Macbook pro retina / pražnjenje baterije
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook pro retina / pražnjenje baterije


12.01.2015 | 12:43
Pozdrav svima !

Naime, kupio sam macbook pro retinu u 10 mjesecu prošle godine i otkad sam nadogradio YOSEMITE, imam osjećaj da se brže troši baterija, nema šanse da traje 9 sati (a ne cijepim ga skoro ničim) Max zahtjev na njega je youtube do sad i seminari i gluposti. Pitao sam ljude u iSTYLEu i rekli su da nije ništa ovo ono pa sam ga odnio na dijagnostiku. Baterija je savšena prošle je sve te testove i rekli su mi da jedino ako nije neki bug prilikom instaliranja samog yosemitea te da ga reinstaliram. Odnosno saveam podatke napravim backup i ponovno. Sad ne kužim. Jako sam slab s macom, trenutno sam se cijeli prebacio na "jabuku" od moba do lapa i nisam s OSom na ti. Definitivno ću proučiti ove faq-ove al eto ako može ko od vas znalaca (a vidim da vas ima ode na pretek) uputiti što da radim ili pročitam. Inače školski praznim do 10 % i onda odmah stavljam puniti do 100 % i ostavim još malo pa ga iskopčam, u većini slučajeva služi kao stolno računalo (za sad)
12.01.2015 | 12:49
juka kaže:
Inače školski praznim do 10 % i onda odmah stavljam puniti do 100 % i ostavim još malo pa ga iskopčam, u većini slučajeva služi kao stolno računalo (za sad)


Ovo je pogresno i vrijedilo je za stare baterije i ovime joj samo trosis cikluse punjenja koji su ograniceni. Dosta se o tome pricalo po forumu i potrazi, ali ukratko: drzi ga stalno spojenog na punjacu i eventualno jednom mjesecno je djelomicno isprazni.

To i dalje ne objasnjava zasto imas utisak da baterija kratko traje. Ako je ispravna, onda krace traje jer je nesto trosi, drugim rijecima procesor nesto radi. Pogledaj u activity monitoru koliko ti je opterecen procesor i koji je proces opterecuje. Inace YouTube ce ti rado posrkati bateriju pogotovo ako koristi sFlash plugin.

Koliko ti uopce traje baterija?
12.01.2015 | 13:40
Meni na toshibi ne izdrži ni dva sata, surfajući, office i manje zahtjevne radnje. Tako da sve što je duže od 5h, meni je nevjerojatna stvar.
Zato i jesam zainteresiran za macbook pro retinu.
I mene isto zanima koliko ti traje baterija pod uvjetima rada koje si napomenuo.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.01.2015 | 17:29
Imam isto pitanje kao i Riba: Koliko ti onda stvarno treba da se isprazni baterija s 100% na 10%?

Pazi, jedno je osjećaj, a jedno je stvarno trajanje baterije. Pitam te zato jer ja imam 13" MacBook Air kojem bi baterija trebala trajati 12 sati, ali realno mi uz gledanje videa, surfanje, nešto Youtube-a i ostalih tričarija traje najviše oko 9h do 10h, a što opet ovisi o jačini osvjetljenja ekrana, blizine WiFi routera i još drugih sitnica, kao i da li mi je na njega priključen vanjski disk ili memorijski USB štapić i slično. Da li sam koristio Isight kameru, koliko je bio pojačan zvuk na zvučnik... bla, bla... U svakom slučaju to je JAKO dobro trajanje baterije.
12.01.2015 | 22:32
Moja Retina je stara 2 i po godine. Na pocetku je baterije trajala deklariranih 7h. Sada, u istom rezimu rada, izdrzi nekih 5 sati. Vjerojatno starost baterije i broj ciklusa cine svoje.

Kada padne na nekih 4h zamijenit cu bateriju, jer glupo mi je imati 50% performansi radi tog izdatka od 100-200$.

Eventualno mozda zamijenim cijeli laptop (kupim novi), pa onda novom vlasniku priznam trosak zamjene baterije, ali jos nisam nasao dovoljno razloga da zamijenim moju vremesnu Retinu
12.01.2015 | 23:47
gospodo
1. baterija odnosno laptop je star niti 4 mjeseca.
2. tako su mi rekli da radim s punjenjem ljudi koji su mi ga prodali u iSTYLEu.
3. Traje rekao bih 7 sati možda malo više.
4. Ne cijepim ga niti malo, naveo sam što najviše troši (avg. energy impact je od safaria) iznosi 13.7 i vrti se oko te brojke.
5. Ni jedan app još nisam skinuo osim ovih appleovih što imam ( i još neki programi tipa skype i tako..)


prije yosmetiea mi recimo nije bilo da biram profil (sada toga ima i moram kucat šifru) pa se loada kad tek palim. Nisam na wifiu već na žičnom (dok sam doma)

ako imate kakve preporuke samo tipkajte ( ili linkove na tekstove ako vam se neda pisat, shvatit ću nije mi teško sam )

hvala na komentarima.
13.01.2015 | 00:17
juka kaže:
gospodo
1. baterija odnosno laptop je star niti 4 mjeseca.


U biti nije bitno koliko je laptop star, nego koliko ciklusa punjenja-pražnjenja je baterija već prošla. Ako si svaki dan jednom bateriju ispraznio i napunio, u 4 mjeseca si nakupio 120 ciklusa što je već dovoljno da se osjeti da drži manje nego kad je bila nova.

Moja ima 67 ciklusa, a laptop je star 14 mjeseci cca, jer je spojen na punjač kad god je to moguće. Kapacitet baterije je na 96% od nominalnog.

Instaliraj Coconut Battery pa vidi što kaže.

2. tako su mi rekli da radim s punjenjem ljudi koji su mi ga prodali u iSTYLEu.


Ako su ti zaista to rekli ljudi u iStyleu (i siguran si da ih nisi krivo razumio ili nešto), mogu jedino komentirati da su nepismeni idioti, što ne bi bilo problem kad ne bi radili na tom radnom mjestu i dijelili ljudima takve krive savjete.

4. Ne cijepim ga niti malo, naveo sam što najviše troši (avg. energy impact je od safaria) iznosi 13.7 i vrti se oko te brojke.


Da li si instalirao Flash plugin za safari? Spominjao si youtube. Ako youtube gledaš kroz safari, i to preko flash plugina, to baš jako jede bateriju.
13.01.2015 | 06:48
Ako ti traje 7 sati, to uopce nije lose. Deklarirano trajanje od 9 sati koje navodi proizvodjac se odnosi na odredjene uvjete koristenja koji najcesce nemaju veze sa stvarnim. Kako smayoo kaze, vidi sto kaze Coconut Battery i prestani je prazniti i puniti.
13.01.2015 | 10:53
Da li si instalirao Flash plugin za safari? Spominjao si youtube. Ako youtube gledaš kroz safari, i to preko flash plugina, to baš jako jede bateriju.


E ovo! Zaboravih na to, definitivno! Prva stvar koju sam napravio je da podesim YT na HTML5 na svakom laptopu, te da max izbjegavam flash, osim kad moram.
Novi MB Air bez flasha i sa gledanjem mix videa, trajajo je 3 i po lsata duže od istog videa u flashu. Nevjerovat.
14.01.2015 | 00:39
nosio sam ga na dijagnostiku kao što rekoh u iSTYLE i sve je uredu s ciklusima i baterijom generalno. Čovjek je rekao da zato i je nemoguće da je do laptopa !

nisam ih krivo shvatio.

pokušati ću skiniti taj program i vidit s njime.

Kako onda da se ponašam što se tiče pražnjenja i punjenja ?

da preko flasha je YT al i prije je bio..
14.01.2015 | 01:16
Upravo sam bio jako glup. Naime vrtio sam neke slike po laptopu i valjda se "zaštopao" preview i stavljao sam force quit i nije htio, išao restat, neće, išao shut down, neće pa sam ga isključio na "power dugme" i upalio opet sve 5 i sad ne znam jel stvarno sve ok.. ne vidim nikakvu štetu međutim.. jao kakav sam idiot (ne volim gasiti na taj način al nie bilo druge) općenito ne znam što tada napravit kad nemaš alt i f4 kao na winu i ostale izlaze koje postoje na winu. Izgubljen sam haha.. također mi je i activity monitor nestao sa dole izbornika..
14.01.2015 | 02:15
Vanjuška kaže:
Da li si instalirao Flash plugin za safari? Spominjao si youtube. Ako youtube gledaš kroz safari, i to preko flash plugina, to baš jako jede bateriju.


E ovo! Zaboravih na to, definitivno! Prva stvar koju sam napravio je da podesim YT na HTML5 na svakom laptopu, te da max izbjegavam flash, osim kad moram.
Novi MB Air bez flasha i sa gledanjem mix videa, trajajo je 3 i po lsata duže od istog videa u flashu. Nevjerovat.


Vanjuška, kako i sam YouTube gledam kroz Safari zanima me kako ga podešavaš na HTML 5? Možeš li mi opisati, step by step, walktrough:)?
14.01.2015 | 07:07
Kloba kaže:
Vanjuška, kako i sam YouTube gledam kroz Safari zanima me kako ga podešavaš na HTML 5? Možeš li mi opisati, step by step, walktrough:)?


Samo odi na www.youtube.com/html5
14.01.2015 | 07:13
juka kaže:
Kako onda da se ponašam što se tiče pražnjenja i punjenja ?


Onako kako sam vec i napisao, drzi ga stalno spojenog na punjac, i jednom mjesecno isprazni, ali ne do kraja! Nekakav normalan rezim koristenja se poklapa sa opisanim scenarijem.

juka kaže:
Upravo sam bio jako glup. Naime vrtio sam neke slike po laptopu i valjda se "zaštopao" preview i stavljao sam force quit i nije htio, išao restat, neće, išao shut down, neće pa sam ga isključio na "power dugme" i upalio opet sve 5 i sad ne znam jel stvarno sve ok.. ne vidim nikakvu štetu međutim.. jao kakav sam idiot (ne volim gasiti na taj način al nie bilo druge) općenito ne znam što tada napravit kad nemaš alt i f4 kao na winu i ostale izlaze koje postoje na winu. Izgubljen sam haha.. također mi je i activity monitor nestao sa dole izbornika..


Jesi li otisao na "Jabuka" izbornik i tamo odbaro force quit i onda aplikaciju koja je zaglavila? Cudi me da to nije radilo.
"Dole izbornik" je pretpostavljam Dock? Samo odvuci aplikaciju opet na njega.
14.01.2015 | 10:27
Ja svoj RMBP 15 držim na punjaču ako skinem pustim da se isprazni do kraja pred 2% stavim puniti. Do sad su mi tako naduže trajale baterije. Baterija je stvarno odlična na MacBookvoima držila je jedno 7h s novim OS X čak i 8h. Ali kak držim laptop u sleep ili standbuy modu traje danima do novog punjenja. Stvarno sam pre zadovoljn po tom pitanju!

Doduše Mac korisitm samo za neke osnovne radnje rijetko obrada slika ili neko programiranje kad me uhvati eksperimentirati. Gaming i neke procese koji bi jače iskoristili hardware i cuclali više strije uglavnom obavljam na PC-u.

Ali ono što me brine kad ode baterija kako ju zamijeniti budući da je zaljepljena za kučište ako se ne varam???
14.01.2015 | 10:57
Riba kaže:
juka kaže:
Kako onda da se ponašam što se tiče pražnjenja i punjenja ?


Onako kako sam vec i napisao, drzi ga stalno spojenog na punjac, i jednom mjesecno isprazni, ali ne do kraja! Nekakav normalan rezim koristenja se poklapa sa opisanim scenarijem.

znači uvijek na punjaču kad god je moguće ?

Jesi li otisao na "Jabuka" izbornik i tamo odbaro force quit i onda aplikaciju koja je zaglavila? Cudi me da to nije radilo.
"Dole izbornik" je pretpostavljam Dock? Samo odvuci aplikaciju opet na njega.


jesam !!! i dole na docku i na jabuci.. nije htjelo ? valjda se ništa nije poremetilo ?

molim te ako imaš neke usefull linkove, guidove za mac i tako to koje programe da instalam vidim da si voljan kad mi toliko pomažeš heh..

activity monitora više nema na docku, ne kužim zašto je nestao.
Usput mislim da je nekako sporiji sad i ovo me uvjek brine dakle evo 42 % je bateirija i piše da će se potrošiti za 2h i 40 min (a ništa ne radim, znam da procjena ovisi o tome što radiš trenutno)
14.01.2015 | 12:07
Idemo po redu, prvo instaliraj taj Cococnut Battery i prenesi sto on kaze. Kad god si pored uticnice drzi ga na punjacu. Drugo, ako se ovo gore dogodilo jednom, onda zanemari, ako se dogodi opet onda postoji neki problem. Kod slicnih simptoma problem cesto bude hard disk koji crkava sto moze izazvati svakojake stvari i zbuniti covjeka.

Zasto je spor reci ce ti Activity Monitor, vrati ga u Dock i pogledaj koji su ti procesi aktivni.
14.01.2015 | 13:18
juka kaže:
jesam !!! i dole na docku i na jabuci.. nije htjelo ? valjda se ništa nije poremetilo ?


Nisam još doživio da Force Quit preko jabuke ne radi. Možda si samo trebao pričekati malo dulje? Naime, ako si odlučio force quitati aplikaciju koja NIJE ta koja guši CPU, to može potrajati jer nešto drugo uzima CPU vrijeme.
Možda si force quitao Preview, a problem je bio u Finderu, kojem je trebalo napraviti relaunch?

molim te ako imaš neke usefull linkove, guidove za mac i tako to koje programe da instalam vidim da si voljan kad mi toliko pomažeš heh..


Vjerojatno ima toga po netu, ali ja nemam pojma. Nije mi nikad trebalo, cijeli OS je vrlo intuitivan, a onih par stvari gdje sam zapinjao pokazaše mi Jabučari.

activity monitora više nema na docku, ne kužim zašto je nestao.


Nije bitno, pokreni ga iz findera (Applications, pa Utilities, pa Activity Monitor) i onda, kad ti se pojavi na Docku, desni klik, pa options, pa keep in dock, ili ga samo mišem premjesti na mjesto na Docku gdje ga želiš.

Usput mislim da je nekako sporiji sad


Ništa osjećaj. Brojke. Activity Monitor.

i ovo me uvjek brine dakle evo 42 % je bateirija i piše da će se potrošiti za 2h i 40 min (a ništa ne radim, znam da procjena ovisi o tome što radiš trenutno)


Coconut Battery.
19.01.2015 | 16:43
Riba kaže:
Idemo po redu, prvo instaliraj taj Cococnut Battery i prenesi sto on kaze. Kad god si pored uticnice drzi ga na punjacu. Drugo, ako se ovo gore dogodilo jednom, onda zanemari, ako se dogodi opet onda postoji neki problem. Kod slicnih simptoma problem cesto bude hard disk koji crkava sto moze izazvati svakojake stvari i zbuniti covjeka.

Zasto je spor reci ce ti Activity Monitor, vrati ga u Dock i pogledaj koji su ti procesi aktivni.


Oprosti na kasnom odgovoru imao sam nekih problema (još mie i fb hakiran u međuvremenu, ma krasno )
uglavnom držim ga od sad non stop na punjaču sad jel to ok haha.. a i logično mi je kad gledam, ne pumpam cikluse punjenja i pražnjenja..
Nije bilo nikakvih problema kasnije..

Instalirao sam coconut battery. Jel te zanima konkretno neki podatak ? status baterije dobar i maximum charge i kapacitet su preko 99 %, temperaura oko 28-9..
19.01.2015 | 17:12
Dakle, baterija je dobro i zdravo. Eventualno brže pražnjenje je prouzročeno većom potrošnjom.
23.01.2015 | 12:33
nisam baš siguran, al ajde Usput momci.. imate kakav guide za "budale na macu" haha
23.01.2015 | 15:15
Imaš na ovom sajtu osnovne stvari, a sva druga pitanja možeš postaviti u našem podforumu switch, koji i je za to namjenjen.

www.macforbeginners.com/page.php?id=183
23.01.2015 | 19:36
razgledat ću.. za početak me više zanimaju stvari koje sam mogao raditi na winu a sad ne mogu jer ne znam koji app treba za što, tipa zapakirat neki fajl ili folder winrar recimo..
23.01.2015 | 20:37
Pa što nije zipper u samome OSX-u integrirani?
Za otpakiravanje ja imam Stuffit Expander.

NAvedi koje programe i za što ti treba i dobiti ćeš odgovor. Gotovo sve ima na OSX-u. Možda neki specijalizirani programi nisu prebačeni, ali ti uvijek ostaje virtualni stroj i na njemu WIN ili kao dualboot.
23.01.2015 | 22:18
juka kaže:
razgledat ću.. za početak me više zanimaju stvari koje sam mogao raditi na winu a sad ne mogu jer ne znam koji app treba za što, tipa zapakirat neki fajl ili folder winrar recimo..


Pregledaj Switch forum, većina je stvari već tamo obrađena.
13.06.2015 | 09:59
moj macbook pro retina 13” je star 4 mjeseca i već sada mu baterija traje samo 4 sata (nikada nije ni trajala onih 7 ili 10) ima 79 ciklusa, coconut battery kaže da je baterija good i da je na 100,1%. jedino što sam primijetila je da se jako zagrijava i da joj je temperatura gotovo uvijek oko 35 stupnjeva..ima li tko kakav savjet? hvala!
13.06.2015 | 14:24
Ovisi što radiš da ti baterija traje 4 sata. Ako gledaš puno YouTube, a nisi podesila HTML umjesto Flash video playera (koji brže troši bateriju od prvo navedenog) to ti može utjecati na trošenje baterije. Općenito surfanje webom, gledanje videa, obrada videa da ne govorimo i tako dalje.
Baterija ti je topla samo kada se puni. Obrati pažnju, kada napuniš laptop do kraja i ostaviš ga uključenog u struju, baterija ti više neće biti vruća. A 35 stupnjeva je sasvim normalna temperatura za bateriju. Uzmi u obzir da je vani trenutno 30-ak stupnjeva, a u kompjutoru je još toplije. no, aktivni i pasivni ventilatori čine svoje, skupa sa softwareom za štednju baterije ugrađenom u OS X, kao i hardwareom koji je sve manje "gladan" wata...
Nadam se da sam to barem malo otklonio brige oko kompa
13.06.2015 | 15:42
+1
35º nije jako zagrijavanje. 4h je normalno trajanje za procesorski intenzivne zadaće, pogotovo ako Wifi neprekidno streama video.
13.06.2015 | 21:51
hvala na odgovorima već sam se zabrinula da nešto nije u redu. youtube videe doduše ne gledam gotovo nikad, radim u wordu i koristim chrome cijelo vrijeme, eventualno još neke programe (tipa skype, viber, adobe, itd.) i tu i tamo pogledam kakvu seriju ili film koristeći vlc.

da pretpostavljala sam da ni vanjska temperatura ne pomaže.

uglavnom, ako je to ok onda mi je lakše
14.06.2015 | 09:31
Chrome je navodno jako zahtjevan na resurse. Ja ga nikad nisam koristio jer ga smatram malwareom/spywareom, ali ljudi koji jesu, kažu da još više "natovari" komp od Safarija. Savjetujem Firefox.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 minuta
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO