Microsoft Starck Mouse
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Microsoft Starck Mouse


17.08.2004 | 00:02
Nisam mislio da ću ikada kupiti komad Microsoft hardvera. No, izgleda da važi ona "nikad ne reci nikad". Za potrebe posla bio je neophodan miš s tri tipke (Maya i Shake inzistiraju na tome) i onda je trebalo odabrati nešto što pristojno izgleda uz PowerMac. Većina miševa je jeftino-izgledajući plastični kič s pet tipaka ili nešto upotrebljivo, ali neugledno. Osobno najviše volim miš samo s jednom tipkom - iako na poslu na Wintelu koristim PC čudesa.

U trgovini sam komentirao: "Hmmm... odakle ovakav dizajn Microsoftu, pa nadaleko je poznato da su oni kompanija bez ukusa?!". Prodavač mi je rekao: "Da, ali ovaj put su unajmili Philippea Starcka da obavi taj dio za njih!" . I obavio ga je dobro - iako ne baš u onom pravom Apple stilu koji je još uvijek nenadmašan, ali od onoga što se u Hrvatskoj nudi od miševa ovo mi se činio kao najbolji izbor. Cijena je oko 250 kuna, postoji s plavom i narančastom iluminacijom, ima dobru optiku (radi na svim podloga koje sam probao) i preciznost se čini ok. Ono što je loše jest to što, za razliku od Appleova miša, nije moguće podesiti tvrdoću tipke. Dakle, za ergonomiju -4, a za izgled -5. Fantastična ocjena za nešto od Microsofta!
17.08.2004 | 00:44
Kod Appleova miša isto tako ne možeš podesiti tvrdoću tipke!

Nažalost to su sa vremenom opustili...
17.08.2004 | 02:10
Kako to misliš, pa tekući model Apple Pro Mouse ima tu opciju već godinama.
18.08.2004 | 04:25
I ja sam si nedavno kupio antiknu stolicu, u stilu Luja XIV. Dosla me 2000 dolara. Ona moderna crna, jeftina, s naslonjacem i plasticnim rucicama isla mi na zivce jer se tako ne uklapa u desktop podlogu na racunalu! Uf ...
18.08.2004 | 12:24
citat: "Osobno najviše volim miš samo s jednom tipkom"

Znači da si pravi sportski tip, svaka čast, ja bi poludil da stalno moram birati alate ili slično pritiščući control i miša, ili uvijek skrolati bacakajući se po monitoru.
Mislim da je Appleov miš još jedino dobar u konkurenciji nožnih!
(Iako ga tako preporučam ženama s nježnim nožicama i šlapicama, jer je tak slatki!)
18.08.2004 | 22:24
Ja uopće ne osjetim razliku između miša s jednom ili više tipki. Uopće nisam svjestan na kojem radim, sve je automatizam. Uvijek bih na Macu izabrao onog s jednom jer mi je elegantniji i jer je većina toga složeno tako da lijepo radi i samo s jednom tipkom. Na Wintelu je puno više toga oslonjeno na desnu tipku, pa to pravi razliku.
18.08.2004 | 22:49
Apple pro mouse več skoro godinu dana nema onog gumbiča za okretanje i podešavanje tvrdoče klika... Nigdje nisu to oznanili ali pogledaj bilokoji novi pro Mouse i vidjet češ, vjeruj mi imam jih puno i niti jedan nema...
19.08.2004 | 01:27
Da? Ne baš tako davno sam uzeo 17" iMac i došao je s "normalnim" mišem. Ako je istina da sada uz sve modele daju srezanu verziju onda je to poprilična bezobraština - pogotovo jer cijena nije išla dolje, a stvar je zaista korisna. Bez obzira, Appleov miš mi je još uvijek najdraži.
19.08.2004 | 16:21
Cijena se je spustila!

tako je prije to koštalo 72 EUR + PDV, a sada košta 48 EUR + PDV! Bar je u SLO tako...
22.08.2004 | 13:20
Je. Nove bijele tipkovnice i novi bijeli mishevi su pushiona. Losa kakvoca, jad i bijeda od dizajna. Pokusat cu na eBayu negdje naci jos neki primjerak bijele origigi iMac tipkovnice, ili one crne PowerMacove. One su zakon. No ovo smece sto isporucuju s novim racunalima zbilja je periferija kakvoce. Palac dolje Apple, mozes ti to i bolje.
No nije me toliko briga za misha. Kad je dosao OS X, Appleov retardirani mish s jednim klikom pao je u ropotarnicu povijesti jer OS X kudikamo bolje i svestranije upotrebljava desnu tipku, a narocito scroll kotacic. Plus toga, ljudi su poprilicno evoluirali u uporabi racunala od '84 i velika vecina danas moze koordinirati rad dva prsta. No obicni, najjeftiniji Microsoftov Wheel Optical Mouse savrsen je pratilac u radu. Sve ostalo mi se cini bacanje prasine u vjetar.
Cini mi se da Apple kao da izbjegava ulaganje u lijepe i pametnije periferije. Eto dobre posovne ideje nekom poduzetniku: neka proizvede kvalitetne tipkovnice (recimo, osvjetljenje poput PowerBookove) i misheve (s dvije tipke i kotacicem, u bijeloj i srebrnoj boji) koje prate dizajn posljednjih linija racunala iz Cupertina i moze ubrati lijepu paricu.
No onda bi glupi Apple poceo kopati po pravnim aktima i trazio slabu tocku na koju moze ubosti nesretnog covjeka koji se drznio uciti stogod takvo ... Blentoni.
22.08.2004 | 23:36
Ja se nekako nadam da će MORATI uz novi iMac dati i novu prikladnu alu-look tastaturu i da će onda, konačno, nakon dvije godine, vlasnici lijepih G5 sustava doći na svoje. Još kada bi je napravili na nivou kvalitete kao i ostatak hardvera... ne razumijem to - ako već žele imati nešto jeftino, zašto ne ponude i nešto skupo, ali kvalitetno? Nekada je to bila predivna i super-kvalitetna Apple Adjustable Keyboard (Norsi) na kojoj sada ovo pišem i koja je izuzev bezobrazne cijene bila zakon.

Nije li apsurdno imati u ponudi stroj koji u maloprodaji košta 70,000 kuna i onda da ti uz njega uvale smeće od tipkovnice? Ne samo da je jadna, nego i dizajnom i bojom uopće ne odgovara proizvodu uz koji se isporučuje! Uostalom, sve sam već davno napisao u vijestima na naslovnici... problem je zapravo banalan, a baš zato je i frustracija još veća...
23.08.2004 | 09:35
Pa nekako slično su nas uvjeravali i za "stare" monitore da idu uz G5....
23.08.2004 | 11:12
Zvonimir, evo par pointera na mjesta gdje ti mogu ubrati paricu
Tikovnica:
halfkeyboard.com/tactilepro/index.php
Mouse:
www.macmice.com/themouse.html
23.08.2004 | 11:49
Odlično, ali nema čžš... u stvari treba izmjeniti 16 tipaka...

Jedino je to bug inače bi se več snašli...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 21 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO