And nightmare goes on
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

And nightmare goes on


28.02.2004 | 20:08
Nisam siguran ni dali sam naslov dobro napsao jer me moj mac opet izbacio iz takta.
Dakle ovo jeu biti nastavak price s pokusajem instalacije Pantera na mogu Beige G3 masinu. Dobio sam konacno jucer svoj Radeon 7000 za maca (i na svu srecu nisma odma, oko ponoci, krenuo u instalaciju jer bi me to ubilo nego sam pricekao jutro koje je pametnije od veceri, shit, kak bi tek bilo da je bedastije). Uredno sam instalirao software i nakon toga upiknuo karticu, restartao i stvar se pocela dizati i smrznula se na nekom control panelu ili tako nesto. I ja ne budi lijen restartao bez extesia i nakon toga dobio cak i startup screen da je sistem u dizanju bez extensia i to je bilo to. Nakon toga pojavio mi se moj desktop (samo desktop i nista drugo pod milim bogom). I tako sam krenuo opet sve vaditi iz maca, restirati PRAM, zvakati banane za bolje raspolzenje i dopingati se s cokoladom. U glavnom nakon dugo maltretiranja (da, dakle stavio sam i novi hard s cistim novim sistemom 9.22 koji je cekao instalaciju Pantere). Onda sam u jednom trenutku skuzio da na ekranu na lijevom rubu ipak nesto ima (kao dvije klamerice uz rub) kad sam ih primio i povukao ispostavilo se da su to neki aliasi na desktopu i onda mi je proradio kliker da papak misli da ima veeeeliki ekran i da ja vidim samo jedan mali njegov dio (nazalost ne onaj koji mi treba). I onda sam se maltretirao s pokusajima otvaranja ATI control panela na slijepo i slicne gluposti dok mi nije prekipilo pa sam krenuo na zivo prekopcavati monitor iz kartice u builtin port i skuzio da on zapravo misli da ima dva monitora a ne jedan veliki. I onda sam shvatio svu banalnost situacije. Naime kod iskopcavanja VGA monitora koji ima medukonektor da bi se mogao ukopcati u mac uticnicu ja sam otkopcao kabel ali mi je medukonektor ostajo ukopcan i zbog toga je mac (jadan) mislio da ima dva monitora spojena. Kad sam taj adapter (to je bila prava rijec koje se nisam mogao sjetiti) iskopcao stvar je prosljakala bez greske. Ali... Naravno uvjek ima neki ali. Panter se nebi omacio ni da ga ... Nece pa nece. I onda sam odustao (u biti odgodio njegovu instalaciju) s namjerom da se opet ovim putem obratim onima cije je i vecer pametnije od mog jutra ali ni to nije sve... Kad sam vratio stari disk, ram, G4 ZIF karticu i sve lijepo restartao prvo mi je javio da nema sistema (nije vidio disk) pa sam ga dignuo sa ZIPa (to mi je postala vec standardna procedura jer mi se svidja vise nego dizanje sistema sa cd-aI) i stvar je normalno radila (ali i dalje se nije vidio hard disk) i onda sam ga ugasio da sve jos jednom provjerim. I kad sam ga nakon toga krenuo bootati vise mi se na ekranu nista ne pojavljuje. Cujem disk da radi, pokusavao sam i resetirati PRAM (ovo mi je nekako postalo standardna procedura pa se bojim, moze li mu to stetiti, sjecate se LJudi u crnom i ono brisanje memorije uz pomoc svjetla, tako nesto) ali nista ne pomaze. Monitor signalizira zelenim svjetlom da mu je nekakav signal dosao (je je inace na standby sa zutim svjetlom) ali ne prima sliku s maca ni preko jednog videa (ni ATI-a ni ugradjenog). Evo moje je pitanje (nakon sto sam se ovako nasiroko raspisao) jeli moguce da mi je od tih stvari riknuo monitor i ima li ko kakvu ideju sta da dalje radim? Usput sam jos imao iskustvo setupiranja interneta na ovoj Armadi 7000 (da bi uopce mogo vikati "U pomoc" jer na Macu bez monitora se jako tesko spajati na internet) na kojoj sad ovo i pisem. Dakle opet jedna od onih situacija (koje svi mi nastojimo izbjeci) da mi u rjesavanju problema s Macom "priskace" u pomoc PC. Mislim da cu si ovaj laptop i zadrzati kao backup opciju jer sam se poceo osjecati odsjeceno od svijeta kad preko vikenda ne mogu na internet zbog neuspjelih pokusaja instalacije Pantera (ovo mi je valjda cetvrti put u zadnja dva mjeseca). Eto dosta je bilo. Ako je tko voljan priskociti u pomoc ja sam spreman poslusati dobar savijet.

Pozdrav
28.02.2004 | 20:28
OK, ovo prvo je tvoj propust - Mac uvijek misli da ima dva monitora ako je nešto spojeno i na drugi output. Teško da ti je krepao monitor baš sada. No, ako kažeš da ne radi niti na drugom kompu - tko zna! Imaš neki rezervni za probati?

Zašto bi nakon svega toga stroj prestao bootati kada si vratio stare komponente - ne znam. Kažeš stari disk - pa na njemu onda nemaš drivere za Radeon, zar ne? No, to ne bi smetalo kod boota. Previše je mogućih razloga što je pošlo po krivu, ali nema sada nego korak po korak eliminirati moguće probleme. Daj prvo vidi što je s tim monitorom.
28.02.2004 | 22:45
Evo dosjetio sam se bar nesto. Naime nemam trenutno drugi monitor na raspolaganju ali sam se sjetio da s ovom karticom stvar moze ici preko TV-a pa sam sad opet u igri. Naime stvar se dize i radi preko telke samo sto se javlja neki konflikt s ATI-ovim extensiama pa sad po dobrom starom pjesackom putu istrazujem koja je to tocno komponenta. Kad uspijem dignuti sistem s extensijama ukljucenim pa otvorim ATI-ov control panel da si sredim rezoluciju na telki (i boje sad je trenutno sve sivo bijelo) onda cu prikopcati jos i montor pa mozda dodem do kakvih saznanja kad mi se barem preko tv-a bude nesto vidjelo pa cu analizirati monitor. Ako to ne upali probat cu sutra nabaviti novi monitor (ne novi, drugi, nazalost) pa onda s njim probati.
Izgleda da ono sto nije htio butati je bila stvar lose spojenog diska ili nesto slicno jer mi se sad sistem uredno dize sa starog diska. Sto se tice ATI-ovih drajvera imam ih svuda jer sam ih instalirao na sve s cim sam pokusavao nesto napraviti (dva diska svaki s po dvije particije). Samo da to saniram pa da se mogu opet uhvatiti u kostac s Panterom, ne bio ja Winetou sa srebrnog jezera.

Hvala ti jos jednom na pomoci (gdje je dovraga ovdje usklicnik?).
29.02.2004 | 00:53
I dva sata kasnije situacija se nije bog zna kako poboljsala. Uspio sam detektirati da mi je jedna od ATI-ovih extensija pravila probleme. Nju sam likvidirao i sad sve radi fajn... ali nazalost samo na TV-u. Monitor je izgleda zbilja gecrkt. Ko sto rekoh lampica mu se upali i skljocne kad mu mac posalje signal ali se na ekranu nista ne pojavljuje. Kad sam spojio TV i monitor u system profileru se monitor uredno prijavljuje s rezolucijom i sve. ATI-ev control panel ga isto prijavljuje kao da je ok a na ekranu niks.
Ima li tu ista sto bi ja mogao napraviti ili je to vec situacija za doktora za monitore?
29.02.2004 | 01:18
Možda ti monitor samo ode u off mode zato jer mu Radeon setira neku frekvenciju koju ovaj ne može prikazati. Isto tako, ako se radi o starijem monitoru - nije potpuno isključeno da je od toga krepao - ako je krepao. Probaj bootati na dva monitora (tj. monitor i TV), pa na TV-u setirati parametre za drugi monitor (naslijepo dovuci prozor od Monitors panela na tvoj ekran).
29.02.2004 | 11:03
Pokusavao sam ali mi monitors control panel mijenja rezoluciju televizije a ne monitora. Ne znam ima li taj monitor (Philips Brilliance 109) nekakav firmware koji bi mogao ponovo instalirati ili nesto slicno. Brine me i to sto kad je samo monitor upaljen on na ekranu ne pokazuje poruku "No sync input" koju je inace pokazivao u takvim situacijama...
29.02.2004 | 12:31
Philips je svojevremeno dolazio sa Mac driverima, koliko se ja sjećam, 105 je došao sa dvije diskete, jedna PC, druga mac, no pošto tad nisam koristio mac, ne znam da li je to bilo od kakve pomoći, no po sjećanju, Philips je pokušao biti kompatibilan za sve, tako da najvjerovatnije postoji nešt, probaj na Philipsovu sajtu
29.02.2004 | 13:27
Ma kakvi driveri za monitor, to nema nikakve veze s ovim. I to na Macu ne znači ništa - u najboljem slučaju bi na disketi dobio kolor profil za taj monitor.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 15 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO