Keynote rujan 2017 utisci
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Keynote rujan 2017 utisci


15.09.2017 | 11:22
Moonlike, pričam ti o iOS appovima, ne o macOS appovima.
Znam da postoji Aperture pod purchased na App Store appu, imam ga i ja.
Trenutno je priča o mobilnim aplikacijama, kako ne shvaćaš?
Ne želim se svađati s tobom, niti to zato pišem - samo ti govorim da ima nas koje je Apple zajebao.
I nije ih briga.

ScreenShot2017-09-15at12.24.07.png


Problem je upravo u ovome što ti je i Riba napisao.
Zato smo do sada imali backup, a sada više nemamo - odnosno možemo ga imati - ali niti jednu od tih aplikacija ne možemo staviti na iOS uređaj. Znači, komotno možemo sve baciti u smeće.
A vidjet ćemo što će se sa purchased Apertureom desiti na budućim macOS-ovima.
Očistit će oni i to, budi siguran - kad tad...
15.09.2017 | 11:35
Kloba, molim te da provjeris prije nego stavis tvrdnju....

Odi na iPhone-u ili iPad-u na App Store... otvori tab updates.... kada se to otvori na vrhu je link Purchased. Klikni na njega otvoriti ce se, bar kod mene, dva linka "My Purchases" i dolje Family Purchases.... Klikni na link "My Purchases" i doci ce lista SVIH appova koje si IKADA skinuo for free ili platio bili oni podrzavani na novijim iOS-ima ili ne.... i svaki mozes redownloadat
15.09.2017 | 11:39
Pa jesam. Ali nema onih koje su makli sa App Storea! Kako ne shvaćaš?
Ti mene stvarno doživljavaš debilom.
Kupio sam NOVA aplikacije, evo ti primjer. Mogu do NOVA 3, još tražim dvojku, da ne velim jedinicu - ali ih za sada nema - vjerojatno ih neće ni biti...
Ne mogu do nje.
Real Racing 1, i 2, i 3, Mogu samo do 2 i 3.
Jel trebam dalje?
Neke koje su makli iz App Storea za stalno su mi nedostižne.
Neke koje ne nude više u App Storeu zaista imaju, tipa Football Manager 2012 i 2013, ali puno ih više nemaju.
EDIT:
Isprike: evo, našao sam Real Racing 1. I NOVA-u i NOVA-u 2.
Da ne kažeš da lažem samo da bih tjerao na svoj mlin.
15.09.2017 | 11:50
Kloba kaže:
Pa jesam. Ali nema onih koje su makli sa App Storea! Kako ne shvaćaš!
Ti mene stvarno doživljavaš debilom.
Kupio sam NOVA aplikaciju, evo ti primjer.
Ne mogu do nje.
Real Racing 1, i 2, i 3, Mogu samo do 2 i 3.
Jel trebam dalje?


Ne zelim te uvrijediti niti te smatram debilom.... Ako je tako ispalo, ja se ispricavam.

Gledam listu appova pod purchased... stotine ih je pa i ne mogu tvrditi da je neki gore ili vise nije... ali ne vidim razlog zasto bi, ako je vec maknut sa App Stora, makli ga i odavdje... Na OS-u to nije slucaj. Iako je app maknut sa App Stora on je jos uvijek na listi purchased i moze se dowloadati. Ne vidim razlog zasto to isto ne bi bio slucaj na iOS? Mozda nije, mozda si u pravu....
15.09.2017 | 11:53
Ma niti ja tebe, gore sam ti se ispričao pod edit - našao sam Real Racing 1, ali kužiš - kada imaš toliko kupljenih appova - niti da ih slože (znaš da si prije imao po abecedi, po logici jesu li igre ili programi ili što drugo, ovdje su ih nabacali čini mi se po datumu kupnje, mada mi se ni to ne čini skroz točno...)
Ne znam, Moonlike. Kako si rekao - hvala im za prostor. Ali po meni, nisu trebali.
Da sam htio, sam bi gi ga stvorio, shvaćaš?
Ali to je Apple - gurne te u vatru, hoćeš, nećeš - ne moraš. I mi na kraju opet hoćemo.
To je činjenica i tu si u pravu.
15.09.2017 | 12:13
Evo, sada kada sam potpuno preletio purchased sekciju na iPhoneu (iPad nemam više, ali situacija je vrlo vjerojatno ista) - imam osjećaj da je ipak tu puno appova za koje sam mislio da ih nema.
Ali zaista nisam siguran jesu li svi.
Eto Moonlike, da ne veliš da se ne pospem pepelom kada ispadnem u krivu.
Isprike još jednom!
15.09.2017 | 12:19
Nema potrebe za isprikama.... Kada normalna rasprava dovede do rijesenja onda ista ima dobrog smisla

Mislim da su svi appovi gore, surfam gledam i vec sam ih nekoliko nasao koji nisu na App Store, ali jesu pod purchased.... tako da brijem da jesu svi tu, nadam se
15.09.2017 | 13:42
Sada sam se sjetio nečega što sam pročitao nedavno u vezi iOS-a 11.
Ta verzija neće podržavati 32-bitne appove, već samo 64-bitne - pa one aplikacije koje developeri ne prebace više neće raditi na novom OS-u.
Tako da, usprkos činjenici da ćemo ih vidjeti pod purchased, i iako smo neke od njih fino platili, ipak odlaze u ropotarnicu povijesti.
Naravno, ostaje opcija ne upgradeati sistem.
15.09.2017 | 15:23
Kakve su to gluposti s prosječnom plačom?
Kapitalizam smo htjeli, sad smo ga i dobili.
Nikoga se ne sili kupiti.

Život nije fer.

Quod licet Iovi, non licet bovi.
15.09.2017 | 17:11
Riba kaže:

Eto, izgleda da sam na našu žalost i za purchased history bio u pravu.
Ovdje bi tako htio da nisam...
15.09.2017 | 17:18
U tome su Ameri Jupiter, a mi volovi?
Ne kužim Žabac, stvarno...
Zašto Zdravac ne bi stavio mapu prosječne plaće, meni je bila baš zanimljiva.
Mislim da sve zemlje s mape imaju pristupe Apple uređajima, ipak još nismo na razini Etiopije.
No, ako ćemo se još koje desetljeće baviti pločama umjesto djecom i sličnim (vidim da su sada skrenuli na Masaryka...) idemo i prema Afričkim državama i njihovom standardu.
Glavno da nemamo komunjare nigdje na vidiku; iako su svi mrtvi - oni su nam u glavama političara i pola naroda koji tu mantru i dalje pije k'o izvorsku vodu. Zašto već jednom ne ostavimo prošlost na miru, i okrenemo se barem sadašnjosti, ako već ne možemo budućnosti.
Jer, za vrijeme našeg bavljenja pločama, poreze na gotovo sve plaćamo skuplje i od onih na Jupiteru.
No, zanemarite ovaj post, lijepo Vas molim sve (i tebe Žabac, pliz) - nije mu tako ionako ovdje mjesto...
Ne ide nikoga, to se ja samo ventiliram...
15.09.2017 | 22:31
Ta mapa ne daje punu sliku prosjećne plaće u Hr u odnosu na ostatak zemalja. Ako je izvor mape ovdje, onada bruto plaća u Hr i nije niska u odnosu na usporedive zemlje iz susjedstva (zapravo je mađu većima), no ako gledate neto onda smo u banani jer nas ubiju davanja državi.
16.09.2017 | 07:11
Bertone, točno.
Ali u ovome kontekstu bolje odgovara neto. Poanta je da razlike u standardu određuju da li je cijena prihvatljiva ili ne.

A naravno da razlika bruto - neto utječe na standard!

Zapcev komentar ignoriram jer već duže vrijeme samo sve provocira na forumu.
23.09.2017 | 04:26
Dobro jutro, ljudi!
Evo, poznato je koliko će koštati iPhone 8 u VIP-u, T-Com-u. iSTYLE-u i HG Spot-u.
Cijene su svuda iste, naravno - ali su paprene. Moguće su prednarudžbe. T-Com nudi mogućnost uzimanja mobitela bez kune u startu - ali uz 36 mjeseci ugovorne obveze i najskuplje tarife.
Što se tehnikalija tiče, mislim da je bitno naglasiti da je već sada kamera na osmici proglašena najboljim foto aparatom na pametnom telefonu ikada. Iako mu je CPU po specifikacijama slabiji (idok iPhone ma 6 jezgri, Galaxy 8 ima 8), Apple-ova osmica doslovno razvaljuje Samsungvu osmicu na CPU testu.
Zbog stakla je bendgate gotovo "nemoguć" - no unatoč svemu navedenom ostaje činjenica da redovi pred Apple Store-ovima diljem svijeta od predstavljanja iPhonea 2007. godine prvi puta - nisu zabilježeni nigdje.
Ovdje piše koliko će stajati u hrvatskim dućanima
Prilažem i YouTube video gdje autor uspoređuje Galaxy 8 i iPhone 8, iako naglašava da isti nije snimio za nikakav "Android - iOS war" - već čisto pegledavanje mogućnosti dvaju flagship mobitela.
Jedini veliki minus Appleu, a plus Samsugu - jest što Samsung daje bežični punjač uz svoj aparat, dok ga se kod Applea mora dokupiti.
Ljudi, ako je osmica ovakva, kakva će biti desetka? I po kvaliteti, ali i po cijeni?
Veliki plus i veliki minus, sve mi se čini.
Nadam se da sam vam barem malo dopunio jutarnju kavu novim informacijama.
Pozdrav!
23.09.2017 | 09:20
Kloba, pa 9 somova za mobitel koji praktički ne nosi nista bitno novo. Previse je to novaca za jedan smartphone. Isto vrijedi i za Galaxy S8. Sve je to super, ali zabrijali su. Zato i nece biti redova, a jos pogotvo jer za koji dan izlazi desetka. Nekako bi volio da ga hebacki popuse, cisto da se sjete zasto i kako su postali degutantno bogati. Po svemu sudeci nije im dosta.
23.09.2017 | 10:03
Rekao bih da je veliki plus sto je Samsung smanjio cijene svojih modela u slobodnoj prodaji. Barem sto se tice NJemacke.
www.mediamarkt.de/de/product/_samsung-ga...t-black-2246306.html
23.09.2017 | 11:21
Slažem se JOHN, da je cijena itekako visoka - i još kod nas koji plaćamo 25% poreza, znači četvrtinu cijene gore - postaje ulazna cijena pristojnog Mac Book Aira, a možda i Pro-a. Kao i ti, mislim da su se uobrazili sa tim paprenim cijenama. Kvalitetni jesu, ali toliko kvalitetni nisu.
Čak sam na nekim YouTube videima vidio "starog" Apple vlogera koji u 30 minuta objašnjava zašto se odlučio za osmicu umjesto desetke, i zašto mu je to posljednji Apple mobitel iako je u njihovom eko sustavu kompletno. Ukratko, muči ga dizajn desetke sa tim - kako ga on naziva - "okom" gdje su kamere i senzori, koje po njemu strši i krši cijelinu ekrana - zbog čega se taj mobitel ne može nazvati full screen iPhone. Čak ima i sliku idućeg izdanja, parodiju, koji ima "oko" na sva četiri ruba ekrana radi simetrije.
Drugi američki Apple vlogeri pak, podsjećaju ljude da je Delaware jedina država u SAD-u u kojoj se ne plaća porez (osim 3% pri kupovini nekretnine, te 2.75% poreza za kupnju automobila), te upućuju zainteresirane da tamo kupe uređaje. Navodno nešto slično ima i New Hampshire, ali - kako bi rekao Štulić - "Pit, i to je Amerika"...
Uglavnom, ako oni tamo masovno odlučuju kupiti te mobitele u državama bez poreza, koliko god oni smiješni bili u odnosu na naše cijene istih, a o PDV-u da ne govorim - onda je stvarno "nešto trulo u državi Danskoj"...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 48 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, damir1, drlovric, Riba, Sank, smayoo, zoranowsky, Anonimci (660)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO