Magsafe na USB C
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Magsafe na USB C

09.01.2018 | 17:02
Zanima me mogućnost prerade Magsafe adaptera na USB C. Ostala su mi dva Magsafe punjača (60W) viška od starog Maca pa sam mislio nešto prelemiti i iskombinirati kad bi možda umjesto onog L Magsafe završetka nalemio USB C pa da iskoristim to što imam.
Koliko sam gledao po netu Magsafe je sposoban izbaciti 14.5 / 16.5 / 18.5 / 20 V DC, dok ovaj USB C isto taje nekih 20.3V@3A. Dakle brojke su vrlo blizu samo je pitanje kako to iskombinirati da radi.

Pin 1 i 5 su GND, pin u sredini je sensing pin i on se koristi kao sensing pin koji koristi 1-Wire protokol kako bi Mac dohvatio podatke o punjaču i mijenjao boju ledice na adapteru. U teoriji bi trebao koristit pinove 1 i 2 ili 4 i 5.

Ne znam kako USB C radi odluku koliko struje i koji napon propustiti, isto tako nisam siguran na koje konektore bi trebao priključiti žice sa Magsafea. Sve na Vbuss ili na A5 i B5.

Primam ideje i prijedloge
iPhone 6 white  2x iPhone 4S  iPad mini 1st gen 13" MBP TouchBar 2017  Apple wireless keyboard & Magic Mouse  iPod classic 8Gb  iPod touch 4g 16Gb  PowerMac G4 MDD
09.01.2018 | 17:40
www.computerworld.com/article/3138865/co...d-other-devices.html

Samo ces nesto sjxxxti

Kupi ko covjek adapter i ne prckaj bezveze
09.01.2018 | 18:12
Nije samo pin to pin. Ima i neke elektronike i konektorima. Ja bi poslusao savjet @sainta a ove bi prodao da ublazim dinancijsku bol.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
09.01.2018 | 18:21
Gledao sam ovaj Snapnator ali meni nije bitno da mi se otkaci nego da iskoristim postojeci Magsafe adapter kako ne bi morao stalno jedan nositi doma/posao/cura nego ova dva koja imam samo ostavi mna poslu i gdje vec treba. Nisam nigdje vidio da pise da moze Magsafe direktno na taj mali Snapnator a i ovi sta se prodaju po Aliexpressu nisu bas nesto tj ne rade uopce.
iPhone 6 white  2x iPhone 4S  iPad mini 1st gen 13" MBP TouchBar 2017  Apple wireless keyboard & Magic Mouse  iPod classic 8Gb  iPod touch 4g 16Gb  PowerMac G4 MDD
09.01.2018 | 19:29
U kablu od iPhone se navodno nalazi neki mikroprocesor, pa zato neki neoriginalni kablovi za iPhone ga mogu samo puniti a podaci neidu preko takvog zamjenskog kabla.
Taman da i pogodiš sve napone na pinovima, nikad neznaš gdje se krije kakav mikroprocesor ili neki komad slične elektronika.
10.01.2018 | 03:19
Loša ideja, kao što rekoše već i drugi. Prvo, naponi jesu blizu, ali nisu isti, a MORAJU biti isti. Drugo, način upravljanja izvorom je potpuno drugačiji. Prodaj magsafeove koje imaš i kupi USB-C punjače.
10.01.2018 | 12:50
Kod cure valjda imas pametnijeg posla nego prtljati po kompu!
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 15 sati
  • gladhr2: evo jedan misterij pa znalci prihvatite se izazova haha [link] :D
  • Ljut k0 Ri5: neznam zašto ali ne objavljuje mi odgovor na- brzom odgovoru- nego sam morao na -odgovor-
  • cariblanco: Zato kaj si ljut kao ris, da si normalno ljut, valjda bi objavilo :)
  • Riba: Što se dogodi? Ništa?
  • Ljut k0 Ri5: zašto ne želi objavit brzi odgovor u forumu?
  • Soffoklo: [link]
  • Soffoklo: OS X-ovi zadnjih 13 godina su imali prilicnu rupu koja je tek nedavno pokrpana i to samo u novijim OS-ovima
  • Miro Spiro: Znaci moram prebaciti cijeli kontroler sa razbijenog na novi da bi radio
  • big_mac: [link]
  • smayoo: Ne, konektori za osvjetljenje su isti, ali za panel nisu...
  • stefanjos: steta da nema vise, vidit cemo onda cemo morati rucno
  • robee: Tesko...poznavajuci Apple, moguce da se radi o potpuno istim panelima ali sa drugacijim konektorima cisto zato da sew ne moze kombinirati :)
  • Miro Spiro: Koliko vidim konektori su razliciti za osvjetljenje ili grijesim?
  • Miro Spiro: [link]
  • smayoo: Da... Vjerojatno je jedini način za doznati - da se proba...
  • Miro Spiro: Smayoo: Gledao jesam ali se i oni raspravljaju oko oznake SDB1 i SDB3 na kraju serijskog broja!
  • robee: login
  • robee: Ili prije kupnje napraviti loigin na svoj iCloud pa ako ti dozvoli onda je FMiP iskljucen.
  • songoku: Jedini nacin za saznati je li FMiP ukljucen je zvati AppleCare
  • songoku: @stefanjos Nema ti tog odavno, Kinezi zlorabili za laziranje sn na FMiP zakljucane telefone, pa je Apple ukinuo skroz
  • stefanjos: Ne mogu naci activation lock check, gdje je to nestalo? Frend kupuje iphone a trebo bi provjerit serijski
  • smayoo: Vjerojatno. Jesi gledao na ifixit? Ako ima decidiranog odgovora negdje na netu, to je tamo
  • Miro Spiro: Da li bi se onda mogao jedan zamijeniti sa drugim?
  • zabac: Fali plus u zagradi
  • zabac: @Riba misliš kao 2*2*2*2*(2 2/2)-2 :)
  • Riba: Ma nabadam bezveze, znat će se već, iako nije ni bitno.
  • smayoo: Sve je moguće, ali nije imala neki kaotičan i neuredan život kao Whitney Houston ili Michael Jackson...
  • Riba: Samo zbrajam dva i dva :)
  • Riba: Pa ono, 46 godina, nagla smrt u hotelskoj sobi, poznata osoba.
  • smayoo: Bob Rock kaže - bolje živjeti 100 godina kao bogataš, nego 1 dan kao siromah! :D
  • smayoo: Ne zna se o čemu se radi. Zašto bi bilo samoubojstvo?
  • Riba: Grunf bi rekao, bolje imati sve i imati problema, nego nemati ništa i imati problema! :)
  • cariblanco: R.I.P. i onda netko kaže da oni koji imaju sve nemaju problema, sve je to relativno
  • DrAle: ;(
  • Riba: Malo smrdi na suicid.
  • zabac: Vršnjakinja. Shit. :-( RIP
  • Riba: :(
  • smayoo: R.I.P. Dolores O'Riordan :(
  • smayoo: ja ih ne znam
  • VanjusOS: stavljaju li dobre ekrane na iphone, "original" ili..?
  • VanjusOS: znali netko iService servis iz Rijeke, kakvi su?
  • robee: Koliko ja znam je. Cinema trosi i znatno manje struje.
  • Miro Spiro: Da li je panel thunderbolt display-a i cineme 27" isti?
  • stefanjos: Lol
  • smayoo: Savršeno nemaš pojma o čemu pričaš. MacKeeper je najgori malware koji za Maca postoji.
  • Mate22: Ja imam MacKeeper na svim mac računalima u kući i meni radi savršeno to ti je savršena stvar za održavat MAC u životnoj formi.
  • stefanjos: Big mac. Nemam stream on
  • rusty: kako su jaki ovi spam postovi panike... vrh
  • smayoo: NE instaliraj MacKeeper i piši u forum
  • igorio: ili ovo piše lažnjak virus virus a ustvari ne dira procesor nikako ni os

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO