Mac mini ili mrezni disk ili vas prijedlog?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac mini ili mrezni disk ili vas prijedlog?


03.09.2015 | 07:07
Adam kaže:
U principu složiti multimediju sa centralnim mrežnim mjestom za pohranu i nije tako jednostavno i ne postaji instant rješenje na tržištu, ako pojednostavimo bilo kakav mac ili mac mini plus das je naj jednostavnije rješenje za moju ženu , djecu i home sharing muzike i fotografija i zbog svojih raznih ogranicenja nas je puno upotrebljiviji i nešto kompliciraniji za upotrebu.
Da li je itko razmišljao da napravi sam svoj nas media server npr. celeron, J1900 maticna, gigabit, 4xsata, linux sa xbmc, plex, apache, mail server, itunes, air serverom i ostalo po potrebi. Maticna bi imala pasivno hlađenje znaci bešumna i trošila samo 10w plus 8 gb rama, psu i kucište mnogo jeftinije od nas-a i na mnogo nacina upotrebljivije. Da li se npr. na takvo što da instalirat software od Synology?


Što se kompleksnosti tiče, to je tvoje mišljenje i imaš naravno pravo na njega. Ja se ne bi složio sa ničim navedenim u ovom postu, ali naravno to je moje mišljenje.

Recimo ja se mogu kladit u bilo što da 'improvizirani NAS' umjesto pravog applianca neće nikada trošiti manje struje. Kada budeš složio taj 'NAS' javi mi da li na full loadu sa 4 diska trošiš manje od 45W ukupno. Naravno nekom to nije stavka, meni je. Isto vrijedi i za tišinu u radu.

Što se pak pitanja vezano za slaganje Synology softwarea na custom stoj tiče, to postoji kao opcija. Googlaj, Xpenology.
03.09.2015 | 08:26
Ode frajer sa mreznog diska na custom Media Center U kojem opet trebas diskove...

Uzmi ovo care ovako nesto i peglaj:

www.amazon.com/Cloud-WDBCTL0020HWT-2TB-P...orage/dp/B00EVVGAFI/
03.09.2015 | 11:46
Ma normalno svako ina svoje miśljenje, evo gledam jucer moju ženu uzme daljinski od atv jednim klikom pokrene album i eto ga Zeppelin air vec ispuśta svoj audiofilski zvuk. E na to ja mislim kad kažem jednostsvnost. A onaj wd cloud od Drlovrica bi frknula i meni i njemu od glavu
Ko je nama kriv śto si ne kupimo i minija i synology pa da imamo naj bolje od oba svjeta.
04.09.2015 | 10:35
rusty kaže:
Adam kaže:
U principu složiti multimediju sa centralnim mrežnim mjestom za pohranu i nije tako jednostavno i ne postaji instant rješenje na tržištu, ako pojednostavimo bilo kakav mac ili mac mini plus das je naj jednostavnije rješenje za moju ženu , djecu i home sharing muzike i fotografija i zbog svojih raznih ogranicenja nas je puno upotrebljiviji i nešto kompliciraniji za upotrebu.
Da li je itko razmišljao da napravi sam svoj nas media server npr. celeron, J1900 maticna, gigabit, 4xsata, linux sa xbmc, plex, apache, mail server, itunes, air serverom i ostalo po potrebi. Maticna bi imala pasivno hlađenje znaci bešumna i trošila samo 10w plus 8 gb rama, psu i kucište mnogo jeftinije od nas-a i na mnogo nacina upotrebljivije. Da li se npr. na takvo što da instalirat software od Synology?


Što se kompleksnosti tiče, to je tvoje mišljenje i imaš naravno pravo na njega. Ja se ne bi složio sa ničim navedenim u ovom postu, ali naravno to je moje mišljenje.

Recimo ja se mogu kladit u bilo što da 'improvizirani NAS' umjesto pravog applianca neće nikada trošiti manje struje. Kada budeš složio taj 'NAS' javi mi da li na full loadu sa 4 diska trošiš manje od 45W ukupno. Naravno nekom to nije stavka, meni je. Isto vrijedi i za tišinu u radu.

Što se pak pitanja vezano za slaganje Synology softwarea na custom stoj tiče, to postoji kao opcija. Googlaj, Xpenology.


ovo šta Adam predlaže imam ja složeno sa xpenology i radi sad več 16mj bez ikakvih problema!
04.09.2015 | 11:27
Ne kaze niko da to nece radiit, normalno da radi. Ali postoje i neki drugi bitni parametri, kao npr:

Kako to izgleda?

Koliko je bucno?

Koliko kosta setup takvog uredjaja (potreban HW + vrijeme)?

Koliko ce uredjaj el. energije trositi?

Koliko je jednostavan upgrade na novi systav?

Koliko cesto izlaze sigurnosne zakrpe?

Koliko je sve to jednostanvo za odrzavanje (spomenusmo negdje gore jednostavnost)
04.09.2015 | 12:34
Izgleda da neki znakovi s moje tipkovnice ne prolaze pa evo po treci put.
Cool omjer uloženog i dobivenog bez diskova, koliko rama, u odnosu na NAS, (cjena?), buka, potrošnja, održavanje i ostalo što kaže Drlovric.
(Zar se xpano ne održava isto kao i Syno?)Ono što meni treba je:
Multimedialni server
Home sharing (itunes) zbog jednostavnosti atv i obicnih korisnika
Home storage sa dobrim softwareom kao Synology zbog mobilnih uređaja.
Ne želim desktop jer imam laptop koji nije uvjek tu i to je glavni problem zbog atv.
Koliko vidim Synology ima itunes server za muziku i fotografije? A za video mi atv i nije bitan. Ili koliko vidim ipak cu u kombinaciju morati dodati i desktop da bi dobio ono što tražim? Eto pa me ispravite u koliko grješim.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.09.2015 | 14:34
Adam kaže:
Izgleda da neki znakovi s moje tipkovnice ne prolaze pa evo po treci put.
Cool omjer uloženog i dobivenog bez diskova, koliko rama, u odnosu na NAS, (cjena?), buka, potrošnja, održavanje i ostalo što kaže Drlovric.
(Zar se xpano ne održava isto kao i Syno?)Ono što meni treba je:
Multimedialni server
Home sharing (itunes) zbog jednostavnosti atv i obicnih korisnika
Home storage sa dobrim softwareom kao Synology zbog mobilnih uređaja.
Ne želim desktop jer imam laptop koji nije uvjek tu i to je glavni problem zbog atv.
Koliko vidim Synology ima itunes server za muziku i fotografije? A za video mi atv i nije bitan. Ili koliko vidim ipak cu u kombinaciju morati dodati i desktop da bi dobio ono što tražim? Eto pa me ispravite u koliko grješim.


Cijena, uvijek, ukoliko, griješim
04.09.2015 | 15:18
Hvala, Dete
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.09.2015 | 23:18
Adam kaže:
Hvala, Dete


Osim sto pokazujes koliko si nepismen, pokazujes koliko nemas postovanja i poprilicno si bezobrazan...

Trazio si ispravak, dobio si, doduse ne kakav si ocekivao, vec salu.

J'b ga, ije/je ti ne ide... Sa ekavicom provociras.. Ts ts ts...

A kaj se tice tvoje nedoumice, i ja sam u slicnoj nedoumici i jos uvijek ne znam sto cu. Trenutno imam atv i on sluzi za netflix i katkad streamanje stvari s kompa putem Beamera.
Na drugom hdmi ulazu tva, imamo spojen raspberry pi sa ogromnjacom od diska sa filmovima i serijama.
I razmisljamo o alternativi jer nekad bi htjeli gledat stvari u krevetu koje su na tom disku u dnevnoj sobi bez presnimavanja (kucanstvo broji troje odraslih sa mnogo apple uredjaja)...
I trazimo neko suvislo rjesenje...
05.09.2015 | 07:09
@Dijete:

Kod mene je Synology u dnevnom boravku, sa instaliranim Plex (da sve bude Eye candy) i iTunes serverom (da stedim SSD prostor na rMBP). Sve je na njemu, na dva WD Red diska po 3TB.

LG Smart TV cita direktno svojom ugradjenom aplikacijom, dok u spavacoj imam Roku (koji cita svojom Plex app sa Synology).

Tu je i ChromeCast u istom TV kojeg bas rijetko koristim, pa ce najvjerojatije u oglase.

S obzirom da imam socijalni NAS (entry level) koji nema snage za HW decoding u real time (nisam proucio problematiku u momentu kada sam ga kupovao jbga), kupio sam aplikaciju za iOS Infuse. firecore.com/infuse

Infuse pokupi file sa NAS, dekodira ga u letu koristeci iPad ili iPhone, pronadje subtitle i streama ti to na ChromeCast recimo. I to radi stvarno stvarno dobro. To bi bio odlican workflow za starije NAS, ili za uredjaje koji ne podrzavaju Plex.

To bi ti bila moja preporuka. ChromeCast i app je valjda 40-ak baksa, a rijesio bi puno problema Pogledaj malo u tom smjeru...
05.09.2015 | 08:36
Ja sam dosta povoljno od frenda zbavio qnap ts-251, ima 8GB ram-a i vrti virtalke, ima i hdmi... Tako da sam dobio dosta iskoristivosti, ali nema osx virtualku
Mislim da nije pretjerano skup s obzirom što sve može... 2500kn + upgrade rama, inicijalni taj model ima gigu ili model 4 gige koji je nešto skuplji
05.09.2015 | 09:19
@ Dijete

No comment, (opce obrazovanje bi trebalo podrazumjevati i opcu kulturu).
Nije moj nivo, mjesto, ni tema pa radije ne bih o tome
05.09.2015 | 10:20
Možda još samo da dodam da je ovo više tema za moderatora!? Valjda ovdje ne postoje pravila?
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.09.2015 | 12:34
DAdam kaže:
Možda još samo da dodam da je ovo više tema za moderatora!? Valjda ovdje ne postoje pravila?


Jbga, primio sam se tipkanja dok sam imao pms, sto pokusavam izbjegavati.

I jos uvijek me drzi izgleda jer me nasmijavas...

I (ne samo) od straha od moderatora, ispricat cu ti se javno sto sam zbog nacina tvog pisanja stekao dojam da si bezobrazan i da nemas postovanja pa onda to i komentirao...

Al ono... Cinjenica o tvom ije/je stoji kao sto stoji da sam ja seronja...

Nisam nasao pravila foruma, al sam nasao
www.jabucnjak.hr/ifaq/mac-os-x/hrvatski-...rjenik-na-mac-u.html
Link koji ima tipfeler i zato svemu ovome daje smisao... ( ustvari, nije istina, generator linka je jednostavno izbacio dijakritiku kao nepodrzani znak za link)

I zato, vratimo osmijeh na lice...

Peace man,

Nepismen...


@drlovric - fala
05.09.2015 | 13:13
Adam kaže:
Možda još samo da dodam da je ovo više tema za moderatora!? Valjda ovdje ne postoje pravila?


Postoje pravila, ali tvoj post daje naslutiti da tebi (u ovom konkretnom slučaju) ne odgovaraju. Kad me već zazivaš, lijepo molim, pojasni zašto točno smatraš da bi ja trebao ovdje intervenirati? Zato što te čovjek upozorio na tvoje pravopisne pogreške ili iz nekog drugog razloga?
05.09.2015 | 23:19
@ smayoo
Doista nisam mislio više o ovome, a obzirom da me lijepo moliš pokušat cu ipak objasniti na mom maternjem (otac slovenac, majka hrvatica), a dijete nek to lijepo prilagodi , ja se u glavnom rijecnicima i formama ne opterecujem previše i tako ih svako malo mijenjaju.
Dakle nije stvar u gramatickoj ispravci, (ako je to po pravilima foruma to mi je bilo baš originalno, fora, genijalno i stvarno me nasmijalo , pa sam odgovorio u stilu sa "hvala dete".
Da ne citiram slijedeci post u kojem dijete donosi zakljucke i dijeli pridjeve na osnovu svog nosa (što sigurno nije po pravilima foruma , tu se cak nesto spomenulo po nacionalnoj osnovi, pa eto izgleda da bi u tom slucaju bolje bilo ovdje raspravljat o izbjeglicama HR ili slicnim temama izgleda da ima dobrih kandidata . Pa cemu isprika, zbog gramatike?
@ dijete
Sve pet, nisi seronja , meni si originalan (jbg..., valjda je pms, trava, rakija, događa se i isprika ti je genijalna u tvom stilu i vec sam rekao da nisam na toj frekvenciji da bih se osjetio pogođen
@ smayoo
Ovo je tvoj citat " ne muljaj, ne izvrci, ne vrjeđaj tuđu niti iciju inteligenciju"
Ili tako nekako?
Usput kako rece Dijete sto je s tim pravilima ni ja ih ne vidjeh na Jabucnjaku?
Isprike svima unaprijed
05.09.2015 | 23:40
Uz najbolju volju, ne vidim gdje si ti to iščitao da ti je itko dijelio uvredljive pridjeve, a pogotovo neke nacionalne. No, nije ni bitno, s obzirom da ste se u međuvremenu izmirili ionako.
Pravopisna ispravnost nije obavezna (naravno). No ne vidim razlog da na eventualan ispravak reagiraš ikako drugačije osim s "hvala".
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.09.2015 | 23:42
Adam kaže:
@ smayoo

@ dijete
Sve pet, nisi seronja , meni si originalan (jbg..., valjda je pms, trava, rakija, događa se i isprika ti je genijalna u tvom stilu i vec sam rekao da nisam na toj frekvenciji da bih se osjetio pogođen


Supach... Sad kad smo sve izgladili, idemo prek k Žnidaršiću na jednu ljutu..

P.s. Ja fakat jesam seronja i pms jest, kao sto si naslutio post m state ( gdje je m kratica za nesto sto ne propagiramo na javnim forumima makar bili zeleno obojani kao sto ne propagiramo piratluk)

A sad natrag na temu... Meni se svidja drlovricev setup i polako gledam cijene...
06.09.2015 | 09:16
@dijete:

ne kupuj jos nista da vidimo za par dana kakav ce nam biti novi Apple TV

Puno su vece sanse da ce ga Apple namjerno retardirano osakatiti, nego napraviti punokrvni Media player (a itekako bi mogli da hoce), ali eto jos je svega par dana ostalo pa sacekajmo...
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.09.2015 | 12:15
Hehe, lagano gledam cijene... Mislim da necemo nista mijenjati dok se ne preselimo... Slazem samo sliku koliki bi to bio ulog...

Trenutno sam u poziciji da trosim da bih zaradio. soba se puni instrumentima, susjedi se bune, da ima kucnog savjeta, proganjao bi me...

Atv me jako zanima, ali dugorocno... Nadam se novom, boljem iosu za stari, i stvarno se nadam HBOu na Nz storeu...

Mislim da bi tad umirovio Transmission jer je to jedini nacin da dodjem do HBOa ovdje...
06.09.2015 | 12:42
Meni je ATV odlican. Iako uz ogranicenja radi bolje od WDTV-a. Ne cita sve formate, ali mi to i nije bitno. MBP mi s vanjskog diska salje prekoiTunesa i Homa Sharing-a.
Ono sto nije citljivao iTunesu to preko AirVideo-a dekodiream i saljem AirPlay-em na ATV.
06.09.2015 | 13:33
Meni je ATV isto jako zgodna stvarčica... Ono što meni treba radi jako dobro i bez ikakvih problema.
Što se tiče nove verzije ATV-a ovo su glasine što će donijeti:

"The most recent rumors have suggested that the next step for the Apple TV is a new set-top box that's accompanied by a web-based streaming television service. The updated Apple TV is said to include a slimmer design, an A8 processor, additional storage, Siri support with systemwide search capabilities, a touch-based remote, and a full app store for downloading apps and games. Apple is also developing a "TVKit" SDK for developers, allowing them to create apps for the set-top box.
Apple may use the aforementioned touch-based remote control to make an entry into the gaming console arena. With a full App Store, the Apple TV will support games, and the remote is said to include motion sensing capabilities that will work similarly to a Nintendo Wii Remote Controller.

Apple was originally expected to introduce a revamped Apple TV set-top box and a new television service at its Worldwide Developers Conference, but neither product was ready for debut. More recent rumors say Apple is planning to release the new Apple TV in September, alongside new iPhones.

Though the Apple TV is expected to launch this fall, the launch timeline for Apple's rumored television subscription service is less clear. Apple has reportedly not yet inked all of the deals it needs to debut the service and it will not be released until 2016.

The Apple TV will be introduced at Apple's iPhone-centric event, set to take place on Wednesday, September 9 in San Francisco. Rumors have suggested the Apple TV will then ship out to consumers in October, at prices starting at $149. Pricing may be based on 8 and 16GB storage capacities, with 8GB priced at $149 and 16GB priced at $199."
06.09.2015 | 20:27
Da podijelim i svoj setup za multimediu, možda netko može nešto izvući za sebe.

Imam synology 213j (slabija verzija) i 2 tv-a (ne smart). Kako bi to nadoknadio imam 2 multimedia streamera na androidu (minix). Rade fantastično u kombinaciji sa bsplayer.

Prije toga sam imao wd tv play koji može samo preko DLNA vrtiti i to mi nije nikako odgovaralo jer titlovi ne mogu preko DLNA. Sa BSplayerom imam super kombinaciju jer automatski pretraži na netu kompatibilne titlove i ponudi na downaload. Također streama sa mrežnog diska putem SAMBA-e pa nema potrebe za većim opterećenjem proca na NASu zbog DLNA.

Netko je spomenuo transcoding putem plexa. Moram priznati da ne razumijem zašto transcoding osim za embedanje titlova. Možda sam nešto propustio.

Najbolja stvar je to što su ti playeri oko $30 sa airmouseom što je dosta cool stvar jer mogu preko njih i surfati kao na tabletu.
07.09.2015 | 01:04
Sve sam to pokratio: na Macu imam Plex Media Server (besplatan i odličan) i putem DLNA pucam na TV sadržaj. Za mnoge TV postoji i Plex Client (također besplatan), pa onda sve to još bude i šminka.
07.09.2015 | 08:42
dpasaric kaže:
Sve sam to pokratio: na Macu imam Plex Media Server (besplatan i odličan) i putem DLNA pucam na TV sadržaj. Za mnoge TV postoji i Plex Client (također besplatan), pa onda sve to još bude i šminka.


I kod mene je Plex server, samo na NAS-u, ali na mom LG TV, kao i na PS4, moras za tu sminku imati Plex pretplatu

Dok mi Plex na Roku to ne trazi...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 21 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO