Koji eksterni SSD disk za iMac?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji eksterni SSD disk za iMac?

10.01.2018 | 09:05
Trazim eksterni SSD disk za iMac. Kakva su iskustva? USB 3 ili Thunderbolt? Pošto sam u grafickoj bransi treba mi brzi eksterni disk... Kupiti gotov eksterni ili kombinirati disk i kuciste?
10.01.2018 | 12:10
Misliš ga prenašati naokolo ili ti je za na stol?
Ja sam kod OWCa (macupgrade.eu) kupio ovo
macupgrade.eu/catalog/owc-dual-drive-doc...67.html#.WlX0YktG2U0
i jako sam zadovoljan. Koristim ga na thunderbolt (2) i radi puno PUNO brže i tečnije, nego na USB3. Također, na USB3 ne radi hot swap.
10.01.2018 | 12:26
Za na stol. Znaci Thunderbolt... ne USB... Mogu instalirati OS na njega? Pa da na internom disku imam jedan OS, a na eksternom drugi? Koji SSD koristiš?
10.01.2018 | 14:10
SanDisk, Kingston, OWC
Možeš bootat os s njega bez frke
10.01.2018 | 17:46
Cemu vam treba tolika brzina da koristite SSD i jos na TB sucelju?
Ja sam kune dao na NAS jer mi je sigurnost (ne ona paranoidna) vaznija od brzine, a niti kapacitet mi nije zanemariv.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
10.01.2018 | 20:45
zabac kaže:

Pa zbog posla... neki dan sam morao casting snimat u 4k... rekoh ja njima, alo 4k, ste vi normali? Al jebga, zele mozda iskoristit audicije za drustvene mreze i tak...

Uglavnom, radije kopiram 4tb prek TB neg USB.
10.01.2018 | 23:00
Dijete kaže:
zabac kaže:

Pa zbog posla... neki dan sam morao casting snimat u 4k... rekoh ja njima, alo 4k, ste vi normali? Al jebga, zele mozda iskoristit audicije za drustvene mreze i tak...

Uglavnom, radije kopiram 4tb prek TB neg USB.

Ti si blizu Japana, sad kad ti dođu Japanci s 8K za obrađivati
11.01.2018 | 08:46
zabac kaže:
Ja sam kune dao na NAS jer mi je sigurnost (ne ona paranoidna) vaznija od brzine, a niti kapacitet mi nije zanemariv.

To su 2 različita svijeta. Urađaj koji te limitira na 1 ili 10Gbit speed maximalno i drugi koji kreće sa 10 do 40Gbit. Razlika nije mala.

S druge strane nekome 300MB USB3 brzine će biti solidno i dovoljno, ali za velike transfere u kratkom vremenu trenutno je najbolje to vući preko TBa
11.01.2018 | 10:43
Koja je svrha imati ssd kao vanjski disk ako ga spojiš na prijenosni kanal koji je slabo propustan?
11.01.2018 | 10:46
Koja je svrha uopce imati vanjski SSD? Mali kapacitet? Stick nije bolji?
11.01.2018 | 11:38
100% sigurno nije bolji stick. Šta ti briješ, čovječe?
500 GB SSD u vanjskom TB kućištu. Kako ćeš to stickom u USB portu nadomjestit? Daj...
11.01.2018 | 11:50
zabac kaže:
Koja je svrha uopce imati vanjski SSD? Mali kapacitet? Stick nije bolji?

Tebe da upregnu, ne bi ti trebali stavljat klepke.

vjerujem da se samo pravis, al za svaki slucaj ak ti treba objasnjene, evo ga

Meni npr. NAS ne treba, al mi je skroz zamislivo da je nekom drugom korisnije imat NAS nego rjesenje koje ja imam.

Ja svoje podatke koje cu eventualno trebat u naredne 3-4 godine, spremam na 5.25" diskove koji su mi, svaki zasebno u plasticnoj kutiji (ko VHS kazeta) - u ormaru. Dakle tim podacima ne trebam svakodnevni pristup, nekim vjerojatno necu pristupit nikad, ali ih moram imat jer su, ajmo ih nazvat foto rjecnikom, moji negativi.

Kako se kapaciteti diskova kroz godine povecavaju, povecavaju i velicine projekata. Tu i tamo starijim diskovima (najmanji koji imam spremljen je 250gb) radim kopije na veci disk.

Na stolu mi je ladica koja sluzi za citanje i pisanje tih backup diskova i/ili novih projekata ako stignu na golim diskovima.

Ovo kuciste sa 4x1TB SSD mi je vrlo koristan alat. Na teren sam ga nosio samo 2 puta, za prebacivanje vecih stvari ga ponesem ponekad do ureda, al vecinom je doma na stolu sa tekucim projektom. Kako je krenulo, trebat cu ga nosit cesce sa sobom, dok naprave SSDove s vecim kapacitetom, te onda jos dok ti isti ne pojeftine...

To je ujedno i odgovor da stick (meni) nije bolji (jer ponekad mi ni Samsungovi thunderbolt 3 keksici od 512gb) nisu dovoljni, al preskupi su da bi ih kupovao.... za sad...
11.01.2018 | 12:16
Da imam novaca napravio bi si RAM DISK Ali nemam. To bi bilo daleko brze od SSD-a i TB kabela. Zadovoljan sam s NAS-om kojem mogu pristupiti od bilo kuda s internet vezom.
Svako ima svoje prioritete.
Zanimali su me razlozi a ne hrackanje po meni.
11.01.2018 | 12:59
Razlog je taj što u iMac ili MBP ne možeš staviti više diskova, a imaš (imam) takav posao da mi jedan disk nije dosta, a nas je prespor. Imaš instalaciju virtualnog stroja koji je setupiran za određeni projekt, na posebnom ssdu, ubaciš ga u tb dock i radiš gotovo jednako brzo kao da ti je u kompu.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 15 sati
  • gladhr2: evo jedan misterij pa znalci prihvatite se izazova haha [link] :D
  • Ljut k0 Ri5: neznam zašto ali ne objavljuje mi odgovor na- brzom odgovoru- nego sam morao na -odgovor-
  • cariblanco: Zato kaj si ljut kao ris, da si normalno ljut, valjda bi objavilo :)
  • Riba: Što se dogodi? Ništa?
  • Ljut k0 Ri5: zašto ne želi objavit brzi odgovor u forumu?
  • Soffoklo: [link]
  • Soffoklo: OS X-ovi zadnjih 13 godina su imali prilicnu rupu koja je tek nedavno pokrpana i to samo u novijim OS-ovima
  • Miro Spiro: Znaci moram prebaciti cijeli kontroler sa razbijenog na novi da bi radio
  • big_mac: [link]
  • smayoo: Ne, konektori za osvjetljenje su isti, ali za panel nisu...
  • stefanjos: steta da nema vise, vidit cemo onda cemo morati rucno
  • robee: Tesko...poznavajuci Apple, moguce da se radi o potpuno istim panelima ali sa drugacijim konektorima cisto zato da sew ne moze kombinirati :)
  • Miro Spiro: Koliko vidim konektori su razliciti za osvjetljenje ili grijesim?
  • Miro Spiro: [link]
  • smayoo: Da... Vjerojatno je jedini način za doznati - da se proba...
  • Miro Spiro: Smayoo: Gledao jesam ali se i oni raspravljaju oko oznake SDB1 i SDB3 na kraju serijskog broja!
  • robee: login
  • robee: Ili prije kupnje napraviti loigin na svoj iCloud pa ako ti dozvoli onda je FMiP iskljucen.
  • songoku: Jedini nacin za saznati je li FMiP ukljucen je zvati AppleCare
  • songoku: @stefanjos Nema ti tog odavno, Kinezi zlorabili za laziranje sn na FMiP zakljucane telefone, pa je Apple ukinuo skroz
  • stefanjos: Ne mogu naci activation lock check, gdje je to nestalo? Frend kupuje iphone a trebo bi provjerit serijski
  • smayoo: Vjerojatno. Jesi gledao na ifixit? Ako ima decidiranog odgovora negdje na netu, to je tamo
  • Miro Spiro: Da li bi se onda mogao jedan zamijeniti sa drugim?
  • zabac: Fali plus u zagradi
  • zabac: @Riba misliš kao 2*2*2*2*(2 2/2)-2 :)
  • Riba: Ma nabadam bezveze, znat će se već, iako nije ni bitno.
  • smayoo: Sve je moguće, ali nije imala neki kaotičan i neuredan život kao Whitney Houston ili Michael Jackson...
  • Riba: Samo zbrajam dva i dva :)
  • Riba: Pa ono, 46 godina, nagla smrt u hotelskoj sobi, poznata osoba.
  • smayoo: Bob Rock kaže - bolje živjeti 100 godina kao bogataš, nego 1 dan kao siromah! :D
  • smayoo: Ne zna se o čemu se radi. Zašto bi bilo samoubojstvo?
  • Riba: Grunf bi rekao, bolje imati sve i imati problema, nego nemati ništa i imati problema! :)
  • cariblanco: R.I.P. i onda netko kaže da oni koji imaju sve nemaju problema, sve je to relativno
  • DrAle: ;(
  • Riba: Malo smrdi na suicid.
  • zabac: Vršnjakinja. Shit. :-( RIP
  • Riba: :(
  • smayoo: R.I.P. Dolores O'Riordan :(
  • smayoo: ja ih ne znam
  • VanjusOS: stavljaju li dobre ekrane na iphone, "original" ili..?
  • VanjusOS: znali netko iService servis iz Rijeke, kakvi su?
  • robee: Koliko ja znam je. Cinema trosi i znatno manje struje.
  • Miro Spiro: Da li je panel thunderbolt display-a i cineme 27" isti?
  • stefanjos: Lol
  • smayoo: Savršeno nemaš pojma o čemu pričaš. MacKeeper je najgori malware koji za Maca postoji.
  • Mate22: Ja imam MacKeeper na svim mac računalima u kući i meni radi savršeno to ti je savršena stvar za održavat MAC u životnoj formi.
  • stefanjos: Big mac. Nemam stream on
  • rusty: kako su jaki ovi spam postovi panike... vrh
  • smayoo: NE instaliraj MacKeeper i piši u forum
  • igorio: ili ovo piše lažnjak virus virus a ustvari ne dira procesor nikako ni os

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 3.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO