Mac mini - roza ekran
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac mini - roza ekran


07.10.2018 | 09:20
Pozdrav, na Mac miniju i5, late 2014 (novi uređaj) mi se već dva puta nakon buđenja is sleep-a pokazao ekran u "roza" tonovima. Nakon restarta, odjave korisnika ili jednostavno gašenja i paljenja monitora sve se vraća u normalu. Monitor je povezan HDMI kablom, model je 24" Asus.

Malo sam tražio po netu, te se pretpostavlja da je to jednostavno neki "bug" navodno vezan uz grafičke drivere. Ima li razloga za brigu te ima li itko sličnih iskustava? Netko mi je ovdje na forumu već spomenuo za taj problem kada sam se raspitivao o kupnji Mac minija.
07.10.2018 | 09:42
A na Mac-u jel se isto pojavljuje roza boja ta?
Jesi li pokušao promijeniti HDMI kabel kojim povezujes?
Jesi pokušao spojiti neki drugi Mac ili PC na monitor?
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.10.2018 | 09:54
Ja sam bio taj. I imam isti problem još uvijek. Počelo je na El Capitanu, isto je bilo na Sierri, pa na High Sierri i sad na Mojave. Riba je kad sam ja pisao o tome spomenuo da i njegov Mini ima isti problem (ne znam koji OS on vrti).

Rješenje?

Vrati ga u sleep i opet probudi.

Drugi problem koji me je jedno vrijeme jako iritirao na El Capitanu i na Sierri a koji nisam primjetio na novijim verzijama os-a bio je vezan uz bluetooth, konkretno za magic keyboard i/ili magic mouse koji bi se nakon buđenja iz sleepa otpojili od računala i jedina rješenja bi bila restart stroja na silu (nakon čega proradi svaki put) ili pali/gasi na prekidač (ne upali svaki put za tipkovnicu).

Rješenje?

Magic keyboard je lightning kabelom spojen u Minija.
07.10.2018 | 10:08
gladhr2 kaže:
A na Mac-u jel se isto pojavljuje roza boja ta?
Jesi li pokušao promijeniti HDMI kabel kojim povezujes?
Jesi pokušao spojiti neki drugi Mac ili PC na monitor?


Na taj monitor je bio godinu dana spojen PC laptop Lenovo, istim kabelom, nikad ništa. Probati ću uzeti HDMI od PS4, jedino još taj imamo u kući, drugi Mac nemam.

No to se ne događa stalno, tako da mi i nije neki veliki problem.
07.10.2018 | 10:13
Navodno da je problem riješiv upotrebom DVI kabela, imam ga, ali nemam adapter za Minija, a za njega ne želim dodatno izdvajati sredstva ukoliko nisam 100% siguran da će to riješiti ovaj "bug".
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.10.2018 | 10:27
Na koji konkretno adapter misliš? Meni osobno bi bilo bezveze kupovati mini Displayport adapter na DVI ili na bilo što drugo, iz nekoliko razloga. Prvi i očiti je da je skupo ukoliko želim kvalitetno rješenje. Drugi, ako već idem spajati monitor na Thunderbolt 2 port onda ću ići direktno bez adaptera - mini DP na DP, pa ću izvući van maksimalnu 2K rezoluciju (naravno, za to mi treba i odgovarajući monitor, Dell ima krasan 25" U serije, ali mi je malo izvan budžeta obzirom da bih dugoročno najradije setup s 2 monitora, a postojeći 24" Viewsonic je i nakon godina rada još uvijek odličan i ne da se). Nije mi palo na pamet probati direktno adapter HDMI na DVI u HDMI port na Miniju... probam u utorak obzirom da mi je adapter trenutno na poslu, pa javim hoće li riješiti problem (iskreno sumnjam). Taj adapter košta svega par kuna.
07.10.2018 | 11:52
Moj monitor ima samo HDMI, DVI i klasični analogni ulaz, tako da mi DP ne dolazi u obzir. Jedino to što kažeš, trebalo bi pokušati HDMI na DVI adapterom, no gubi li se tada kvaliteta prikaza? Ne bih želio imati zamućenu sliku.

Još sam pronašao jednu interesantnu stvar, navodno da korisnici Apple monitora nemaju izražen taj problem.
07.10.2018 | 11:58
Dva Minija, monitori LG i Samsung, nikad nismo vidjeli taj problem, da kucnem o drvo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.10.2018 | 12:11
Smayoo, koji modeli?

I Dražen i ja imamo 2014 (za Ribu nisam siguran), tako da je vjerojatno do Intel Iris GPU-a u njima.
07.10.2018 | 13:34
Koristio sam MM 2014 skoro godinu dana, spojen na 2 samsung monitora kombinacijom HDMI /DVI i TP/DVI nikada nisam imao slican problem.
07.10.2018 | 13:41
Ako već nisi probaj resetirati SMC i NVRAM/PRAM:

SMC reset

NVRAM reset

Nakon toga odi u safe mod:

Safe mod

Možda popravi stvar.
07.10.2018 | 15:21
Meni je trenutno mini 2014 spojen preko DP (miniDP na DP) i tako najbolje radi. Prije toga sam isprobao miniDP na DVI posto imam adapter i to radi bez problema. HDMI je najgora moguca opcija spajanja barem u mom slucaju posto imam Dell monitor. Boje mi ostanu na YPbPr tako da to nije gledljivo.
Sto se tice tvog problema, to mi se nije nikada desavalo.
07.10.2018 | 15:28
Stvar može biti toliko trivijalna da se radi o odabiru color profila za konkretni monitor, to zna biti problem kod HMDI veze.
07.10.2018 | 15:35
Isprobano, ali ne radi
Dell i Apple se bas ne vole pa na netu ima hrpa ljudi sa istim problemima. Cak su pravili i neke zakrpe preko terminala no nije mi se dalo petljati s tim. DP radi bez zezanja. Cak i win PC radi bolje sa DP. Ako PC spojim preko HDMI nakon gasenja monitor se ne ugasi nego ima svoje odbrojavanje do standby-a posto nema signala. Preko DP trenutno ode u standby.
Odabir color profila mozda pomogne kod drugih proizvodjaca monitora.
07.10.2018 | 15:49
dpasaric kaže:
Stvar može biti toliko trivijalna da se radi o odabiru color profila za konkretni monitor, to zna biti problem kod HMDI veze.


Promijenio sam postavke u Color profile u Generic RGB, sada ću vidjeti kako se stvari razvijaju dalje. Ne ponavlja se taj problem stalno, već tu i tamo, znači zamijetio sam to tek dva puta od kad imam taj Mini, znači oko dva tjedna, ni toliko.
07.10.2018 | 16:50
To je meni sve cudno sa tim MM, nov a otpakovan, registrovan prije kupovine, neko ga probao pa vratio, zeleni ekran.... Ko zna Sta sve mozes jos ocekivati.
07.10.2018 | 17:57
Moji Miniji su 2010 i 2012
07.10.2018 | 18:10
saint kaže:
To je meni sve cudno sa tim MM, nov a otpakovan, registrovan prije kupovine, neko ga probao pa vratio, zeleni ekran.... Ko zna Sta sve mozes jos ocekivati.


Roza ekran, bitno je da imam garanciju od datuma kupnje, što GOD da se desi, lako ga mogu reklamirati.
07.10.2018 | 18:24
Da, ja imam isti problem, Mini je late 2012 i Samsung monitor.
07.10.2018 | 19:17
drazenp1706 kaže:
saint kaže:
To je meni sve cudno sa tim MM, nov a otpakovan, registrovan prije kupovine, neko ga probao pa vratio, zeleni ekran.... Ko zna Sta sve mozes jos ocekivati.


Roza ekran, bitno je da imam garanciju od datuma kupnje, što GOD da se desi, lako ga mogu reklamirati.


Dobro roza,do mene je. Nisam rekao da ga neces moci zamjeniti ili neces ostvariti garanciju vec mi se cini da taj mac ima problema a ti kako hoces.Nije nista receno iz zle namjere. Svakom svoje.
07.10.2018 | 19:47
Navodno da veći broj uređaja iz te generacije ima isti problem, a da on nije hardverske prirode, već softverska mušica.
11.10.2018 | 19:06
Malo sam se zabavljao sa postavkama zaslona i došao do sljedećeg: U postavkama monitora, u kartici Boja, uključio sam opciju "Prikaži profile samo za ovaj zaslon" te mi je omogućen odabir od svega dva profila + Generički RGB profil (odabrao sam upravo taj), uglavnom, problem je nestao. Hvala dpasaric na savjetu!
12.10.2018 | 17:06
Savjet je došao iz iskustva jer smo imali isti problem na dva Minija, a uvijek se radilo o HDMI vezi i problemu s kolor-profilima. Philips je čak za neke svoje generacije TV-a bio izdao posebne kolor-profile samo za Macove koji se spajaju HDMI vezom. Uglavnom da, stvar je softverske prirode.
12.10.2018 | 18:56
Riba kaže:
Da, ja imam isti problem, Mini je late 2012 i Samsung monitor.


Sve isto kao Riba, ali nikad problema o kojem pričate...niti nekih drugih.
12.10.2018 | 21:01
Poslije @ robee evog komentara, zamijenio sam HDMI kabel sa DP kablom. Radi se isto o miniju late 2012. Par puta se prilikom paljenja pojavio (2-3 puta, možda) ekran kao snježni ali u boji za djelić sekunde a poslije je normalno radio. Monitor je Dell 2217. Sa DP kablom se može podešavati slika sa minijem, dok sa HDMI se moglo samo na monitoru. Očito ima veze kako i Davor kaže.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 minuta
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, Jedro, tino1, Zdravac, Anonimci (681)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO