Macbook 2016 - WiFi problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook 2016 - WiFi problem


24.03.2017 | 17:54
Pozdrav, kupio sam USB C - HDMI adapter na ebayu, slika se uredno prenosi i sve samo mi internet prestane raditi kada spojim Macbook na monitor. Na vrhu piše puni signal, ali ne mogu otvoriti ni jednu stranicu. Čim odspojim monitor internet ponovno počne raditi. Jel netko imao već taj problem i kako bih ga mogao riješiti, na googlu sam našao preporuku da promijenim kanal na routeru ali nije proradilo ni nakon toga
24.03.2017 | 19:39
Dosta čest problem koji ljudi imaju. Promjena wifi kanala na 1 često pomaže ali voisi o bandu koji router podržava. Ovaj thread sadrži hrpu savjeta, nekima pomaže promjena kanala, nekima drugi HDMI kabel, nekima promjena rezolucije na vanjskom monitoru. Ja mislim da je ova "tin foil hat" metoda najsigurnija:

"Actually that did not fix the issue.

Finally figured out a way to make this work. Good news all you poor souls in torment . I covered my cable with some aluminium foil and voila wifi started to work. I had to adjust the foil so as to cover tightly the head of the mini DP, and form a sort of cone around the cable(away from the head).

First, changing the channel numbers from auto to 1 through 7 did not fix the issue for me. Changing the resolution also did not help. Taking the laptop max distance away from the monitor also did not help.

Configuration :
Macbook Pro 13 El Capitan
LG 27UD68
Verixon MI424WR router
StarTech.com 6 ft Mini DisplayPort to DisplayPort 1.2 Adapter Cable M/M

The root cause of this is indeed interference generated by the DP cable, in my opinion.
The reason why swithcing to channel 1 works for many is that using channel 1 causes the 5Ghz spectrum to come into play. However, this will help only if you have a router which support the dual bands of 2.5 and 5 Ghz. Mine supports only 2.5 Ghz. Fios quatum has dual band routers according to google.
Not sure why even apple DP cable gives this issue for some.

There you have the solution which worked for me. I wonder if I should try out a apple cable as well or just get a better router. Having aluminium foil sticking out next to MBP is not what I would like."
24.03.2017 | 19:54
Drugim riječima, kabel kojeg si kupio nije ekraniziran ("oklopljen") pa prska smetnje okolo. Ja bi na tvom mjestu tražio novac natrag jer se radi o fuš-proizvodu koji jamačno nije CE sukladan. Odakle je prodavatelj?
24.03.2017 | 22:46
HDMI je nekakav najjeftiniji iz Interspara za 20 kn, a adapter je s eBaya za 15 dolara tako da nisu skupi i nije bas ocekivana neka kvaliteta od njih, probat cu s drugim HDMI kablom
24.03.2017 | 22:52
Promjena HDMI-a pomogla. Hvala!
24.03.2017 | 23:22
Ipak nije do HDMI-a, nego do porta, kad ukljucim adapter u prvi onda ne radi wifi kad ukljucim u drugi onda radi
25.03.2017 | 05:43
Gremlini....barem imaš rješenje. U drugom portu radi i ako koristiš prvi HDMI kabel?
25.03.2017 | 07:39
Tu kombinaciju još nisam probao, al dok radi ovako nema potrebe za prespajanjem
25.03.2017 | 08:15
smayoo kaže:
Drugim riječima, kabel kojeg si kupio nije ekraniziran ("oklopljen") pa prska smetnje okolo. Ja bi na tvom mjestu tražio novac natrag jer se radi o fuš-proizvodu koji jamačno nije CE sukladan. Odakle je prodavatelj?


Smayoo i drugi, zanima me vaše mišljenje. Kad smo kod proizvoda koji su usklađeni s europskom/hrvatskom tehničkom specifikacijom. Jel se generalno elektronički proizvodi koji nemaju oznaku CE ili C( usklađenu sa hrvatskom tehničkom specifikacijom) smiju uopće prodavat u našim dućanima?

Pitam zato što vidim da dosta proizvoda u dućanima nema ni jedne ni druge oznake.
25.03.2017 | 10:15
Ne smiju se prodavati. To je prekršaj od strane uvoznika (uvoznika u EU, ne u Hrvatsku) prije svega, a onda i trgovca koji to nudi. Kad god vidiš da se takav proizvod nudi u dućanu, prijavi to državnom inspektoratu.
prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
25.03.2017 | 11:51
Sad sam još primjetio da mi je internet duplo sporiji kad priključim laptop na monitor. Na speedtestu su brzine oko 40/40, čim isključim i odmah odem na speedtest brzine su oko 80/80
25.03.2017 | 12:26
Ben10deset kaže:
Sad sam još primjetio da mi je internet duplo sporiji kad priključim laptop na monitor. Na speedtestu su brzine oko 40/40, čim isključim i odmah odem na speedtest brzine su oko 80/80


Da, slične stvari su ljudi prijavljivali u onom threadu kojeg sam linkao. Problem koliko ja shvaćam izazivaju HDMI ili adapter loše kvalitete, ili oba. Treba eksperimentirati.
25.03.2017 | 17:24
Znaš li postoji li način da spojim tipkovnicu i miš u hub od monitora, pa kad sam na displayportu da su oni spojeni na PC, a kad sam na HDMI-u da sam na Macbooku
25.03.2017 | 19:36
Prilično sam siguran da USB ne ide preko HDMIja, tako da odgovor i sam znaš.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 35 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO