Sa čime štitite svoje MacBookove
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sa čime štitite svoje MacBookove


01.08.2019 | 15:56
Čime štitite svoje MacBookove od ogrebotina i udaraca?

Samo sleeve?
Plastični/gumeni case?
Vinilne naljepnice?
Nešto četvrto?

OK, jasno da vjerojatno svatko tko iznosi laptop van kuće ima i jedan sleeve za zaštitu.
Da li uz to imate dodatne zaštite od ogrebotina ili udaraca u svakodnevnom korištenju kao što su vinilne naljepnice caseovi ili slično?

Rado bi zaštitio svog novog ljubimca pa tražim ideje
01.08.2019 | 16:36
imam od thulea case, ali mi je macbook gol 99% vremena, njega ne stitim
01.08.2019 | 16:39
Ni ja nemam nista. Dobro podnose habanje. Doduse ranije sam imao onaj silver, sada je space gray, ne znam koliko je ovaj novi premaz osjetljiv
01.08.2019 | 16:43
Ja sam pobornik stava da sam ja vlasnik svojih stvari, a ne da su moje stvari vlasnici mene.
Imam courier torbu od Wengera za laptop i 1000 drangulija. Ako nekamo idem blizu i na kratko pa ponesem samo laptop, onda imam tanku torbu od poliuretana. Laptop ne oblačim ni u što, to je loša (baš loša) ideja jer jako otežava hlađenje, a MBP se oduvijek jako oslanja na oslobađanje dijela topline kroz metalno kućište (da ne mora sve ispuhivati ventilatorom)
01.08.2019 | 18:06
Za više stvari koristim ruksak, za manje samo torbu, oboje su Samsonite ali ne zato što preferiram tu marku ili mislim da je super kvalitetna nego sam ih ubo na nekoj akciji, a kombinacijom boja (crno sa crvenim detaljima) mi je baš odgovaralo uz ThinkPade ... jednino na što malo pripazim kod pakiranja stvari da laptopi budu sami u svom odjeljku.
01.08.2019 | 20:24
smayoo kaže:
Ja sam pobornik stava da sam ja vlasnik svojih stvari, a ne da su moje stvari vlasnici mene.


Naravno, jesam i ja. Nisam frik koji stalno glanca i ekstremno pazi uporabne predmete.
Što ne znači da ih neću zaštititi kao što i mobitelu prvog dana stavim futrolu, pogotovo kada je u pitanju nešto toliko vrijedno.
Sleeve sam kupio, ruksak još mozgam između 2 modela (Thule i Samsonite) koji će mi biti bolji za moje potrebe.

Sada gledam uzeti vinilne naljepnice za tipkovnicu zbog konverzije u HR znakove pošto imam UK layout.

Što se tiče ostaloga sam i sam shvatio da će vjerojatno hlađenje biti uvelike otežano jer mi je jasno da se oslanja da disperziju topline putem aluminija.
Međutim, razmišljam da li staviti ili ne naljepnicu preko leđa ekrana čisto zbog eventualne zaštite od ogrebotinica. Ne znam koliko je finish otporan na "finija uredska češanja"
02.08.2019 | 08:08
Divnih navlaka? Možeš nabrojati barem dvije
02.08.2019 | 09:10
Evo - moje nekadašnje, prva i druga!
02.08.2019 | 11:05
Štititi MacBookove? Nek se štite sami, koliko koštaju to bi bar morali moći. Imam air iz 2011, prošao je pola svijeta i radi dan-danas normalno. Neznam jel ima koju ogrebotinu, niti to gledam, bitno mi je da radi za ono što je namjenjen. Inače baš ne volim tipove koji kupe neke i-uređaje ili navedene laptope i štuju ih kao svete krave, jer ne smiju imati niti jednu orgebotinu.
Tu mi je najači onaj vic, kad korisnik ima ajfon u zadnjem žepu i sjedne na stolac i čuje krc. Na kraju kaže, nadam se da je kičma
02.08.2019 | 11:38
E, a kako voziš s tim navlakama?
02.08.2019 | 12:22
zabac, zaboravio si obavezni komplet



... za slučajne putnike u autu
02.08.2019 | 14:19
Ispričavam se ako sam koga uvrijedio što sam pomislio da bi rado zaštitio novi uređaj od eventualnih ogrebotina koje bi možda nastale tokom korištenja.
I ne zato što sam rob vlastitim uređajima, samo nisam toliko bogat da se prema uređaju od 2k eura odnosim sa stavom bmk, nek se štiti sam. Nisam lik koji glanca stvari i čisti svaku trunku prašine, niti sam pozer koji će okolo mahat svojim sjajnim macbookom, ali da, volim da mi tehnika što duže ostane u dobrom stanju.
Pretpostavljam da nitko od vas nema ni neku navlaku na mobitelu/tabletu ili zaštitnu foliju na ekranu mobitela ili tableta?

cariblanco kaže:
Inače baš ne volim tipove koji kupe neke i-uređaje ili navedene laptope i štuju ih kao svete krave, jer ne smiju imati niti jednu orgebotinu.


Ne znam gdje si mene u tome vidio, jer niti štujem niti mislim da ne smije imati niti jednu ogrebotinu, ali nebitno, mislim da je veći problem u tipovima koji o drugima donose sud na osnovu par rečenica i guraju nos u tuđe preference nego u potonjim koje navodiš.
02.08.2019 | 15:31
Ne znam gdje si vidio da su ovi sprdnja postovi namijenjeni tebi

Svi smo ti napisali svoja iskustva iz kojih se može vidjeti naš odnos prema hardveru. Ja sam ti napisao da samo pazim da laptop (MBP ili TP koje koristim) bude sam u svom pretincu torbe/ruksaka što znači da u isti pretinac neću staviti ključeve, kovanice, hub ili nešto slično, ali da isto tako ne kupujem nikakve dodatne torbice, navlake ili slično jer nemam potrebe za time.

Ovi postovi dalje o ceradama, šlapama i ostalim nije bilo namijenjeno za tebe već za nas jer gotovo svaku temu na forumu (osim onih o partizanima i ustašama) iskoristimo za međusobnu zezanciju jer je ovo uz to što je ozbiljan forum za Apple korisnike i opušteni forum gdje se članovi zezaju jedni s drugima.

I zadnje - glancanje. Osobno prebrišem blago vlažnom krpom od mikrofibre svoj hardver (mislim na laptope da sad netko krivo ne shvati ) barem jednom tjedno kako se ne bi nakupile naslage masnoće i prašine koje je onda nakon pola godine ili godine nebrige teško ukloniti, ali nisam zato frik koji glanca stvari radi izgleda već lik koji zna da se se u tom smećeraju skrivaju mikrobi i bakterije.

I da, ne koristim nikakve folije za staklo na mobitelu, samo kupim neku "heavy duty" masku za mobitel jer su današnji tanki, od stakla i metala pa mi lako iskliznu iz ruke... opet izgled maske i njena debljina mi vizualno ne predstavljaju bitnu stvar jer naglasak dajem tome da imam kaj držati u ruci dok pričam.

Uglavnom, mislim da si nas krivo doživio
02.08.2019 | 17:46
Nemam ništa na mobitelu. Ni foliju na zaslonu, niti ikakvu masku/futrolu. Nosim ga u džepu hlača i u tom džepu je eventualno i jedino još maramica. I super. Ispao mi je puno puta. Vjerojatno je dobro izgreban, ali srećom vid mi više nije kao što je nekad bio pa ja to ništa ne vidim i onda se ne uznemiravam. Ja se prema svojim uređajima jamačno ne odnosim sa stavom BMK, ali nije mi bitno je li izgreban, nego radi li ispravno. Kako mobitel i laptop, tako i auto. S tim da za auto još mogu dodati da je iznutra i pod haubom čist i uredan. Sitnim vanjskim oštećenjima se ne zamaram jer mi je posao takav da ih ionako ne mogu izbjeći.
02.08.2019 | 18:01
Mislim da je za nas dzep i mentalitet opcenito uvijek prilikom nabavke kljucno "za koliko cu ja to kasnije moci prodati" i onda se ljudi time vodjeni trude da sto duze zadrze mint stanje uredjaja. I kupci kada kupuju rabljeno gledaju svaku mogucu ogrebotinu i parnicu.

Ja opcenito nisam rob uredjaja i kupim da mi koristi a ne da imam jos jednu stvar da se oko nje brinem i trljam je

Kada laptop dodje do kraja svog radnog vijeka uopce me ne zanima za koliko cu ga prodati, jer on je svoje odradio. Tako da ta parnica manje vise me ne dotice u zivotu. Ukoliko ja moram dobro prodati stari laptop da bi namirio da kupim novi, nesto pogresno u zivotu radim ako ne mogu sebi najobicniji laptop priustiti.

Ali isto tako postujem da postoje ljudi koji generalno cuvaju stvari o bilo cemu da se radi. Ja igrom slucaja nisam jedan od njih

Na MBP nemam nista, ni na iPadu, dok na iPhone imam neki silikonski prozirni case (da se vidi da imam Gold XS, da ne bude zabune sa X modelom ) samo da imam bolji grip jer mi je previse klizav u rukama. Na ekranu nemam nista, nerviraju me te folije i stakla, jer osjetim rub kada povlacim prstom.
02.08.2019 | 22:40
Bertone kaže:
Ne znam gdje si vidio da su ovi sprdnja postovi namijenjeni tebi
.
.
.
Uglavnom, mislim da si nas krivo doživio


Sve 5 Berty. Zezanje sam shvatio kao zezanje. I nisam to ni shvatio za ozbiljno.
Reagirao sam na par zajedljivih komentara. Vidi se koji su. Nebitno.

drlovric kaže:
Mislim da je za nas dzep i mentalitet opcenito uvijek prilikom nabavke kljucno "za koliko cu ja to kasnije moci prodati" i onda se ljudi time vodjeni trude da sto duze zadrze mint stanje uredjaja. I kupci kada kupuju rabljeno gledaju svaku mogucu ogrebotinu i parnicu.


Da, iako i je istina da se bolje proda očuvani primjerak, nije uopće u tome stvar.
Rijetko kad uopće prodajem staru tehniku. Vozim je do kraja a onda obično završi kod nekog u obitelji za generalnu low end upotrebu.

Jednostavno volim očuvano.
4 godine star galaxy s6 mi i dalje radi odlično, savršeno očuvanog ekrana jer samo mijenjam zaštitu kada se pohaba. Kožna wallet futrola ga sačuvala i amortizirala masu padova.
To me ne čini robom tehnici.

Uglavnom, sve 5 ekipa. Hvala na inputu.
02.08.2019 | 23:54
Za iPhone nisam nikada koristio zaštitu sve do 7-ice, a za njega je imam samo zato jer mi je mobitel pretanak i imam osjećaj da bih ga savinuo jednom rukom. Isto tako nervira me što je kamera izbočena, pa struže po stolu, ovako to izgleda ok. Zaštita je neka nenametljiva, jedva se skuži, minus je jedino što lijepi iPhone izgleda kao neki Android.

Žena pak na MacBooku Pro ima neku tanku kinesku plastičnu zaštitu i pokazala se dobro, ne grije se previše, ali važnije od toga je što ima zaštitu preko tipkovnice jer ove nove problematične stradaju i od veće količine prašine, pa je bolje biti oprezan, a tu je uvijek i moguće zalijevanje tipkovnice, a znamo da je to skup incident.
03.08.2019 | 01:50
Kupio si sleeve i obuko MBP u plasticnu masku , kupio na gizzmu neki popust bio pa rekoh da probam ( problem je sto ne mogu prilljuciti dock dok mi je obucen u masku). Ne grije se previse ja sam zadovoljan.
03.08.2019 | 13:43
Vi ste prva dvojca od kojih čujem da se sa maskom ne griju. Uglavnom sa čitao iskustva da je temperatura dosta otišla gore. Ok, vjerojatno ovisi i o načinu upotrebe.


dpasaric kaže:
....ali važnije od toga je što ima zaštitu preko tipkovnice jer ove nove problematične stradaju i od veće količine prašine, pa je bolje biti oprezan, a tu je uvijek i moguće zalijevanje tipkovnice, a znamo da je to skup incident.


To sam isto gledao, ali isto kažu da smeta hlađenju, a i da je tipkanje "čudno".
03.08.2019 | 14:06
Davor je stari Spectrumovac, njemu to nije čudno, nego normalno!
03.08.2019 | 23:24
Super, sad prave i kondome za tipkovnicu
04.08.2019 | 10:19
Cuvam koliko mogu ali nisam neki rob stvari.Iskreno izbjegavam HW koji je sav izgreban,ulupljen....
05.08.2019 | 00:21
Ja imam Mosiso skin na MB Pro-u. Nisam primjetio neku veliku razliku u zagrijavanju, a zgodno je i da ima gumeni pokrov za tipkovnicu, kao i kod Davora. Uglavnom OK.
05.08.2019 | 08:48
Ja svojeg stitim glavicama cesnjaka i raspelom!
05.08.2019 | 11:03
A što ako ga napadnu vampiri-muslimani?
05.08.2019 | 13:17
Riba kaže:
Ja svojeg stitim glavicama cesnjaka i raspelom!

Ja svog ne čuvam i koristim ga što više mogu, zaštita kako kada

smayoo kaže:
A što ako ga napadnu vampiri-muslimani?

A malo podmaže tipkovnicu svinjskom mašću
08.08.2019 | 15:44
Ja MBP koristim za youtube bista bitno u krevetu, samo uzmem biljeznicu i stavim ispod njega jer se onda puno slabije grije negoli da je na plahti ili deki i slicno. Maska ima rezove na donjoj strani tako da nije skroz zatvorena, a i uz to na kutevima ima gumeno postolje kao tako da je malo povisen .
17.08.2019 | 18:06
Dok vi razmišljate čime zaštititi MacBook Pro, korisnici Thinkpada su otišli korak dalje

TP-1.jpeg
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.08.2019 | 20:45
Izgleda mi novo, dakle ne može bez autosjedalice.
17.08.2019 | 21:08
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 1 minute
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO