WD My Book Studio u RAIDu 0
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

WD My Book Studio u RAIDu 0


29.05.2015 | 06:28
Da, trebati će mu puuuno vremena. Kreiranje polja kod mog NAS-a koji je imao 2x750GB trajalo je oko 2 sata.
Kad jednom posloži, onda će raditi kako treba. Pusti ga preko noći/dana neka obavi posao.
30.05.2015 | 05:32
Već je 24 sata prošlo i na WD > Drive Configurations > Progress mi je još označeno stanje da diskovi "rade". Da li da još čekam ili da ugasim diskove i sve ponovim?
30.05.2015 | 09:16
Ako si ga pustio da unaprijed formatira cijelo RAID polje, s tolikim kapacitetom, ja bi to još pustio.
30.05.2015 | 12:03
Pustiti ću ga još 24 sata da formatira pa ćemo vidjeti hoće li završiti do tada
31.05.2015 | 06:48
Pustio sam da se formatira ukupno 48 sati, ali se ništa nije napravilo. Sada sam isključio WD Manager i razmišljam o tome da diskove ponovo izvučem u drugo vanjsko kućište, jedan po jedan i da na PCju Studio II stavim u RAID0, formatiram u NTFS ili FAT te ga onda preselim na iMac i formatiram na Mac format?
Ono što piše na stranici
wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id...-hard-drive-or-solid
ne isto zanimljivo. Možda da pokušam i s tim WD setupom?
31.05.2015 | 08:39
Pa zar možeš odabrati koji file sistem bude na diskovima?
31.05.2015 | 08:49
Moj je dojam da je tebi elektronika od tog WD-a neispravna, a ne diskovi (koje si zamijenio).
Ili ta elektronika ne podržava tako velike diskove.
31.05.2015 | 09:05
@zabac Ne mogu. Sada sam ga ponovo upalio (My Book Studio II) i nema ga u "Uslužnim programimi diska". Pojavio se samo u WD RAID Manageru, Drive Configurations slika je ista kao na početku priče. Razmišljam da sada odem na Lukin PC i pokušam ga složiti i formatirati na FAT32 i poslije na iMacu na HFS+?
@smayoo moguće je da mi je elektronika na tom prvom Studio II otišla. Za elektroniku mi je rekao prijatelj da na web stranicama od WD sve radi do 6TB.
31.05.2015 | 10:04
Diskovi veći od 2 TB dolaze u dvije neke varijante (ne pitaj me detalje, ne znam ih) i bitno je koja je varijanta jer standardni kontroleri (elektronika) s jednom rade, a s drugom ne.
31.05.2015 | 10:20
Sutra ću uzeti Studio II i spojiti ga USBom na PC i probati složiti RAID0 na FAT32. Ako mi Studio II to prihvati, spojiti ću ga na iMac i odraditi posao do kraja. Ako mi to ne proradi, pokušati ću ponovo izvaditi diskove i spojiti ih na PC u drugom kućištu...
31.05.2015 | 11:18
Pazi, ne zaboravi da FAT32 ne prima fajlove veće od 2GB.
S obzirom da želiš napraviti RAID0 (koji se ne radi za rezervni zapis, nego za veću brzinu čitanja i pisanja), zaključujem da ti to treba jer barataš ogromnim datotekama. Ako napraviš FAT32, to ti neće biti baš neke jako ogromne datoteke.
31.05.2015 | 11:26
Znam da Lukin PC radi s Windows 7 i da mu je disk formatiran s FAT32+ ili nečim sličnim. Formatirati ću i ja s takvim file sistemom sutra popodne. Danas sam umoran od formatiranja Studio II koje je počelo u petak. Vidjeti ću što će sutra biti. Razmišljam i o kupovini dva vanjska kućišta za te nove diskove ako mi Studio II ne bude podržavao diskove od 2x6TB
31.05.2015 | 13:30
Znam da Lukin PC radi s Windows 7 i da mu je disk formatiran s FAT32+ ili nečim sličnim.

exFAT
31.05.2015 | 15:59
smayoo kaže:
Pazi, ne zaboravi da FAT32 ne prima fajlove veće od 2GB.
....

Htio si zapravo reci 4GB jer je to limit FAT32
31.05.2015 | 17:29
Valjda, jbg. Ne znam točno, nije mi to bitno već skoro 10 godina.
01.06.2015 | 08:51
Danas sam prebacio My Book Studio II na PC i spojio s USB kablom. Windows 7 je instalirao sam potrebne fileove s weba uspješno, ali se ništa nije desilo. Našao sam Studio II samo pod 'Pomagala > Alati sustava Upravljačka ploča Hardver i zvuk Prikaz uređaja i pisača My Book'. Studio II nisam uspio formatirati na iMacu pa sam htio formatiranje napraviti na Windowsima 7 ali bez uspjeha. Da li znate kako mogu formatiranje napraviti na Windowsima 7 ili da prvo diskove izvadim iz My Book Studio II kućišta, maknem particije i instaliram FAT32 odn exFAT zbog limita?
01.06.2015 | 15:57
Sorry, meni uopće nije jasno što ti radiš?
Gdje su diskovi, da li si ih vadio iz kućišta?
Cijelo vrijeme pitaš dali diskove izvaditi iz My Book Studio II.

Sad sam malo surfao i nisam našao podatak da ti kućište podržava 6TB diskove. Nadam se da sam u krivu. Svugdje ponavljaju 6TB aji mislim kako je to ipak 2x3TB. Provjeri si to.
01.06.2015 | 16:43
Diskovi su bili van kućišta samo jedan puta kada sam ih poslao prijatelju Žacu da uništi particije na PCju i za par dana su vraćeni u kućište. Počeo sam ih formatirati na iMacu u petak navečer. U nedjelju ujutro sam ugasio My Book Studio II i sada se ponovo s diskovima i Studiom bavim na PCju. Pokušati ću ih formatirati na jednu particiju u ExFATu s ili bez vađenja diskova iz My Book Studio II kućišta i radom na PCju. Ako ništa ne uspije, kupiti ću druga dva FireWire kućišta i formatirati po 100ti put diskove i završiti posao.

Ja sam isto pretražio web za veličinu diskova koje My Book Studio II kućište i isto sam našao da je najveći kapacitet od 2x3TB.
01.06.2015 | 18:05
Ako se ja dobro sjećam bio je još jedan topic na ovu temu i tamo se također razgovaralo o ovoj 2x6TB kombinaciji za Studio II kućište. Tamo sam također skrenuo pozornost na činjenicu da bi trebalo dobro (jako dobro) istražiti da li su 6TB diskovi podržani (a kamoli u RAID0 kombinaciji). Osobno mislim da je tu problem tog popriličnog kapaciteta.

Je li postoji vjerojatnost da se Studio II kućište flasha sa novim firmwareom? Da li uopće postoji podrška za tako velike kapacitete?
01.06.2015 | 18:39
Trenutno na PCju imam dvije particije koje nisam dodijelio. Stavio sam da su diskovi u RAID0. Sutra ću pogledati kako mogu te particije izbrisati (u Windows 7) i napraviti jednu particiju s ExFATom.
Ako to prođe, spojiti ću Studio II na iMac i prebaciti ExFat u HFS+
02.06.2015 | 06:29
Sada sam završio s formatiranjem na iMacu i sve odlično radi na 12TB.
Da završim kako je bilo...

Na PCju sam imao dvije particije koje nisam dodijelio. Stavio sam da su diskovi u RAID0. Preselio sam My Book Studio II na FireWire i iMac, stavio samo jednu particiju i formatirao na MacOS Extended i završio s formatiranjem diska. Sve radi i fileove koje sam imao na jednom My Book Studio II, sada imam na dva.

Velika hvala @smayoo, @jmirakul, @zabac i @rusty.
02.06.2015 | 07:40
Ajde, super. I nema na čemu. Zaista. Nisam ti bio uopće od pomoći.
Jedino - ja i dalje ne kužim što si napravio da ti proradi, odnosno zašto prije nije radilo.
02.06.2015 | 07:51
Nije ništa radilo na iMacu, odn radilo je do kada ga nisam isključio 48 sati iza uključivanja My Book Studio II od WD Drive Managera v2.3.1. Poslije sam ga prebacio na PC, složio u WD Manageru da radi, vratio na iMac i gotovo.
02.06.2015 | 08:23
Ah ta tehnika... tko je ne bi volio. Još samo backup za taj RAID0 i sve je spremno za korištenje
02.06.2015 | 08:30
Backup imam, koristiti ću za backup Studio II koji je sada služio za montažu od 2x3TB. Novi Studio II od 2x6TB ću od danas koristiti za montažu i backup iMaca
02.06.2015 | 08:37
neka te služi dugo!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO