Ventilatori
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ventilatori


17.05.2021 | 20:33
Upravo rijesih probmecic sa thunderboltom (sve radi:)) i sad skuzih novi. Ventilator mi se svako pojacava ioako nista specijalno ne radim. Upaljen mozda Chrome ili Photoshop...bez nekog velikog rada. Mac fan control mi pokazuje da oba dolaze do maksimuma. Lijevi na 6156 i desni na 5700 RPM.
17.05.2021 | 20:57
Citam da Chrome zna zezati? Slucajno ga koristim.
17.05.2021 | 21:04
Divlja mi svako malo. Na Activity Monitoru mi ovakvo stanje...bio je upaljen Photoshop, s minimalno malom fajlom. Sve ostale aplikacije ugasene.CEPHtmlEngine Helper 103.6%?
Prilozi:
17.05.2021 | 21:08
baba kaže:
Upravo rijesih probmecic sa thunderboltom (sve radi:)) i sad skuzih novi.


A bi ti pala kruna s glave da podijelis kako si rijesio problemcic?

Za ovo drugo, za pocetak bi se rijesio Chromea iz vise razloga.
17.05.2021 | 21:13
baba kaže:
Divlja mi svako malo. Na Activity Monitoru mi ovakvo stanje...bio je upaljen Photoshop, s minimalno malom fajlom. Sve ostale aplikacije ugasene.CEPHtmlEngine Helper 103.6%?


Zeza te Adobe, odnosno Photoshop. Možda ti ovo objašnjenje pomogne -> High CPU usage due to CEPHtmlEngine
17.05.2021 | 21:15
Ako ti je to na MB Prou sa dedicated grafičkom (15.4" i 16" modeli) koji je spojen na externi monitor pomiri se s tim, to je jednostavno tako nema pomoći
Pisal sam ja na tu temu naširoko, prosurfaj malo po Hardware topicima (Kupnja starog Mac Pro 5.1, MacBook Pro 2018 problemi, Apple Silicon Mac).
17.05.2021 | 21:35
Riba kaže:
baba kaže:
Upravo rijesih probmecic sa thunderboltom (sve radi:)) i sad skuzih novi.


A bi ti pala kruna s glave da podijelis kako si rijesio problemcic?

Za ovo drugo, za pocetak bi se rijesio Chromea iz vise razloga.



Diler mi je platio popravak i bio je problem u kontroleru.
Evo vec sam probao ovo
helpx.adobe.com/in/x-productkb/global/hi...e_cephtmlengine.html
i za sad radi sasvim OK. javim ako je to sredilo problem.
17.05.2021 | 21:38
ales_1717 kaže:
Ako ti je to na MB Prou sa dedicated grafičkom (15.4" i 16" modeli) koji je spojen na externi monitor pomiri se s tim, to je jednostavno tako nema pomoći
Pisal sam ja na tu temu naširoko, prosurfaj malo po Hardware topicima (Kupnja starog Mac Pro 5.1, MacBook Pro 2018 problemi, Apple Silicon Mac).

To je možda na kasnijim modelima. MBP 2015 15,4" nema taj problem. Osobno imam takav MBP, sa AMD Radeon R9 M370X 2048 MB, svaki dan ga spajam na Apple Thunderbolt Display 27", par puta sam ga spojio na DVA takva monitora (daisy chain), plus ugrađeni display i nikad ne vrti ventilatore radi toga.
17.05.2021 | 21:41
Za sad se cini de je ovo rijesilo problem. Mucim Photoshop kolko mogu, al ventilatori miruju.
helpx.adobe.com/in/x-productkb/global/hi...e_cephtmlengine.html
18.05.2021 | 01:44
Mali apdejt. Kada gledam neke stvari tipa 4k, probao i 8k...onda ventilatori opet podivljaju i cim smanjim na hd rezoluciju onda sve opet bude umireno i tiho. Da je to u biti normalno ponasanje za stroj iz 2014 cije se graficke moraju bakcati sa 4k ili 8k cudesima?
18.05.2021 | 02:25
2014 ili 2015?

Meni se ventilatori zavrte kad koristim govno od Teamsa, i kad gledam 4K film VLC-om na vanjskom monitoru. Pri tom ovo drugo ne odmah, nego ako je cjelovečernji film. Video od par minuta sažvače bez frke.
18.05.2021 | 09:37
2014...Smayoo..posto imamo iste masine i sistem...dal ti se nakon restarta isto tako pojacaju ventilatori? Meni svaki puta nakon restarta minutu rade jace na cca 4000...jucer sam obavljao i neku instalaciju...dok je to radio isto je podigao na oko 4000.
Dal je mozda problem u firmwareu? Masina mi dosla sa Big Surom. Ocisio ju i stavio High Sierru, al se pitam sto ga to muci. Nisam navikao da mi masina svako malo pojacava ventilatore. Cak se zna desiti da u Activity Monitoru ne pokazuje nista posebno, a ventilatori vrte oko 4000
18.05.2021 | 09:42
Evo bas gledam MRT (sto bi to bilo?) se pojavi nakon restarta i uzme nekih 30% CPU i goggle chrome helper zna uzet dobar dio kolaca kad se upali chrome.
Citam da je flash problematican isto? Kako se iskljucuje u Chromu?
18.05.2021 | 10:12
Koliko znam od kraja 2020 Flash vise nije uopce podrzan i ne radi u Chromeu mozda i prije toga.
18.05.2021 | 10:31
U pravu si. Probao ga naci i nema ga.
18.05.2021 | 21:31
Evo potvrdjujem da nije do vanjskog monitora. Isti problemi se pojavljuju sa ili bez vanjskog monitora. Ovo dosta gnjavi. Jebes stroj ako svako malo ventilatori idu na 4000, ponekad i do 5000...a da ne radim ama bas nista specijalno. Dal bi rjesenje bilo u prelasku na neki drugi sistem? Kolko citam High Sierra je dosta cesto prozivana zbog ovog problema.
18.05.2021 | 21:42
Prvi glas.
Radim na High Sierri vrlo ozbiljne poslove svakodnevno već godinama (više od 3, čini mi se). Nikad problema s ventilatorima.

2014...Smayoo..posto imamo iste masine i sistem...dal ti se nakon restarta isto tako pojacaju ventilatori? Meni svaki puta nakon restarta minutu rade jace na cca 4000...jucer sam obavljao i neku instalaciju...dok je to radio isto je podigao na oko 4000.


Pa, ako ti je stroj 2014, onda nemamo iste mašine, jer moja je 2015.
Ventilatori mi se nikad (ni na ovom, ni na ikojem drugom od 9 drugih Macova - što u obitelji, što u firmi) ne ubrzavaju ako nema konkretnog razloga za to.
OS-ovi su, trenutno, svi od 10.10 do 11.2, kako na kojem stroju. Na mom MBP 15" 2015 je 10.13.
18.05.2021 | 21:44
BTW, slažem se s Ribom da ti je Chrome sigurni spyware i generator niza problema. Kod mene nigdje ni na koji uređaj Chrome nema pristup ni pod razno, i nikad ga neće imati.
E, sad, ako si ga već jednom instalirao, stroj ti je kontaminiran, jer je tako napravljen da ti možeš obrisati aplikaciju, ali on je svoje spyware metastaze posijao po sistemu posvuda.
18.05.2021 | 21:45
Upravo citam hrpu rasprava gdje ljudi pizde na high sierru i zadnji update. Nakon toga su imali isti ovakav problem. Razne masine od starijih 2011 pa do 2017 godista i sl. Kad bih znao da je caka u tome...siknuo bih noviji sistem.
18.05.2021 | 21:46
Koji zadnji update? BIo je neki security update prije godinu dana skoro. Nula problema.
18.05.2021 | 21:48
Jesi li ti instalirao nekakve wareze i crackove? I pri tom utipkavao admin password?
18.05.2021 | 21:53
Stavio sam sve moguce apdejte...i da naravno da sam koristio crackove. Dal asm utipkavao admin pass....mislim da nisam. Zasto?
18.05.2021 | 22:08
Sad se sjetih...dok sam instalirao H Sierru, a mozda i system recovery....u jednom trenutku se desio isti slucaj sa ventilatorima. Dal bi to mozda upucivalo da je problem u termalnoj pasti? Ima li nacina da se to nekako skuzi?
18.05.2021 | 22:31
Ako imaš problem s termalnom pastom, temperatura nečega ti je trajno povišena. Meni je trenutno CPU 95% idle i temperature su sve 45° ili niže, neke i dosta niže.
18.05.2021 | 22:33
baba kaže:
da naravno da sam koristio crackove.


Molim te onda ne traži ovdje pomoć
18.05.2021 | 22:34
Onda zaista ne znam sto moze biti u igri...ah kako volim ovakve situacije.
18.05.2021 | 22:34
Onda ne znam cemu ovakvo "trik" pitanje.
18.05.2021 | 22:46
@baba:

Nema ti problem veze sa crackovima, nego je sluzbena politika foruma da takve djelatnosti ne podrzava i ne pomaze. O bilo cemu da se radi vezano za pirateriju.

Na mom racunalu (MBP 2018) je sve legalno pa zvizdi ko mutav od kada je spojen ultrawide vanjski monitor. To je jednostavno tako, rjesenja nema. Sve sam probao...

Ventilatori su vrtili na 103% i bez Photoshopa. I sa njim. Pa stanu, pa polude. CPU na 3%, oni vrte glavu probise.
18.05.2021 | 22:50
baba kaže:
Onda ne znam cemu ovakvo "trik" pitanje.


Nije nikakvo trik pitanje. Na Jabučnjaku ne podržavamo krađu ni na koji način. A puno puta se meni osobno dogodilo da razne probleme izaziva crack u kojem je ugrađen nekakav malware. I ja osobno ne želim trošiti vrijeme na pomaganje nekom tko si je vjerojatno sam natovario problem na leđa.

Riješi se kužnog softvera, deratiziraj stroj pa se javi onda ako budeš i dalje imao problem.
18.05.2021 | 22:52
Onda se to i ne pita. Al necemo vise o tome.

Radio je to meni stroj i prije instaliravanja gore spomenutih...cek ti imas isto High Sierru ili?
Upravo pokusavam sa updateom na Mojave. Mozda upali.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 57 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Riba, tino1, Anonimci (876)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO