Mac Pro 2010 5.1 više ne boota :(
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro 2010 5.1 više ne boota :(

16.05.2017 | 20:01
Danas ujutro nakon paljenja Mac pro više ne boota. Već je u loopu kod startup chime sounda.
Tipkovnica i miš se ne spoje (ne zasvjetli im LEDica)
Display isto ne prima nikakav signal.

Probao sam maknut rame, probao samo sa ramom u prva dva slota, maknut HDD, maknut PCI SSD i optički drive. No i dalje isto.

Ima li netko ideju u čem bi mogao biti problem?
Prije nego me ogule u servisu. :/

Mac Pro 5.1 quad 2.8, 16gb, Owc pci ssd 512gb
MBP 13" 2.7 i7 8bg 128gb ssd
iPad 3
iPhone 5s 16
Timecapsule 2tb
aTV 2
iPod t 2
iPod s
16.05.2017 | 21:43
Da li se pojavi ikakva slika? Ako ne, vjerojatno je grafička.
16.05.2017 | 22:37
smayoo kaže:
Da li se pojavi ikakva slika? Ako ne, vjerojatno je grafička.

Uopće ne dođe do momenta kada se inače pali monitor. To bude 2-3 sekunde nakon startup chimea.

Prvi puta kada sam ga otvorio svjetlila je lampica pokraj ram slota 1. Odmah sam sve rame izvadio i probao jedan po jedan. Nakon toga error ledica ne svjetli.
iPad 3
iPhone 5s 16
Timecapsule 2tb
aTV 2
iPod t 2
iPod s
17.05.2017 | 00:23
Tesko te masine krepavaju. Ja bih isto posumnjao u najlabilniju komponentu ikad u MacPro-ovima - graficku. Stavi neku prosjecnu PC graficku pa vidi boota li s njom. Ne budes imao slike na ekranu, ali barem ces znati boota li komp ili je nesto zesce riknulo.
MacPro5,1 | MacPro2,1 | MacMini2,1 | MacbookPro3,1 | iPhone 6S
17.05.2017 | 12:33
^SuperUnknown^ kaže:
Tesko te masine krepavaju. Ja bih isto posumnjao u najlabilniju komponentu ikad u MacPro-ovima - graficku. Stavi neku prosjecnu PC graficku pa vidi boota li s njom. Ne budes imao slike na ekranu, ali barem ces znati boota li komp ili je nesto zesce riknulo.

Nažalost (ili na sreću) ne znam nikoga tko ima PC, a i ja sam jedini uekipi koji jos posjeduje boxy mac pro.

Probat ću samo bez graficke al imam dojam da to nije predviđeno da radi sam tak.
iPad 3
iPhone 5s 16
Timecapsule 2tb
aTV 2
iPod t 2
iPod s
17.05.2017 | 12:50
Jednom davno sam uspio zbutati Powermaca dual G5 bez graficke, digao je OS i sve, moglo mu se cak pristupiti preko VNC-a. Ne znam doduse bi li to upalilo i sa MacPro-om
17.05.2017 | 20:48
Update.

Izvadio grafičku i onda više ne proizvodi chime loop, ali bez grafičke svjetle ledice pokraj dva ram slota.
iPad 3
iPhone 5s 16
Timecapsule 2tb
aTV 2
iPod t 2
iPod s
17.05.2017 | 22:05
Jel se digao OS? Probaj pojacavati zvuk na tipkovnici pa vidi cuje li se signal...
18.05.2017 | 01:00
Ako nemaš sliku (ikakvu) grafička je. To što su ti svjetlile LED-ice kraj nekih RAM slotova nema veze s bootanjem (osim ako stroj baš ne može složiti nikakav upotrebljiv memorijski par) jer je Mac Pro tako složen da neispravan RAM isključi i ignorira i radi s onim što ima.

Imaš na matičnoj ploči i drugi skriveni set LED-ica s kojima se provjeravaju finese tipa sabirnica itd... pogledaj za 5,1 gdje je to (ako imaju stariji, vjerujem da ima i 5,1). Pritisneš jednu tipkicu i on napravi test. No, sve to ima smisla tek kada dobiješ sliku. Ako napravi startup-chime, slika se mora pojaviti ako imaš Macovu grafičku. BTW, koja je grafička unutra?

Generalno, ti strojevi su super-pouzdani, ako krepaju, krepaju jer ih je netko silovao (npr. grafičkom koja vuče previše struje), a u većini slučajeva se sve svodi na RAM/grafičku ili napajanje.

Sretno i javi što je bilo!
18.05.2017 | 09:57
zdpasaric kaže:
Ako nemaš sliku (ikakvu) grafička je. To što su ti svjetlile LED-ice kraj nekih RAM slotova nema veze s bootanjem (osim ako stroj baš ne može složiti nikakav upotrebljiv memorijski par) jer je Mac Pro tako složen da neispravan RAM isključi i ignorira i radi s onim što ima.

Imaš na matičnoj ploči i drugi skriveni set LED-ica s kojima se provjeravaju finese tipa sabirnica itd... pogledaj za 5,1 gdje je to (ako imaju stariji, vjerujem da ima i 5,1). Pritisneš jednu tipkicu i on napravi test. No, sve to ima smisla tek kada dobiješ sliku. Ako napravi startup-chime, slika se mora pojaviti ako imaš Macovu grafičku. BTW, koja je grafička unutra?

Generalno, ti strojevi su super-pouzdani, ako krepaju, krepaju jer ih je netko silovao (npr. grafičkom koja vuče previše struje), a u većini slučajeva se sve svodi na RAM/grafičku ili napajanje.

Sretno i javi što je bilo!

Što se ram ledica tiče, bacio sam sumnju da je možda logic board pobrkala logiku.
Startup chime vrti u loop ako je grafička unutra, kada je izvadim chime bude samo jednom. Pa sam pretpostavio da bi se mogao u tom slucaju bootati.

Probao sam videjti da li će se pojaviti na mreži, ali nije.

Unutra je standardna ATI radeon hd 5770 1gb

@^SuperUnknown^ Tipkovnica se ne spaja na bluetooth, a žičanu nemam.

I btw. iStyle servis me odbio jer je MacPro 2010 vintage stroj tako da idem u iKliniku.

Hvala svima na supportu.
iPad 3
iPhone 5s 16
Timecapsule 2tb
aTV 2
iPod t 2
iPod s
18.05.2017 | 10:07
Pa kupi žičanu tipkovnicu. Bilo koja za PC radi. Samo za pojačaj - stišaj moraš koristiti Fn + F-tipke (obratno nego s apple tipkovnicom).
18.05.2017 | 14:54
Probaj naci negdje nVidia GTX 6xx seriju, recimo ja imam na poslu GTX 660 koja je nativno podrzana u novijim OS-ovima, tako da slika radi i bez nVidia drivera... ako je do graficke, trebalo bi proraditi sve.
24.05.2017 | 13:11
Bila je grafička. Stavio sam ispravnu radeon hd 5770 1gb. Stroj se boota i radi sve kao i prije.

Kad sam već u situciji da moram mjenjati, razmišljam o Nvidiji jer će mi dobro doći CUDA za povremeno korištenje aftera na tom stroju.
Tak sam sada primjetio da rade i PC Nvidije koje nisu flashane za mac.

Mislite li da bi ova moglo funkcionirati?
www.evga.com/articles/00872/EVGA-GeForce-GTX-980-970/#2982
iPad 3
iPhone 5s 16
Timecapsule 2tb
aTV 2
iPod t 2
iPod s
24.05.2017 | 13:17
Apsolutno ce funkcionirati... imam flashanu GTX 980 u jednom i ne-flashanu GTX 970 u drugom MacProu i sve radi super. Kod ne-flashanih je bitno samo instalirati nVidia driver prije nego ubacis graficku u komp. I neces imati boot screenove te ce ti driveri prestati raditi prilikom updatea OS-a, znaci da neces imati slike u OS-u. Ali to se rijesi ili remote desktop loginom na komp pa instalacijom novih drivera ili nekom starijom grafickom za koju ne trebaju driveri (GT 120, GTX 660...). I trebat ce ti dva 6 pinska kabela za dodatno napajanje (ako ih nemas na eBayu se nadju povoljno).
24.05.2017 | 13:24
btw.. da li bi ne flashana gtx 660 radila nativno na el capitanu ???
24.05.2017 | 13:46
Meni radi
24.05.2017 | 14:01
znaci gtx 660, nvidia driveri i to je to budem i tu varijantu probao... hvala na odgovoru
24.05.2017 | 14:27
Da, cak ti ni ne trebaju driveri. Ja nisam skuzio nikakvu razliku izmedju stock Apple i nVidia drivera CUDA-u instaliraj eventualno, ako koristis CUDA aplikacije. Jedino, boot screenove ne budes imao, za to je potrebno flashati.
24.05.2017 | 22:06
ovu 660 mogu flashati bez problema.. problem mi je bila radeonka r9 270x koju sam uspio natjerati da radi na yosemite.. ali cim sam podigao sistem na "kapetana" vratilo se na staro..radeon 7xxx hd...
25.05.2017 | 07:28
Dvije graficke ne egzistiraju u kompu? Jedna stara koja je dosla s kompom i jedna nova koja nema boot ekran?
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
25.05.2017 | 11:44
zabac kaže:
Dvije graficke ne egzistiraju u kompu? Jedna stara koja je dosla s kompom i jedna nova koja nema boot ekran?

s kompom je dosla pc graficka pa sam nekako uspio editirati kextove i yosemitie je uredno prepoznao radeon r9, prije "prtljanja" po kextovima u sistem preferences yosemite je graficku prepoznao kao radeon hd 7xxx i to je to... nakon sto sam se pozabavio flashanjem (ocito sam to traljavo odradio) radeon je bio prepoznat ispravno... e sad, posto mi se vise ne da zafrkavat si tim jer kako stvari stoje imam filing da cu nesto gadno zeznut.. planiram taj radeon frknut vanka i stavit nvidiu 660 gtx koja skuplja prasinu... dakle radi se o pc grafickim karticama....samo kako je korisnik "superunknown" rekao... 660 je "prijateljski" nastrojenija spram mac os-a nego radeon... sa radeonima je zafrkancija i to overkill !!! i da, jedna graficka bi bila u kompu... nikako dvije !
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 37 minuta
  • JOHN: Pa nije da mi se ne sviđa nego ne volim baš mijenjat ono što valja. A još kad čujem i da cucla bateriju, odmah mi muka
  • Kloba: E onda se ti prikeljiš tome nekome bez passworda. Zato valjda ovi WiFi shortcuti na swipe up ekranima ne isključuju kompletno WiFi, nego samo konekciju, dok za kompletno gašenje WiFi-a moraš ići u postavke
  • Kloba: Samo to funkcionira tako da se spajaš na nečiji iOS uređaj koji mora biti na 11-ici, ili macOS komp koji mora biti na HighSierri
  • Kloba: Jeste skužili foru da se možeš spojiti na WiFi bez passworda?
  • Kloba: Meni je OK.
  • Kloba: Ne sviđa ti se 11-ica?
  • JOHN: ....da napravim restore iz backupa
  • JOHN: napravio sam backup ajfona koji je imao ios 10.2.1. E sad, ako kupim iphone se koji vrlo vjerojatno ima ios 9, to znači da ću prvo morat updejtat ios na iphone se. Nekako bi volio izbjeć ios 11
  • rusty: pretpostavljm da X model onda možda neće biti preko 9,5K za entry model, ali vidjet ćemo
  • JOHN: Cijene su....aj bok s pameti
  • marvin: Cijene su sasvim ok. U prodaju kreće 29.9.2017.
  • rusty: stigle cijene ip8 na tmobile... 5760 najbolja imam sve za 64GB model. Očekivao sam više moram priznat
  • cariblanco: Kaj ne radi app store...neda se otvoriti?
  • JOHN: mediamarkt
  • energyman: di uzimate to?
  • JOHN: @Soffoklo ajd baš mi je drago da se nije oteglo. Uzet ću ja ipak iPhone SE kod njih. Nego, netko će ti preuzet robu tamo kod njih ili ideš osobno? Ako ideš osobno, jesi pri kupnji na neki način odredio na kojem prodajnom mjestu želiš da bude uređaj?
  • Kloba: Soffoklo, kako i ja ciljam istu stvar - možeš li mi reći koji si model uzeo i koliko te izašao - te kako si ga uzeo?
  • Soffoklo: Evo samo obavijest za @JOHN - stigo iPad Pro nakon 23 dana čekanja od izvršene uplate.
  • robee: Kaze ejpl da ce uskoro vratitu 3D za lijevu stranu displaya u iOS11 :). Zbog toga sam se vratio na 10ku
  • energyman: Cini se da nisam jedini [link] [link]
  • big_mac: Jel to kod mene bug ili je i vama tako?
  • big_mac: u reachability mode vise se nemre spustit dole centar za obavijesti nego se svejedno mora spustat sa pocetka ekrana
  • Goldy: troši ko đavo
  • saint: Kazem ja da vuce bateriju :D
  • Goldy: Na Watch Series 1 sve radi fluidno kao i prije
  • energyman: Jel mozda netko osjetio da se na watchos4 smanjila osjetljivot ekrana? Imam zastitu preko lcda i sad je vrlo tesko gotovo nemoguce raditi preko tog komada plastike. Prije updatea je sve bilo fluidno i radilo kako treba.
  • Goldy: Treba ispitati, ja sam nakon update-a na iOS 11 napravio iTunes backup/restore tako da pocistim temp fajlove i sl, tako da je mozda baterija otisla na indexiranje i sl. stvari, premda nekako sumnjam, jer sam nakon restore-a imao iPhone na punjacu nekih 3h i sve je izgledalo kao da je update-ano. Budemo vidjeli.
  • Kloba: Ali kako ga preko noći ostavljam na punjaču ne znam za koliko bi mi pao postotak napunjenosti. Javim sutra!
  • Kloba: Moram priznati da sada, nakon 10 miuta korištenja, bome je i meni palo sa 100 na 90%. Još mi u battery saving mode-u. Za usage mi kaže 31 min, standby 4 hrs, 14 min - 86% puna baterija. iPhone 6 star dvije godine točno.
  • Goldy: Osim toga baterija je preko novi pala sa nekih 76% na 1% .... yupiiii
  • Goldy: Da, samo nekoliko aplikacija ima ukljucenu lokaciju i sve su na While Using
  • rusty: Dakle preko control centera se vise BT ne ugasi kompletno. Samo se terminira konekcija sa uređajima ali broadcast i dalje radi. Dakle u settings se mora otići da bi se BT u potpunosti ugasio.
  • Kloba: Jesi li pogasio je trebalo pisati. :)
  • Kloba: Meni na šestici ne radi. Jesi li pogao sve aplikacije sa always on u Location services?
  • Goldy: a kad se to ugasi tko zna kako radi navigacija i ls.
  • Goldy: Motion CalibrationDistance i Wi-Fi Networking
  • Goldy: Lokacija stalno radi ako su ukljucene
  • Goldy: Ova lokacija izludjuje
  • Dijete: Ipad air 2, app switching / dock je zakon :) :) .... izgleda da stvarno dolazi multi user mode uskoro...
  • Kloba: iOS 11 čuva fotke u HEIC formatu, to se može promijeniti u postavkama. Evo link kako: [link]
  • gladhr2: Kako da se vratim na prethodni iOS ako ne budem zadovoljan? pitam prije updatea
  • gladhr2: ima aplikacija bas parking se zove za sve gradove rh super je
  • rusty: @ping - HAK aplikacija i ima parking pokriven unutar svoje aplikacije i radi odlično
  • rusty: @josip - putar, nema problema. Gotovo isto kao i na ip6, ne vidim razliku
  • Josip R.: Ima neko iPhone SE? Kako radi iOS 11? Pitam za brata.
  • Josip R.: Stavio na svoj 6S radi ok, baterija ok. Malo su ubrzali animacije i stavili glupi font. Ali ok.
  • Kloba: Eto, nadam se da sam pomogao, i da je sada jasnije sa linkovima
  • Kloba: A ovdje ih je 8, ali ne poklapaju se svi - [link]
  • Kloba: Tu ih je 25 - [link]
  • Kloba: Ali ponavljam, meni na iPhone-u 6 zaprao radi (neću reć odlično) ali jako dobro sigurno. To volim kod Applea, što optimizira svaki update za svaki podržani telefon (barem po mojem iskustvu). Zadnji telefon koji ne može skinuti iOS 11 je iPhone 5, 5C a a tablet je iPad 4. Sve iOS naprave napravljene kasnije mogu. U idućem postu ću staviti link sa nekim skrivenim featurima ovog iOS-a. (Eto B

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO