iMac ne starta, hard pokvaren?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac ne starta, hard pokvaren?


15.09.2014 | 13:01
Pozdrav,

Mislim da mi je hard otisao?! Uglavnom kad upalim imac, samo je ona jabuka i loada nes pa prekine/ugasi se...
Isao sam u onaj mode, da provjerim hard, al kaze da ne moze do kraja provjeriti hars i da ga moram reparirati... I to nije uspjelo do kraja pa eto... Sada ne znam 100% sta da napravim...
Mislio sam napraviti na svoj externi usb hard osx sustav pa pokrenuti mac s time i onda bi trebao nekako pokusati podatke od integriranog hdd kopirati na eksterni...

Sta mislite? Jel to ok tako?! Il imate neki drugi prijedlog?
15.09.2014 | 13:23
Koji imac je točno, koji OS je bio gore? Imaš li bootabilni medij za OS (DVD ili USB). Probaj bootat sa njih i uletit u instalacijau preko koje češ ujedno moći i provjeriti preko disk utilitya što se točno događa sa diskom.

Također tako ćeš moći i napraviti instalciju na taj dodatni disk koji si naveo, a i provjeriti da ti je sa ostatkom iMaca sve ok.
15.09.2014 | 13:31
Hardware Information:
iMac (21.5-inch, Late 2009)
iMac - model: iMac10,1
1 3.06 GHz Intel Core 2 Duo CPU: 2 cores
8 GB RAM

Video Information:
NVIDIA GeForce 9400 - VRAM: 256 MB

System Software:
OS X 10.9.2 (13C1021) - Uptime: 0 days 2:9:51

Disk Information:
ST3500418ASQ disk0 : (500,11 GB)
EFI (disk0s1) <not mounted>: 209,7 MB 
500GB DISK (disk0s2) / [Startup]: 499,25 GB (374,96 GB free)
Recovery HD (disk0s3) <not mounted>: 650 MB 

OPTIARC DVD RW AD-5680H 

USB Information:
Apple Inc. Built-in iSight 

Apple Internal Memory Card Reader 

Sunplus Technology Co.,Ltd. USB to Serial-ATA bridge 500,11 GB
Bez naziva (disk1s1) /Volumes/Bez naziva: 500,11 GB (16 GB free)

Apple, Inc. Keyboard Hub 
Logitech USB Laser Mouse 

Apple, Inc Apple Keyboard 

Apple Computer, Inc. IR Receiver 

Apple Inc. BRCM2046 Hub 
Apple Inc. Bluetooth USB Host Controller 

Thunderbolt Information:

Configuration files:
/etc/hosts - Count: 31

Gatekeeper:
Anywhere

Launch Daemons:
[loaded]	com.adobe.fpsaud.plist Support
[loaded] com.microsoft.office.licensing.helper.plist Support
[loaded]	com.oracle.java.Helper-Tool.plist Support
[loaded] com.oracle.java.JavaUpdateHelper.plist Support

Launch Agents:
[not loaded] com.adobe.AAM.Updater-1.0.plist Support
[loaded]	com.divx.dms.agent.plist Support
[loaded]	com.divx.update.agent.plist Support
[loaded]	com.oracle.java.Java-Updater.plist Support

User Login Items:
iTunesHelper
Dropbox

Internet Plug-ins:
FlashPlayer-10.6: Version: 13.0.0.214 - SDK 10.6 Support
QuickTime Plugin: Version: 7.7.3
DivX Web Player: Version: 3.1.0.13 - SDK 10.5 Support
Flash Player: Version: 13.0.0.214 - SDK 10.6 Cannot contact Adobe
OVSHelper: Version: 1.1 Support
Default Browser: Version: 537 - SDK 10.9
SharePointBrowserPlugin: Version: 14.1.0 Support
JavaAppletPlugin: Version: Java 7 Update 55 Check version

Safari Extensions:
YouTube5: Version: 2.6.8

Audio Plug-ins:
BluetoothAudioPlugIn: Version: 1.0 - SDK 10.9
AirPlay: Version: 2.0 - SDK 10.9
AppleAVBAudio: Version: 203.2 - SDK 10.9
iSightAudio: Version: 7.7.3 - SDK 10.9

iTunes Plug-ins:
Quartz Composer Visualizer: Version: 1.4 - SDK 10.9

3rd Party Preference Panes:
Flash Player Support
Java Support

Time Machine:
Time Machine not configured!

Top Processes by CPU:
38%	firefox
7%	plugin-container
3%	WindowServer
1%	coreaudiod
0%	SystemUIServer

Top Processes by Memory:
1.58 GB	firefox
311 MB	plugin-container
106 MB com.apple.IconServicesAgent
98 MB	Mail
98 MB	mds_stores

Virtual Memory Information:
3.02 GB	Free RAM
2.61 GB	Active RAM
1.32 GB	Inactive RAM
818 MB	Wired RAM
709 MB	Page-ins
0 B	Page-outs


Uglavnom sada je najnoviji software na njemu...
Imam origigi instal dvd... Samo nekak nece bootat s njega... Dvd player radi cudne zvukove pa ga izbaci?!
15.09.2014 | 14:06
Pretpostavljam da je to 10.5 ili 10.6 verzija? Ili je onda medij ili sam DVD čitač u banani... tu ti ne ostaje puno manevra... probaj napraviti na drugom Macu (ili da to netko sa foruma tko je teritorijalno blizu) USB stick i bootati tako. Treba ti nešto što će ti barem omogućiti recovery opciju da pokrene instalaciju na dodatnom disku.

gdje si točno? Možda ima netko tko bi ti mogao pomoći sa DVD medijem ili da uskoći sa nekim Mavericks bootabilnim stickom
15.09.2014 | 14:52
Ma ne znam, uglavnom cudi me da mi ne radi hdd i dvd player... A radili su... Nije mozda to neki virus?!

Uglavnom uzeo sam i externi dvd pa sada stavljam osx na externi hdd pa cu vidjeti...
Uglavnom kako sam napisao onaj test za interni hdd ne ide, kaze da ne moze dovrsiti... Znaci nes ne stima sa hdd...
A software je najnoviji na njemu... Ne znam sada koji... Jel 10.8.3?! Nemam pojma vise
15.09.2014 | 15:25
Interni HDD ti je crkao, vrlo su male šanse da ćeš išta podataka spasiti s njega.

Te male šanse se odnose na izrazito malo vjerojatan scenarij da ti je krepao SATA kontroler na matičnoj. To bi značilo da ti je disk zdrav, a također i ugrađena optika, ali te u tom slučaju čeka zamjena matične ploče.

Znatno je vjerojatnije da ti je HDD jednostavno crkao, a DVD ne očitava medije tko zna već koliko dugo, jer se nakupio prašine, ali ga rijetko koristiš pa nisi ni znao do sad.
15.09.2014 | 16:23
Podatke mozes spasiti, ali je pitanje cijene spasavanja. Ako je besto turbo vazno, imas firme koje dobro zaradjuju na tome. Ostali cupaju kosu jer nisu radili sigurnosne kopije.
15.09.2014 | 17:44
Zadnji put kad sam se raspitivao, cijene su išle do 50 EUR po megabajtu, ako se radilo o čitanju podataka elektromagnetnim mikroskopom.
Ako se radi o krepanoj elektronici harda, to je relativno bezbolno. Nađeš (kupiš) disk istog proizvođača i odgovarajuće serije i zamijeniš elektroniku. Ali na ovim novijim 2,5" diskovima obično crkne step-motor od pogona glave i to je već veći seks...
15.09.2014 | 18:00
Ljudi svašta rade. Recimo, memoriske kartice su dosta u upotrebi i obično strada kontroler na njima (CF i SD) i onda se kontrolere miće i stavlja se u čitač (ne obični) i skidaju se podaci.
Vjerujem da crknuti motor nije nešto što se ne bi dalo riješiti.
Ovdje to nema smisla jer ako su podaci toliko važni, rezervne kopije su obavezne.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 35 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO