Dacikini Mac problemi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dacikini Mac problemi


11.05.2016 | 07:48
Slucaj sa airom znam gdje se baterija u airu (08 ili 09) napuhnula od stajanja. Iako covjek tvrdi da je ful ispravna samo eto to se dogodilo od nekoristenja. Za druge slucajeve vjerujem da su 100% tocni samo vjerujem i da je od stajanja. Imao sam Lg mobitel kojem se baterija pocela prazniti sama od sebe. Mobitel sam zamjenio i spremio u ladicu, nedugo, baterija se napuhnula i razvalila kuciste. Mozda nema veze sa macbookom ali moze se povuci paralela.
11.05.2016 | 08:51
Ima veze s tipom baterije, jacini kucista i naravno koristenjem.
11.05.2016 | 10:15
Da zavrsim ovaj tip rasprave sa pitanjem: Koliko se zapravo cesto to dogadja? Stjece se dojam da svaki drugi macbook ima ove probleme i da je macbook sklon tome.
11.05.2016 | 12:29
Nije cesto. Stos je sto Mac traje dulje od PC-a i baterija onda ima te simptome.
11.05.2016 | 13:07
dacika kaže:
samo vjerujem i da je od stajanja.


Nije.

Imao sam Lg mobitel kojem se baterija pocela prazniti sama od sebe. Mobitel sam zamjenio i spremio u ladicu, nedugo, baterija se napuhnula i razvalila kuciste.


Pobrkao si uzrok i posljedicu. Baterija se počela prazniti sama od sebe jer je nastradala, a sa svakim idućim punjenjem još više (jer dio članaka je bio u kratkom spoju). Odložio si mobitel u ladicu, a kemijski proces koji je u bateriji započeo ne mora nužno biti toliko brz da efekte vidiš odmah. Što manja baterija, to sporija reakcija.

Mozda nema veze sa macbookom ali moze se povuci paralela.


Nema veze s macbookom, niti s LGjem, nego s litijem kao kemijskim elementom.

Stjece se dojam da svaki drugi macbook ima ove probleme i da je macbook sklon tome.


Super mi je taj pasivni oblik glagola. Mislim - inače, u životu.
Gdje "SE" to stječe dojam? Ovdje sigurno ne. Vjerojatno među Mac hejterima na nekom pcekspert ili sl forumu.

Zaozbiljno - ne. Ako išta, onda suprotno. Statistički, novi Macovi dolaze s, u prosjeku dosta boljim baterijama od većine PC plastiša. K tome ih i štedljivije troše pa samim tim imaš više vremena korištenja za isti broj ciklusa punjenja, pa su u prosjeku dugovječnije.
11.05.2016 | 15:38
Od brdo baterija samo se jedna napuhnula, druga je cijela ali je krepala, a treća radi.
11.05.2016 | 22:57
smayoo kaže:


Super mi je taj pasivni oblik glagola. Mislim - inače, u životu.
Gdje "SE" to stječe dojam? Ovdje sigurno ne. Vjerojatno među Mac hejterima na nekom pcekspert ili sl forumu.

Zaozbiljno - ne. Ako išta, onda suprotno. Statistički, novi Macovi dolaze s, u prosjeku dosta boljim baterijama od većine PC plastiša. K tome ih i štedljivije troše pa samim tim imaš više vremena korištenja za isti broj ciklusa punjenja, pa su u prosjeku dugovječnije.


Oštro i po zglobu.

Doduše s pravom, krivo sam generalizirao bolji izraz je "stekao sam dojam..." iako je i on preširok i ponukan raspravama na mac forumima, uglavnom stranim. kod nas sam rijetko uopće vidio taj slučaj. Ja sam izgleda kao oni što su gledali na tv-u tornado pa misle da je to i obična naoblaka. Kako bilo Smayoo i Zabac su dosta dobro pojasnili meni laiku stvari
12.05.2016 | 01:40
Aha, ok... Gledaj, to je inače problem koji postoji uvijek i svugdje. Kad čitaš razne support forume za bilo što, lako je steći krivi dojam da se nešto kvari ili stvara probleme puno više nego što je to zaista. Jednostavno, 99% ljudi koji imaju neki proizvod nemaju potrebu otići na takav forum i napisati "Ja imam to-i-to već godinama i nemam nikakvih problema", a 99% onih koji imaju taj isti proizvod i imaju neki problem dođu na takvo mjesto baš zato što traže pomoć. I onda, samo na bazi takvog izvora informacija, imaš dojam da je neki problem vrlo čest, iako nije.

Moja supruga vozi Toyotu koja sada ima 10 godina. Povremeno prosurfam po toyotaownersclub.com. Ljudi se povremeno javljaju s problemima koji se mogu uklopiti u 6-7 tipičnih. Mi nemamo nijedan od njih, ali da nemamo Toyotu, a kanimo je kupiti, po informacijama na tom forumu bi odustali jer "se stječe dojam" da se Toyota kvari više od stojadina.
12.05.2016 | 09:43
I tu si potpuno u pravu. Mozda su dijelom ti forumi i neka vrsta anti reklame za odredjene proizvode. Generalno, mislim da ce moj mac posluziti koju godinu dok ne uzmem novi, ali sa sigurnoscu ne moze nitko garantirati pa ni ako je ispod novi iz trgovine. Cini mi se iako je plastican da je laptop doista kvalitetne izrade. Iako se na bijelom vidi koja crtica, naravno, na rad ne utjece.
27.05.2016 | 13:01
Stigla nova baterija za 13 " MacBook Pro Mid 2009,u pakiranju i potreban alat za promjenu nakon 10 min instalirana i sada ce na punjenje
Prilozi:
27.05.2016 | 18:59
Je li se napunila?
27.05.2016 | 22:56
ciko3 kaže:
Stigla nova baterija za 13 " MacBook Pro Mid 2009,u pakiranju i potreban alat za promjenu nakon 10 min instalirana i sada ce na punjenje


ako nije tajna gdje si uzeo i koliko si platio?
27.05.2016 | 23:52
Jest davno,ovo su podaci nakon prvog punjenja i 6 sati sleepa otprilike
Prilozi:
27.05.2016 | 23:53
U Kanadi, 120 dolara, dobio je na poklon od rođaka
22.12.2016 | 06:33
Kakav cudan problem jucer. Idem napraviti update sustava sa 10.11 na 10.11.6 i battery health mi stoji 65% u coconutbattery. Nakon upgrade-a sustava, zdravlje baterije pada na 45%?!!! Radi li se o bugu na pokazivacu ili je baterija otisla kvragu. Ok, ima 850 ciklusa al opet smatram da ovakav pad nije "prirodan"?!
22.12.2016 | 09:24
Pitanje je što učiniti kalibraciju baterije ili smc?
22.12.2016 | 11:42
dacika kaže:
Kakav cudan problem jucer. Idem napraviti update sustava sa 10.11 na 10.11.6 i battery health mi stoji 65% u coconutbattery. Nakon upgrade-a sustava, zdravlje baterije pada na 45%?!!! Radi li se o bugu na pokazivacu ili je baterija otisla kvragu. Ok, ima 850 ciklusa al opet smatram da ovakav pad nije "prirodan"?!


Neznam pitanje na tvoj odgovor, ali mi reci kako si uspio napraviti 850 ciklusa punjenja na bateriji staroj cca pol godine

Sorry, vidi sam post od @ciko, pa sam mislio da je tvoj
22.12.2016 | 12:07
Ma 850 ciklusa, ali i baterija je stara 5 godina, sve je bilo relativno uredu do tog upgradea, iza toga battery health 45%...katastrofa. Napunio sam do kraja i danas ću pokušati kalibraciju iako ne vjerujem u to.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 59 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, tino1, Anonimci (387)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO