RETINA monitori i mali problemcici sa premazima.
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

RETINA monitori i mali problemcici sa premazima.


01.05.2021 | 20:38
Koliko vidim dosta ljudi ima problema sa antirefleksnim premazima na recimo novijim masinama...unazad cca 5 ili 6 godina starosti. I moja ima slican problemcic (2014 god). Za sad nije velik..al tu je. Koliko je to cesta pojava?
Neki ljudijednostavno uzmu vlaznu maramicu i malo/pomalo skinu cijeli premaz.
discussions.apple.com/thread/6068947
02.05.2021 | 00:36
Zaista je mnogo Macova prošlo kroz moje ruke, ali to još nisam nikada sreo uživo.

Moja je pretpostavka da ljudi čiste ekran s nekom žešćom kemijom (ono tipa maramica za bebe) i da onda to oštetiti sloj. Čišćenje vodom ili nekim blagim sredstvom ne dovodi do tog problema.
02.05.2021 | 02:45
Sorry Davore, ali ovo mi stvarno zvuci nevjerojatno.
Pretpostavljam da ti onda stvarno nisi obracao paznju na to, jer da ti je samo stotinjak MBPr-ova proslo kroz ruke (koristenih naravno, cca. godinu do dvi najcesce, ali ovo se znalo javiti i vec nakon 6 mjeseci), bar jedan bi morao biti sa ovom delaminacijom. A virujem da je tebi moralo proci kroz ruke puno puno vise od toga.


Vec sam to nekoliko puta ovdje na forumu spominja, Apple ima i Quality Program upravo za ovaj problem. Problem nikad nije javno priznat od strane Apple-a (pretpostavljam, s obzirom na razmjere problema, da bi im to bio poprilican udarac), ali masu drugih siteova je vec odavno pisalo o tome prema leakanim internim dokumentima (npr. MacRumors).

Ja na svom 2015 modelu imam isti problem, a u zivotu ga nisam cistio nicim osim microfiber krpicom i vodom.
Takodjer sam osobno zaminio ekran na ne znam ni sam koliko komada (ali sigurno je bilo priko 100, svi modeli, od 2013 do 2017) pokriveno tim QP-om u godinu dana dok sam radio u AASP-u, a necu ni spominjati koliko ih je ukupno proslo kroz servis ili koliko sam prijavljenih slucajeva vidio. Bilo je i dosta njih koji bi se niti 6 miseci nakon sto im zaminimo ekran vratili s istim problemom.
Meni je tu najzalostnije to sto je njima jednostavnije skrivati to i zaminiti ekran samo onome tko se zali, nego da zasucu rukave i rijese problem. Toliko ocajnicki pokusavaju sakriti ovaj problem da u sklopu ovog QP-a su pokriveni i razbijeni ekrani (znaci fizicko ostecenje) ako ima vidljivu delaminaciju tog anti-reflective coatinga.
Od 2018 vise ne radim tamo pa ne znam je li se sto prominilo na zadnjim modelima, ali na 2017 modelu znam da je problem jos bio prisutan.


@baba nazalost, ovaj QP vridi 4 godine od kupovine, sto znaci da tvoj 2014 vise nije pokirven. Ali ja bi ti ipak preporucio da nazoves AppleCare, pristojno objasnis situaciju i malo inzistiras (koliko sam cuo u zadnje vrime, mislim da ti ni engleski nece tribati, vjerojatno ces dobiti nekoga iz Ceske sa dovoljno dobrim hrvatskim). Ovaj program ukljucuje samo jednu zamjenu ekrana (znaci, kad je jednom ekran zamijenjen, MBP sa tim SN vise nije eligible za program), ali mi smo imali nemali broj ljudi koji su dobili exception od AppleCare-a za drugu (a vidio sam neke cak i za trecu, rijetko ali bilo ih je) zamjenu i za zamjenu ako je proslo vise od 4 godine od kupovine.

Btw. uvik trazi senior advisora ili supervisora ako ti prva osoba ne ponudi to sama i samo kaze ne. Ako ti jednom kazu ne, male su sanse da ce vise itko prominiti tu odluku bez obzira koliko puta zva nakon toga, zato uvik nastoj doci do seniora na prvom pozivu.
02.05.2021 | 13:49
Nisam sreo! Možda jer su ekrani nekih korisnika toliko zapušteni i prljavi, da nije čudo da ne bih to vidio.

Možda ljude to ne smeta, pa ne prijavljuju kao problem? Znači nula reklamacija tog tipa smo imali!

Je li to samo za MBP ili još neki modeli?
02.05.2021 | 15:18
Ja imam MBP 15" 2015, evo ga 5,5 godina star, ekran je u prime stanju. Znam ih još nekoliko, svi jednako dobri. Ne znam nijedan s tim problemom.
02.05.2021 | 18:55
Haha, pa eto vidis mozda su zato toliko skupi kod vas, to se madjari pobrinuli da preko njih ide samo top kvaliteta

Ali salu na stranu, ne bi nista govorio da ne znam situaciju iz prve ruke.

Kad je program krenuo, mislim tamo negdi kraj 2015-e, ja sam jos ima svoj stari 13” 2011. I kad su sve te silne reklamacije krenule, ja sam iskreno razmislja isto ko i Davor. “Tko zna cime ga oni ciste (ili ne ciste)” ili “Hebote, tipicni zapad, samo zato sto nesto puno platis ocekujes da se ne moras uopce brinuti za to, nego unisti pa cemo reklamirati” (iskreno, to i je mentalni sklop apple korisnika na zapadu, ali sad vidim da u ovom slucaju su u pravu).
Onda kad sam dobio 2015-ku, koju sam zvao “my firstborn” (ovo pisem samo da istaknem koliko sam ga mazio i pazio), i kad je nakon cca 2 god i meni pocelo to guljenje ar coatinga sam prominio pricu i prizna mozda su ipak svi oni ljudi bili u pravu. Iako sam bio eligible za QP, nisam ga htio minjati, jer nije bilo toliko strasno, a besplatan ekran mi nije bio dovoljno dobar razlog da dam nekome drugom da otvara moju bebu (jer nisam vise tamo radio). A vjerojatno mi je negdi u podsvijesti bilo i ‘cuvaj to kao djokera ako ti slucajno padne ili nesto slicno se desi pa razbijes ekran’. Tako da moguce je da dosta ljudi isto tako razmislja, pa i zato nema tu toliko reklamacija.

Smayoo, tebi mogu reci samo drago mi je zbog tebe i budi sritan sto je tako, ali poznavaljuci tebe iz drugih diskusija (o retini pogotovo) mislim da tebe to ne bi previse mucilo ni da ti se cili izgulio. Nisam ja nikad ni reka da ce se to desiti svakom MBPr, ali htio sam istaknuti da je problem stvaran i nazalost dosta cest.
02.05.2021 | 19:34
Eto ja znam za dva iz prve ruke. Songoku...hvala na infu al kako nisam prvi vlasnik i dolazi iz 2014 godine sumnjam da bi usipo iskamcit ista. Osim toga laptop mi je uvijek spojen na veliki lcd pa me u biti i zabole za mrlju koja se vidi samo pod odredjenim lomom svjetla.

Neb bilo prvi puta da Apple stavlja stvari pod tepih. Sto je jos jedna u nizu pljuski nama koji godinama trosimo pare na tu jabuku.
Padaju mi na pamet npr Mag safe adapteri koju si bili ocajni dok nisu konacno reagirali i promijenili par stvari. OSobno sam ih promijenio 3 komada (originalnih) jedne godine...pa se pitam ko je tu vise lud i sve vise razmisljam o Hakintoshu. Bio sam i "sretnik" serije gdje smo srecom besplatno dobivali nove maticne zbog onih divnih eko lemova i puno jos lijepih stvari. Danas jedino sto zaista vrijedi u ovim nasim masinama jest software. O hardweru bi se vec dalo raspravljati. Danas ima npr Asusa koji su jako,jako kvalitetni, a kostaju trecinu, cetvrtinu precijenjene jabuke. Za novi stroj vise sigurno necu davati pare koje sam prije davao.
Sto me dovodi do pitanja. Koliko su ti hibridi danas pouzdani? Znam da je prije npr 5 ili vise godina bilo dosta problema. Odnosno trebalo ga je nastelavati svaki puta nakon nekih apdejta. Kao podesavanje fergazera na starim autima.
Dal je i sad tako ili su stvari puno ugodnije? Ima li tko iskustva?
02.05.2021 | 21:22
Nekad sam imao a sada nisam imao potrebe jer nisam poslovni korisnik.Baci oko na link. Nekad sam ih pratio.
www.morgonaut.cloud/
02.05.2021 | 22:42
songoku kaže:
Haha, pa eto vidis mozda su zato toliko skupi kod vas, to se madjari pobrinuli da preko njih ide samo top kvaliteta




Moj je iz Njemačke.

Ali salu na stranu, ne bi nista govorio da ne znam situaciju iz prve ruke.


Nemam ti razloga ne vjerovati. Samo sam htio dati protutežu, jer, kako si ti to napisao, zvučalo je kao da je baš svaki koji je izašao s trake problematičan.

Smayoo, tebi mogu reci samo drago mi je zbog tebe i budi sritan sto je tako, ali poznavaljuci tebe iz drugih diskusija (o retini pogotovo) mislim da tebe to ne bi previse mucilo ni da ti se cili izgulio.


Imam (polu)terenski posao i koristim laptop u raznim uvjetima koji su suboptimalni. U autu, na haubi od auta, u gradilišnom kontejneru, ispred njega, na praznim sanducima, po suncu i mjesecu... Fućka mi se za retinu, fućka mi se i za estetiku, ali da imam neke fleke po ekranu radi kojih ne vidim dobro što je na ekranu, itekako bi mi smetalo.
03.05.2021 | 15:17
Daklem ima li ovdje Hakintosh korisnika ili nema?
03.05.2021 | 18:32
jzelko kaže:
Nekad sam imao a sada nisam imao potrebe jer nisam poslovni korisnik.Baci oko na link. Nekad sam ih pratio.
www.morgonaut.cloud/


Fala...bacim oko.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 49 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, zeljacveseljac, Anonimci (705)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO