Kad se očekuju ...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kad se očekuju ...


18.10.2016 | 17:19
... novi MacBook Pro, MacBook Air?
Ovi sada su iz 2015. što je malo staro.
NAime Kupujem novi kom i shvatio sam kako MBP 15" ne dolazi u obzir i sve sam više mišljenja kako budem uzeo MacBook Air 13" i MacBook Pro 13". Prvi se očekuje s retina ekranom, a drugi ga ionako ima.
Jedino bi želio na MVA vidjeti dva TB 3 porta, 8GB mi je ovako i onako dovoljno.
19.10.2016 | 07:08
navodno da dolaze sada novi modeli mbpa i Aira sa usbc portom i svi ostali portovi će biti uklonjeni, a Air 11" će se terminirati. To su rumours od prije 2 dana.
19.10.2016 | 07:16
Bude li mbp imao samo usb c port, apple moze zaboraviti na 90% muzicara koji koriste mbp za live nastupe. Sa svim adapterima preko usb c porta, prica ne drzi vodu. Opcenito za live nastupe je bolje sto manje konektora i kablova.
19.10.2016 | 18:44
rusty kaže:
navodno da dolaze sada novi modeli mbpa i Aira sa usbc portom i svi ostali portovi će biti uklonjeni, a Air 11" će se terminirati. To su rumours od prije 2 dana.


To je najbolja dimenzija za po doma! Šteta što ga umirovljuju
24.10.2016 | 11:47
Pa realno Air 11" je nekako suvisan pored obicnog macbooka koji ima neso veci i bolji ekran a ukupno je manji i laksi od air-a.
Isto ne vjerujem da ce air 13" dobit retina ekran jer onda bi to bio prakticno macbook pro 13 retina koji ce ionako biti tanji od trenutnog.
zapravo mislim da se apple sad malo pogubio sa tim modelima i malo im je kaos.

nekako je logicno da im treba pro model koji ce bit jaci i sa svim mogucim portovima za ljude kojima to treba i onda obican macbook koji je ultra portabilan za ljude koji nisu zahtjevni i kojima je najbitnije ove osnovne stvari (web, mail, youtube, drustvene mreze, office itd).
ali nekako mi se cini da je njihov plan nesto drugaciji
24.10.2016 | 15:56
Ja mislim kako ja MacBook jedna kategorija za sebe. To je kako je netko rekao, veliki iPad s tipkovnicom.
Po tome ni MacMini nema smisla jer nekako mi se ćini kako ATV 4 može ono osnovno što i Mini, a ipak nije tako.
Za ući u svijet Apple prijenosnika je Air 11" odličan, kako i Mini kod stolnih računala.
24.10.2016 | 16:16
zabac kaže:
Ja mislim kako ja MacBook jedna kategorija za sebe. To je kako je netko rekao, veliki iPad s tipkovnicom.
Po tome ni MacMini nema smisla jer nekako mi se ćini kako ATV 4 može ono osnovno što i Mini, a ipak nije tako.
Za ući u svijet Apple prijenosnika je Air 11" odličan, kako i Mini kod stolnih računala.


ja sam se druzio s ovim zadnjim macbookom (2016) jedan cijeli dan (frend posudio) i ja iskreno ne vidim sta to Air moze a ovaj ne moze. u nekom svakodnevnom radu skoro pa ni nema neke razlike izmedju mojeg macbooka pro i tog. a netko ko ce obradivat video,mjuzu nece ga ni uzimat iako se i to moze samo sporo.
malo treba promislit pa izjaviti da je to veliki ipad s tipkovnicom jer ako si probao oboje mislim da neces tako nesto rec
znaci final cut pro sa full hd videom radi bez problema, logic nisam isprobavao jer nisam imao za to vremena ali uvjeren sam da bi i to islo ako nije neki preveliki projekt. ono jedino sto je kod macbooka upitno je jedan usb-c port (no ima ljudi kojima ni to nije problem) i cudna tipkovnica.
e da taj mali tanki Macbook ima miljama bolje zvucnike od mog macbooka pro.

usporedbu mac minija sa ATV necu ni komentirat


btw. mac minije obozavam (imam ih dva doma), i po meni nikako nisu samo za uci u svijet mac-a, pa oni su prakticki preslikani macbook pro 13" samo u desktop kucistu. za nekog velikog power usera mozda i nisu ali za sve ostale su i vise nego dovoljni.
24.10.2016 | 17:52
Po procesorakoj snazi iPad Pro ima jači procesor od osnovnog MacBook-a.
Jeftiniji je od MacBooka, ima ekran osjetljiv na dodir i uz dodatnu tipkovnicu je usporediv, falinga mu je miš/pad (mada je ovaj cijeli trackpad), ozbiljna mana je iOS vs. macOS.
Ovdje je jedan od tekstova.
MacMini je za one koji si ne mogu/ne žele platit iMAC, a hackintosh ne žele raditi.
Moj prvi MAC je bio baš Mini G4, a kasnije su došli kroz godine 2xMBP 15", MBA 13", iBook G4 12" i iMAB G5 20". Ovaj zadnji veselo vrti Diablo II


Slažem se kako ATV i MM nisu usporedivi, mada ih ljudi koriste kao media centar
24.10.2016 | 19:35
zabac kaže:

MacMini je za one koji si ne mogu/ne žele platit iMAC, a hackintosh ne žele raditi.
Moj prvi MAC je bio baš Mini G4, a kasnije su došli kroz godine 2xMBP 15", MBA 13", iBook G4 12" i iMAB G5 20". Ovaj zadnji veselo vrti Diablo II



Problem je kad koristis MacOS ali ti treba iskljucivo "dijagnosticki" medicinski monitor. Ne treba mi iMac sa integrisanim monitorom. Npr. Totoku ili Barco koji sada koristim na Miniju. Desava se kada se spoji na Imac da nece da radi kalibraciju ili pokazuje stalno "non diagnostics" i ne prikazuje regiju interesa (ROI) i sl. Na Miniju sa vanjskim monitorom toga nema. Novi Mini je MISLIM preslab za takve aplikacije. Ostaje jedino Mac Pro!
24.10.2016 | 19:57
zabac kaže:
Po procesorakoj snazi iPad Pro ima jači procesor od osnovnog MacBook-a.
Jeftiniji je od MacBooka, ima ekran osjetljiv na dodir i uz dodatnu tipkovnicu je usporediv, falinga mu je miš/pad (mada je ovaj cijeli trackpad), ozbiljna mana je iOS vs. macOS.
Ovdje je jedan od tekstova.


samo usporedivanje iOS i macOS je neozbiljno. iOS je realno kanta u uspredbi s bilo kojim desktop OS-om za ikoji ozbiljniji zadatak.
nadalje kako mozes usporedivat procesor ARM arhitekture i x86 ? To si zakljucio jer ima vise megaherca ?


jesi li proveo neko vrijeme s Macbook-om pa to pricas ili je ovo rekla-kazala-procitala ?
25.10.2016 | 04:17
Rekla-kazala-procitala.
Kakve veze ima OS i procesor za pisanje teksta, gledanje videa, hodanje po WEB-u, uredjivanje videa i jos x drugih zadaca koje se mogu vise ili manje uspjesno napraviti na bilo kojoj "arhitekturi" ili bilo kojem "OS-u".
Neozbiljno je uopce izjaviti dvojbu u arhitekturu koja apsolutno nije vazna, vazan je operativni sistem. Sto ti znas o arhitekturi procesora da mozes zakljuciti kako ARM nije dobra a x86 je?
Navodno se moze staviti OSX na iPad Pro sto ga svrstava u punokrvni Mac.
Na kraju, po cemu je iOS kanta u usporedbi s desktop OS-om?
Sto, ne mogu se piratske igrice instalirati, nem torrenta, pirates bay-a?
To sto nema programa koji bas tebi trebaju, to je druga stvar.

EDIT
Da ne ostane u zraku jer sam ovo pisao rano ujutro.
Novi OS-ovi (i oni ne baš tako novi) imaju hardware abstraction layer (HAL) koji im daje više platformnost. Navodno 10.9 ima u sebi i do koda (dragi Bog ne zna kako to Apple naziva, ali sigurno nekako fancy)koji omogućuje instalaciju i na iPad Pro (valjda i na ostale iPadove, pa možda i na iPhone).
Link na OSX on iPAD.
Ne znam da li je gornji link istinit ili nije.
Pa se tako prisjećam kako se na SUN-onim radnim stanicama svojevremeno vrtio Windows NT, a procesor nije bi niti Intel, niti AMD, a bogme niti Cyrix.
25.10.2016 | 22:14
zabac kaže:
Rekla-kazala-procitala.
Kakve veze ima OS i procesor za pisanje teksta, gledanje videa, hodanje po WEB-u, uredjivanje videa i jos x drugih zadaca koje se mogu vise ili manje uspjesno napraviti na bilo kojoj "arhitekturi" ili bilo kojem "OS-u".
Neozbiljno je uopce izjaviti dvojbu u arhitekturu koja apsolutno nije vazna, vazan je operativni sistem. Sto ti znas o arhitekturi procesora da mozes zakljuciti kako ARM nije dobra a x86 je?
Navodno se moze staviti OSX na iPad Pro sto ga svrstava u punokrvni Mac.
Na kraju, po cemu je iOS kanta u usporedbi s desktop OS-om?
Sto, ne mogu se piratske igrice instalirati, nem torrenta, pirates bay-a?
To sto nema programa koji bas tebi trebaju, to je druga stvar.

EDIT
Da ne ostane u zraku jer sam ovo pisao rano ujutro.
Novi OS-ovi (i oni ne baš tako novi) imaju hardware abstraction layer (HAL) koji im daje više platformnost. Navodno 10.9 ima u sebi i do koda (dragi Bog ne zna kako to Apple naziva, ali sigurno nekako fancy)koji omogućuje instalaciju i na iPad Pro (valjda i na ostale iPadove, pa možda i na iPhone).
Link na OSX on iPAD.
Ne znam da li je gornji link istinit ili nije.
Pa se tako prisjećam kako se na SUN-onim radnim stanicama svojevremeno vrtio Windows NT, a procesor nije bi niti Intel, niti AMD, a bogme niti Cyrix.


po mojem skromnom poznavanju tematike, cak i da se osx moze vrtiti uz neke preinake na ARM arhitekturi, sve aplikacije bi isto trebale biti preuredene za ARM da bi se moglo vrtiti (kao sto je to bilo kod prelaska s powerpc na intel).
sta nije da je windows nt bas iz tog razloga propao, pa su poceli raditi tablete sa intel atom baytrail procesorima kako bi mogao vrtiti punokrvne windowse ?

"Navodno se moze staviti OSX na iPad Pro sto ga svrstava u punokrvni Mac." - Velika je razlika izmedju navodno i da li je to neko stvarno napravio. a da ne govorim da OSX uopce nije napravljen ni prilagodjen za touchcreen. Ja za to nisam cuo ni vidio , ako ti jesi molio bi link ili nesto jer bi ja to stvarno volio vidjet. a dotad ne mozemo nikako svrstat ipad pro u punokrvni mac.


po cemu je ios kanta? pa po tome sto se nemogu izvoditi neke stvari sto ja a vjerujem i dosta drugih ljudi smatraju pod normalnim. (imam ipad air 2 i probao sam ga koristiti za posao ali nije islo ili je bilo prekomplicirano)
zelim isprintat word fajl koji sam iskucao na ipadu? a nemoze jer nemam airprint na savrseno dobrom (cak bi rekao i odlicnom uredskom) printeru/skeneru/kopirki.
dobio sam na usb sticku snimku frendovog vjencanja? a nebi islo jer nemam to nikako spojit.
zelio bi koristiti svoj eksterni hdd di su mi svi fajlovi sa prijasnjih racunala ? a opet nebi islo
zelio bi koristiti music aplikaciju na svom skupo placenom ipadu? a nebi islo jer za ikakvo prebacivanje glazbe mi treba komp i itunes. cak i ako hocu kupiti muziku preko apple musica ili kako vec to oni zovu (makar vec posjedujem original cd-e) mislim da to nemogu iz hrvatske s hrvatskim accauntom. (mozda se nesto u vezi toga promijenilo u medjuvremenu to nisam isprobavao)
e sad ako su to stvarno neke napredne stvari koje prosjecan korisnik nebi trebao rezi me ovdje

posto imam ipad air2, macbook pro, i sluzio sam se cijeli dan s ovim novim macbookom dobro znam sto mogu te sprave. i bez dileme mogu rec da je ipad samo jedna skupa igracka za konzumaciju sadrzaja (i to sam manje vise i znao kad sam ga uzimao), a mogucnosti macbooka sa pravim osx i ipada su nebo i zemlja. tj ipad za pola toga treba nekakvu vezu s racunalom.

btw u nekom svakidasnjem radu se macbook cini puno brzi od mog mac minija (2014/ i5 2,6 / 1tb) zbog brzog ssd , dok bi neko zakljucio po benchmarkinzima da je to nemoguce.


EDIT
sad sam bas pogledao onaj link i kao sto sam i mislio:
Almost nothing works. As with the move from PowerPC- to Intel-based CPUs, a Rosetta-like translation layer will be necessary for existing third-party apps to function, and it’s still missing. The only apps that work are those for which Apple has produced fat binaries: we’ve identified Finder, Terminal, Activity Monitor, Disk Utility, and Console so far.
25.10.2016 | 22:58
Linkani članak je prvoaprilska šala, pogledajte datum.
26.10.2016 | 05:33
OSX na iPadu nije sluzveno podrzan pa sigurno ne rade kako treba.
Programi se ne trebaju preradjivati jer rade u OS-u.
Vrijeme bude pokazalo, a mislim kako idu prema tome. Prvi znak je macOS.
To sto ti ovo ili ono ne mozes stvar je odluke Appla da to oneoguci, a nikako hardverska prepreka.
26.10.2016 | 09:57
zabac kaže:
OSX na iPadu nije sluzveno podrzan pa sigurno ne rade kako treba.
Programi se ne trebaju preradjivati jer rade u OS-u.
Vrijeme bude pokazalo, a mislim kako idu prema tome. Prvi znak je macOS.
To sto ti ovo ili ono ne mozes stvar je odluke Appla da to oneoguci, a nikako hardverska prepreka.


dobro otkud samo to cupas
sta je s onom tranzicijom powerpc->intel - The Intel switch meant developers would need to recompile their applications to work on the new chipsets.

pa normalno da je do Applea, ali jel mi govorimo o stvarnim proizvodima ili nekim imaginarnim u tvojoj glavi?
ja cijelo vrijeme pricam o stvarnim prozivodima (koje sam zamisli - sam isprobao) a najvise zbog tvoje izjave da je Macbook veliki iPad s tipkovnicom (bez da si ga isprobao). i zbog toga ova rasprava vise nema smisla, budi mi pozdravljen
26.10.2016 | 11:23
Nekad je postojala Rosetta. PPC Programi su uredni radili na Intelu.
26.10.2016 | 12:06
Nekako ne mislim da jednako dobro može radit osx na arm-u i na intelu? Čak i da je takt isti, čini mi se da su ti mali cpu-ovi nejaki za dosta veći broj aplikacija i procesa nego li je to slučaj na tabletu ili telefonu.
Neka me netko ispravi ako griješim...
26.10.2016 | 14:39
A9 je po snazi kao i mobilni i3.
26.10.2016 | 15:14
Privatno kaže:
zabac kaže:
OSX na iPadu nije sluzveno podrzan pa sigurno ne rade kako treba.
Programi se ne trebaju preradjivati jer rade u OS-u.
Vrijeme bude pokazalo, a mislim kako idu prema tome. Prvi znak je macOS.
To sto ti ovo ili ono ne mozes stvar je odluke Appla da to oneoguci, a nikako hardverska prepreka.


dobro otkud samo to cupas
sta je s onom tranzicijom powerpc->intel - The Intel switch meant developers would need to recompile their applications to work on the new chipsets.

pa normalno da je do Applea, ali jel mi govorimo o stvarnim proizvodima ili nekim imaginarnim u tvojoj glavi?
ja cijelo vrijeme pricam o stvarnim prozivodima (koje sam zamisli - sam isprobao) a najvise zbog tvoje izjave da je Macbook veliki iPad s tipkovnicom (bez da si ga isprobao). i zbog toga ova rasprava vise nema smisla, budi mi pozdravljen


Kako možemo govoriti o stvarnim proizvodima kad nije podržano od strane Apple-a. Sam JB dozvoljava ono što kao ne možeš napraviti s iPadom. Ne razumijem zašto bi isprobavao MacBook? Ako makneš USB-C, što bi dobio? Ako Jailbrake-aš iPad što bi dobio?
Recimo Android radi i na Intelu i na ARM-u.
26.10.2016 | 15:51
ma da je tako pa sta apple nije stavio A9 ili A10 u macbook umjesto jadnog m-core ako je A9 po snazi kao i3?
kao sto rekoh povlacim se iz rasprave jer imam osjecaj da samo lupetas gluposti (no hard feelings)
26.10.2016 | 17:57
Privatno kaže:
ma da je tako pa sta apple nije stavio A9 ili A10 u macbook umjesto jadnog m-core ako je A9 po snazi kao i3?
kao sto rekoh povlacim se iz rasprave jer imam osjecaj da samo lupetas gluposti (no hard feelings)


Potrošnja.
26.10.2016 | 18:55
E ovo nije točno... manje troši a9 naspram m-core u macbooku, jedno 4 puta manje to jednostavno nije cpu za os kao što su windowsi ili osx
27.10.2016 | 03:41
Zašto? Što to nije točno? ARM i je napravio procesore za malu potrošnju.

Zašto misliš da nije dobar za OSX ili WIN? CORE m3 je slabasan procesor, negdje u rangu i5 od prije 6-7 godina, A9X je tu negdje s ova dva. Zašto ne bi gonio OSX?
Goni Linux samo treba, kako sam napisao, iPad biti jailbrak-an.
27.10.2016 | 07:43
Pa pročitaj što si odgovorio u postu iznad... to su arhitekturom različiti procesori... ne znam iskreno
27.10.2016 | 11:46
Evo link baš za ovu prepirku:
www.macobserver.com/columns-opinions/par...nvert-macs-arm-cpus/
27.10.2016 | 15:53
havdic kaže:
Pa pročitaj što si odgovorio u postu iznad... to su arhitekturom različiti procesori... ne znam iskreno


To bi bilo da benzinski motor je jedini motor za auti, a dizel ne.
Sad postoje i s elektromotorom auti, a idu i na alkohol, na metan i propan-butan, biodizel (jestivo ulje).
Pričati o arhitekturi ovoj ili onoj kao pogodnoj ili nepogodnoj za neki operativni sustav.
Za svaki procesor može se napraviti i prilagoditi svaki operativni sustav (ili gotoco svaki).
ARM i OSX nisu trenutno nativno podržani, ali isto tako je bilo i s tranzicijom s PPC -> Intel.
Fenomenalna Rosetta koja je u pozadini pretvarala PPC kod u Intel je bila fenomenalna, kasnije su je ukinuli
Kako se ne bi vračali na Uvod u mikroračunala, OSX može uredno raditi na ARM procesoru, a vjerojatno i bude, kad Apple popegla macOS.
I dalje tvrdim kako je MacBook u stvari iPad Pro s tipkovnicom (ali ATV 4 nije MacMini).
27.10.2016 | 16:15
LOL

macbook je u stvari ipad pro s tipkovnicom ali ATV4 nije mac mini? pa zapravo su skoro iste uspredbe. kao sto usporedujes ipad s macbookom tako mozes onda usporedit i atv4 s mac mini. neke radnje mozes raditi i na ipadu i na atv4 ali generalno ni jedno ni drugo nemoze zamijenit osx. eto ga, neznam sta tu nije jasno.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 minuta
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO