Mac pro late 2008 servis
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac pro late 2008 servis

15.03.2017 | 20:12
Već sam pisao na ovom forumu za mac vezano uz OS i stvarno sam dobio pomoć od dragih jabučara zato se obraćam opet vama

Naime imam laptop macbook pro late 2008 s 4 gb Rama i sad me zanima dal ga mogu nadograditi na 8 gb rama i hoću li s time dobiti i na brzini te me isto također zanima za ugradnju ssd-a i jeli ona moguća na ovaj laptop te gdje kod nas nabaviti novu bateriju za njega.

Znači zanima me :

- ugradnja SSD-a u mac (koji model i gdje ga mogu nabaviti)
- baterija (gdje mogu nabaviti bateriju)
- Ugradnja 8 gb rama umjesto dosadašnih 4 gb (gdje ih kupiti)

I zanima me jel bi bilo dobro napraviti servis (čišćenje od prašine,promjena termalne paste) jer laptop se malo više grije pa me zanima dal bi se ti problemi s time uklonili ili bar smanjili.

Možda previše pitanja ali nisam nigdje na webu našao bolje mjesto na kojem bi mogao dobiti odgovore na svoja pitanja

Pozdrav svima!

"stay hungry stay foolish"
15.03.2017 | 23:11
Imam taj isti. Više ga ne koristim ja, nego sin. Unutra je 8GB. Puno znači. SSD, naravno, isto možeš ugraditi. U mome nije ugrađen, ali ljudi obično presele HDD na mjesto optike, a SSD na mjesto HDD-a. Ako kupuješ SSD, vodi računa da ti ne treba neki superbrzi jer ti je interface kojeg imaš SATA2 (3 Gb/s).

RAM ti treba 1033 MHz. Ako kupiš brži (1300 ili 1600), neće ti raditi, odnosno radit će ti ako ostaviše jedan keks starog RAM-a i dodaš jedan novog pa ćeš onda imati 6 GB umjesto 8. Možeš ga kupiti u nekom informatičkom dućanu kod nas, ako uspiješ naći 1033 MHz kekse.

Bateriju ti je najbolje kupiti zamjensku preko E-baya. SSD odaberi neki koji ti cijenom odgovara kod nas u dućanima ako misliš samo zamijeniti HDD za SSD. Ako želiš preseliti HDD na mjesto optike, treba ti taj replacement kit. To ti je vjerojatno najlakše kupiti preko macupgrade.eu. Ako to kupuješ preko macupgrade.eu, onda ti je najbolje sve kupiti tamo (i bateriju, i RAM, i to).

Servis bi ti sigurno pomogao što se grijanja tiče. Ako trebaš preporuku, taj moj, isti kao što je tvoj, je dva puta servisiran kod Darka u RAM servisu u Malešnici, u Zagrebu. Mogu ga od srca preporučiti.
16.03.2017 | 01:39
Svakako ću posjetiti kad dođem za ZG i odnijeti Darku laptop na čišćenje jer u Osijeku neznam nijednog pouzdanog servisera nosio sam neke druge stvari na popravak pa su dosle u gorem stanju. Jel znaš možda koja je cijena za čišćenje laptopa?

Zanima me sljedeće jel bi bilo moguće ove komponente ugraditi tj zamjeniti u mom macu i da malo me buni taj naziv unibody jel se to odnosi na mac pro late 08 godine pa nadalje ili?

Dal bi mogao koristiti ovaj SSD ili se za te novce na tržištu može naći bolje rješenje

www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130/trans...0-ssd-128gb__6803681

Što se tiče RAM-a ja ga nigdje nemogu naći. Jel Darko možda ima i komponenti za njega?

Dal bi ovako što mogao ubaciti u njega?
macupgrade.eu/catalog/owc-memory-8gb-kit...70.html#.WMneCjvhDIV

Što se tiče baterije zanima me koliko su sigurno te zamjenske baterije i koja je razlika u cijeni

Jel bi to bila ta baterija i ta cijena?

macupgrade.eu/catalog/battery-macbook-pr...63.html#.WMneYDvhDIU

Previše pitanja ali nadam se odgovoru

Lp
16.03.2017 | 12:51
Najbolje ti (najsigurnije) da odeš prvo na www.everymac.com i točno provjeritš koji ti je model u igri. Dodatno model identifier možeš dobiti preko Apple ikone u gornjem lijevom kutu pa onda odaberi About this Mac.

Na tom prozoru (Overview) bi trebao imati oznaku modela (tipa 5.1 ili tako nešto). S tom infromacijom ćeš na everymac siteu biti siguran koji model imaš i što mu je ispod haube, a onda možeš i sigurnije naručiti neke dijelove.

Evo primjerice ovaj ram na macsales je jeftiniji (naravno treba još shipping uračunati), ali opet ako uzmeš sve na jednom mjestu možda ćeš i proći malo bolje.

Što se tiče SSDa ovo što si linkao je samo SD kartica ne SSD disk. Dakle tebi bi trebalo nešto ovako: eshop.macsales.com/shop/ssd/owc/macbook-pro/2008-2009

Tu imaš i nosač za disk ako ga misliš stavljati umjest optike (to je ovaj data doubler).
16.03.2017 | 15:07
Da moj je model 5.1. Znači onda bi mogao uzeti sljedeće:

RAM:

eshop.macsales.com/item/Other%20World%20Computing/8566DDR3S8GP/

Sad nisam siguran šta mi točno treba i šta da gledam. Jel ovaj HDD to SSD Upgrade Kit ili Driver only? Ja želim umjesto HDD ubaciti SSD. Netreba mi HDD

eshop.macsales.com/shop/ssd/owc/macbook-pro/2008-2009

I ova baterija:

eshop.macsales.com/item/NewerTech/BAP15MBU54RS/

To je sve s slanjem 300$. Sad Taj RAM nisam našao nigdje drugdje pa me zanima dal se baterija i ovaj SSD isplati uzimati kod nas ili mogu sve ovako naručiti na jednom mjestu tj jel mi dode na isto.

Jel zna itko koliko je servis?
16.03.2017 | 16:44
To ti je to. HDD to SSD ti je ako želiš HDD staviti u vanjsko usb kućište (kupuješ SSD i kućište za HDD). Ako želiš HDD preseliti na mjesto optike, a SSD staviti na mjesto HDD, onda ovo
eshop.macsales.com/item/OWC/DDMBS6E480/
Ne misli se puno, nego naklikaj to sve u paketu i naruči.
Vodi samo računa - ako naručuješ s macsales.com, onda ćeš našoj carini platiti još 25% PDV na ukupnu cijenu robe i troškova dostave. Zato baci pogled da li možeš to sve isto naklikati na macupgrade.eu ili owcshop.eu. To su dva EU distributera Macsalesa. Ako naručiš od njih, dolazi ti ravno na vrata, a cijena koju plaćaš njima je konačna. VJerojatno financijsjki ispada slično, ali je iz EU po svoj prilici brže.
16.03.2017 | 17:24
Vidjet ću da na te dvije stranice pa ću naručiti od nekog svakako.Samo želim biti siguran da ću naručiti prave stvari za moj laptop.

Jel ovo odgovarajuće?

macupgrade.eu/catalog/owc-memory-8gb-kit...0-1066mhz-p-770.html

macupgrade.eu/catalog/mercury-electra-ss...96.html#.WMq97DvhDIU

E reci mi još kod tog Darka što si mi preporučio zanima me cjena čišćenja?

Ako je naručio bi si to a za bateriju mi nije hića jel još uvjek drži oko sat vremena rada
16.03.2017 | 18:01
Da li je odgovarajuće, vidiš kad klikneš na tab "Compatibility" pa pregledaš za koje sve modele paše i pronađeš svoj. Ako ga nisi pronašao, znači da nije za njega.
Ova dva linka jesu. Obadva. Sigurno. 1000000%. Ne pitaj nas to više. Molim te.
Kod Darka ne znam cijenu čišćenja. Javi se čovjeku (ram-servis.hr/kontakt/) pa ga pitaj. Reci mu lijepo koji je laptop, što sve želiš da ti napravi pa će ti čovjek reći cijenu.
16.03.2017 | 20:41
Hahahahhah kad dajem 200€ moram biti siguran i za šta ih dajem Svakako hvala na svim odgovorima,savjetima
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 13 minuta
  • drlovric: Zar ga logicno ne punis nocu?
  • Mislav2222: Meni ne padne niti jedan posto, iphone X
  • big_mac: 6% da padne u stanju mirovanja preko noci je puno
  • smayoo: PIši u forum
  • Yonkis: Jutro.. Opet ja sa baterijom, znam, dosadan sam ali me zanimaju vaša iskustva. Točnije, koliko vam postotka "iscuri" tijekom noći, za koliko padne preko noći. Meni kada sve pogasim (avio mode, Battery saver, Location serv Off) padne 6%, a sa time svime upaljeno 11%. Nije li to puno s obzirom da se Apple hvali kako malo troši bateriju u pozadini.
  • smayoo: Što se desnog klika tiče, možeš staviti na desni klik što god želiš. Piši u forum
  • smayoo: To je radilo normalno (i meni radi i sad normalno) na 10.11
  • robee: Taj Stay ne radi naravno...
  • robee: znaci nisam lud :) ne kontam kako taj osx stalno isticu kao super jednostavan i sve radi a za svaku trivijalnu radnju morma traziti upute na netu :(, isto tako i za rar da bi ga napravio nema desni klik nego moram otvoriti app i vuci u nju ono sto zelim rar-ati, hrpa sitnica koje izludjuju...
  • Bertone: ... o lijepi moj Linux :)
  • Bertone: ... otišao je OSX u maunu kad mora postojati aplikacija "Stay to remember" da bi korisnik mogao upravljati otvorenim prozorima :)
  • Bertone: @smayoo, ja ću se raniti na ovaj tvoj link :D
  • cariblanco: Nema nigdje prijenosa trke, a medijski je katastrofalno popraćeno. Svugdje u svijetu je to događaj koji pljeni pažnju, samo smo mi sami sebi dostatni :(
  • cariblanco: Maloprije mi je ispred zgrade prošao Tour of Croatia, žalosno je da sam bio ja i još jedan mladić koji smo fotkali...i jedna baka koja je čekala bus :(
  • smayoo: [link]
  • robee: Znaci bas otvaranje sa duplim klikom a ne samo pogled sa space
  • robee: To i ja zelim ali uvijek sve baca skroz lijevo kao i Get info
  • smayoo: Meni je uvijek otvori tamo gdje sam zadnji put postavio prozor prije zatvaranja
  • robee: Moze li se Preview podesiti tako da mi recimo fotografiju otvori na sredini displaya ne uvijek lijevo?
  • cariblanco: Gdje mi je Kloba, vele oni na Areni da će današnji derbi u Splitu prenostiti u UHD rezoluciji
  • robee: upravo to :)
  • drlovric: Bravo robee, ja sto posjedujem i koristim. Ne zelim biti rob gluposti koju sam JA PLATIO da bi je kasnije bolje prodao. Ko da imas curu pa ti je zao, cuvas je za nekog narednog, da bude garazirana :)
  • robee: ja koristim sve app, sve sync i nista ne gasim...mora biti podrednjen meni a ne ja njemu :)..cuvas, mazis, pazis i na kraju prodajes u oglasu kao super ocuvano a ti ga nisi koristio kako treba...
  • carnivora: možda jer ne koristim fb app, ona ždere jako puno baterije
  • carnivora: ja sam iphone korisnik od četvorke, od 2010. i nikad mi baterija dosad na crveno nije došla ni na jednom iphoneu :D
  • drlovric: Ja non stop punim. Stalno se vrti izmedju 60%-90%. Jedino kad zagrmim u kakvoj kafani tada mi padne na 10-15% :) Ne zamaram se puno, nek traje koliko hoce... Mijenjat cemo kad oslabi :)
  • stefanjos: Jednostavno ju promijeniti jednom godisnje i to je to.
  • carnivora: da, zavisi kako tko koristi i kako. ja sam koristio X, sada koristim 8-icu, i nikakve velike razlike ne vidim, uvijek dođem doma s više od pola baterije ako sam bio vani cijeli dan
  • robee: kolega je non stop na mobu i svako malo puni a ja ne. imamo drugaciji nacin koristenja sto ne znaci da je jedan los.
  • robee: u biti se ne treba previse zamarati sa takvim stvarima, koristis i dok traje a kasnije lako zamjenis bateriju :) Ako cemo se zamarati koliko traje, sto kako kada...onda uopce ne koristimo uredjaj neko postajemo njegov rob...na kraju sve je to potrosna elektronika :)
  • Yonkis: Pokušati ću zapamtiti da si ti to rekao pa kad se promjeni postotak, očekuj PM od mene ;-) Jel ima neki koncenzus kako onda puniti iPhone/iPad?
  • big_mac: Ma vidjet ces sada ce ti dugo stajati tih 95%
  • Yonkis: A onda opet čitam da je to normalna degradacija kapaciteta baterije. Nothing to worry about, ali opet u pitanju je 8 plus pa ću tim tempom dosta brzo doći do 80% što Apple smatra donjom granicom korisne baterije, naravno radi i sa manje samo po Appleovim standardu klasificira da će možda ići throttling
  • Yonkis: Gledam da ne padne ispod 40% (ok, zna otići i do 20% ako nemam baš gdje napuniti). Neki propovijedaju puniti do 80% (kad se isključi Low Power Mode), neki puniti do 100%, neki isključiti BAR i Location services.. Ja ipak mislim da mi je glavni krivac loš signal VIPa koji imam u kući, crtica ili dvije u najboljem slučaju, i to mi ždere bateriju brže nego ikoja app. A onda opet čitam da je
  • robee: Ovisi i kako punis bateriju. Ako ju nemilo gazis i svako malo stekas u punjac brze ce gubiti kapacitet. Provjereno, kolega to radi i ubije svaku. Meni na iph traje puno duze nego njemu. Brzi punjaci ju dokrajce u puno kracem roku. S7 star 15mj bat na 70%
  • Yonkis: Ajde nije puno, bude li "strašno" pao kapacitet unutar godinu dana (dok je još jamstvo), razmisliti ću o tome. Ali stvarno nije puno. p.s. ima li ta cijena veze sa jamstvom ili bez obzira, znaš li?
  • stefanjos: sada je u istyleu zamjena 249 kn, ja sam svoju priliku iskoristio i promijenio na svojoj 7mici
  • Yonkis: A gdje je kod nas mijenjati za normalne novce, pitam se (:
  • stefanjos: nista ne radis krivo, nego je to tako, za godinu dana ce ti biti na 90% i mijenjaj ju ako zelis
  • big_mac: dok mi u onoj aplikaciji battery life pise 99%
  • big_mac: ajfon 8 star 4mj pise u apple settings battery healty 96%
  • Yonkis: iPhone 8 nakon 5 mjeseci na 95% baterije po Battery Health... ne kužim, kako vec 5% otišlo. Što radim krivo?
  • energyman: Ne znam jeste vidjeli nove ideje koje se pokušavaju provesti u Zagrebu :D [link]
  • carnivora: @dodonn to je tako i meni bilo prvi put čudno kad sam kupio Air. I nije mi nikada trajala ni kasnije tih 12 sati koliko oni tvrde da traje. Ista stvar i s Pro.
  • dodoonn: Cudna mi je malo baterija na Airu, ako traje cca 12 sati, jja danas nisam efektivno bio niti 4 sata na njemu,a sada je na 57%.. Da li postoji neki nacin kako puniti bateriju prvih nekoliko puta ili to ne igra ulogu?
  • TuxFan: Četvorocifrena lozinka za iPhone može biti hakovana za samo 6 minuta [link]
  • Yonkis: ..za djecu od 4 plus godina (za više od 4 god), ne prikazuje plus znak
  • Yonkis: Zanima me da li je što uznapredovalo od zadnji put od kad sam igrao (prije 2 godine) i da li je to dobra "platforma" za 4 djecu, igrati igrice, Smatram da je bolje nego PS4 (sjediš i samo sjediš, ovo te barem malo "natjera" na neki muving). Isto tako onaj Kinetic od Microsofta, jel to uopće više aktualno? Znam da svi klinci igraju PS pa si "nepopularan" sa Wii.
  • drlovric: yoniks: Imam ja Wii, sta te kontretno zanima?
  • drlovric: Performita: Gaming ne da moze argument za nego je krucijalan za odabir, ako igra koju zelis igrati (ili par stotina njih) uopce ne postoje za OS X :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Page Speed 0.68 Seconds

Provided by iJoomla SEO