Alternativa Apple keyboardu?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Alternativa Apple keyboardu?


  • mileni
  • Posjetitelj
19.01.2012 | 16:12
Zanima me sta ljudi ovdje koriste. Dobiveni Apple keyboard, ili pak neku alternativu?
Vec dugo vremena koristim wireless rjesenja, a iskreno, ova minijaturna tipkovnica od Applea mi ni malo ne lezi. Navika mi je dignuti noge na stol, pa surfati, programirati, itd. Sa ovim mini cudom to je prakticki nemoguce. A ni sami keystroke mi ne lezi nikako. Mislio sam da je stvar navike, ali nakon gotovo dva mjeseca, osjecaj koristenja ove tipkovnice je sve gori i gori.

Googlao sam za dosta tipkovnica, no one koji su bezicne (po mogucnosti bluetooth) kostaju poprilicno, samim time ne bih volio lovu na slijepo bacati.
Ima li kakva alternativa u hrvatskoj? Ali da nativno podrzavaju macos.

Moram se nesto ubosti cim prije, jer ova mala tipkovnica mi stvari ide na zivce
19.01.2012 | 16:33
Ja dugo doma koristim Logitech Dinovo Mac Edition i nemam baš nikakvih zamjerki, naprotiv:



Nažalost na Logitech stranicama vidim da ista više nije dostupna. S druge strane imaju model koji se napaja svjetlošću što mi se čini zgodno za nekoga tko ne preferira mrak poput mene. Inače po mom mišljenju Microsoft ima fantastičnih tipkovnica, skupa sa Mac layoutom.

Ako ti je hitno, obiđi trgovine, isprobaj osobno kako ti se čine i uzmi onu koja ti najviše odgovara.
19.01.2012 | 17:08
Ja trenutno koristim logitech mk710, ali sam ju namjeravao zamijeniti za apple wireless keyboard, jedini mi je problem sto jos nisam tipkao na njoj Ali volim tipkovnice sa kratkim keystrokeom (iako je i ova flat) pa vjerujem da ce mi dobro sjesti.

19.01.2012 | 17:16
Apple podržava iznenađujuće puno tipkovnica. Ima sistem identificiranja tipkovnice po principu "pritisni tipku lijevo od desnog shifta, pa sad pritisni onu desno od lijevog shifta" i tako u par pritisaka skuži točno što imaš. Moj mali na svom Miniju ima neku bzvz USB Trust tipkovnicu koju je Mac savršeno skužio, skupa s dodatnim multimedijskim tipkama, tako da je sve točno gdje treba biti.
19.01.2012 | 17:32
markobb, pa zmijenite se...
19.01.2012 | 18:57
Logitech Wireless Solar Keyboard K750 for Mac
www.logitech.com/en-roeu/keyboards/keybo...ar-keyboard-k750-mac

Das Keyboard Model S Professional For Mac
www.daskeyboard.com/model-s-professional-for-mac/
19.01.2012 | 19:16
Meni je Appleova alu tipkovnica najbolja koju sam ikada koristio. Volim veliku s numeričkim dijelom, ona mala ima premale kursorske tipke.
19.01.2012 | 21:37
Kao "home user" sam probao par njih ali do alu appleove nema premca. Za profiće neznam, ali svatko ima svoje razloge.
20.01.2012 | 01:15
Cherry über alles.
  • mileni
  • Posjetitelj
20.01.2012 | 02:23
smayoo kaže:
Apple podržava iznenađujuće puno tipkovnica. Ima sistem identificiranja tipkovnice po principu "pritisni tipku lijevo od desnog shifta, pa sad pritisni onu desno od lijevog shifta" i tako u par pritisaka skuži točno što imaš. Moj mali na svom Miniju ima neku bzvz USB Trust tipkovnicu koju je Mac savršeno skužio, skupa s dodatnim multimedijskim tipkama, tako da je sve točno gdje treba biti.


Gledao sam par logitechovih tipkovnici. Isprobao ih i uzivo. I onda prije shoppinga googlao o istima. Sami problemi na mac sustavima, a logitech ne misli izbaciti drivere za macos. Zato sam i postavio ovu temu, da ne bi bilo problema ako pljunem 500ak kn za neku tipkovnicu.
Isto tako citajuci po raznim forumima, ljudi ne vole magic mousea. Ni meni se osobno nije dopao, najvise me smetalo sto nema back/forward tipki, kao zamjena je bio nekakav sustav jako loseg i neefikasnog povlacenja prsta. No kako sam upgrejdao na lion, i to je sada sredjeno, svidja mi se cak i vise nego klasicni misevi. Elegantan i jednostavan, samo jos da je malo deblji.... No tipkovnicu nikako ne mogu smislit, a zelim iskljucivo wireless rjesenje.

Nije nikakva hitnost, htio sam di novo za mac kupit, ali kod nas nema nigdje.

@SuperUnknown
Ima li kod nas negdje kupiti izdanje za mac racunala? Mislim na solarnu tipkovnicu. Das keyboard sam nedavno vidio na bug.hr-u, ali kako je tek izasla, sumnjam da cu istu igdje naci. Barem ne kod nas.
  • mileni
  • Posjetitelj
20.01.2012 | 02:23
markobb kaže:
Ja trenutno koristim logitech mk710, ali sam ju namjeravao zamijeniti za apple wireless keyboard, jedini mi je problem sto jos nisam tipkao na njoj Ali volim tipkovnice sa kratkim keystrokeom (iako je i ova flat) pa vjerujem da ce mi dobro sjesti.



Ako si zainteresiran za zamjenu, slobodno se javi. Samo kod mene nije hrv layout, pa ne znam dal ce te to smetati
20.01.2012 | 03:00
mileni kaže:
@SuperUnknown
Ima li kod nas negdje kupiti izdanje za mac racunala? Mislim na solarnu tipkovnicu. Das keyboard sam nedavno vidio na bug.hr-u, ali kako je tek izasla, sumnjam da cu istu igdje naci. Barem ne kod nas.

Nemam pojma, imam Appleovu aluminušu, pa se nisam interesirao
  • mileni
  • Posjetitelj
20.01.2012 | 16:11
Isprobao danas k750. Djeluje mi odlicno, i za nju sam se i odlucio. No problem je kaj nema mac verzije kod nas. Nigdje.
Odlucih se za online narucivanje, ali na 5-6 razlicitih stranica ne dostavljaju u hrv. Ima li tko kakav "svoj" izvor da narucim preko te stranice? Bilo kakav webshop koji dostavlja u hrv ?
20.01.2012 | 16:34
Vidi što OSX podržava!

etv.jpg
  • mileni
  • Posjetitelj
20.01.2012 | 17:13
A sta je to tocno? I ustvari nevazno, vidim da nije za mene
20.01.2012 | 17:51
mileni kaže:
markobb kaže:
Ja trenutno koristim logitech mk710, ali sam ju namjeravao zamijeniti za apple wireless keyboard, jedini mi je problem sto jos nisam tipkao na njoj Ali volim tipkovnice sa kratkim keystrokeom (iako je i ova flat) pa vjerujem da ce mi dobro sjesti.



Ako si zainteresiran za zamjenu, slobodno se javi. Samo kod mene nije hrv layout, pa ne znam dal ce te to smetati


Ne mogu se mijenjati jer mi je potreban usb receiver za mis
20.01.2012 | 18:02
To je tipkovnica i miš (u stvari nije miš već kao joypad s tipkama miša) a bilo se prodavalo uz HTPC ili tako nešto. I to čudo radi na OSX-u. Zgodno je kako ima dosta dugačak kabel za IR prijemnik tako sami uređaj i ne mora biti vidljiv. Zgodno i praktično.
  • mileni
  • Posjetitelj
20.01.2012 | 18:56
Provjerim po ducanima u taj kombo sutra ukoliko se markobb ne javi
23.01.2012 | 16:44
U nedostatku velike apple bezicne tipkovnice (da ima i numericki dio) koristim takodjer Logitech Dinovo ali inacicu za PC, jer sam bio PC korisnik sve do prije pol godine. Tipkovnica je odlicna i ne znam da li ima slicna. Navikao sam se gdje je koja Apple tipka i zbilja sve fino radi.

Zasto Apple nema postenu bezicnu tipkovnicu, vec samo ono malo cudo za koje ne dam te pare ...
04.02.2012 | 01:14
Šta kod nas stvarno nema nigdje nikakva zamjenska mac tipkovnica sa hrvatskim layoutom, žična ili bežična? Trebam jednu rezervnu, a puno previše mi za to dati 600 kn
04.02.2012 | 01:42
baka, uvijek imaš ebay na raspolaganju.
04.02.2012 | 08:52
Također, i bilo koja "PC" tipkovnica (žičana USB, ili bežična koja podržava Mac, ili svaka Bluetooth) će raditi.
  • mileni
  • Posjetitelj
29.02.2012 | 17:16
Da malo ozivim ovu temu...

Kupio sam na kraju dinovo Edge, PC verziju. Nisam imao volje narucivati izvana, cekati i muciti se sa carinom, pa zato nisam uzeo Mac izdanje iste.
Prije same kupnje sam dosta googlao o dinovo edgeu, jer tipkovnica je dosta skupa. Istu sam isprobao u linksu, i odusevio se.

Vec 2 dana koristim istu na mac sustavu, i fantasticno djeluje. Nisam ni trazio drivere za mac, vec sam preko controllermatea kojeg vec imam sredio sve u 2min. Samim time, sve radi na ovoj tipkovnici kao da je mac izdanje. Ukoliko netko ne zali novaca za tipkovnicu, dosta je za kompom i zeli samo najbolje, ima moje iskrene preporuke za ovu tipkovnicu. Dosta je teska za jednu tipkovnicu, izrada je jako kvalitetna, keystroke je fenomenalan, kao i cjelokupni ugodjaj tipkanja na ovom mini cudu. A covjeka vesele i sitnice poput touch stvari, sve je nekako shiny i vidi se da je tipkovnica "top of the pops".

Apple tipkovnica na kraju je fantasticna, odlican mi je osjecaj tipkati na istoj. No i premalena je, sto jako iritira, jer imam naviku imati tipkovnicu u krilu i tu naviku ocito ne mogu promjeniti. Ovo je i vise no odlicna alternativa, dapace, ja bolje tipkovnice nisam vidio, ni dirao, dakle, topla preporuka na istu.
Ukoliko nekoga nesto dodatno zanima, slobodno pitajte.

P.S.
Obzirom da je ovo win tipkovnica, tu i dolazim do jedinog minusa. Naime, tipkovnica nema delete tipku. Mozes istu sam podesiti na jednu od shortcuta, ali opet je ovo ogroman minus ukoliko se tipkovnica koristi pod windowsima
01.03.2012 | 21:09
Apple tipkovnica ima delete na fn+backspace. Na isti način ima i home, i end, i pgup, pgdn.
  • mileni
  • Posjetitelj
02.03.2012 | 01:46
To nisam znao, jako korisna informacija za mene

Ima i dinovo edge delete tipku, skuzio sam istu tek jutros, i iako je na dosta nelogicnom mjestu i dosta razlicite velicine nego bilo koja druga tipkovnica, sram me ovo priznati
No normalno, ne radi pod macos-om po defaultu. Sad cu zato uzeti controllermate i mapirati da pritiskom deletea djeluje kao fn+backspace.

Jos jednom, hvala na infou
20.06.2018 | 12:49
Da ozivim temu, tj. da ne pokrecem novu. Htio bih pokrenut diskusiju o trenutno koristenim tipkovnicama.

Kako sam zbog posla primoran na koristenje lose opreme ukljucujuci i tipkovnicu i mis koji su zicni (ne volim zicnu periferiju) na poklon sam dobio ovu tipkovnicu (od microsofta)


Jako mi je nezgrapna jer sam navikao na ravne tipkovnice, jos se nisam ni navikao jer ju ne nosim na posao nego ju koristim dok sam doma. Tj. stajala je u kutiji do prekjucer jer sam prvotno pitao tetka ako ima bezicni mis za posuditi posto je moj ostao u hr, pa mi je dao cijeli ovaj komplet potpuno nov zapakiran. Bio sam malo konju gledao u zube jer mi se izgled misa i tipkovnice nije svidao, ali dao sam sansu misu. Koji je veoma ruzan, ali veoma, veoma udoban.

Inace nemam problema za magic mouseom, ali nije za CAD. ( a i nije tu samnom) pa uvijek imam bezicni mis sa clickwheel-om. Tako da, sto se tice ergoomije, nije mi to neki problem, ali stvarno je udoban, ali jos vaznije tipke i clickwheel vrhunske su kvalitet. ZAdnji ergonomski mis koji sam imao priliku isporbati duze vrijeme je logitech mx master. Isto iznimne kvalitet, ali usudio bi se reci da je ovaj mis od MS-a mozda mrvicu bolji.


A sada tipkovnica. Od kad imam mac, (6 godina) zaljubio sam se u appleovu tipkovnicu. I dalje mislim da je super, ali dobro je isprobati neke druge stvari. Ova sada na kojoj pise, (od microsfota, link gore) je fenomenalan. I dalje ne mogu smisliti izgled, jako mi je ruzna, ali posto nisam u svom domacem okruzenju sasvim mi je svejedno.


Nesto sto je odlicno na ovoj tipkovnici su tipke. Nisu mehanicke koliko ja znam, pretpostavljam da su membrane(ali ne znam dovoljno toga o tome da bih komentirao). Build quality takoder je veoma fascinantan i naslon za dkanive veoma je mekan i udoban. Za sada sam na njemu jako spor, ali izgleda da za ono sto je dizajnirana radi odlicno. Zarez pri sredini tipkovnice tjera na koristenje ruke na odredene tipke. Sto je odlicno jer sam samoucno do sada klepetao po tipkama kako koji prst stigne. Ovako se silim barem malo funkcionalnije korisiti, sto ce se odraziti i na koristenje obicne ravne tipkovnice.


tipkovnica na macu radi s malo mojih promjena, alt tipku sam promjenio u cmd, multifunkcijke tipke za zvuk rade iz kutije, ostale izgleda ne rade, trebao bih pomocu nekog softvera to promijeniti.

sve u svemu, jedan jako lijep proizvod od micrsofta. mis je mogao biti ljepsi, na tipkovnicu se lako naviknut, ali mis je i dalje ruzan



koje vi tipkovnice koristite? sto mislite o njima, i koliko cjepaju. ova vidim da je AU130$.


PS. tipkovnica na poslu je tako jedno veliko govno. ako ste poslodaca i od zaposlenika ocekujete rad u cadu, organizirajte se uzet tipkovnicu koja je esc tipka prava tipka, a ne tipka koja se jedva moze pritisnuti. (nije do odredne tipkovnice, sve u uredu su takve i svi se zale, cak i sef, ali ga nije pretjerano briga :/)
20.06.2018 | 14:05
Nemoj se saliti. Apple u zadnje vrijeme ima katastrofalne tipkovnice a misevi su vise "za po doma" sto za tipkovnice niti to ne mogu reci. Koristim ih ali nisu ni blizu onim nekada.
Duze tipkanje ne dolazi u obzir.
Trazim neku udobniju ali slicno malu tipkovnicu koja se spaja s BT na komp.
20.06.2018 | 14:06
Doma koristim Apple full size keyboard (ovu koja se trenutno isporučuje) i jako sam zadovoljan. Stvarno je super. Na poslu sam svoju razbio koju si mi dali jer se često nerviram i razbijam po njoj, ali bože moj ipak je to Micro$oft okruženje, tako da...da.

No uglavnom pošto su tipkovnice koje se inače isporučuju u setu sa nekim računalo užasne, od doma sa donio jednu koju sam koristio još negdje od 2002.

ecx.images-amazon.com/images/I/41TG2Q138XL.jpg

Ova tipkovnica je hladno oružje blago rečeno, ali trpi sve i svašta. Gledao sam nači neku ovakvu curved tipkovnicu za doma (još da ima i backlit) ali da je mac compatibilina i označena. Ako netko ima koji prijedlog volio bi ga čuti i vidjeti. No u svakom slučaju curved tipkovnice su mi super sjele i radim jako dugo na njima, ali nemam problema ni sa radom na ravnim tipkovnica.
20.06.2018 | 21:40
Das Keyboard kliketuša. Naravno. Sa smeđim switchevima.
Ali i originalna Apple žičana tipkovnica mi je isto supercool, kao i ona na starim MBP. Ove nove (butterfly) su živi užas. Smeće.
  • Dijete
  • Posjetitelj
20.06.2018 | 22:09
Microsoft plastikater zicana/Matias BT i Contour Shuttle Pro

Wacom intuos Pro M i Magic Mouse (ali sve rijedje mis - preporodio sam se sa dobrom olovkom)
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 50 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, FiFi, Riba, Anonimci (876)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO