Mac pro late 2008 servis
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac pro late 2008 servis


15.03.2017 | 20:12
Već sam pisao na ovom forumu za mac vezano uz OS i stvarno sam dobio pomoć od dragih jabučara zato se obraćam opet vama

Naime imam laptop macbook pro late 2008 s 4 gb Rama i sad me zanima dal ga mogu nadograditi na 8 gb rama i hoću li s time dobiti i na brzini te me isto također zanima za ugradnju ssd-a i jeli ona moguća na ovaj laptop te gdje kod nas nabaviti novu bateriju za njega.

Znači zanima me :

- ugradnja SSD-a u mac (koji model i gdje ga mogu nabaviti)
- baterija (gdje mogu nabaviti bateriju)
- Ugradnja 8 gb rama umjesto dosadašnih 4 gb (gdje ih kupiti)

I zanima me jel bi bilo dobro napraviti servis (čišćenje od prašine,promjena termalne paste) jer laptop se malo više grije pa me zanima dal bi se ti problemi s time uklonili ili bar smanjili.

Možda previše pitanja ali nisam nigdje na webu našao bolje mjesto na kojem bi mogao dobiti odgovore na svoja pitanja

Pozdrav svima!

"stay hungry stay foolish"
15.03.2017 | 23:11
Imam taj isti. Više ga ne koristim ja, nego sin. Unutra je 8GB. Puno znači. SSD, naravno, isto možeš ugraditi. U mome nije ugrađen, ali ljudi obično presele HDD na mjesto optike, a SSD na mjesto HDD-a. Ako kupuješ SSD, vodi računa da ti ne treba neki superbrzi jer ti je interface kojeg imaš SATA2 (3 Gb/s).

RAM ti treba 1033 MHz. Ako kupiš brži (1300 ili 1600), neće ti raditi, odnosno radit će ti ako ostaviše jedan keks starog RAM-a i dodaš jedan novog pa ćeš onda imati 6 GB umjesto 8. Možeš ga kupiti u nekom informatičkom dućanu kod nas, ako uspiješ naći 1033 MHz kekse.

Bateriju ti je najbolje kupiti zamjensku preko E-baya. SSD odaberi neki koji ti cijenom odgovara kod nas u dućanima ako misliš samo zamijeniti HDD za SSD. Ako želiš preseliti HDD na mjesto optike, treba ti taj replacement kit. To ti je vjerojatno najlakše kupiti preko macupgrade.eu. Ako to kupuješ preko macupgrade.eu, onda ti je najbolje sve kupiti tamo (i bateriju, i RAM, i to).

Servis bi ti sigurno pomogao što se grijanja tiče. Ako trebaš preporuku, taj moj, isti kao što je tvoj, je dva puta servisiran kod Darka u RAM servisu u Malešnici, u Zagrebu. Mogu ga od srca preporučiti.
16.03.2017 | 01:39
Svakako ću posjetiti kad dođem za ZG i odnijeti Darku laptop na čišćenje jer u Osijeku neznam nijednog pouzdanog servisera nosio sam neke druge stvari na popravak pa su dosle u gorem stanju. Jel znaš možda koja je cijena za čišćenje laptopa?

Zanima me sljedeće jel bi bilo moguće ove komponente ugraditi tj zamjeniti u mom macu i da malo me buni taj naziv unibody jel se to odnosi na mac pro late 08 godine pa nadalje ili?

Dal bi mogao koristiti ovaj SSD ili se za te novce na tržištu može naći bolje rješenje

www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130/trans...0-ssd-128gb__6803681

Što se tiče RAM-a ja ga nigdje nemogu naći. Jel Darko možda ima i komponenti za njega?

Dal bi ovako što mogao ubaciti u njega?
macupgrade.eu/catalog/owc-memory-8gb-kit...70.html#.WMneCjvhDIV

Što se tiče baterije zanima me koliko su sigurno te zamjenske baterije i koja je razlika u cijeni

Jel bi to bila ta baterija i ta cijena?

macupgrade.eu/catalog/battery-macbook-pr...63.html#.WMneYDvhDIU

Previše pitanja ali nadam se odgovoru

Lp
16.03.2017 | 12:51
Najbolje ti (najsigurnije) da odeš prvo na www.everymac.com i točno provjeritš koji ti je model u igri. Dodatno model identifier možeš dobiti preko Apple ikone u gornjem lijevom kutu pa onda odaberi About this Mac.

Na tom prozoru (Overview) bi trebao imati oznaku modela (tipa 5.1 ili tako nešto). S tom infromacijom ćeš na everymac siteu biti siguran koji model imaš i što mu je ispod haube, a onda možeš i sigurnije naručiti neke dijelove.

Evo primjerice ovaj ram na macsales je jeftiniji (naravno treba još shipping uračunati), ali opet ako uzmeš sve na jednom mjestu možda ćeš i proći malo bolje.

Što se tiče SSDa ovo što si linkao je samo SD kartica ne SSD disk. Dakle tebi bi trebalo nešto ovako: eshop.macsales.com/shop/ssd/owc/macbook-pro/2008-2009

Tu imaš i nosač za disk ako ga misliš stavljati umjest optike (to je ovaj data doubler).
16.03.2017 | 15:07
Da moj je model 5.1. Znači onda bi mogao uzeti sljedeće:

RAM:

eshop.macsales.com/item/Other%20World%20Computing/8566DDR3S8GP/

Sad nisam siguran šta mi točno treba i šta da gledam. Jel ovaj HDD to SSD Upgrade Kit ili Driver only? Ja želim umjesto HDD ubaciti SSD. Netreba mi HDD

eshop.macsales.com/shop/ssd/owc/macbook-pro/2008-2009

I ova baterija:

eshop.macsales.com/item/NewerTech/BAP15MBU54RS/

To je sve s slanjem 300$. Sad Taj RAM nisam našao nigdje drugdje pa me zanima dal se baterija i ovaj SSD isplati uzimati kod nas ili mogu sve ovako naručiti na jednom mjestu tj jel mi dode na isto.

Jel zna itko koliko je servis?
16.03.2017 | 16:44
To ti je to. HDD to SSD ti je ako želiš HDD staviti u vanjsko usb kućište (kupuješ SSD i kućište za HDD). Ako želiš HDD preseliti na mjesto optike, a SSD staviti na mjesto HDD, onda ovo
eshop.macsales.com/item/OWC/DDMBS6E480/
Ne misli se puno, nego naklikaj to sve u paketu i naruči.
Vodi samo računa - ako naručuješ s macsales.com, onda ćeš našoj carini platiti još 25% PDV na ukupnu cijenu robe i troškova dostave. Zato baci pogled da li možeš to sve isto naklikati na macupgrade.eu ili owcshop.eu. To su dva EU distributera Macsalesa. Ako naručiš od njih, dolazi ti ravno na vrata, a cijena koju plaćaš njima je konačna. VJerojatno financijsjki ispada slično, ali je iz EU po svoj prilici brže.
16.03.2017 | 17:24
Vidjet ću da na te dvije stranice pa ću naručiti od nekog svakako.Samo želim biti siguran da ću naručiti prave stvari za moj laptop.

Jel ovo odgovarajuće?

macupgrade.eu/catalog/owc-memory-8gb-kit...0-1066mhz-p-770.html

macupgrade.eu/catalog/mercury-electra-ss...96.html#.WMq97DvhDIU

E reci mi još kod tog Darka što si mi preporučio zanima me cjena čišćenja?

Ako je naručio bi si to a za bateriju mi nije hića jel još uvjek drži oko sat vremena rada
16.03.2017 | 18:01
Da li je odgovarajuće, vidiš kad klikneš na tab "Compatibility" pa pregledaš za koje sve modele paše i pronađeš svoj. Ako ga nisi pronašao, znači da nije za njega.
Ova dva linka jesu. Obadva. Sigurno. 1000000%. Ne pitaj nas to više. Molim te.
Kod Darka ne znam cijenu čišćenja. Javi se čovjeku (ram-servis.hr/kontakt/) pa ga pitaj. Reci mu lijepo koji je laptop, što sve želiš da ti napravi pa će ti čovjek reći cijenu.
16.03.2017 | 20:41
Hahahahhah kad dajem 200€ moram biti siguran i za šta ih dajem Svakako hvala na svim odgovorima,savjetima
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 17 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, divanl, Jedro, m@xym, Maxxy, rusty, SubZeroed, tino1, Anonimci (454)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.02 Seconds

Provided by iJoomla SEO