iMac 24" 2008. adapter 3.5" na 2.5" SDD
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac 24" 2008. adapter 3.5" na 2.5" SDD


02.01.2017 | 17:14
Pozdrav!

U iMaca 24" 2008. sam mislio ugradiditi umjesto optičkog pogona SSD. Zanima me jesam li odabrao odgovarajući adapter?

Link:eshop.macsales.com/item/Newer%20Technology/ADPTADRV/



HVALA!
02.01.2017 | 18:30
Nisi. Ako je tvoj iMac jedan od ovih modela:

www.everymac.com/ultimate-mac-lookup/?search_keywords=2211

Onda ti je optički pogon na PATA a ne SATA busu. U tom slučaju je pametnije staviti SSD umjesto ugrađenog diska zbog brzine a mehanički disk umjesto superdrivea.

S obzirom da stavljaš disk umjesto optike, treba ti ovaj (ili sličan) adapter:
www.ifixit.com/Apple-Parts/12-7-mm-Optic...-Enclosure/IF107-079
02.01.2017 | 20:26
Da, moj je iMac 24" Intel Core 2 Duo 2,8 2008.

Znači u ovaj adapter, što si poslao link, ide moj stari HDD koji ću staviti umjesto optike. Kakav mi adapter treba za SSD koji će ići na mjesto starog HDD?

Hvala na odgovoru!
02.01.2017 | 21:00
Ne treba ti adapter za SSD. Konektori sa "starog" diska i SSD-a su isti.
02.01.2017 | 23:09
Zar nemaju iMacovi prije ovih zadnjih tankih 3.5" diskove?
02.01.2017 | 23:19
songoku kaže:
Zar nemaju iMacovi prije ovih zadnjih tankih 3.5" diskove?


Mislio sam na SATA sučelje.

Može ovaj adapter

eshop.macsales.com/item/Icy%20Dock/MB882SP1S2B/

P.S

Pripazi na brzinu ventilatora!

Posto ti ostaje stari disk onda vjerovatno ne bi trebao imati problema.
03.01.2017 | 15:38
Najprije, još jednom hvala svima na savjetima!

Sad ću postaviti nekoliko laičkih pitanja pošto se ne kontam baš u SATA PATA priču, ali koliko sam skužio PATA znači manji protok podataka. Meni računalo uglavnom služi za Hoby video montažu pa me zanima hoće li biti problem povući sa mog starog 2TBajtnog HDD-a, kojeg ću spojiti na PATA sučelje bivše optike, par GB ProResa? Na novi 250GBajtni SSD-a, koji bi išao na mjesto starog HDD na SATA sučelje, instalirao bih sustav i programe. Također planiram instalitrati i Final Cut X, pored postojećeg Final Cut 7, zbog mogućnosti obrade AVCHD videa bez prekodiravanja u ProRes. E sad, je li mi HDD na PATA usko grlo i je li bolja opcija, pošto ću vući video sa starog HDD, staviti brzi SSD na sporije PATA sučelje, a stari HDD ostaviti gdje jest kako ga PATA nebi dodatno usporio.

Sorry na gnjavaži
03.01.2017 | 16:05
Optika je spojena na 800Mbps (100MBps), a disk na 3Gbps. 3,75 puta brze, a kad se upari s SSD-om, tada je to dosta brze. Stavi SSD na mjesto postojeceg diska, a na mjesto optike spori mehanicki disk. Mozda da mehanicki disk ostavis van kompa ako ti ne smeta.
03.01.2017 | 16:05
Sam si si odgovorio. Ako stavis brži disk na sporiji protok, kakva korist onda od tog ssd-a? Ako trebutno imas 5400rpm disk na sata sucelju, probaj onda 7200rpm disk na sata jer ces na sata 1 sucelju svejedno štopati bilo kakav ssd. Ispravite me ako grijesim ali mislim da nebi primjetio razliku izmedu 7200rpm i ssd-a.
03.01.2017 | 16:24
Znači HDD priključen na optiku ima protok podataka kao kad priključim eksterni disk preko FireWire 800. Unutra je trenutno 2TB WD Black na 7200rpm. Imam Docking na koji mogu staviti stari HDD ali iMac 2008. nema USB 3.0 tako da je isto jesam li ga spojio preko FireWire 800 ili sam ga ostavio unutra i spojio na optiku? Ispravite me ako griješim.
03.01.2017 | 16:47
Jok! Ultra ATA/100 je projektiran za diskove, a ne za periferije kao FW800. Bolji protok budeš imao na sabirnici optike nego na FireWire800 sučelju.
7200rpm disk bude najvjerojatnije krepao u iMacu zbog lošeg hlađenja.
Kad bi morao birati, stari disk bi izvadio i na njegovo mjesto stavio 256GB SSD, optiku bi ili ostavio ili izvadio i ništa ne bi tu uguravao. Uzeo bi vanjski 3,5" disk i koristio bi mi za skladište svega i svačega što je teško gigabajte. Ako mora biti ugrađen umjesto optike, uzeo bi disk na 5400rpm zbog grijanja i buke.
PATA SSD ne znam koliko je raspoloživ za kupiti, a opet adapter koji ti uzme još malo brzine (sata na pata).
03.01.2017 | 22:49
Mislim da ću tako i napraviti. Optika ostaje gdje je, stari HDD ide vani na HDD Docking Station, a novi SSD na SATA sučelje. Samo me i dalje muči hoću li moći povući veće ProRes fileove preko FireWire 800 u Final Cut Pro 7?

A, ako bi se ipak odlučio za opciju da HDD stavim na PATA sučelje optike bi li mi odgovarao ovakav adapter za HDD.

LINK: www.ebay.com/itm/2nd-PATA-IDE-to-SATA-Ha...y-2008-/111173313449

Hvala!
04.01.2017 | 07:09
FW800 je bolje rjesenje od USB2 jer je ipak s mozgom projektiran za prijenos podataka. Radilo bude u FPC7 samo manjom brzinom, ali mislim da to nije vazno jer obrada videa ide sporije nego protok podataka po FW kabelu.
Ovakvi adapteri su OK. Bilo bi bolje da najdes disk (teze velikog kapaciteta) koji se ustrka bez adaptera.
05.01.2017 | 11:39
Imao sam isti problem kao i ti, mozgao sam se šta i kako, nakraju sam SSD stavio na mjesto HDD, optiku ostavio, a Caviar Black spojio na FW toster dock.
Da je optika na SATA , onda bi to već druga priča bila
05.01.2017 | 23:51
songoku kaže:
Zar nemaju iMacovi prije ovih zadnjih tankih 3.5" diskove?


Jesu, ali konektor je isti, a ostalo je nepotrebno šminkersko pretjerivanje. Ne treba nikakav adapter za manje kućište, dovoljno je u "sam svoj majstor" načinu disk na neki od x načina fiksirati da ne pleše unutar kućišta i to je to.
06.01.2017 | 03:13
dpasaric kaže:
songoku kaže:
Zar nemaju iMacovi prije ovih zadnjih tankih 3.5" diskove?


Jesu, ali konektor je isti, a ostalo je nepotrebno šminkersko pretjerivanje. Ne treba nikakav adapter za manje kućište, dovoljno je u "sam svoj majstor" načinu disk na neki od x načina fiksirati da ne pleše unutar kućišta i to je to.


A kojim "sam svoj majstor" nacinom bi svoj stari 3.5" HDD ugura u ladicu sto je Riba preporucio. Ali koliko vidim ipak se odlucio na FW opciju, tako da je problem rijesen.
06.01.2017 | 05:56
songoku kaže:
A kojim "sam svoj majstor" nacinom bi svoj stari 3.5" HDD ugura u ladicu sto je Riba preporucio. Ali koliko vidim ipak se odlucio na FW opciju, tako da je problem rijesen.


Da, vanjsko kućište je u biti jedina opcija bez da se kupuje novi 2.5 disk...
06.01.2017 | 16:09
songoku kaže:
dpasaric kaže:
songoku kaže:
Zar nemaju iMacovi prije ovih zadnjih tankih 3.5" diskove?


Jesu, ali konektor je isti, a ostalo je nepotrebno šminkersko pretjerivanje. Ne treba nikakav adapter za manje kućište, dovoljno je u "sam svoj majstor" načinu disk na neki od x načina fiksirati da ne pleše unutar kućišta i to je to.


A kojim "sam svoj majstor" nacinom bi svoj stari 3.5" HDD ugura u ladicu sto je Riba preporucio. Ali koliko vidim ipak se odlucio na FW opciju, tako da je problem rijesen.


Polupani lončići, ja sam govorio o 2.5" na 3.5" adapteru koji vani prodaju kao dio seta za ugradnju SSD-a u iMac ili MacBook Pro kako bi sve pasalo točno na vijak. To je lijepo i šminka, ali je nepotrebno. Naravno da je za vanjsku upotrebu potrebno kućište, ali danas su toliko jeftina da je to zaista zanemariva stavka.
06.01.2017 | 18:24
Za 10$ koloko kosta adapter ne bi kamikao i usparao, te pottosiovrijeme uzalud.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 13 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, Ender, Riba, Anonimci (699)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO