Ubo sam si Minija... :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ubo sam si Minija... :)


19.10.2014 | 22:09
Ovog starog, jeftinijeg, nadogradivog. Kolega je trenutno u USA pa sam iskoristio priliku.
Da stvar bude bolja, spustili su mu cijenu na $499 (originalno je bila na $599). Nisam siguran tko je tu lud (pretpostavljam da je netko to napravio automatski, kako i inače valjda rade kad izađe novi model nečeg), s obzirom da je de facto jači od sada novog entry modela koji se prodaje (će se prodavati) za iste pare.

Elem, koštao me $499 + $49,90 retail tax = $548,90 = cca 3300 kn, iliti ugodnih 1700 jeftinije nego kod nas (za trećinu jeftinije, ugrubo).
Eto, baš sam zadovoljan. Morao sam se malo pohvaliti...
Možda ćemo ovaj stari Mini 2007 prodavati. Nisam siguran koliko bi uopće mogao vrijediti...
19.10.2014 | 22:17
Pa i za očekivati je da je u USA jeftinije. Ali toliko... Neka, samo se hvali, samo nemoj da te čuje Linić, tj Lalovac
19.10.2014 | 22:49
Čestitke na novom stroju... Neka te dugo i dobro služi...
19.10.2014 | 23:07
Čestitke! Ja selim preko bare u siječnju i prvo kaj posječujem je Apple Store da se oboružam Još imaju neke popuste za akademsku zajednicu tak da brijem i to iskoristiti...
19.10.2014 | 23:17
ides... bestbuy desktop komp ikad!
20.10.2014 | 00:01
pametno.... bravo smayoo!
20.10.2014 | 02:43
Super kupovina!
20.10.2014 | 06:59
Super, čestitam. Sad ćemo ga popraviti SSD-om?
20.10.2014 | 07:17
Odlično! Nešto slično ću i ja učiniti. Kažem "slično" jer ću to morati obaviti u HR. Sa SSDom i dodatnim ramom to je stroj koji može fino raditi sljedećih 4-5 godina
20.10.2014 | 07:19
tino1 kaže:
Super, čestitam. Sad ćemo ga popraviti SSD-om?


Nećemo. Korisnik će biti sin. Ima on dovoljno vremena da malo pričeka i klasični hard. A kad mu krepa hard (krepat će kad-tad, a po mom očekivanju - čim prođe garancija ), onda neka vidi koliko je love prištedio pa da li ćemo ugrađivati SSD ili drugi HDD.

Hvala svima na čestitkama. Yonkis, čak i da me čuje Lalovac, i dalje sam na debelom dobitku.
20.10.2014 | 07:33
Ne znam gdje ce ti dusa Smayoo, drzava nam ionako jedva sastavlja kraj s krajem
20.10.2014 | 09:35
O da!
20.10.2014 | 09:56
drlovric kaže:
Ne znam gdje ce ti dusa Smayoo, drzava nam ionako jedva sastavlja kraj s krajem


Jah... I evo, sad nam još, kud nije ovo dosta, i šerifa Milu u'itilo... Šta je ovo došlo, ljudi moji...
20.10.2014 | 17:17
smayoo kaže:
Elem, koštao me $499 + $49,90 retail tax = $548,90 = cca 3300 kn, iliti ugodnih 1700 jeftinije nego kod nas (za trećinu jeftinije, ugrubo).


Ja isto već neko vrijeme škicam i čekao sam nove. Sad više nisam pametan, a kod nas ih nema više, tj. predanrudžbu moraš napraviti.
Meni igra kod nas zbog R1 i to...

Uživaj u novoj igrački, tj. sin.
20.10.2014 | 17:22
E da, dobrodošao u klub !
20.10.2014 | 18:26
a ja procitao "ubio sam si Minija" ...... kontam pa sto se desilo
20.10.2014 | 18:43
A kad ce sin na jabucnjak?
20.10.2014 | 20:28
Eto da se nadovežem na ovu temu. Čestitke Smayoo na novom stroju.
I ja sam svom sinu u subotu naručio stari Mac Mini u Edigitalu. Radi se o onom jačem modelu s i7 procesorom, po cijeni od 5.599 kn.
Sin je čekao novog, ali s obzirom na nemogućnost naknadne nadogradnje memorije, nedostatak adaptera za monitor i sl. nedostataka, a pojavio se ovaj 1000 kn jeftiniji nego u iStylu, nije bilo druge nego reagirati - odmah
Čekamo isporuku....
21.10.2014 | 07:46
Vanjuška kaže:
Meni igra kod nas zbog R1 i to...


Pa ne moraš radi toga kupiti komp kod nas. Možeš bilo gdje na svijetu, a, ako ga kupiš odnekud izvan EU pa radiš uvoz sam, uredno kod uvoza platiš PDV i opet sve provedeš kroz knjige. S trenutnom cijenom u USA opet ti ispadne 1500-2000 kn jeftinije.
21.10.2014 | 07:48
stefanjos kaže:
A kad ce sin na jabucnjak?


Nema on vremena za jabučnjak... Napet je to raspored... Poslije škole i treninga, dok pogleda dnevne updateove na tih 4-5 youtube kanala koje prati, pa Minecraft, pa Legend of Zelda, pa se onda negdje oko 22h sjeti da ima neke zadaće...
23.10.2014 | 11:34
Evo da se pohvalim, da sam na kraju i ja " ubo " MacMini ali i7 model (QUAD, Late 2012) .
Razacarao sam se totalno u ovog novog Minija Late 2014 i odustao od njega i odlucio naci stari model ako je moguce. Imao sam bas bas srece.
Nazvao par trgovina po RH i nigdje niti jednog a svi kao imaju na svojim stranicama. Zvao HG Shop i kod njih ima jedan jedini na skladistu ali i5 model te mi kazu da ce provjeriti dali postoji jos negdje na stanju za naruciti i eto ti vraga kad u Budimpesti ima jos jedan ali za Englesko trziste. Kazu da to nema veze jer samo kabel promjenim i to je to. I taman kad sam rekao da moze u poslovnicu ih zovu iz ZG jos jednom da im kazu da je taman u dolasku jedan koji je pred neki dan narucen za njih i da ne moram uzeti ovaj za ENG. trziste.
Tako da sam ubo zadnji zadnji model koji je u prodaji. Vec ga i platio tako da je sigurno moj i trebao bih ga sutra ili u subotu dobiti.
Preko iFixit-a sam si narucio kit za dva diska, tako odmah u njega ide i ssd a od iduce placa onda ubacujem i 16gb memorije i onda sam nadam se miran.

Iduci korak je nabavka novog monitora i to sam si zapikirao Dell UltraSharp 24 – U2414H
23.10.2014 | 11:42
bravo! svaka čast i neka te služi
23.10.2014 | 12:19
Inače, Mini ima MiniDisplayPort i HDMI izlaze. Ako *ZAISTA* puno vremena planiraš provoditi za njim, kupi svakako dobar monitor sa stabilnom slikom. Ali ako ne - razmisli da li ti treba skupi monitor ili ti je i neki mali TV (od 22-24") dovoljno dobar (a jeftiniji).
23.10.2014 | 12:35
Čestitke na novom stroju... Uživaj!
23.10.2014 | 12:42
smayoo kaže:
Inače, Mini ima MiniDisplayPort i HDMI izlaze. Ako *ZAISTA* puno vremena planiraš provoditi za njim, kupi svakako dobar monitor sa stabilnom slikom. Ali ako ne - razmisli da li ti treba skupi monitor ili ti je i neki mali TV (od 22-24") dovoljno dobar (a jeftiniji).


Imam ja i sada odlican monitor ali 22" 1680x1050 pa su zelje vec neko vrijeme da rezolucija poraste na FullHD i 24" pa je to taman ono sto zelim. Neki mali TV ne dolazi u obzir jer to nije to. Iskljucivo monitor, nikakvo polovicno rijesenje i iskljucivo IPS matrica.
23.10.2014 | 14:13
Razmisli i o 27" ali HD! Ja sam mislio da ce mi biti veliko tj. da ce se jako vidjeti pikseli na tome jer ih je realtivno malo na toj dijagonali (za danasnje pojmove) ali mi je jako drago da sam ga na kraju uzeo, odlicno funkcionira pogotovo zato sto na njega imam spojen i ps3
BTW imam isto tog i7 quad core 2012 Minija i malecki radi odlicno!
23.10.2014 | 16:25
Dakle, zavladala je pomama za STARIM minijem! I ja sam si priuštio jednog i7 quad core, utrpat ću 16 giga rama i ssd. Što se monitora tiče odlučio sam uzeti 27'' LED DELL U2713HM. Kad je bal - nek je bal! Sljedećih nekoliko godina sam miran.
23.10.2014 | 19:36
Koliko nas na forumu ima (ili će postati vlasnici) Minija 2012?
23.10.2014 | 19:41
Uz nas četvoricu, ostali neka napišu +1 pa da pobrojimo...
23.10.2014 | 19:54
Ženin rodjo dolazi kroz tjedan-dva iz New yorka pa i mi razmišljamo o nabavci. Smayoo, di je tvoj kolega nabavio mac mini? Ne mogu nigdje naći tu cijenu na apple storu, vidim samo cijene za novi model. Takodjer, rodjo nosi svoj macbook pa nisam siguran da li ce mu opaliti carinu ili ne...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 59 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (439)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO