Mac bookpro 13'' 2015 tipkovnica
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac bookpro 13'' 2015 tipkovnica


25.07.2017 | 09:35
Naime kako sam jako nov i jis uvjek istrazujem mac. E sad da ne duljim sinoc sam primjetio da mi ne rade neka slova na integriranoj tipkovnici (m,o,l...) s obzirom da je macbook pro kupljen u 2. Mj. Dali postoji ovlasteni servis u Splitu? I dali neko ima neku ideju kako to rijesiti. Fizicki nije ostecen niti je bio u diticauju s vodom??
PS kada spojim externu tipkovnicu imam sva slova naravno kada tipkam na njoj

Hvala
25.07.2017 | 10:23
Ako si kupio Mac u Splitu, probaj nazvati dućan u kojem si ga kupio.
Mada nekako mislim da nisi, već si ga uzeo vani ili tako nešto... Nebitno.
Sumnjam da imaš baš ovlašteni servis u Splitu, kada to ukucaš na Google izbaci par rezultata a prvi je
www.imobile.hr
Nalaze se u Solinu, vidi tamo - probaj nazvati prvo. Zaista ne znam kako ti više pomoći.
Vjerojatno će ekipa iz Rijeke znati više, pa kada ti pročitaju post, znat ćeš i ti
25.07.2017 | 10:42
Ta nova butterfly tipkovnica stvarno jest korak natrag...
Mislim da OVLAŠTENOG servisa ima samo u ZG
25.07.2017 | 10:59
Gledao sam te nove MacBook Proe u iStyleu kada sam zvučnike mijenjao - ma izgledaju prekrasno.
I ta tipkovnica isto tako. Trackpad je ogroman.
Ali nisam znao da su ljudi nezadovoljni njome.
Doduše, na predstavljanju novog MacBook Proa su naglasili kako je to poboljšana verzija od one prve, izbačene sa MacBookom. Možda je ta bolja...
P.S. mice - probaj se čuti sa iStyleom, oni imaju neki sistem servisiranja iz drugih krajeva države osim Zagreba - kakav točno - ne znam - najbolje ti ih je nazvati.
U ZG-u imaš i Store na Cvjetnom trgu te Filex kod Boćarskog doma, možda i oni imaju nešto slično...
25.07.2017 | 12:26
Probao sam tipkati po njoj, baš isti takav, MBP 13" 2015. Ispravna skroz, ali živo govno za brzo tipkanje. Sve tipke koje su mi pod malim prstom ne "hvataju" pouzdano.
25.07.2017 | 12:46
Ako je tako, to je banana skroz...
25.07.2017 | 14:15
Ma to smayoo ima prekratke prste pa mu ne lovi iz prve. Tipkovnica je mrak za brzo tipkanje
25.07.2017 | 15:22
Ja sam isto isprobao tu tipkovnicu na novom MacBook-u i mogu reći da mi se uopće ne sviđa...
Čini mi se nepreciznom a i sam dojam je nekako, u nedostatku bolje riječi, "jeftin". Također mi se čini prebučnom, a koliko čitam po stranim forumima ima i problema sa zapinjanjem tipaka kad se laptop zagrije. Navodno neki problem sa ljepilom u mehanizmu tipaka.
25.07.2017 | 17:52
hvala, kupljen u bg
25.07.2017 | 17:54
mb je 2015 ne ovaj zadnji
26.07.2017 | 05:34
Znači, baš MacBook - prva generacija ponovljenog MacBooka, kada su predstavili USB - C utor na laptopu, ukinuli MagSafe itd... Pa to je komp s prvom generacijom Butterfly tipkovnice, a ovi novi MacBook Pro-ovi imaju drugu generaciju iste. Znači da su stvarno neki problemi postojali.
Mice, možda ti je bitno da znaš, ne treba ti nikakav račun u ovlaštenom servisu, oni po serijskom broju vide sve.
26.07.2017 | 09:01
Puno hvala na informaciji jos cu pokusat kontaktirat onlin podrsku pa cu vidit sta oni kazu
26.07.2017 | 09:24
Napravi to, samo nadam se da si dobar u komunikaciji na engleskom, jer poziv je besplatan - ali dobiš zaposlenika iz Irske pretpostavljam. Jednom sam zvao i ja, pa ti samo kažem
26.07.2017 | 14:04
www.macworld.com/article/3209726/macs/wh...troubleshoot-it.html
Slučajno naletio na tekst. Probaj
26.07.2017 | 18:54
Ja sam se ovdije izgubio.... da li je rijec o:

1. MacBook Pro 2015 13" (nema butterfly tipkovnicu)
2. MacBook 12" 2015 (ima butterfly tipkovnicu prve generacije)
3. Mac Book Pro 13" 2016 (malo vjerojatno da je ovaj, ali taj ima butterfly tipkovnicu druge generacije)????

Ovdje je do sada svatko nalupetao svoje videnje nekih modela koji, cini mi se, uopce nisu u pitanju ovdje
26.07.2017 | 19:01
Istina, čovjek u prvom postu spominje MacBook Pro, a kasnije samo skrati na MacBook. Nije njegova greška, već moja ako je MacBook Pro u pitanju. Sorry
27.07.2017 | 09:39
Možda sam ja stvorio zabunu. Ja sam zaista mislio na taj MBP 2015 13", ali bio sam siguran da on IMA butterfly tipkovnicu, jer je očita i jako izražena razlika između taktilnog osjećaja i njene responsivnosti u odnosu na starije MBPove i desktop žičanu apple tipkovnicu. E, sad, Moonlike kaže da taj NEMA butterfly mehanizam, a ja bi to volio provjeriti. Gdje možemo naći taj podatak, a da je izvor pouzdan?
27.07.2017 | 10:49
Ovo sto moonlike govori je istina. Prvi put je butterfly mechanism predstavljen na 2015 macbooku, dok je 2nd gen na 2016 macbook pro-u. Prije toga je bio scissor mechanism.

Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 51 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO