Koji eksterni SSD disk za iMac?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji eksterni SSD disk za iMac?

10.01.2018 | 09:05
Trazim eksterni SSD disk za iMac. Kakva su iskustva? USB 3 ili Thunderbolt? Pošto sam u grafickoj bransi treba mi brzi eksterni disk... Kupiti gotov eksterni ili kombinirati disk i kuciste?
10.01.2018 | 12:10
Misliš ga prenašati naokolo ili ti je za na stol?
Ja sam kod OWCa (macupgrade.eu) kupio ovo
macupgrade.eu/catalog/owc-dual-drive-doc...67.html#.WlX0YktG2U0
i jako sam zadovoljan. Koristim ga na thunderbolt (2) i radi puno PUNO brže i tečnije, nego na USB3. Također, na USB3 ne radi hot swap.
10.01.2018 | 12:26
Za na stol. Znaci Thunderbolt... ne USB... Mogu instalirati OS na njega? Pa da na internom disku imam jedan OS, a na eksternom drugi? Koji SSD koristiš?
10.01.2018 | 14:10
SanDisk, Kingston, OWC
Možeš bootat os s njega bez frke
10.01.2018 | 17:46
Cemu vam treba tolika brzina da koristite SSD i jos na TB sucelju?
Ja sam kune dao na NAS jer mi je sigurnost (ne ona paranoidna) vaznija od brzine, a niti kapacitet mi nije zanemariv.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
10.01.2018 | 20:45
zabac kaže:

Pa zbog posla... neki dan sam morao casting snimat u 4k... rekoh ja njima, alo 4k, ste vi normali? Al jebga, zele mozda iskoristit audicije za drustvene mreze i tak...

Uglavnom, radije kopiram 4tb prek TB neg USB.
10.01.2018 | 23:00
Dijete kaže:
zabac kaže:

Pa zbog posla... neki dan sam morao casting snimat u 4k... rekoh ja njima, alo 4k, ste vi normali? Al jebga, zele mozda iskoristit audicije za drustvene mreze i tak...

Uglavnom, radije kopiram 4tb prek TB neg USB.

Ti si blizu Japana, sad kad ti dođu Japanci s 8K za obrađivati
11.01.2018 | 08:46
zabac kaže:
Ja sam kune dao na NAS jer mi je sigurnost (ne ona paranoidna) vaznija od brzine, a niti kapacitet mi nije zanemariv.

To su 2 različita svijeta. Urađaj koji te limitira na 1 ili 10Gbit speed maximalno i drugi koji kreće sa 10 do 40Gbit. Razlika nije mala.

S druge strane nekome 300MB USB3 brzine će biti solidno i dovoljno, ali za velike transfere u kratkom vremenu trenutno je najbolje to vući preko TBa
11.01.2018 | 10:43
Koja je svrha imati ssd kao vanjski disk ako ga spojiš na prijenosni kanal koji je slabo propustan?
11.01.2018 | 10:46
Koja je svrha uopce imati vanjski SSD? Mali kapacitet? Stick nije bolji?
11.01.2018 | 11:38
100% sigurno nije bolji stick. Šta ti briješ, čovječe?
500 GB SSD u vanjskom TB kućištu. Kako ćeš to stickom u USB portu nadomjestit? Daj...
11.01.2018 | 11:50
zabac kaže:
Koja je svrha uopce imati vanjski SSD? Mali kapacitet? Stick nije bolji?

Tebe da upregnu, ne bi ti trebali stavljat klepke.

vjerujem da se samo pravis, al za svaki slucaj ak ti treba objasnjene, evo ga

Meni npr. NAS ne treba, al mi je skroz zamislivo da je nekom drugom korisnije imat NAS nego rjesenje koje ja imam.

Ja svoje podatke koje cu eventualno trebat u naredne 3-4 godine, spremam na 5.25" diskove koji su mi, svaki zasebno u plasticnoj kutiji (ko VHS kazeta) - u ormaru. Dakle tim podacima ne trebam svakodnevni pristup, nekim vjerojatno necu pristupit nikad, ali ih moram imat jer su, ajmo ih nazvat foto rjecnikom, moji negativi.

Kako se kapaciteti diskova kroz godine povecavaju, povecavaju i velicine projekata. Tu i tamo starijim diskovima (najmanji koji imam spremljen je 250gb) radim kopije na veci disk.

Na stolu mi je ladica koja sluzi za citanje i pisanje tih backup diskova i/ili novih projekata ako stignu na golim diskovima.

Ovo kuciste sa 4x1TB SSD mi je vrlo koristan alat. Na teren sam ga nosio samo 2 puta, za prebacivanje vecih stvari ga ponesem ponekad do ureda, al vecinom je doma na stolu sa tekucim projektom. Kako je krenulo, trebat cu ga nosit cesce sa sobom, dok naprave SSDove s vecim kapacitetom, te onda jos dok ti isti ne pojeftine...

To je ujedno i odgovor da stick (meni) nije bolji (jer ponekad mi ni Samsungovi thunderbolt 3 keksici od 512gb) nisu dovoljni, al preskupi su da bi ih kupovao.... za sad...
11.01.2018 | 12:16
Da imam novaca napravio bi si RAM DISK Ali nemam. To bi bilo daleko brze od SSD-a i TB kabela. Zadovoljan sam s NAS-om kojem mogu pristupiti od bilo kuda s internet vezom.
Svako ima svoje prioritete.
Zanimali su me razlozi a ne hrackanje po meni.
11.01.2018 | 12:59
Razlog je taj što u iMac ili MBP ne možeš staviti više diskova, a imaš (imam) takav posao da mi jedan disk nije dosta, a nas je prespor. Imaš instalaciju virtualnog stroja koji je setupiran za određeni projekt, na posebnom ssdu, ubaciš ga u tb dock i radiš gotovo jednako brzo kao da ti je u kompu.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 minuta
  • Yonkis: Od Androida preferiram Sony i Motorola. Ako već moram birati.
  • Daddo: i primarni
  • Daddo: a općenito mi android nije opcija za privatni telefon.
  • Daddo: od svih brand name android uređaja samsung mi je najmanje drag :)
  • robee: s7
  • Daddo: 3GS je idealan uređaj za reprodukciju glazbe, da glumi ipod :D (iako imam i ipod nano 4 GB koji još uvijek radi)
  • Yonkis: Daddo, svaka čast! Definitivno nisam očekivao takav "rasplet" :) Robee: a koji Android?
  • robee: android na zalost...privremeno dok si ne rijesim neki iph :)
  • Daddo: nova baterija je unutra... skoro nikad korišten
  • Yonkis: Damn bro! Živiš opasno! :D Trčiš li od utičnice do utičnice ili.. Kako uspijevaš?
  • Daddo: inače, imam ja i 3GS funkcionalan i u radu :D
  • Yonkis: Allright, misunderstanding :)
  • Daddo: pričam o platformi kao takvoj, ne o uređajima fizički. MS više ne radi na Windows Mobile OS-u, developeri ne razvijaju nove aplikacije etc...
  • Yonkis: Daddo, pusti ti to mrtav, jučer vidio iPhone 4/s u tramvaju, mislio sam da je taj model mrtav tj da se koristi in real life. :)
  • Daddo: windows phone je mrtav... vjerojatno je u pitanju Android.
  • Yonkis: Koji je to susjedni tabor? Neki windows phone?
  • robee: privremeno sam u susjednom taboru ali tako mi je bilo dok sam imao i7...nebitno, vratio sam se na jpg kao zadani format
  • robee: ako stavim da je zadani format heic onda ga uploada takvog a heic nitko ne prepoznaje
  • Yonkis: Robee: Settings / Photos / i dolje na dnu, što ti je označeno?
  • robee: meni je kod uploada na Njuskalo stavio .heic i to ne prepoznaje
  • big_mac: tnx idem onda s tim
  • Yonkis: da, go with High Efficiency, a kod slanja ili skidanja slika se convertiraju u jpg tako da druga strana nema problema sa gledanjem *.HEIC formata slike.
  • big_mac: Going with “High Efficiency” gets you half smaller videos/photos without losing quality.
  • big_mac: Moze li mi netko tko se kuzi reci da li da za format fotografija na ajfonu koristim visoka ucinkovitost ilinajkompatibilnije?
  • Yonkis: Shvatio sam, radi se o slijedećem: [link]
  • Yonkis: Čemu služi ova opcija [link] Meni ništa ne "zalocka"
  • Yonkis: big_mac: osobno smatram da uopće nije loše. Baterija se puni i dok ga koristiš.. Što je, npr, sa situacijom da ti je iPhone na docku i slušaš muziku ili koristiš Siri (malo vjerojatno :)
  • big_mac: A koliko je lose koristiti uredaj dok je na punjacu?
  • Soffoklo: Osnovno pravilo je izbjegavati da se uređaj sa Li-ion baterijom isprazni do kraja. Nije drama, ali nije preporučljivo. O samim baterijama u Apple uređajima ima više ovdje [link] i ovdje [link]
  • robee: Puni ga kada ti dodje do 20%
  • dodoonn: 100% praznim na 0 i onda punim?? Koji je barem malo "korisniji" nacin ??
  • dodoonn: Cekajte, kad smo kod baterija ja zapravo radim krivo kada je od 100
  • JOHN: :-) možda i 3%.
  • JOHN: Mislim da se ajfonu X baterija NAPUNI za 2% preko noći.
  • drlovric: Zar ga logicno ne punis nocu?
  • Mislav2222: Meni ne padne niti jedan posto, iphone X
  • big_mac: 6% da padne u stanju mirovanja preko noci je puno
  • smayoo: PIši u forum
  • Yonkis: Jutro.. Opet ja sa baterijom, znam, dosadan sam ali me zanimaju vaša iskustva. Točnije, koliko vam postotka "iscuri" tijekom noći, za koliko padne preko noći. Meni kada sve pogasim (avio mode, Battery saver, Location serv Off) padne 6%, a sa time svime upaljeno 11%. Nije li to puno s obzirom da se Apple hvali kako malo troši bateriju u pozadini.
  • smayoo: Što se desnog klika tiče, možeš staviti na desni klik što god želiš. Piši u forum
  • smayoo: To je radilo normalno (i meni radi i sad normalno) na 10.11
  • robee: Taj Stay ne radi naravno...
  • robee: znaci nisam lud :) ne kontam kako taj osx stalno isticu kao super jednostavan i sve radi a za svaku trivijalnu radnju morma traziti upute na netu :(, isto tako i za rar da bi ga napravio nema desni klik nego moram otvoriti app i vuci u nju ono sto zelim rar-ati, hrpa sitnica koje izludjuju...
  • Bertone: ... o lijepi moj Linux :)
  • Bertone: ... otišao je OSX u maunu kad mora postojati aplikacija "Stay to remember" da bi korisnik mogao upravljati otvorenim prozorima :)
  • Bertone: @smayoo, ja ću se raniti na ovaj tvoj link :D
  • cariblanco: Nema nigdje prijenosa trke, a medijski je katastrofalno popraćeno. Svugdje u svijetu je to događaj koji pljeni pažnju, samo smo mi sami sebi dostatni :(
  • cariblanco: Maloprije mi je ispred zgrade prošao Tour of Croatia, žalosno je da sam bio ja i još jedan mladić koji smo fotkali...i jedna baka koja je čekala bus :(
  • smayoo: [link]
  • robee: Znaci bas otvaranje sa duplim klikom a ne samo pogled sa space

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO