AirPort Extreme i Time Machine
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

AirPort Extreme i Time Machine


11.05.2008 | 09:01
evo ovako,

doma sam si napravio malu mrezu i imam sve spojeno preko AirPort Extreme-a, koji na sebi ima USB prikljucak za printer ili HDD. citam po netu kako je u pocetku Apple omogucavao da kada se spoji HDD na AirPort Extreme, da sluzi kao Time Machine backup disk, ili da se s time pretvara u Time Capsule. Mene zanima da li je to i dalje moguce, da li to funkcionira i u kojem formatu mora biti disk da bi to sve funkcioniralo. isto tako da napravim na disku koje planiram upiknuti u taj USB na ruteru, dvije particije, da li ce se to vidjeti kao dva diska ili nije dovoljno pametan?
11.05.2008 | 17:37
Ovo što ću ti reći nije provjereno, ali dobar je trag - oni su obećali da će to tako raditi, ali onda s izlaskom 10.5 to nije funkcioniralo. Kasnije, u 10.5.2 su to zakrpali i sada navodno opet radi. Dakle, proguglaj, sigurno ćeš naići na nešto.
13.05.2008 | 17:13
A ako ja na Time Capsule (koji ima samo jedan USB ulaz) spojim USB Hub s 4 USB-a (2 Harda i printer) da li ce mi moc citat istovremeno 2 HDD?

Hvala
20.05.2008 | 20:23
Razmisljao sam o kupnji extrema ali na apple stranici pod reviewsima sam procitao da je zbog novog updatea nestabilan i da svako malo prekine konekciju prema internetu. Ima li tko sličnih iskustava? I da li mi netko može predložiti nekakvu kvalitetnu alternativu?
20.05.2008 | 20:57
Linksys kod mene radi godinama bez problema.
20.05.2008 | 21:52
Linksys je mrak. Totalni mrak. Prava heavy duty mašina. 100% preporučujem.
24.01.2015 | 18:27
Zanima me informacija.

Ovako je u praksi - imam airlive router 300 nas , na njega je preko kabela spojen jedan mali switch gigabitni u koji sam ukopčao NAS-eve, imam dvije vrste D-link 320 i WD book , svi mrežni, svi imaju opcije
time machine.

Problem je što mi imac ne nalazi WD disk pod time machine opcijom - D-link radi bez greške...


E sad jel bazna stanica mora biti applova ili je moguće i u ovoj kombinaciji da to radi - ja vjerujem da bi moralo raditi i tako.



Zatim pitanje dva, ako na apple baznu stanicu preko kabela spojim switch i na njega spojim NAS, da li radi sve to bežično ili se obično disk ukopčava u applovu stanicu isključivo preko USB-a?

Da li bi mi trebalo raditi i preko wi-fi ako na laptopu odaberem taj D-link? Nemam trenutno laptop pa ne mogu probati ali me zanima za skoru budućnost


Hvala
24.01.2015 | 19:11
Da ne brišem, možda nekom pomogne - odabrao sam na WD-u public folder i onda se vidi, samo što mi to nije opcija jer je taj dio diska vidljiv svima u mojoj mreži, ponekad tu ima gosti itd što je loša opcija jer to neko možda nehotice može ustvari uzeti, obrisati mislim mogu sa pravima složiti
24.01.2015 | 21:00
Da li WD ima specifične postavke za podesiti kako bi ga TM aplikacija vidjela na mreži? Koji je format diska/polja unutar WDa?
24.01.2015 | 22:39
Mislim da je kao i na svima, staviš ENABLE na TM opciju, odabereš disk i stisneš SAVE....ostalo je nebitno, ti polje na disku koristiš tako za data podatke .... kod mene je bilo ustvari ovo što sam i napisao,
nakon što sam kliknuo save, nije se ništa pojavilo, što je i OK jer taj folder na disku koji sam stavio je ustvari i hiden i pod pravima....public folder je otvoren za sve i stvar radi.

E sad jedino što me zanima je isplati li se kupovati uopće extreme station - zadnja generacija, sad imam airlive i zadovoljan sam, možda jedino malo prekratak signal
26.01.2015 | 09:45
Ne mogu komentirati po pitanju Extreme stationa jer ga nemam. Međutim ti si rekao da ti iMac ne vidi WD kao TM destinaciju. Dakle to ti nije jasno zašto ga ne vidi i sumljaš na wifi pa bi ga Extremom možda riješio ili?

Osobno mislim da bi ti se WD trebao vidjeti kao TM destinacija neovisno da li pristupa žicom, wifiom, preko Apple wifi uređaja ili nekog 3rd party. Barem tako kod mene radi. Imac radi TM backup preko žice (jer je tako ispalo praktičnije), a macbook radi preko wifia na isti uređaj, bez problema.
28.01.2015 | 21:40
Vidi se i sve radi, problem je bio folder koji sam odabrao za TM a isti je imao složeno pravo, pa se TM ne može konektirati....uglavnom sve radi OK...

Sad me jedino zanima da li se isplati kupovati airport extreme uopće kao mreža da radi jer imam airlive 300 router ali mi nije nešto signal, produžio sam ga sa AP-om ali signal je bolji tj full sad no nekako slabo iskoristiv, puno sporije jer je očito gubitak preveliki, zato me zanima koliko je od ppla ta stanica po pitanju signala bolja ili lošija?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 minuta
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Ender, m@xym, Riba, rusty, tino1, Zdravac, Anonimci (487)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO