Matias wireless aluminum keyboard (space gray)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Matias wireless aluminum keyboard (space gray)


15.06.2016 | 09:44
Neki od vas su primjetili komentar u vikalici vezano za ovu tipkovnicu, neki nisu, ali evo, danas je stigla pa da postam koju sliku.

Trenutno se puni i po opisu trebati će oko 5h do 100% a trebala bi trajati 1 god na tom jednom punjenju. Tipkovnica je malo (možda 0,5cm) duža od full size Apple tipkovnice tako da je gotovo identična. Tipkanje na njoj je jako dobro i vrlo je tiha (tiša od Apple keyboard) i ugodna.

4 gornje desne tipke (F16-F19) služe za BT uparivanje i prebacivanje sa urađaja na uređaj. Moguće je povezati tipkovnicu sa Mac, ios, Android ili Win strojem.

Sve Mac tipke rade bez problema. U svakom slučaju, ja sam zadovoljan, a ako netko napikira ovu tipkovnicu, to će biti 99$ plus trošak carine.

IMG_3531.JPG


IMG_3532.JPG


IMG_3533.JPG


IMG_3534.JPG


IMG_3535.JPG


IMG_3536.JPG


IMG_3528.JPG


IMG_3527.JPG
15.06.2016 | 12:08
Izgleda fino. Ali preferiram žicu.
15.06.2016 | 12:23
Fensi, na drugoj slici vidim 4 wi-fi tipke, a ti zasigurno nemaš 4 konekcije. Znači li to da ćeš krasti susjedima net Na petoj slici gdje si udomio novu tipkovnicu, vidim nekakve ogrebotine, sredi to
15.06.2016 | 12:35
Izgleda vrhunski
15.06.2016 | 13:21
smayoo kaže:
Izgleda fino. Ali preferiram žicu.


slažem se, ali pošto je nema u space gray verziji onda sam uzeo ovu. Ionako ne vidim nikakvu razliku u brzini odaziva. Apple keyboard je fino očišćena sada i čeka kao backup.
15.06.2016 | 13:24
cariblanco kaže:
Fensi, na drugoj slici vidim 4 wi-fi tipke, a ti zasigurno nemaš 4 konekcije. Znači li to da ćeš krasti susjedima net Na petoj slici gdje si udomio novu tipkovnicu, vidim nekakve ogrebotine, sredi to


imam 2 iphone i još 2 macbooka, dakle ima potencijala, ali ne neću za sada koristit osim za imac i eventualno jedan macbook (kada radim na 2 stroja istovremeno, što je rijetko). Lijepo je da ima mogućnost pa ćemo vidjeti. Vjerujem da imam iPad onda bi ovo imalo puno više smisla, a s obzirom kako nam Apple cijeli eco sustav spaja u jedan, možda ću jedna dan umjesto stroja imati 20" ipad
15.06.2016 | 14:37
Znaci, mozes upariti s 4 uredjaja i onda biras koji od njih hoces?
Da, sad vidim kako se moze. Ovo je odlicno.
15.06.2016 | 17:47
tako je @zabac.
16.06.2016 | 08:43
zabac kaže:
Znaci, mozes upariti s 4 uredjaja i onda biras koji od njih hoces?
Da, sad vidim kako se moze. Ovo je odlicno.


uff, sad bi ju i ja narucio. pogotovo ovaj space grey
16.06.2016 | 16:57
To ti je klasična navlakuša...neka mod obriše slike iz teme
16.06.2016 | 17:52
Ovaj @rusty vam samo probleme stvara

A nije cak ni Black friday...
16.06.2016 | 20:06
Dark side
18.06.2016 | 09:32
Meni nije bas jako napeta jer imam bezicnu malu i dvije zicane. Kad ne bi imao tipkovnicu, tada bi gledao tako nesto. Inace za ATV moze koristiti iPhone ili iPad ili iPod touch koji imaji tipkovnicu preko programa Remote mislim
  • Dijete
  • Posjetitelj
18.06.2016 | 12:47
stefanjos kaže:
zabac kaže:
Znaci, mozes upariti s 4 uredjaja i onda biras koji od njih hoces?
Da, sad vidim kako se moze. Ovo je odlicno.


uff, sad bi ju i ja narucio. pogotovo ovaj space grey


Narucena.
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.08.2016 | 10:20
Prije tjedan dana sam se sjetio da sam narucio tastaturu pa provjerio po mejlu tracking number i po njemu stoji da je posiljka pripremljena za slanje u Taiwanu. To, i nista drugo.

Poslao mejl Matiasu i dobio odgovor nakon dva dana da je posta u Taiwanu odbila poslati tastaturu na NZ zbog pravila NZ (koja je su malo bezveze i cudna, da ne mozes postom slati baterije i uredjaje koji imaju baterije, vec moraju ic kurirskom sluzbom).

Nakon toga su poslali paket iz od negud drugdje i stigao je za manje od 5 dana.

Ovo svičanje je stvarno zakon.. jedna tastatura manje na stolu
15.08.2016 | 11:46
Cudimo se Hrvatskim pravilima zato jer su Hrvatska ili zaro jer nas direktno pogadjaju?
Isro tako, zaboli nas medjunozje za NZ i njihove zakone bez obzira kakvo bili.
15.08.2016 | 12:50
Ovo fakat nisam shvatio.
15.08.2016 | 14:16
smayoo kaže:
Ovo fakat nisam shvatio.


Ovako, nedavno sam citao na drugom forumu kako HP naplacuje 4,5kn za male pakete i svi se zgrazaju nat time jer kao kupuju maskicu za 0,5$ s besplatnom dostavom a ovi jos nabiju preko 100% nameta. Dalje ide kako je RH banana drzava, kako se to va ne moze desiti i bla, bla, bla, ser, kenj...
Naravno, nama baterije dolaze svakao, a u NZ ne, vec ide po kurirskoj sluzbi.
Na to sam mislio kad sam ono napisao.
Sukus svega je kako nismo jedini koji imamo neke nelogicne zakone i pravila.
Pa Njemacka ima onaj Ured koji stavlaja oznake na multimediu i jaku su rigorizni.
15.08.2016 | 14:44
Aha. OK. Iako mi se čini da bi bilo logičnije da si na tom drugom forumu napisao ovaj komentar.
15.08.2016 | 15:03
smayoo kaže:
Aha. OK. Iako mi se čini da bi bilo logičnije da si na tom drugom forumu napisao ovaj komentar.


Da je kupio ovu tipkovnicu, onda bi isti tekst mogao istovremeno slati na više foruma odjedamput
15.08.2016 | 16:51
Malo OT, posto je ocito najjeftinije slati mali paket, a prodavatelj je naveo da nema postarine i onda se netko pametan najde i sizi zasto mu postar naplacuje 4,5kn neke takse. Da stvar bude gora, kupiju se sranja po par kuna, umjesto da se skupi veca narudzba i onda naruci.
15.08.2016 | 16:59
Poštar ne naplaćuje "neku taksu", nego dostavu. Nešto što nisu nikad ranije naplaćivali, ali im je pravilnik tako napisan da im to nije zabranjeno. Smiješno je to što, ako ti ga donese na vrata, tebe nema pa ti on ostavi žutu cedulju i onda ti s njom odeš u poštu, onda ti ne naplate. Iako su ga nosili na vrata.
Razumijem logiku iza toga, razumijem i namjeru. Čak i nisam protiv, bez obzira što može ispasti skuplje od onog što je kupljeno. Ali onda neka naprave da to *STVARNO* ima smisla i da zarade od toga više nego što su potrošili. Na primjer, neka preko one njihove E-pošte naprave nešto da ti dođe na SMS obavijest da imaju pošiljku za tebe i da je dođeš podići do tad-i-tad tamo-i-tamo, ili da pošalješ "DA" kao odgovor na SMS pa da će ti je dostaviti doma za 4 kn.
15.08.2016 | 17:39
Ali se sada nažalost naplaćuju tih 4,5 kuna i kod preuzimanja pošiljke na pošti.
15.08.2016 | 19:24
Jesi li siguran da je baš uvijek? A što piše na računu? Da ti nije stajala koji dan dulje pa da su naplatili ležarinu?

Ja sam neki dan podigao pošiljku u pošti, nisu mi naplatili ništa. A nakon povratka s ljetovanja imao sam aktivirano zadržavanje pošte za vrijeme ljetovanja pa sam platio 6kn ležarine za jedan paketić koji je bio došao u međuvremenu.
15.08.2016 | 19:42
Eto!
15.08.2016 | 20:46
Izgleda odlično, ali me zanima je li od aluminija kao i Appleova ili je to ipak samo plastika?

Vjerojatno se nudi samo u English rasporedu?
15.08.2016 | 21:39
@ dpasarić, piše ti na ambalaži na početku su slike, izgleda da nisi gledao. Aluminium.
15.08.2016 | 23:42
smayoo kaže:
Jesi li siguran da je baš uvijek?


www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa
16.08.2016 | 07:03
dpasaric kaže:
Izgleda odlično, ali me zanima je li od aluminija kao i Appleova ili je to ipak samo plastika?

Vjerojatno se nudi samo u English rasporedu?


Alu, samo, kao što je vidljivo na slici, stražnji dio gdje je konektor je plastika.
16.08.2016 | 09:21
mario.zg kaže:
smayoo kaže:
Jesi li siguran da je baš uvijek?


www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa


Hvala. Očito je bitno da li se nešto formalno kategorizira kao mali paket. Ovo što je meni stizalo valjda spada u neku manju kategoriju (pismo ili kako se to onda zove?), kad dođe u obloženoj koverti.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 1 minute
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (440)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.71 Seconds

Provided by iJoomla SEO