PowerMac G5 problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PowerMac G5 problem


28.06.2017 | 06:17
Pozdrav, udomio sam jedan PowerMac G5 kojeg su se vlasnici odrekli iz razloga što je dugo stajao i nije služio svrsi. Kako im se pojavio blinkajući upitnik (i finder logo vjv) odlučili su ga ne koristiti, a ja sam mu htio dati novi život. Međutim, nisam daleko stigao. Kad upalim računalo i ako ništa ne diram pojavljuje se taj upitnik, no kad ubacim cd za boot (leopard) prikazuje mi jabuku koja se vrti oko pola minute zatim onaj 'no entry' znak. I tako stalno. Pokušao sam i držati alt pri paljenju pa odabrati boot s cd-a ali i dalje nailazim na isti problem. Posumnjao sam u hard disk kojeg sam zamjenio, no, isto se događa i s drugim diskom.

Možda, ali možda, postoji neka iskusnjara na ovom forumu koja može doskočiti situaciji i pokušati mi udjeliti savjet kako da ovo prekrasno računalo vratimo u funkciju.
28.06.2017 | 06:23
Pričekaj, tu su ti dpasaric, smayoo, dijete i riba doma - netko od njih dat će ti vrlo vjerojatno odgovor koji tražiš. Samo se strpi dok ne nalete na stranicu i vide tvoje pitanje.
Oni su iskusnjare, kako kažeš, mada ih ima još - da se ne uvrijede oni koje nisam spomenuo...
28.06.2017 | 13:11
koji powermac ?
28.06.2017 | 14:26
Powermac g5, 7.3
28.06.2017 | 14:48
Najvjerojatnije ti optika ne radi kako treba pa ne može pročitati dvd. Ili dvd ne valja.

Inače, osim ovog problema, tj. kad ga riješiš, još moraš voditi računa da ti treba baš retail izdanje leopard dvd-a, ili originalni dvd medij osxa s kojim su ti powermacovi isporučivani (ovako napamet, vjerojatno je to Tiger).
28.06.2017 | 15:26
Imam 3.14ratsku verziju na obicnom dvd-u, mozda je u tom problem. Moze li se na tim starijim mac-ovima dici sustav s usb-a?
28.06.2017 | 16:03
Ne postoji piratska verzija jer ne postoji niti autentifikacija. Jedino kod skidanja sustava s interneta, postoji vjerojatnost upakiravanja svakakvih malicioznih stvari u instalaciju, mada sumnjam kako je to slučaj.
DVD mora biti butabilni.
Trebalo bi se moći s USB-a koji opet mora biti butabilni.
28.06.2017 | 17:34
Nasao sam 10.4.6 retail za ppc pa cu probati s njim putem usb-a. Uglavnom, upali se sve normalno i onda dodje do te slike kao da nema os-a.
28.06.2017 | 17:36
ti powermacovi su imali dosta problema sa procesorima.. moze bit da je jedan otkazao poslusnost.. zatim je cesto puta bio slucaj u neispravnosti maticne.. bilo kako bilo ukoliko je graficka riknula imam bas jednu 6600 gt 256 mb za powermac g5 pa ti je lagano "halalim" ako bude bilo potrebno ja sam sa quadom imao slucaj pregrijavanja procesora iz razloga sto je riknulo "vodeno" hladjenje.. kad sam to rijestio... riknuo je procesor
28.06.2017 | 17:48
Nemam iskustva s powermac g5, ali imac g4 nema bootanje s usb. Mora s optike.
28.06.2017 | 21:57
Evo bootao sam preko usb-a mac os x tiger, ali nema volume na koji mogu instalirati os. Vrlo vjerojatno je hard disk u njemu mrtav.
28.06.2017 | 22:49
Kad bootaš do mjesta gdje ti se pojavi prvi dijalog, imaš na vrhu ekrana menu bar pa pod utilities pokreni disk utility i vidi što je s HDDom. Možda samo treba reparticionirati disk.
28.06.2017 | 23:33
Upravo to Smayo! Nasao je 160gb, a i tukac se toga nisam sjetio. Odlicno, uspio sam tj uspjeli smo, momci! Kljuc je bio u bootanju. Sve radi, sad se Tigar veselo vrti na njemu, ali zamjenit ce ga Leopard! Puno je jos tu posla, nema airporta pa treba nekako uskladiti i wifi, ne znam moze li preko usb wifi.
28.06.2017 | 23:48
Moraš pronaći USB wifi koji ima kext za Tigra, odnosno Leoparda. Dakle, nijedan novi ti neće valjati. Moraš pronaći neki točno određeni, iz tog vremena. Hm...
Možda bi ti najjednostavniji put bio da zagooglaš softver KisMAC i tamo potražiš compatiblity listu USB wifi stickova.
28.06.2017 | 23:49
Ili, naravno, nađi AirPort na E-bayu.
29.06.2017 | 04:55
imas recimo na androidima tzv easyThether taj programcic ti ima opciju sheranja internetske veze... stavis da ti je mob pristupna tocka (mislim da je to u postavkama odma na glavnom izborniku kod nekih androida) i spojis se na na net... tj probaj malo s tim kemijati.. tak sam ja quada spajao na net ! i jos se sjecam da je HTC wildfire S mob imao opciju kad ga spojis na powermac g5 preko usb-a tocinje mac os leopard.. taj mob je imao opciju spajanja kompa na net tj na tvoj wifi i to tako da ti je ponudio win i mac os i to je to... spoji se na tvoj wifi ! ak si mozes piknut tog starog htc-a to bi bilo super.. ima ih na njuskalu sam gledaj da nisu previse skupi..
29.06.2017 | 07:08
Hm, ok, uh uh, imam samo iphone, ali nekako ću još i to pokušati. Airport je najbolje rješenje, ali ako može wifi stick to bi bilo i idealnije. Bitno da je proradio, to je bilo važno. Zapravo, vrlo jednostavno rješenje, problem je bio u boot-u jer očito je verzija osx-a bila za intel a ne ppc, a ne u hard disku ili kako sam gore mislio u matičnoj ploči.
29.06.2017 | 09:41
alternativeto.net/software/easytether/?platform=iphone ovdje imas citav niz programcica slicnih easytheteru koji pretvaraju tvoj iphone u router.. pa se malo poigraj s time kad budes imao vremena
29.06.2017 | 10:36
Hoću, hvala da li mogu pretvoriti uređaj u ruter koji je spojen na moj wifi ne na 3g od mobilne mreže?
29.06.2017 | 13:08
da, trebao bi jedan od tih programcica imati i tu opciju ! tj kad se s mobom spojis na kucnu mrezu ta aplikacija poveze i powermacg5 spojen s mobom na tvoju mrezu... velim ne znam kak to funkcionira sa iphoneom ali za easytheter na androidu i htc wildfire S znam da rade jer sam to koristio iz razloga sto mi se nije dalo razvlaciti zice po kuci !
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 22 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, ZeljkoB, zoranowsky, Anonimci (839)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO