Apple Cinema Display 30"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Cinema Display 30"


11.12.2016 | 07:59
Znam da nije tema ali koristim vec 23" Cinema display i to dva komada i jednostavno nebi mjenjao taj monitor. 16:10 omjer pase mom oku.
11.12.2016 | 12:37
Uz Cinemu 30" ne mogu ne primjetiti i Genelec zvučne monitore!

11.12.2016 | 14:33
dpasaric kaže:

P.S.
To je inače bio i monitor od odabira samog Jobsa! Koristio ga je doma i nakon što su izdali novije 27" modele...


A Jobs je inace referenca za dobar monitor

Nikada nisam rekao da cinema nije dobar monitor ali sam rekao da ga je vrijeme pregazilo i da je glupo davati 600 eura za monitor star 10 godina i jos se nadati kako je u dobrom stanju.Razmisli malo ko je kupovao takav monitor prije 10-tak godina.Profesionalci kojima nije problem istresti brdo para jer znaju da ce mu dusu uzeti u periodu od 3-4 godine te s njim zaraditi jos 5 takvih.Evo ti banalna, stvar apple cinema trosi 5x vise struje od novih monitora. To nista ne znaci obicnom korisniku,ali firmi koja ima 30-40 monitora u pogonu svaki dan minimalno 10 sati znaci itekako.Sto se tice jeftinih a dobrih monitora naveo sam par komada par postova iznad.
11.12.2016 | 17:14
Ako firma koja treba 30" monitor i takvih 10-20komada nema za platiti struju onda nisu na dobrom putu. Onaj tko koristi takve monitore obicno ima i jaka racunala bilo mac ili pc ali recimo mi imamo u firmi jednog pc-a sa 1000w napajanjem. To cudno zdere struje ko mac pro i svi ostali apple proizvodi zajedno. Zna se sto radi takvo racunalo i zasto radi. Kad netreba raditi onda se ugasi i ne trosi nista.
11.12.2016 | 17:41
saint kaže:
dpasaric kaže:

P.S.
To je inače bio i monitor od odabira samog Jobsa! Koristio ga je doma i nakon što su izdali novije 27" modele...


A Jobs je inace referenca za dobar monitor

Nikada nisam rekao da cinema nije dobar monitor ali sam rekao da ga je vrijeme pregazilo i da je glupo davati 600 eura za monitor star 10 godina i jos se nadati kako je u dobrom stanju.Razmisli malo ko je kupovao takav monitor prije 10-tak godina.Profesionalci kojima nije problem istresti brdo para jer znaju da ce mu dusu uzeti u periodu od 3-4 godine te s njim zaraditi jos 5 takvih.Evo ti banalna, stvar apple cinema trosi 5x vise struje od novih monitora. To nista ne znaci obicnom korisniku,ali firmi koja ima 30-40 monitora u pogonu svaki dan minimalno 10 sati znaci itekako.Sto se tice jeftinih a dobrih monitora naveo sam par komada par postova iznad.


Jobs je sve za sebe kupovao top. Od perilice za suđe do raznih sitnica. I vidiš da na stolu nema Appleove Soundstickse (koji su super za taj novac) nego Genelece koji stoje preko $1000. Također, bio je opsjednut kaligrafijom i prikazom fontova na ekranu, pa da, vjerujem da mu je dobar monitor bitan.

Koristim Cinemu 10 godina baš svaki dan i dio koji je kod tog monitora zapanjujuć je konzistencija nakon toliko vremena. Razlika u usporedbi s npr. Cinemom 23" je velika (imamo i to jedno pored drugoga u uredu, pa mogu uspređivati iz prve ruke). Jeftiniji modeli vremenom dobiju pomak i lagano crvenilo koje se onda mora korigirati posebnim kolor profilima. S druge strane, Cinema 30" ima jednaku sliku kao prvi dan. Bio je skup, ali vrijedi svake lipe. I kada u uredu sjednem za nju i za najnoviji LG, ja biram CInemu. A taj LG je bio oko 6.500 kn ako se sjećam, tako da čisto sumnjam da se za 4-5.000 kn može dobiti 30" monitor kvalitete Cineme. A da baš biram neki manji monitor, onda bih išao na iMacov 5K. Žalosno je što Apple nikako da izbaci svoj novi monitor.
11.12.2016 | 20:17
Neshvatljivo je jer 27" kućište imaju, i imaju i matricu. Trebaju računalo izbaciti iz iMaca i dodati recimo neki slot za grafičku karticu (za one koji imaju potrebu ugraditi je).
S druge strane sigurno se da dosta vrhunskih monitora kupiti za cijenu koliko je koštao Apple-ova Cinema.
To je odličan monitor ali sigurno nije najbolji što nvac može kupiti.

Ja bi ga kupio prije zbog dizajna nego zbog kvalitete jer smatram da za 2000€ (ili originalnih 3800€) se dade kupiti odličan monitor i to 4K rezolucije što ovaj nije.
Ne znam gdje je @drlovric, koji bi hvalio do neba retine.
11.12.2016 | 21:09
zabac kaže:
Neshvatljivo je jer 27" kućište imaju, i imaju i matricu. Trebaju računalo izbaciti iz iMaca i dodati recimo neki slot za grafičku karticu (za one koji imaju potrebu ugraditi je).


Neće izbaciti mašinu iz monitora jer žele da im je sve slim i fancy (u posljednje vrijeme im je najvažniji izgled). Za slotove imaš thunderbolt.
12.12.2016 | 00:10
Ovo bi trebala biti ultimate zamjena za Cinemu Po nekim web-ovima se spominje cijena od oko 1200 funti, sto bi trebalo biti prokleto jeftino za toliku mrcinu, pa mi se to i ne cini bas realno, ali treba vidjeti

www.benq.co.uk/product/monitor/sw320/
12.12.2016 | 06:28
Miro Spiro kaže:
zabac kaže:
Neshvatljivo je jer 27" kućište imaju, i imaju i matricu. Trebaju računalo izbaciti iz iMaca i dodati recimo neki slot za grafičku karticu (za one koji imaju potrebu ugraditi je).


Neće izbaciti mašinu iz monitora jer žele da im je sve slim i fancy (u posljednje vrijeme im je najvažniji izgled). Za slotove imaš thunderbolt.


Krivo! Kad bi izbacili komp iz iMaca, dobili bi monitor i jos neka stave slot za GPU.
12.12.2016 | 09:41
^SuperUnknown^ kaže:
Ovo bi trebala biti ultimate zamjena za Cinemu Po nekim web-ovima se spominje cijena od oko 1200 funti, sto bi trebalo biti prokleto jeftino za toliku mrcinu, pa mi se to i ne cini bas realno, ali treba vidjeti

www.benq.co.uk/product/monitor/sw320/


Gledam specifikacije i vidim težinu od 18.7 kg. Moj 55" tv je lakši 3-4 kg od tog monitora, šta to unutra ima taj monitor da je toliko težak ?
12.12.2016 | 10:21
zabac kaže:

Ne znam gdje je @drlovric, koji bi hvalio do neba retine.


I dalje stojim pri tvrdnji da je Retina display najbolje od svega sto sam dobio na svim Apple uredjajima u zadnjih 4-5 godina. Razmazili su me jos daleke 2012. i sada nema natrag
12.12.2016 | 18:45
cariblanco kaže:
Gledam specifikacije i vidim težinu od 18.7 kg. Moj 55" tv je lakši 3-4 kg od tog monitora, šta to unutra ima taj monitor da je toliko težak ?


Jako puno bijelog dima
12.12.2016 | 19:15
drlovric kaže:
zabac kaže:

Ne znam gdje je @drlovric, koji bi hvalio do neba retine.


I dalje stojim pri tvrdnji da je Retina display najbolje od svega sto sam dobio na svim Apple uredjajima u zadnjih 4-5 godina. Razmazili su me jos daleke 2012. i sada nema natrag


05.03.2018 | 01:05
pozdrav mac juzerima

ovako, uskoro nabavljam macpro 5.1. 2012 12C (2x6c - 3.06Ghz), i monitor također......

Apple LED Cinema Display 27"
Apple Cinema Display 30"

koštaju slično cca 4000kn svaki. Ono što me zanima samo jest kvaliteta slike....Dijagonala i kod jednog ili kod drugog mi je prihvatljiva i dovoljno velika.... jedini kriterij mi je kvaliteta slike, tj da li je netko osobno imao oba monitora jedan pored drugog i shvatio razliku

Davore Pasarić, da li u tvojoj firmi imate ta dva monitora =, jer sam pročitao tu na topiku da još uvijek imaš ACD 30" i da si jako zadovoljan.

ps.
Glede tematike zastarjelosti tehnologije... meni je jasno da svaka polovna stvar može riknut i taj dio odgovornosti sam preuzeo.....jednako tako, postoji danas more drugih monitora, boljih.. no , na poslu radim na imacovima i imamo jedan dell +macmini i apple monitori meni osobno imaju ugodniju sliku i testirani su za rad sa applovim hardwerom.. BITNO: DELL SLUŽBENO NE TESTIRA SVOJE MONITORE SA APPLOVIM HARDWEROM!... Ovo nisam znao, jer nam je taj dell na minicu radio probleme dok nije proradio normlano.....ono, uzeli ga na blef, jer kao monitor, " dell garant radi na svemu".. itd itd... znači, želim reči da u igru ulaze samo ova dva monitora gore navedena


pps.
Oba monitra su mi gledajući dizajn, jednako oku mila i draga tako da, samo u biti kvaliteta slike me zanima iz vaših iskustava

Hvala ekipa!
05.03.2018 | 01:23
Cinema 27" je ista matrica kao u iMac 27" modelima prije dolaska Retina generacije. To su dobri monitori, ali ako mene pitaš, uvijek bih odabrao Cinemu 30" ako je očuvana. Dva su razloga: prvo mat je, dok je 27" glossy, a drugo ima meni ugodniji ppi (pixels per inch). Prihvatljivo očuvane se mogu dobiti sada po oglasima za oko 4.500 kn.
05.03.2018 | 07:31
naisao sam na jednu za 3000kn.

no, gledajući samu kvalitetu slike u odnosu na 27" i 30", da li si imao prilike uspoređivati...kakva bi bila fizička razlika?
thanx.
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.03.2018 | 08:32
Na stolu imam ACD 30" i Dell 27" U2715H. Kaj se tice kvalitete slike, gustoce pixela, meni su to jako slicni monitori.

Imao sam taj Dell jedno vrijeme spojen na Mbp u isto vrijeme sa ACD 27" thunderboltom, i Dell mi je bio bolji. Ne samo zato kaj je Dell mat, jednostavno mi je vise pasala slika na njemu ma koliko se igrao sa color profilima.

Trenutno Dell radi monitore po mom gustu.
05.03.2018 | 12:33
arhitekt kaže:
naisao sam na jednu za 3000kn.

no, gledajući samu kvalitetu slike u odnosu na 27" i 30", da li si imao prilike uspoređivati...kakva bi bila fizička razlika?
thanx.


Da, nađe se i jeftinijih, ali budu zagrebane, oštećene ili s dead pixelima, zato dobro provjeri stanje. Da, imao sam prilike uspoređivati ekran do ekrana, meni je Cinema 30" primjetno ugodnija za rad, najviše zato jer je mat, a i paše mi veći ekran i njegov 16:10 omjer.

Uostalom imam 4 komada , dva na poslu, dva doma. Da mi je Cinema 27" bolja imao bi 4 Cineme 27".
05.03.2018 | 17:09
Pa kalibrirani monitori bi trebali biti jako slicni s prikazom slike. Druga je stvar ako se ima neki losi monitor kojemu se slika ne da podesiti.
Zbog besramne cijene, ne vjerujem kako su ACD bili losi u trenutku izlaska, te su kao takvi dugo drzali korak s novijom tehnologijom. Danas je TFT zastario i iako daje dobre rezultate, lagano posustaje kurencijom.
05.03.2018 | 22:03
dpasaric kaže:
Jobs je sve za sebe kupovao top. Od perilice za suđe do raznih sitnica .

Idem u off topic, ali samo da potvrdim ovu rečenicu od Davora. Doduše, sumnjam da je Appleove proizvode kupovao koliko dobivao kao suosnivač, CEO i dioničar tvrtke, no Davor je pod kupovao mislio na sve što muškarac njegove dobi kupuje. Kako je uostalom, i sam napisao.
Oni koji su pročitali biografiju od Waltera Isaacsona (mislim da u toj knjizi to piše) znaju za pasus gdje je naručio perilicu za rublje iz EU, jer europske veš mašine više štede vodu i energiju nego one američke. Do takvih je detalja čovjek išao kada bi odlučio nešto kupiti.
Ako nije bio zadovoljan ponudom, kupio bi - ništa.
Pa je tako u onoj ogromoj Jackling kući (Woodside mansion) koju je kupio kao mladić, viletini koju je oko 1920. sagradio magnat bakra Daniel Cowan Jackling - imao samo krevet, par stolica i sobnu lampu.
Tako nešto.

1991-07-21_00923.jpg


1991-07-21_00925.jpg
06.03.2018 | 00:44
dpasaric kaže:
Uz Cinemu 30" ne mogu ne primjetiti i Genelec zvučne monitore!



Zanima me šta je ovo što izgleda kao kućište Mac-a Pro?
06.03.2018 | 01:10
Onaj "mini Mac Pro" desno od monitora? To je bila jedna serija FireWire diskova u takvom kućištu, nije Appleov proizvod, zaboravio sam proizvođača.
06.03.2018 | 05:46
Iomega je mislim radila takve diskove.
06.03.2018 | 08:42
On je već tada imao neku vrstu Clouda, ili možda bolje reći NAS-a. Bilo da se ulogirao na svoj user account od doma ili na poslu, pristupao bi istom sučelju, s istim podacima, identičnim postavkama. Ne znam kako je to tada izvedeno, mislim da je imao neki (možda optički?) kabel iz Infinite Loopa direkt do njegove kuće.
06.03.2018 | 18:37
dpasaric kaže:
Onaj "mini Mac Pro" desno od monitora? To je bila jedna serija FireWire diskova u takvom kućištu, nije Appleov proizvod, zaboravio sam proizvođača.


Da, na to sam mislio. Hvala na odgovoru, često sam po kojekakvim forumima viđao isti uređaj.
07.03.2018 | 09:16
koji predlažete

3400 kn ..... LED 27" ima Brightness: 375 cd/m2 Contrast Ratio: 1000:1
4000 kn......ACD 30" ima brightness of 400 cd/m2 and a 700:1 contrast ratio. ( zadnja serija)


07.03.2018 | 11:17
Ako ne mora biti mat ekran, uzmi novijeg. Kontrast je po meni važniji od svjetline.
Ako je ovaj 27" još i Thunderbolt, tada preko njega imaš i neke priključke (proširenje za thunderbolt košta preko 2000EUR-a)
07.03.2018 | 11:33
zabac kaže:
Ako ne mora biti mat ekran, uzmi novijeg. Kontrast je po meni važniji od svjetline.
Ako je ovaj 27" još i Thunderbolt, tada preko njega imaš i neke priključke (proširenje za thunderbolt košta preko 2000EUR-a)


.... macpro 5.1. nemos spojit sa thunderbolt monitorm, samo LED cinema display, ovaj monitor nije thudnerbolt.....
nis, mislim da cu uzet 27"..... poslje jos jedan....
07.03.2018 | 11:38
zabac kaže:
Ako ne mora biti mat ekran, uzmi novijeg. Kontrast je po meni važniji od svjetline.
Ako je ovaj 27" još i Thunderbolt, tada preko njega imaš i neke priključke (proširenje za thunderbolt košta preko 2000EUR-a)


Profi audio- video kosta 2k eura.

Ostale komponente do 500 eura, ali ne može na Mac Pro 5.1 thunderbolt
07.03.2018 | 13:15
A jedno glupo, kupiti 27" iMac pa na njega uštekati MBP?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 11 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (425)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO