Koji eksterni SSD disk za iMac?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji eksterni SSD disk za iMac?


10.01.2018 | 09:05
Trazim eksterni SSD disk za iMac. Kakva su iskustva? USB 3 ili Thunderbolt? Pošto sam u grafickoj bransi treba mi brzi eksterni disk... Kupiti gotov eksterni ili kombinirati disk i kuciste?
10.01.2018 | 12:10
Misliš ga prenašati naokolo ili ti je za na stol?
Ja sam kod OWCa (macupgrade.eu) kupio ovo
macupgrade.eu/catalog/owc-dual-drive-doc...67.html#.WlX0YktG2U0
i jako sam zadovoljan. Koristim ga na thunderbolt (2) i radi puno PUNO brže i tečnije, nego na USB3. Također, na USB3 ne radi hot swap.
10.01.2018 | 12:26
Za na stol. Znaci Thunderbolt... ne USB... Mogu instalirati OS na njega? Pa da na internom disku imam jedan OS, a na eksternom drugi? Koji SSD koristiš?
10.01.2018 | 14:10
SanDisk, Kingston, OWC
Možeš bootat os s njega bez frke
10.01.2018 | 17:46
Cemu vam treba tolika brzina da koristite SSD i jos na TB sucelju?
Ja sam kune dao na NAS jer mi je sigurnost (ne ona paranoidna) vaznija od brzine, a niti kapacitet mi nije zanemariv.
  • Dijete
  • Posjetitelj
10.01.2018 | 20:45
zabac kaže:
Cemu vam treba tolika brzina da koristite SSD i jos na TB sucelju?


Pa zbog posla... neki dan sam morao casting snimat u 4k... rekoh ja njima, alo 4k, ste vi normali? Al jebga, zele mozda iskoristit audicije za drustvene mreze i tak...

Uglavnom, radije kopiram 4tb prek TB neg USB.
10.01.2018 | 23:00
Dijete kaže:
zabac kaže:
Cemu vam treba tolika brzina da koristite SSD i jos na TB sucelju?


Pa zbog posla... neki dan sam morao casting snimat u 4k... rekoh ja njima, alo 4k, ste vi normali? Al jebga, zele mozda iskoristit audicije za drustvene mreze i tak...

Uglavnom, radije kopiram 4tb prek TB neg USB.


Ti si blizu Japana, sad kad ti dođu Japanci s 8K za obrađivati
11.01.2018 | 08:46
zabac kaže:
Cemu vam treba tolika brzina da koristite SSD i jos na TB sucelju?
Ja sam kune dao na NAS jer mi je sigurnost (ne ona paranoidna) vaznija od brzine, a niti kapacitet mi nije zanemariv.


To su 2 različita svijeta. Urađaj koji te limitira na 1 ili 10Gbit speed maximalno i drugi koji kreće sa 10 do 40Gbit. Razlika nije mala.

S druge strane nekome 300MB USB3 brzine će biti solidno i dovoljno, ali za velike transfere u kratkom vremenu trenutno je najbolje to vući preko TBa
11.01.2018 | 10:43
Koja je svrha imati ssd kao vanjski disk ako ga spojiš na prijenosni kanal koji je slabo propustan?
11.01.2018 | 10:46
Koja je svrha uopce imati vanjski SSD? Mali kapacitet? Stick nije bolji?
11.01.2018 | 11:38
100% sigurno nije bolji stick. Šta ti briješ, čovječe?
500 GB SSD u vanjskom TB kućištu. Kako ćeš to stickom u USB portu nadomjestit? Daj...
  • Dijete
  • Posjetitelj
11.01.2018 | 11:50
zabac kaže:
Koja je svrha uopce imati vanjski SSD? Mali kapacitet? Stick nije bolji?


Tebe da upregnu, ne bi ti trebali stavljat klepke.

vjerujem da se samo pravis, al za svaki slucaj ak ti treba objasnjene, evo ga


Meni npr. NAS ne treba, al mi je skroz zamislivo da je nekom drugom korisnije imat NAS nego rjesenje koje ja imam.

Ja svoje podatke koje cu eventualno trebat u naredne 3-4 godine, spremam na 5.25" diskove koji su mi, svaki zasebno u plasticnoj kutiji (ko VHS kazeta) - u ormaru. Dakle tim podacima ne trebam svakodnevni pristup, nekim vjerojatno necu pristupit nikad, ali ih moram imat jer su, ajmo ih nazvat foto rjecnikom, moji negativi.

Kako se kapaciteti diskova kroz godine povecavaju, povecavaju i velicine projekata. Tu i tamo starijim diskovima (najmanji koji imam spremljen je 250gb) radim kopije na veci disk.


Na stolu mi je ladica koja sluzi za citanje i pisanje tih backup diskova i/ili novih projekata ako stignu na golim diskovima.


Ovo kuciste sa 4x1TB SSD mi je vrlo koristan alat. Na teren sam ga nosio samo 2 puta, za prebacivanje vecih stvari ga ponesem ponekad do ureda, al vecinom je doma na stolu sa tekucim projektom. Kako je krenulo, trebat cu ga nosit cesce sa sobom, dok naprave SSDove s vecim kapacitetom, te onda jos dok ti isti ne pojeftine...

To je ujedno i odgovor da stick (meni) nije bolji (jer ponekad mi ni Samsungovi thunderbolt 3 keksici od 512gb) nisu dovoljni, al preskupi su da bi ih kupovao.... za sad...
11.01.2018 | 12:16
Da imam novaca napravio bi si RAM DISK Ali nemam. To bi bilo daleko brze od SSD-a i TB kabela. Zadovoljan sam s NAS-om kojem mogu pristupiti od bilo kuda s internet vezom.
Svako ima svoje prioritete.
Zanimali su me razlozi a ne hrackanje po meni.
11.01.2018 | 12:59
Razlog je taj što u iMac ili MBP ne možeš staviti više diskova, a imaš (imam) takav posao da mi jedan disk nije dosta, a nas je prespor. Imaš instalaciju virtualnog stroja koji je setupiran za određeni projekt, na posebnom ssdu, ubaciš ga u tb dock i radiš gotovo jednako brzo kao da ti je u kompu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 48 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, tino1, Anonimci (506)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO