Kako očistiti apple tipkovnicu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako očistiti apple tipkovnicu


17.04.2015 | 16:50
Bio sam ljen, pa nisam redovno čistio tipkovnicu, sad je stanje dosta zabrinjavajuće. probao sam s onim vlažnim maramicama ali ne ide. Imate li kakvu preporuku, kako to i š čim očistiti...ako se uopće da. Slika ispod.
Prilozi:
17.04.2015 | 17:53
u jebote.... )))

Sredstvo za čišćenje stakla + pamučna krpa i udri!

sretno!

Zaboravih:
Najviše vremena ti odnese čišćenje tipki sa svake strane. Tu koristiš neizbježne pamučne štapiće za uši natopljene gore opjevanim sredstvom
17.04.2015 | 19:01
I mojeg iskustva najbolje se pokazala sljedeća metoda.

Koristi spužvicu sa posuđe, natopi je vrućom vodom i *dobro* ocijedi. Zatim supužvicom prelazi preko tipki bez pritiskanja, doslovno je prisloni na površinu tako da se voda ne cijedi iz spužvice. Nečistoća se poćinje skidati već nakon nekoliko prijelaza, samo strpljivo to radi i trebala bi biti kao nova. Još jednom napominjem da dobro ocijediš spužvicu.
17.04.2015 | 19:04
Hvala obojici, sutra probam pa javim rezultate...i slika naravno
17.04.2015 | 19:48
Ja već godinama čistim apotekarskim benzinom na grudici vate. Tek toliko da se navlaži. Cijelu tipkovnicu očistim s dvije-tri grudice.
17.04.2015 | 20:06
Trik je da topla voda omekša nečistoću a spužvica je onda abrazijom lagano skida.
17.04.2015 | 20:48
Probao sam sve prijedloge i ovaj moj je bio jedini učinkovit. Brz i efikasan.
17.04.2015 | 21:04
Ako hoćeš efikasno uroni je u Mafrasol.
17.04.2015 | 23:48
Nedavno sam u dm-u našao, ajmo ih tako nazvati,“ vlažne” maramice za kuhinju: 15 kn paket, ogromne su, više vlažne i s nekakvim sapunom toliko lagano napunjene da ti čiste komp milina jedna. Samo nakon treba roć s normalnom vlažnom maramicom i to je to.
18.04.2015 | 10:27
cariblanco kaže:
Bio sam ljen, pa nisam redovno čistio tipkovnicu, sad je stanje dosta zabrinjavajuće. probao sam s onim vlažnim maramicama ali ne ide. Imate li kakvu preporuku, kako to i š čim očistiti...ako se uopće da. Slika ispod.


Sad svi znamo da nisi nikad koristio F tipke i Q
18.04.2015 | 12:56
Ja sam si taman za danas ujutro stavio reminder da prođem malo tipkovnicu. Čistim je redovito, ali evo kada je već tema otvorena. Osobno oduvijek koristim benzin za domaćinstvo sa vatom. Jako jako brzo isparava i ne natopim tipkovnicu, tako da vrlo efikasno skida masnoću i prljavštinu, i tipkovnica izgleda kao nova svaki put. Prođem je jedno par puta (cca 3-4 min za full size i to je to)

Evo kako trenutno izgleda nakon jutrašnjeg pranja (malo je tamnije u sobi ali mislim da će se dobro vidjeti):


IMG_3140.JPG
18.04.2015 | 15:59
Operacija je uspjela, ali je pacijent trenutno mrtav, tj. blesira se. Prvo je išao recept by @Riba, bezuspješno, nakon toga recept by @papittvenga. Drugi recept je dao rezultata, dva puta sam išao s sredstvom za staklo i nakon toga sam sve završio s vlažnom maramicom za iđinđe. Dobro izgleda na slici, sad može ići u oglasnik pod novu Jedino me hebe što ne piše što želim, nego piše šta ona hoće...imam pravu "smart tipkovnicu" Ono što se tipka nema veze s njom, niti po točnosti niti po količini utipkanog. Vjerojatno je treba pustiti da se osuši...ovo tipkam s žičane backup tipkovnice, evo slika.
Prilozi:
18.04.2015 | 16:09
Meni se isto jednom dogodilo, malo sam je vjerojatno previše navlažio...
Nakon par dana sušenja proradila i radi dan danas...
18.04.2015 | 17:00
nemoj je paliti neko vrijeme i dobro je osuši vjerujem da će biti sve ok.
19.04.2015 | 14:28
Još uvjek ne radi, piše slova kao blesava i totalni je kaos kad je priključim. Uzgleda da sam previše upotrebio tekućine za pranje stakla, pa se je ona folija ispod slova namočila. Uglavnom sam je rastavio do onog djela gdje bi trebao izvući matičnu ploču s nje. Pustit ću ju još par dana, a ako ne proradi ide u oglasnik
www.ifixit.com/Guide/Apple+Wireless+Keyb...rd+Replacement/19483
19.04.2015 | 16:43
Još za malo OFF, uz bežičnu koristim i žičanu zbog dual ili treeple boota. Isto sredstvo za čišćenje.

DSC_0022.JPG
21.04.2015 | 09:01
cariblanco kaže:
Još uvjek ne radi, piše slova kao blesava i totalni je kaos kad je priključim. Uzgleda da sam previše upotrebio tekućine za pranje stakla, pa se je ona folija ispod slova namočila. Uglavnom sam je rastavio do onog djela gdje bi trebao izvući matičnu ploču s nje. Pustit ću ju još par dana, a ako ne proradi ide u oglasnik
www.ifixit.com/Guide/Apple+Wireless+Keyb...rd+Replacement/19483


Probaj taj kablić izvadit i vratiti, ako i dalje blesira bojim se da si uništio tipkovnicu. Nadam se da ćeš u oglasu napisati da je neispravna, a ne malo korištena.
21.04.2015 | 16:42
Nisi valjda špricao tipkovnicu????

Ovo našpricaš na tkaninu tako da nema apsolutno nikakve šanse da nešto iscuri ispod tipki.....
21.04.2015 | 17:25
Je, je Špricnuo sam je LOL. Danas je sastavio i činilo mi se da sve šljaka, nema više onog blesiranja, ali opet slovo š mi još ne prihvaća i ne radi do kraja kak spada...budem joj dao još par dana odmora.
21.04.2015 | 19:15
Čini mi se da tipkovnica i nije original na toj zadnjoj slici
21.04.2015 | 19:37
Ako misliš na moju, nije Appleova, nego s AliBabe.Zamjenjuje mi bežičnu i skoro je ista kao original. Nemaju sa našim znakovima pa sam ih dopisao.
26.04.2015 | 18:13
Da javim kako je sve prošlo Mala radi kao velika i nejde u oglasnik, taman da mi netko da cijenu nove. Imala je prvo i zadnje kupanje, od sad ću malu samo lagano navlažiti, da nam bude ugodno druženje Kako je sad ljepa i nova, uvjek prije tipkanja po njoj operem ruke kao kirurg prije operacije LOL.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 18 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, zoranowsky, Anonimci (696)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO