Mac Pro 3.1
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro 3.1


24.11.2016 | 08:46
Meni osobno je jedna od važnijih prednosti Maca. - tišina. Hackintosh mi je u tom smislu potpuni dealbreaker.
24.11.2016 | 09:54
Siva zona je i sam izraz "pravi" Mac

Vidis da svega par godina star Mac Pro za Apple bas i nije tako pravi, cim ti svjesno zabranjuju da instaliras aktualni OS X, iako je hardware i cista snaga nekoliko redova velicine ispred igracaka kakve danas prodaju pod aktualne modele...
24.11.2016 | 09:55
smayoo kaže:
Meni osobno je jedna od važnijih prednosti Maca. - tišina. Hackintosh mi je u tom smislu potpuni dealbreaker.


To zelis reci da ne postoje tiha ili besumna PC racunala?

Nemoj me zezati...
24.11.2016 | 10:33
drlovric kaže:
smayoo kaže:
Meni osobno je jedna od važnijih prednosti Maca. - tišina. Hackintosh mi je u tom smislu potpuni dealbreaker.


To zelis reci da ne postoje tiha ili besumna PC racunala?

Nemoj me zezati...


Ako i postoje onda se cijenom vec priblizavaju Macu. Tako je barem bilo pred par godina kada me mucilo isto pitanje.
24.11.2016 | 11:06
Riba kaže:
drlovric kaže:
smayoo kaže:
Meni osobno je jedna od važnijih prednosti Maca. - tišina. Hackintosh mi je u tom smislu potpuni dealbreaker.


To zelis reci da ne postoje tiha ili besumna PC racunala?

Nemoj me zezati...


Ako i postoje onda se cijenom vec priblizavaju Macu. Tako je barem bilo pred par godina kada me mucilo isto pitanje.


laptopi ne, ali brandovi i složenci ukoliko nisu premalih dimenzija, zašto ne... veliki fan, veliki protok, mali okretaji i eto ti tišine
24.11.2016 | 13:26
Ma nije problem složiti ni 0dB računalo, hack ili non hack, poanta priče je da mi je hackova puna kapa i oni definitivno imaju najviše problema kada je riječ o upgradeu (OSa), a o kompatibilnosti HW da ne govorim. S druge stranestarije Pro serije su real deal i osim male kemije da se dozvoli full native instalacija (što u hack svijetu i dalje nije tako elegantno) nemaju problema. GPUs su flashani sa custom firmwareom i to je to, pratit driver nakon svakog upgrade i ne baš grlom u jagode.

Niti jedan hack se ne može mjeriti sa pro makinom po tom pitanju, samo kažem pitanje je do kada će se izdavati OS koji će dozvoliti te manje modifikacije kako bi se stroj dodao na listu za 'validnu' instalciju. Također i promjena arhitekture (koja istina neće biti preko noći) je isto tako faktor i vjerojatno će biti sve veći i veći što vrijeme bude prolazilo dalje.
24.11.2016 | 14:58
a šta reci kad primjerice mac pro 3.1 "zgazi" moj gaming pc od 6000 KN.. kojeg sam kupio prosle god. i sta sad ?? da recimo pljunem 10 somova i slazem hack- mac !!! ne dolazi u obzir.. ako mogu mac pro koji je pred 7 ili osam god. kostao 60k kuna dobit za 4500 zasto ne ! to je dobar deal jer uzmimo u obzir da macove nisu kupovali "tulumaši" tj ekipa koja bi na alu kucistu drzala pepeljare ili noge ! a moramo racunati da pomaci u tehnickom smislu nisu isti kao s pocetka milenija.. naravno da je primjerice racunalo kupljeno 2000 god. bilo miljama daleko od onog kupljenog 2008 ! danas je ta razlika puuuno manja !!!
24.11.2016 | 21:35
Uvijek ostaje opcija instaliran windows 10, oni rade na prastarim kantama
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.11.2016 | 22:37
Goc25 kaže:
ekipa koja bi na alu kucistu drzala pepeljare ili noge !


Ha! Dijete Tulumaš!
03.12.2016 | 20:43
ha.. suma sumarum moje potrage za kakvim pristupacnim mac proom se jos na zalost nije privela kraju.. mac pro 5.1 kojeg sam mislio ubost u slo je na zalost u totalno derutnom stanju.. unutrasnjost je ok al vanjstina je.. ajme majko :O kao da je frajeru ispal skoro svaki put kad ga je primil za one rucke.. od poznanika taj tzv. napucani mac je "as is" tj nema sistem disk, dakle gol ko "blagajna hajduka".. ono nis.. i veli lik "ako radi radi".. znaci dajem 5500 kuna za mačora u vreci.. e sad ostaje njuskalo.. osim 4.1 zapeo mi je za oko jedan 3.1 od 64 gige rama, 3 ghz xeon (8 core) te nvida 8800 gt.. e sad jeli fer cijena od 6000 kuna, pitam ja vas macovce ? hvala !
03.12.2016 | 22:37
Ja radim na 3.1. još od 2008. Komp je još uvijek mrak mašina, barem za moje potrebe (photoshop/ilustrator/indesign/web/jednostavniji video editing (do 1080p)).
Nažalost ukinuli su mu support i El Capitan mi je zadnji OSX kojeg ću moći imati na njemu. Dakle samo je pitanje vremena (godina-dvije max) kad više neću moći recimo skinuti novi firefox, pa novi flash plugin, pa zbogom youtube, pa će izaći novi photoshop, a ja ga neću moći instalirati, pa neću moći otvarati raw fajlove iz friških fotoaparata... i tak dalje, da nabrojim sad samo neke od boljki koje su me uopće natjerale da ove tek godine nakon ne znam kolko godina na snow leopardu upgradeam na El capitan. I eto. Imam El Capitan ali gotovo je, moram počet razmišljati o novom macu. (odnosno novijem, ful novog ću si kupit kad dobijem na lutriji )

Dakle - potvrđujem, definitivno razmišljaj i ti o novijem. 3.1. je ćorsokak.
04.12.2016 | 00:16
tinat kaže:
Dakle - potvrđujem, definitivno razmišljaj i ti o novijem. 3.1. je ćorsokak.


Slazem se, makar nije bas da nema nade

netkas.org/?p=1448

Netkas kaže:
"Your only hope is when 10.12 released and sources code for kernel becomes available, if somebody will implement sse4,1 emulator (similar to sse3 emulation in the past)"
04.12.2016 | 08:31
tinat kaže:
(odnosno novijem, ful novog ću si kupit kad dobijem na lutriji )



kako je krenulo, pitanje da li ce ikada i izbaciti novi mac pro a ako ga i izbace sudeci po korporativnoj politici omjer dobiveno/ ulozeno ce vjerojatno iznositi 1:5
04.12.2016 | 17:09
ionak nisam uplatila loto
05.12.2016 | 12:23
^SuperUnknown^ kaže:
tinat kaže:
Dakle - potvrđujem, definitivno razmišljaj i ti o novijem. 3.1. je ćorsokak.


Slazem se, makar nije bas da nema nade

netkas.org/?p=1448

Netkas kaže:
"Your only hope is when 10.12 released and sources code for kernel becomes available, if somebody will implement sse4,1 emulator (similar to sse3 emulation in the past)"


Ne, ne, ovo što govori Netkas je za Mac Pro 1,1 i 2,1, noviji 3,1 nema problem sa SSE, kompatibilan je, kod njega su support izbacili radi grafičkih koje su se u njemu prodavale, a danas više ne podržavaju Metal, a na Sierri GUI ide sada preko Metala, a ne preko OpenGL-a. Od tuda cijela priča.

Sierra uredno radi na 3,1 kada se preskoči plista s instalacijom - naravno, ako se ima neka novija grafička kartica koja podržava Metal.
06.12.2016 | 00:42
Da, istina
08.12.2016 | 18:32
samo ti slaži hekingtoša....... nikad osobno ne bi radija takve idiotarije.....apple nije "maticna tu + cpu tute itd itd" ....
08.12.2016 | 20:47
arhitekt kaže:
samo ti slaži hekingtoša....... nikad osobno ne bi radija takve idiotarije.....apple nije "maticna tu + cpu tute itd itd" ....


A sta je Apple?
10.12.2016 | 21:37
Apple je nešto nedostižno
Složio sam nekoliko hackintosha, nešto teže, nešto lakše... jedan još uvijek prilično dobro radi... tako da tvrdnja nimalo ne stoji
10.12.2016 | 22:04
havdic kaže:
Apple je nešto nedostižno
Složio sam nekoliko hackintosha, nešto teže, nešto lakše... jedan još uvijek prilično dobro radi... tako da tvrdnja nimalo ne stoji


Jel bi se dalo složiti na matičnoj Asrock LGA1151 Z170 Extreme6 i i7-6700 3,4 GHz (Skylake) Sockel 1151, ssd mi je na M 2.4 ultra neki samsung 256 Gb na 2200/1700 mb/s Ram valjda ne igra ulogu?
10.12.2016 | 22:22
Ako nejde hekintoš na to, koji linux da stavim na taj komp, jer jednostavno s windowsima na njima, koje sam stavio prije par tjedana, nemogu živiti.
10.12.2016 | 23:13
Ako nisi vičan Linuxu, Ubuntu je najbolji izbor, po mom mišljenju. Najzadnji LTS (long term support), dakle 16.04.1.
11.12.2016 | 09:56
cariblanco kaže:
havdic kaže:
Apple je nešto nedostižno
Složio sam nekoliko hackintosha, nešto teže, nešto lakše... jedan još uvijek prilično dobro radi... tako da tvrdnja nimalo ne stoji


Jel bi se dalo složiti na matičnoj Asrock LGA1151 Z170 Extreme6 i i7-6700 3,4 GHz (Skylake) Sockel 1151, ssd mi je na M 2.4 ultra neki samsung 256 Gb na 2200/1700 mb/s Ram valjda ne igra ulogu?


vjerojatno može.... ako imaš viška vremena
11.12.2016 | 10:08
Bolji mu je Linux Mint od Ubuntua jer je sličniji Win i Mac desktopu. Ima panel na lijevoj strani i to mnoge zbunjuje. Kad izguštira Mint i nešto već nauči onda može probat ostale distre. Meni recimo paše Manjaro, ali o ukusima se ne raspravlja.
11.12.2016 | 10:32
cariblanco kaže:
Ako nejde hekintoš na to, koji linux da stavim na taj komp, jer jednostavno s windowsima na njima, koje sam stavio prije par tjedana, nemogu živiti.


Ako neka zna o tome, to su onda ovi ljudi

www.tonymacx86.com
13.12.2016 | 08:53
evo pojavio se tu na jabucnjaku jedan 3.1 za 5000 kuna.. jeli to puno za takvo racunalo ?
13.12.2016 | 12:28
Goc25 kaže:
evo pojavio se tu na jabucnjaku jedan 3.1 za 5000 kuna.. jeli to puno za takvo racunalo ?


Ako je korektno očuvan i ima barem 8 GB RAM-a i neku makar osrednju grafičku, onda je to ok cijena.
13.12.2016 | 23:35
Goc25 kaže:
evo pojavio se tu na jabucnjaku jedan 3.1 za 5000 kuna.. jeli to puno za takvo racunalo ?

Pa i je i nije... mislim da je cifra koja je realnija blize 4k nego 5k. Toliko vrijedi mozda ako je stvarno u besprijekornom stanju Na ebayu (EU) krecu vec od 3,5k nadalje...
14.12.2016 | 09:30
Dok platiš prijevoz tog s eBaya (preko 20kg je paket), a i ne vidiš ga uživo, dođeš na gotovo na isto. No, to ne znači da se ponekad na eBayu može naći zaista dobrih ponuda.
14.12.2016 | 10:19
Može, itekako. Ali istina je da nije svaka bezrezervno povoljna. Najčešće je razlika baš u troškovima dostave. Ja imam dojam da neki trgovci prelijevaju svoju maržu u troškove dostave tako da, ako moraju vratiti novac, zapravo ne vrate sve što su naplatili.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 12 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, Maxxy, Riba, tino1, Zoki, Anonimci (342)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO