.
28.03.2012 | 01:03
http://d.pr/F6tS+

Tak su mi rekli s Mackorisnika.

Inače OSX mi je spor, appovi se ruše, stalno mi se vrti kišobrančić, neki dan dok sam film gledala hard je krčio kao da kopa vrt, appove moram force quitat jer se blokaju konstantno.

Lion je sviježe instaliran prije nekoliko mjeseci.
28.03.2012 | 01:08
Složio bi se s rečenim. Kišobrančić je često pouzdan znak, a i speed test to potvrđuje. Trk po novi disk i napravi backup čim prije ako već nisi!
28.03.2012 | 01:27
Da se nadovežem, sumnju ćeš jednostavno potvrditi ako nabaviš ili posudiš vanjski USB disk, sa recimo Carbon Copy Clonerom napravi kopiju sistema na njega (što bi moglo potrajati ako je disk na izdisaju) i onda pokreni sistem s vanjskog diska. Ako smo u pravu trebalo bi sve raditi puno bolje. Krepani diskovi nažalost nisu tolika rijetkost ali srećom popravak tj. zamjena nije toliko skupa...
28.03.2012 | 01:33
Imam externi, na pola pun. Jel bi mogla bez gubitka podataka probati to s kloniranjem?
28.03.2012 | 01:38
Ovisi o tome ima li na njemu dovoljno mjesta. Ako ima, možeš iskopirati sve na njega i testirati. Pazi na opcije u Carbon Copy Cloneru jer jedna od njih briše ciljni disk kod kopiranja. U stvari možeš probati i instalirati friški OS X na eksterni disk a ne kopirati sve, to će biti dovoljno za testiranje.
28.03.2012 | 01:44
To me strah. Nekaj ću zeznuti. Pogotovo kad bi radila bez tutoriala.
28.03.2012 | 01:48
Ako se dobro sjećam CCC ima ogromno upozorenje kada ga pokreneš, ako pažljivo čitaš i ne budeš brzopleta ne bi smjelo biti problema.
29.03.2012 | 10:34
KOja je optimalna brzina diska???

Moja situacija je ovakva
DiskSpeedTest-3ca3c7ccf34ae1db180bae6a01142df6.png
29.03.2012 | 10:51
Ovisi o disku, u jednoj drugoj temi su ljudi mjerili i kretala se od 50 do 150 MB/s.
  • mileni
  • Posjetitelj
29.03.2012 | 14:40
Meni moj ide oko 100, i citanje, i pisanje.
Ali je zato nepodnosljivo bucan. Na PC sam stavio Samungov HDD T1, po nekim rezencijama cudo od HDD-a. I stvarno je. Oko 130 citanje/pisanje, ali cak i pod najtezim naporima isti se uopce ne cuje. Taj HDD ce uskoro u iMac skupa sa SSD-om, ovaj iMacov ide u PC
30.03.2012 | 03:28
novabench

http://d.pr/Ye1e+

42 mb/s piše hard.
30.03.2012 | 16:06
Nisi još imala priliku testirati sa vanjskim hardom?
30.03.2012 | 16:27
iskreno strah me još uvijek.

javljam se kao manijak na poslove, ako kaj dobijem od prve plaće ću kupiti hard
30.03.2012 | 16:28
Mislim da ti je to najpametnije i jedino rješenje. :-/ Postoji i mala šansa da je problem u kabelu koji povezuje disk i matičnu, kod nekih je to bio slučaj.
30.03.2012 | 16:35
Meni je bio problem s kabelom koji povezuje disk i matičnu (MBP iz 2009). Simptomi su bili kao crkavanje diska i na kraju se nije uopće upalio... Nažalost, to sam shvatio tek kad sam kupio novi disk i vidio da ni on ne radi. Kako sam pri ruci imao još jedan MacBook Pro, zamijenio sam kabele i ustanovio da jekabel crko. Probaj naći kod nekog poznatog isti model i probaj zamijeniti taj kabel (ako ti se da otvarati i prčkati po računalu).
03.09.2016 | 01:04
Jedno pitanje u vezi promjene hard diska sa SSD-om na macbook pro 13 mid2012. Kolko je tesko promjenit i klonirat diskove? Nisam ekspert, ali nisam niti pocetnik.
Btw. ne znam dal se tu isto mogu nadovezat na pitanje. Kolko je bateriju tesko promjenit na istom stroju?
Hvala!
03.09.2016 | 07:37
Ništa nije teško. Ako su ga sastavili, da se i rastaviti. Upute su ovdje.
Ne moraš čak ni klonirati, već kreneš s instalacijon i preko TimeMachine-a povučeš sve i imaš komp kao da se nije ništa diralo.
06.10.2016 | 03:01
Da se javim da sam uspjesno izveo upgrade na SSD. MacBook Pro mid 2012, 750GB. Sve u svemu laptop leti. Promjenio sam i bateriju jel je stara bila 4 godine. Najduze je trajalo clone diskova oko 2.5h. Slike u prilogu.
Prilozi:
07.10.2016 | 19:09
Super da si to rješio, mora da si zadovoljan Sad gledam pro iznutra i vidim koliko puno hardware ima unutra, jel kad iz mog air_a izvadiš bateriju, ostane ovo

07.10.2016 | 19:11
Je, pa što se čudiš... To ti je mobitel s ogromnom baterijom, ekranom malog laptopa, mehaničkom tipkovnicom i touchpadom.
  • Dijete
  • Posjetitelj
08.10.2016 | 08:23
smayoo kaže:
Je, pa što se čudiš... To ti je mobitel s ogromnom baterijom, ekranom malog laptopa, mehaničkom tipkovnicom i touchpadom.


Da, mobitel sa El Capitanom ili Sierrom... i po ljudima koji me okruzuju, totalni pogodak...


Svi su imali putanju xy laptom -> Macbook Air -> iPad -> rMB

Iskreno, smatrao sam rMB smecem (osim kaj mi se vizualno svidja), ali za "osnovne stvari" u pokretu, i za konzumiranje zabave je praktican... i stane u pederusu...
08.10.2016 | 09:08
To ti nije air. To je MacBook
08.10.2016 | 22:21
iLeo kaže:
To ti nije air. To je MacBook


je u pravu si, ovo je air...ipak nemam mobitel

15.11.2017 | 19:39
Imam dva omiljena "smayoo" externa diska. Jedan je na usb 2.0 i tamo imam svoje osobne slike i filmove i sve radi za 5. Drugi my passport je na usb 3.0, ali se vuče kao krepana krava, npr za 270 mb mu treba 13 minuta ? Otišao sam na disk utility i vidim da je na exfat formatu. Odem tamo na first aid i sve je ok, onda ga prebacim na mac sistem i htio sam na njemu da koristim time machine i sad je krenuo, ali nakon 10 minuta je na 428 mb, od 56 Gb koliko treba da napravi.
Znam da krepava, ali ima li još koji alat da to mogu provjeriti...btw. jel mogu staviti time machine, da mi bude na NAS_u.
15.11.2017 | 19:54
Imas li mozda neki win u blizini ako imas skini crystal disk info,odlican program
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.11.2017 | 21:23
cariblanco kaže:
Imam dva omiljena "smayoo" externa diska. Jedan je na usb 2.0 i tamo imam svoje osobne slike i filmove i sve radi za 5. Drugi my passport je na usb 3.0, ali se vuče kao krepana krava, npr za 270 mb mu treba 13 minuta ? Otišao sam na disk utility i vidim da je na exfat formatu. Odem tamo na first aid i sve je ok, onda ga prebacim na mac sistem i htio sam na njemu da koristim time machine i sad je krenuo, ali nakon 10 minuta je na 428 mb, od 56 Gb koliko treba da napravi.
Znam da krepava, ali ima li još koji alat da to mogu provjeriti...btw. jel mogu staviti time machine, da mi bude na NAS_u.


A jesi probao sa alatom proizvođača?
15.11.2017 | 21:39
Ty @Daddo, ali sad to gledam i na svim tim alatima piše da je podržan os-x do 10.12 verzije, a ja sam na 10.13.1 Trenutno mi radi Time Machine, pa bu valjda gotovo do sutra, onda budem nešto probao.
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.11.2017 | 21:51
I ja imam High Sierru. Instalacija je prošla, ali mi ne vidi prastari WD eksterni disk.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 34 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Kratos, Riba, Anonimci (393)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO