Problemi s Radeonom 7000
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problemi s Radeonom 7000


06.04.2004 | 10:27
Dakle mene samo kojekakve gluposti dokače. Još će ljudi mislit da sam tudum za Mac-a. Dakle nakon što sam sav sretan (za razliku od mnogih koji nisu te sreće) uspio nabaviti videokarticu za svoj beige G3 nisam uspio instalirati OSX na njega. Tješio sam se da bar imam bržu videokarticu (iako zapravo nisam odustao od instalacije OSX-a). Jučer mi je konačno "puknuo film" i priznao sam sam sebi da mi je sve sporije a ne brže od kad mi je monitor spojen preko kartice. Prekopčao sam ga preko njegovog ugrađenog video izlaza i radio je puuuno brže. To je naravno bio nemoguće i nebulozno pa sam shvatio da je vjerojatno krivica u tome što sam jednu od extensia koje idu u paketu s karticom morao isključiti jer mi je "smrzavala" mašinu već kod startanja (ATI Resource Manager-extensija da budem precizniji). Pa nebudi ljen učitao sam s ATI-ovog site-a najnoviji driver i instalirao stvar i bolje je. Više se ne ruši kod startup-a i radi osjetno brže ali... Ruši se čim otvorim Photoshop, Quicktime, Toster a kod Quarka, Illustratora itd. se ne ruši. Posmnjao sam u QucikTime i nebudi lijen učitao i njega novu verziju s neta+. I... Ista stvar.

Dakle, ima li itko ideju šta bi to moglo biti što ga ruši? Kad monitor prespojim na njegov built-in video stvar radi bez greške (samo mi je onda kartica viška). Dali postoji nešto što treba iz sistema izvaditi da bi to radili ili kojimujebog. Stvarno sam već umoran od toga da tako jednostavne stvari ne rade kako spada nego pogubim dane i noći (ovo drugo posebno boli) u kojekakvom restartanju.
I u vezi s tim zna li netko zašto mi se mašina diže dozlaboga dugo kad imam instalirano 768 MB rama a kad imam samo 256 MB starta se puuuno brže?

Hvala na razumjevanju i pomoći.
06.04.2004 | 11:41
mozda.. ali samo mozda.. jel su ti moduli isti?? .. meni se jest na G4 desava na osx da mi pokazuje utor vise za ram.. ) i primjetio sam kad sam stavio dva ista modula od 266 mhz rama radi mi brze nego kad sam imao jednog od 400mhz.. neznam.. sve je moguce... bude se vec neko javio tko je tu upuceniji
06.04.2004 | 11:50
Što se tiče sporijeg dizanja stroja - to je normalno za OS 9. On ima vrlo temeljitu provjeru RAM-a i što ga je više sporije se boota. Dio te kontrole se može isključiti u Control Panelu Memory skrivenom opcijom - ako se dobro sjecam otvoriš ga s Option, a dio ne može jer je na nivou firmwarea. No, dobra vijest je da kada pređeš na OS X toga više nema. Moj Beige G3 sa 768 mega RAM-a se diže tek 2(!) sekunde sporije od najnovijeg iMaca! Ha!

Što se tiče Radeona - to bi moralo raditi bez problema s OS X-om. Nisam bootao u OS 9 valjda preko godinu dana, ali zadnji put je sve fino radilo. Moguće da im driveri u OS 9 verziji više nisu baš nešto. Nego, reci ti meni gdje je zapelo to s instalacijom OS X-a?
06.04.2004 | 12:50
Hvala na javljanju,

Instalacija OS X-a je najviše zapela na tome što nisam imao vremena (zbog posla) reskirati da mi opet nešto crkne. Neznam jel se sjećaš da mi je u procesu natezanja s video karticom crknuo monitor. Definitivno je bio riknuo trafo ali su mi ga popravili pa ću moći ponovo ekspeerimentirati. Jednom sam pokušao instalirati OS X nakon instaliranja kartice ali rezultat je bio isti kao i bez nje. Moja je sumnja da je to bilo zato što mi kartica i nije funkcionirala u sistemu 9.2.2 zbog one extensije. Spremam se sad ponovo pokušati instalaciju i to ću temeljito "oguliti" mašinu. Naime imam i ja svega i svačega u njoj umetnuto pa nisam siguran dali nešto od toga pravi probleme. Moram reformatirati disk sa low level formatingom, napraviti particije i na jednu ponov instalirati sistem 9.2.2. Imaš li tu kakav savjet dali da taj sistem instaliram isto na prvu particiju kamo ću instalirati i OS X ili bolje na drugu pa da mi prva ostane slobodna samo za OS X? Moram maknuti PowerLogix-ov ZIF upgrade i sav dodatni RAM (jer mi naravno moduli nisu isti a i dugo traje bootanje. lako ga poslije dodam ako stvar proradi) tako da mi ostane samo 256 MB i moram vratiti natrag originalni CD-ROM jer trenutno imam neku pržilicu unutra umjesto njega i nisam baš siguran u nju.
Dakle puno koraka za malog čovjeka ali će to biti veliki korak za čitavo čovječanstvo (ili barem onaj njegov dio koji činim ja) ako konačno uspijem instalirati taj sistem. Na poslu već duže radim s X-om pa mi je sve teže mentalno se šaltati po sistemima a i ljubomoran sam što ne mogu i doma koristiti cool novi sistem.
Imaš li još kakav dodatni savjet prije ponovnog pokušaja? Koristit ću naravno Xpost facto.

Pozdrav i još jednom hvala.
06.04.2004 | 13:17
Low-level ti sigurno nije potreban. Samo ćeš maltretirati disk i gubiti vrijeme. Pazi na veličinu prve particije - ne smije biti preko 8. Stavi je 7, pa si siguran. OS 9 može bez problema biti na njoj, a kasnije neka se useli i OS X. Mislim da čak možeš i procesor ostaviti - barem ja jesam i nisam imao probleme. Isto važi i za module - Beige nije imao upareno gledanje na slotove i nije mu važno ako nisu jednaki. L2 aktivaciju ćeš lako odraditi na kraju nekim programom (PowerLogix CPU Director npr.), a mislim da ovaj novi Xposto ima i svoju internu opciju za L2.
11.04.2004 | 14:53
U petak sam napisao i opisao kako je propao jos jedan moj pokusaj instaliranja OS X Pantrera.(Iako je meni prijavljeno da je poruka primljena ovdje je na Jabucnjaku ipak nema). Probao sam prvo bez velikih zahvata kao sto si mi savjetovao i dobio sam blue screen onak odvratni kao kod Windowsa. Onda sam napravio sve sto sam se "prijetio" da cu napraviti ukljucujuci i low level formating i konacni je rezultat bio isti. Usputni uspjeh je bio da sam uspio postici da mi Radeon 7000 radi.
Jucer (subota pred uskrs) sam joπ cackao po tome i kao konacni rezultat saznao da se Radeon 7000 i Powerlogix CIF upgrade ne slazu. Stvar radi kad je stari procesor unutra i monitor spojen preko Radeona ili kad je novi procesor (G4 550MHz) unutra a monitor spojen preko built in porta. Kad su obadva aktvina smrzava mi se masina kad otvorim QuickTIme, Photoshop a sad bogme i u Quarku kad ima slika u dokumentu. Pretpostavljam da je problem u extensiji koja dila s memorijom za Radeon (to je ona ista koja mi je pravila problem i prije nego sto sam downloadao upgrade softwae za Radeon).
Te bi se stvari mozda rjesile da uspijem instalirati OS X ali to mi nikako ne uspjeva. Ne znam vise sta bi reko. Sve imama i drzim se pravila a stvar nece. Sta uopce znaci taj plavi ekran (jeli to ono sto se zove Blue screen of death)? Mozda je u pitanju instalacijski set CD-a s kojeg pokusavam instalirati. Imam jedan set koji je nekakva kopija (cak su samo 2 CD-a a ne 3) a drugi je original ali za Powerbook. Neznam dali su mozda potrebni neki drugaciji instalacijski CD-ROMovi?
Sta cu s tim sistemom OS X i sta cu s tim Radeonom 7000. Nemam vise ideja i sve manje vjerujem u mogucnost instaliranja OS X-a na svoju masinu.
11.04.2004 | 16:14
Masa ljudi ima OS X na Beige G3 s Radeonom 7000, tako da je sasvim sigurno da je to moguće. Ja nisam imao baš nikakvih posebnih problema, ali istina - ja imam orginalni Radeon Mac Edition. No, smatram da u tome nije problem. Ne kužim kada dobiješ taj "plavi ekran" - što na njemu piše? Ako nema ničega, onda je zapravo vjerojatno sve ok i ti si uspješno sve instalirao, ali opet imaš problem da je to što vidiš output na sekundarni monitor, a taj plavi ekran je ono što se vidi na drugom monitoru za vrijeme login screena.
13.04.2004 | 11:59
Shvacam da te zbunjuje sto imam problema s instalacijom kad i sam kazes da je masa ljudi instalirala sistem OS X na masine kakvu ja imam. Mozes si mislit kako sam ja onda isfrustriran s tim sto mi se dogada.
Ali stvar nije tako jednostavna. Naime taj "plavi ekran" nije plavi ekran nakon instalacije OS X-a. Instalirao sam OS X desetak puta na poslu i to nije gotovo u roku keks nego traje poprilicno. Ovaj plavi ekran se meni javlja odmah nakon restarta nakon sto XPostFacto provrti ono svoje (provjere instalacije i sl.) sto traje par sekundi i nakon toga ga krene bootati s CD-a da bi zapoceo instalaciju ali nikad niti ne uspije bootati. Dakle "plavi ekran" se pojavi odmah (a ne nakon nekog vremena kao recimo poslije instalacije) i nema nikakvog teksta na njemu i nema nikakvih dogadanja na kompjuteru a CD se da izbaciti iz drive-a samo pritiskom na gumbic (sto nije bas uobicajeno ako je neka instalacija u toku ili ako je nesto instalirao i montirao taj cd cak i ako ga ne vidim).
Dakle definitivno instalaija nije uspjesna. A sta kazes na konflikt ZIF g4 i Radeona u sistemu 9.2.2?
13.04.2004 | 22:57
Uspio sam konacno. Sutra vise o tome!!!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 51 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, MacSlavko, Riba, ZeljkoB, zoranowsky, Anonimci (770)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.05 Seconds

Provided by iJoomla SEO