Molimo, logirajte se

Samo članovi mogu sudjelovati u temama na ovome forumu. Morate se registrirati ili logirati ako želite aktivno sudjelovati.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 31 minuta
  • dadavi: Desna se često ne uključuje
  • dadavi: Molim pomoć na forumu za aktivaciju airpods slusalica
  • Miro Spiro: Sretan Uskrs! :)
  • ping: Sretan Uskrs
  • LongVillage: Sretan Uskrs, puno blagoslova!
  • Borostef: Sretan Uskrs! :)
  • drazenp1706: Svim Jabučarima sretni uskršnji blagdani!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • cariblanco: Sretan Uskrs jabučarima :)
  • Mate22: ?
  • Soffoklo: Tko to kaže, tko to laže... :-)
  • Mate22:
  • Kloba: Šta onda Vatikan ima, dođe mi da se pitam...
  • Kloba: Koliko vas vjeruje da je ono zaista "kruna" od trnja od pravog Isusa Krista?
  • rusty: taj vic sam u zadnja 3 dana čuo jedno 18x -.-
  • cariblanco: Pitali Quasimoda kako je počeo požar, al on se pravi grbav :D
  • Soffoklo: Da, najjači što se CPU-ova tiče i je 4.1 prebačen u 5.1
  • zabac: Je li najjači? To je 4.1 pretvoren u 5.1. Novci su svakako odlični.
  • Dijete: na NZ polovni takvi su oko 1500e...
  • drlovric: Ima li ikoga ovdje da igra DCS World simulacije? Primarno A-10C Warthog
  • Soffoklo: Ogoljen je samo s grafičkom, a to se da srediti za nekih 300€. Ostalo je top, najjači 12 jezgreni Xeoni, 64GB RAM-a i 1,5 TB SSD-a
  • smayoo: Taj konkretno baš i nije nešto ludo povoljan, s obzirom da je dosta ogoljen
  • Soffoklo: Vidim da su Mac Pro (5,1 i stariji) sve popularniji, pa ako je nekome usput ovo je odlična ponuda u Amsterdamu [link]
  • kupus: vrtili*
  • kupus: da se ne doxxam previse, radio sam u jednom takvom pa znam nekakva osnovna pravila. i da, vrti li su se windowsi ;)
  • kupus: Kao sto se i radi na sustavima gdje je sigurnost bitna, nevezano vrte li linux, osx, windowse ili nesto trece
  • kupus: @smayoo - to nije nesto sto nesto netko mozda moze, vec sigurno moze kad je otkriveno. Inace, kako bi bilo otkriveno? Da rezimiram, osx ima bugova i s njim nisi siguran. Ako hoces biti siguran, ne smijes vezati komp spojiti na internet, niti na njega spojiti vanjske medije.
  • Soffoklo: Nikakve :-) Općenito ljudi miješaju pojmove buga i malwarea i ne kuže da iskorištavanje nekog buga nije isto što i olakšana mogućnost zaraze malwareom zbog loše "dizajniranog" OS-a
  • smayoo: Kakve pak to fkn veze ima s virusima i općenito malwareom
  • Soffoklo: Je to s klincem je poznato. Našao je FaceTime bug pri pozivu s više od 2 sudionika mogao si čuti onog s druge strane bez da se javio. Apple mu je naknadno platio za otkriće tog buga.
  • smayoo: to su "vulnerabilities". Dakle, nešto što možda netko možda može, ako se sve zvijezde poklope, pokušati iskoristiti za neku zlu namjeru, a možda mu ne uspije.
  • kupus: ovo za klinca i ios posaljem za par dana, nisam bas pri internetu ovih dana. ako ti se da, vijest je bila prije cca mjesec dana na macrumorsu. ako ne, posaljem ja link za to kroz par dana
  • kupus: [link]
  • smayoo: piši u forum
  • Christian10: kako vi mjenjate ove ssd diskove na retinama...koristi li netko sintech adapter onaj ili bas bez adaptera diskove kupujete
  • smayoo: ?
  • smayoo: Kažem ti opet - "put your money where your mouth is". Ne prodaj maglu. Daj da vidimo konkretan link. Gdje je opisan konkretan security breach OSXa koji može bez gluposti korisnika napraviti štetu.
  • kupus: klinac 15-16 godina
  • kupus: @smayoo - ista stvar vrijedi i za apple, samo su oni ukinuli pare za otkrivanje bugova za macos. Bila je neka prica na macrumorsima nedavno, otkrio je bug u iosu i nije dobio isplatu od applea.
  • Beyorn: Mogu se prijaviti na iPhone ali na MBP 15" kaze cookies ili osvježi a cookies su dozvoljeni i osvježio sam xXx puta
  • zabac: Nad se vrte na Windowsima. :-)
  • Christian10: Sve je to ista firma hahah
  • Mate22: jadni mi sad
  • Mate22: smak svita hhhh
  • Mate22: Pa je i FB i Whats app i mnogo toga drugog... sve se je srušilo.
  • Christian10: Jel ovo pao instagram haha
  • zabac: OSX lezi na Unixu. Unix nije Windows. Unix je napravljen kako korisnik ne bi nista mogao sprckati. Ako korisnik zeli unistiti OSX, to moze napraviti ali treba imati i za to znanja. Kod Windowsa ne treba mati znanja za unistiti ih.
  • smayoo: Windowsima trebaju vječni security updatei jer im je sigurnosni koncept nepostojeći pa im dokoni šmrkavci od 15 godina nalaze sigurnosne propuste unedogled.
  • smayoo: I? Znaš za neki 10.6 - 10.10 sustav koji je "pao" zbog Apple nedostatka security updatea, a ne zbog gluposti korisnika? Ja ne znam. A ljudi me vuku za rukav na dnevnoj bazi
  • kupus: sori, zadnji security update za lion je bio 2013 ako se ne varam

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Borostef, drlovric, MacSlavko, rusty, Anonimci (554)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%