Monitor za obradu fotografije 10bit, Adobe RGB ...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Monitor za obradu fotografije 10bit, Adobe RGB ...


26.10.2017 | 10:58
Sjećam se vremena kad je "starija ekipa" jamrala kako su CRTovi bolji od "novih" flat ekrana ... ja sam radio sa flat ekranima još na studiju i na faksu je ovo bio avion > is.gd/mZN5co
26.10.2017 | 11:30
U Poslovnom dnevniku je grafika imala takav - ali kompletno računalo s onom kockom.
28.10.2017 | 06:07
@smayoo, prije 10 godina i mi smo bili mlađi 10 godina.
02.11.2017 | 18:52
Pitanje:

Još dvojim izmežu HPa i drugog EIZA, ali cijene koje mi se sviđaju su na jednoj od ove dvije stranice.

www.senetic.hr/
www.eizo-monitor.com.hr/

Za senetic sam saznao putem nabava.net a eizo-monitor je linkao zabac.
Da li tko od vas zna za ove firme i imate li kakva iskustva s njima?

Senetic su izvan Hrvatske, tako da šalju DHLom robu u roku od 5 dana. Obzirom da stiže iz vana, zanimalo bi me koliko vam se čini riskantno?

Naspisali su mi u mailu ovo:
[quot]Ako imate validan VAT/OIB (EU porezni) broj onda ne treba plaćati nikakav porez ni kod nas 23% ni kod vas 25% u Hrvatskoj.
Zato sto ne kupujete robu iz Hrvatske.[/quot]

Kupujemo na firmu, tako da bi nam to jako odgovaralo, ali me zanima što je sa granicom onda?
Ne naplate li porez onda tamo?

Hvala svima.
02.11.2017 | 19:13
ecvis17, kakvom se grafikom točno baviš?
Ja sam završio srednju grafičku, smjer tehničar za tisak. Iskustvo jako slabo, gotovo ništa - malo kod onog Rose na Trešnjevci i malo na sitotisku na Črnomercu u Cerić Print Shop.
Ali to je bilo davno...
Uglavnom, puno sreće u poslu!
02.11.2017 | 19:24
ecvis17 kaže:
...

Naspisali su mi u mailu ovo:
[quot]Ako imate validan VAT/OIB (EU porezni) broj onda ne treba plaćati nikakav porez ni kod nas 23% ni kod vas 25% u Hrvatskoj.
Zato sto ne kupujete robu iz Hrvatske.[/quot]

Kupujemo na firmu, tako da bi nam to jako odgovaralo, ali me zanima što je sa granicom onda?
Ne naplate li porez onda tamo?...


Kojom granicom?! Senetic je u Njemačkoj, Njemačka je u EU kao i Hrvatska, dakle carine nema (EU je između ostalog i carinska unija).

Ne govorim iz vlastitog iskustva, ali u principu to radi na način da im kod kupnje daš svoj VAT broj (kojeg moraš izvaditi u poreznoj upravi, a radi se o obliku HRXXXXXXX gdje je XXXXXXX OIB firme), i oni ti ne naplate svoj Mwst. na proizvod (dakle plaćaš cijenu proizoda bez ikakvog poreza).

Kako dalje ide ne znam, ali otprilike kako bi išlo da si kupio prozivod u RH s tim da ovdje sam moraš uplatiti PDV poreznoj upravi (oni znaju da si im dužan to uplatiti jer dobiju informaciju iz EU porezne) koji ti oni kasnije vraćaju kroz plaćanje poreza (tj. umanjuju poreznu osnovicu za iznos uplaćenog PDV-a).
02.11.2017 | 19:25
Kloba kaže:

Ja sam završio srednju grafičku, smjer tehničar za tisak....

Vidiš, vidiš, kolega po struci ja sam završio za offest strojara iako sam školu u Getaldičevoj upisao jer su mi prilikom upisa rekli da nakon prve dvije godine imaju smjer za grafički dizajn (što me je zanimalo), no kad je trebalo upisati treći razred se ispostavilo da nikad nisu ni imali to zanimanje u ponudi.
02.11.2017 | 19:37
m@xym kaže:

Kojom granicom?! Senetic je u Njemačkoj, Njemačka je u EU kao i Hrvatska, dakle carine nema (EU je između ostalog i carinska unija).


Istina, ha smetnuo sam to s uma.

m@xym kaže:
... ali otprilike kako bi išlo da si kupio prozivod u RH s tim da ovdje sam moraš uplatiti PDV poreznoj upravi (oni znaju da si im dužan to uplatiti jer dobiju informaciju iz EU porezne) koji ti oni kasnije vraćaju kroz plaćanje poreza (tj. umanjuju poreznu osnovicu za iznos uplaćenog PDV-a).


Hmm, da to mi nije sasvim jasno kako ide, ali budem sutra s računovodstvom to razjasnio.

@kloba
bavim se vizualnim komunikacijama ... tisak, multimedia i artom ...

@svi
jel netko što zna o ove dve firme?

@žabac
ovaj link što si stavio ... znaš nekoga da je kupovao od njih?
02.11.2017 | 19:42
Tamo sam i ja išao. U Getaldićevu 2. Ivaniševićka nam je bila raska prve dvije godine, a onda neka nova jer je ova išla u penziju. Ja sam ti tamo završio jer sam uvijek bio kreten za brojeve, pa kao za nikakvu Gimnaziju nisam - ali stari je znao tog Cerića, nadao se da bi me možda kasnije Grafički fakultet zanimao...
Jok. Upisao FPZ, upao i na smjer Politologija i na Novinarstvo, pa odabrao ovo drugo jer je lakše. Ali nisam ni to završio, dvije godine imam samo u indexu. Povukla me zarada love u Večernjaku...
02.11.2017 | 19:45
Koji su ono strojevi devedesetih bili tamo, iz doba Gutenberga jbt. Ali taman su kupili neku mrcinu novi modernu kojoj smo se svi divili. A kada smo išli na maturalno putovanje umrla je princeza Diana, to nikad neću zaboraviti...
02.11.2017 | 19:45
Ma super je to bila škola iako je bilo previše alkohola i trave.
02.11.2017 | 19:48
Kloba kaže:
Koji su ono strojevi devedesetih bili tamo, iz doba Gutenberga jbt. Ali taman su kupili neku mrcinu novi modernu kojoj smo se svi divili. A kada smo išli na maturalno putovanje umrla je princeza Diana, to nikad neću zaboraviti...

Ja sam 90-e već završio školu, ali strojeve vjerojatno nisu mijenjali, bili su Heidelberg, koji model jbg
02.11.2017 | 19:52
Da, da. Heidelberg. Pa onaj za knjigotisak prastari... A ovo što si napisao u prošlom postu stvarno stoji. Jebiga, devedesete...
02.11.2017 | 19:54
Koja tehnologija strojeva, knjigotisak ili offset?
02.11.2017 | 19:55
Evo Kloba me prestigao.
Od Heidelberga su najvjerojatnije bili GTO-i.
02.11.2017 | 19:56
Aj, baš mi je drago da i tu vezu imamo. Inače, avatara ti obožavam od Velikog plavetnila. Curavić mi je pričao istinitu verziju njih dvojice, a i sam sam ronio na dah. Malen je svijet, a veza puno. Baš mi je drago...
02.11.2017 | 19:58
Ne sjećam se da smo pošteni offset stroj imali u Grafičkoj. Mrcine sam vidio u Vjesnikovoj tiskari kasnije, a tamo možda neke krnje verzije iz 50-ih. Zaista ne znam...
02.11.2017 | 20:02
U biti taj novi je bio offset, pardon. Imao je komande udaljene od stroja, mislim prve verzije kompjutor tiska nekakvog. Mislim da se pričalo da je plaćen tadašnjih više stotina tisića njemačkih maraka, ako se dobro sjećam...
02.11.2017 | 20:13
Kloba kaže:
... a i sam sam ronio na dah. Malen je svijet, a veza puno. Baš mi je drago...

... i ja, a onda me je zaludjelo slobodno penjanje i spilje pa sam imao u planu odraditi školu i dobiti certifikat za speleoronioca... no onda je došao rat i sve sjebao

@Renzo,
Strojevi u školi su bili za knjigotisak, na offsetu sam radio na svom prvom i zadnjem poslu vezanom uz struku u tadašnjoj Tiskari Zagreb (imali su offest stroj od četiri tornja na dvije etaže u hali na Kajzerici, sad je tamo dućan Prime... no onda je došla privatizacija i muljaže, a ja sam ionako otišao u rat pa nemam pojma kako je na kraju završilo).

EDIT:
@Kloba, avatar je Leon iz Profesionalca... iako je i meni Jean Reno kao glumac zapeo za oko baš u Velikom plavetnilu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
02.11.2017 | 20:21
a da preimenujete topic u "odavno smo grafičari stari"?

Ozbiljno, na koji način bez probnog tiska možeš na ekranu (unatoč kalibraciji) znati što ćeš dobiti?
02.11.2017 | 20:26
Odavno smo grafičari stari... Dobra!!!
Ovo neka ti odgovori netko od dečki koji je zaista time i danas bavi, ja sam ti frula u znanju o tisku. Modernom pogotovo.
02.11.2017 | 20:29
Pa na offsetu radiš probni otisak i to za svaku boju posebno, a tadašnja računalna tehnika se svodila samo na brzinu rotacije, automatsku zamjenu rola papira i uređaja za rezanje i slaganje gotovih novina... sve drugo je išlo na žgance i zato je ova na kojoj sam radio imala jednog prvog strojara, dva druga i dva treća plus dva pomoćna radnika po smjeni. Kako je danas nemam pojma, radim nešto sasvim drugo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
02.11.2017 | 20:35
mislim čovjek kupuje monitor, a vi pričate o tisku... e sad, ono što sam ja imao prilike vidjet, bez obzira na cijenu ekrana na kojem su prikazivane boje i kalibraciji istog, ljudi su uvijek radili probni tisak i fino podešavali stvari nakon njega...

meni osobno razlika 8 ili 10 bita zvuči ko ono kad audiofili čuju razliku između interkonekcijskih kabela od 1000 i 1200 EUR.
02.11.2017 | 20:43
Daddo, da mu ijedan od nas može pomoći, pomogli bi mu. Mi smo stara generacija grafičara, u toj nas je struci vrijeme pregazilo skroz.
ecvis17, isprike za hijack teme... I sretno s monitorom i poslom!
02.11.2017 | 21:02
Daddo kaže:
meni osobno razlika 8 ili 10 bita zvuči ko ono kad audiofili čuju razliku između interkonekcijskih kabela od 1000 i 1200 EUR.




Vjerojatno stvarno tako zvuči ali je zapravo uočljivija razlika bit-deptha nego recimo color spejsa sRGB ili AdobeRGB (koji se pokažu samo kod određenih boja/intenziteta)

Evo primjer jeftinijeg ekrana tzv. banding ... to je kada ima manju skalu tonova za prikazivanje gradienta, manji bitdepth: Foto 8bitnog ekrana
02.11.2017 | 21:02
Daddo kaže:
...
meni osobno razlika 8 ili 10 bita zvuči ko ono kad audiofili čuju razliku između interkonekcijskih kabela od 1000 i 1200 EUR.


Četiri puta veća rezolucija po kanalu (RGB) se bez problema primjeti, pogotovo kad je u pitanju prikaz sa malim brojem boja a velikim brojem nijansi.
02.11.2017 | 21:04
... Naravno, pod uvjetom da to izlazni uređaj može doista i prikazati, inače nema puno smisla.
02.11.2017 | 21:05
Nego što kažete na ove dve firme, bi se vi osjećali sigurno naručivati robu od njih ili?
Ja ranije nisam čuo ni za jednu od njih, cijene se čine privlačnim ... a opet?!
Kažu da ima i plačanje pozećem, pa si mislim ... da krenem odpakiravati kad stigne na vrata ...
Gospodine morate prvo platiti ... ček ček, da odpakiram ... ali ... ček ček da kalibriram ...
20.11.2017 | 11:16
Od danas ujutro ponosni vlasnik EIZO CS2420 Monitora.
Hvala na razgovoru ekipa, pomoglo je u odabiru.
@Žabac Hvala za preporuku www.eizo-monitor.com.hr.
Opišem dojmove nakon nekog vremena, kalibracije i svega.

Prvo dojmovi

25.05.2018 | 15:22
Da malo osvježimo temu.

Škicam Dell UP2716D. Vidim da pokriva 100% Adobe RGBa, i s kim god pričam svi hvale Dell, pa me zanima jel ima tko iskustva s tim modelom. Cijena je oko 4700 kunića.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 42 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, baka, Ender, Riba, tino1, zoranowsky, Anonimci (675)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO