Da li je neko koristio Air 11''
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Da li je neko koristio Air 11''


14.11.2016 | 11:09
Da li je neko koristio Air 11'' i koliko je realno upotrebljiv za ozbiljan rad?

Imam ponudu Macbook Air 11'' model 2015,pa me zanima da li neko ima ili je koristio navedeni model.Kacio bih ga na 24'' monitor a koristio za Audio i video obradu,ponekada i editovanje slika.Realno koliko je iskoristiv.
14.11.2016 | 13:41
Preskoci hladno, za to sto tebi treba...
14.11.2016 | 14:43
Za video - zaboravi Ukratko. Radije slozi nekakav, khm, hackintosh.
14.11.2016 | 15:16
osobno imam air 11", ali ne bi ga preporučio za takve radove ni približno.
14.11.2016 | 15:25
Ja sam svojedobno imao Air 13" koji je bio spojen na thunderbolt dispaly... Radio je u photoshopu odlicno... Za video i audio ne znam.
Koje je godiste bio ne sjecam se.
14.11.2016 | 15:46
Hvala na odgovorima,onda ganjam kakav MM ili stariji MBP
14.11.2016 | 16:23
rusty kaže:
osobno imam air 11", ali ne bi ga preporučio za takve radove ni približno.


Kako ti se ponasa kada ga skopcas na veci monitor,ima li laga,stopanja,pregrijavanja.Moze li se na njemu u kombinaciji sa monitorom normalno,surfati,gledati filmove,youtube tj koristiti za ''normalnu'' upotrebu.
14.11.2016 | 21:46
Zena ima 13" model i radi uredno na monitoru. MDP na DVI adapter podrzan. Nema nikakvog zastajkivanja. Jedino postoji lag ako se radi mirroring na ATV.
15.11.2016 | 08:45
saint kaže:
rusty kaže:
osobno imam air 11", ali ne bi ga preporučio za takve radove ni približno.


Kako ti se ponasa kada ga skopcas na veci monitor,ima li laga,stopanja,pregrijavanja.Moze li se na njemu u kombinaciji sa monitorom normalno,surfati,gledati filmove,youtube tj koristiti za ''normalnu'' upotrebu.


Imam ja 11" Air iz mid 2011 sa 2GB RAMa.
Često ga spajam s plazmom, i nema nikakvih problema sa gledanjem 1080p filmova (app Movist). Surfanje, youtube (app Safari), radi normalno, ne primjeti se da bi mu nešto bilo teško. S te strane mogu potvrditi da je ok, ali nisam baš mjerodavan za odgovor, jer ne obrađujem video, niti slike, pa neznam kak bi to progutao. (a i plazma ima manju rezoluciju od monitora)
15.11.2016 | 10:06
saint kaže:
rusty kaže:
osobno imam air 11", ali ne bi ga preporučio za takve radove ni približno.


Kako ti se ponasa kada ga skopcas na veci monitor,ima li laga,stopanja,pregrijavanja.Moze li se na njemu u kombinaciji sa monitorom normalno,surfati,gledati filmove,youtube tj koristiti za ''normalnu'' upotrebu.


ne spajam ga na monitor već ga koristim za administrativne stvari as is. Dakle RDP uglavnom na njemu, Safari, mail itd... Što se toga tiče to radi bez problema (ovo je model sa 4GB rama). Također YT i ostalo u 1080p radi bez problema, nema puhanja niti pregrijavanja.

Jedino kada malo puše je kada ga koristim za neku virtualizaciju, onda naravno počne raditi ko blesav, ali čak i ako stavimo ventove na stranu, po pitanju perfomansi, je jako jako dobar.

Iskreno žao mi ga je prodavati jer dobro dođe za sve moje potrebe za koje ga koristim, ali to ne uključuje video obradu i slično. Sve ostalo što radim na njemu radi stvarno dobro.
15.11.2016 | 10:39
nekako mi zao propustit jer je stvarno kao nov i jos pod garancijom,a imam kombinaciju da mijenjam za neki PC.Kada gledam performance cini mi se sasvim ok. Izgleda da ne kaska za npr MBP 2012 13.3'' jedino me malo brine velicina displaya-a.Ako bih ga mogao koristiti na terenu za osnovne stvari(surf,mail,office...) a kuci kopcati na 24'' monitor mislim da ima smisla uzeti.Na netu gledam da ljudi montiraju videa(kucna upotreba-amaterski sto bi i ja radio)i da relativno dobro i brzo zavrsavaju posao.Zdravac kaze da mu ok radi a stariji je model,ovaj sto se meni nudi je zadnji sa 4GB rama i koliko se sjecam 1.5GB vga te 1.6Ghz i5,po spec bi trebao da sve radi kako treba,jedino me taj display zeza,da je barem 13-ka
15.11.2016 | 11:24
saint kaže:
,jedino me taj display zeza,da je barem 13-ka


Na sreću, ima uistinu najbolji touchpad, a i hendlanje s full screen-ovima je idealno! Još k tome sakriješ ikonice aplikacija, i dovoljno je 11" za prosječne potrebe.

Ja bih ga uzeo, da sam na tvom mjestu. Mislim da nećeš požaliti.

PS
Ako uzimaš, obavezno kupi i onaj skin za njega. Puno ugodnije ga je nositi tako.
15.11.2016 | 12:11
mislim da dugoročno za rad na njemu (na tih 11") bi ti bio problem, ali ako ljudi kažu da radi ok na externom displayu, mislim da nema razloga da ga ne uzmeš.
15.11.2016 | 20:36
Pogledao danas i stvarno je premal display tako da sam odustao od zamjene.
18.11.2016 | 08:01
Ipak sam ga uzeo
Prilozi:
18.11.2016 | 08:13
aww vidi što je sladak. Ma radit će to na dodatnom monitoru ko zmaj.
18.11.2016 | 09:40
Ajd, čekamo dojmove!
18.11.2016 | 14:27
saint kaže:
Pogledao danas i stvarno je premal display tako da sam odustao od zamjene.

Sretno s njim...kako je narastao display, jeste ga navlačili ili prešali ili neki kvasac trik
18.11.2016 | 16:11
A vidi cigareta! Se smiju reklamirati?
18.11.2016 | 17:25

Sretno s njim...kako je narastao display, jeste ga navlačili ili prešali ili neki kvasac trik


Skupio se jadan od straha kada je cuo da ga spominu u kontekstu sa Adobe Premiere ili After Effects
18.11.2016 | 21:43
zabac kaže:
A vidi cigareta! Se smiju reklamirati?


Fakat! Saint, jel to Drina? Čovječe, zadnji put sam Drinu zapalio prije 16 godina...
19.11.2016 | 00:39
Nije drina vec marlboro light,posaljem ti kutiju drine kad hoces nije problem

Prepao se pa se skupio

Kombinacija mi je ispala pravo dobra pa sam ga zato i uzeo,do sada se ponasa dobro.Moram jos malo testirati na velikom monitoru pa bacim utiske
19.11.2016 | 09:18
Prestao pušiti još 2002. Ali hvala svejedno!
19.11.2016 | 13:41
Pametna odluka

Air radi bolje nego sam predpostavio
Prilozi:
19.11.2016 | 14:58
ajde baš mi je drago. kakav ti je lag? imaš problema sa grafikom?
19.11.2016 | 15:11
Jos uvijek nisam nista radio zahtjevno,malo surf,youtube,mail-ovi,muzika.... za sad nema nekog laga cak sta vise skroz se pristojno ponasa.
19.11.2016 | 17:38
super, baš mi je drago. Mene je isto iznenadio koliko konja ima to malo čudo, ali je pohvalno čuti da nema problema sa radom sa drugim ekranom
20.11.2016 | 08:51
saint kaže:
Pametna odluka

Air radi bolje nego sam predpostavio


Tko bi rekao sto izlazi iz tako malenog racunala.
Mada danas i telefoni imaju snagu prosjecnog racunala od prije par godina, tako da nije cudno niti ovo. Doduse veci dio zauzima baterija.
Sretno s kompom.
20.11.2016 | 09:36
Čuj, pa to je temeljni zahtjev danas. Nema korisnika kome to ne treba. Ako to ne može, tko bi ga kupio? Meni bi to ipak bio jako premalen ekran.
20.11.2016 | 09:48
Je, ekran je premaleni. Imam novi 13" MBP (ne ovaj zadnji jer ne vrijedi novaca ona šaren trakica), već onaj prije koji se danas i dalje prodaje i ekran je mali ali ga spašava retina (koja je po meni drek, ali neka je) i manja slova su čitljiva (imam naočale pa nije problem).
Kako imam i vanjski monitor, to s ekranom se kompemzira kod kuće, a okolo ionako ništa ne radim ozbiljno, pa onda manje dimenzije i težina idu u prilog.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 24 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO