Magic mouse vs Magic trackpad
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Magic mouse vs Magic trackpad


20.08.2014 | 15:31
Pozdrav, nov sam u Mac svijetu i planiram switch na Mac mini te dvoumim se između Apple Magic Mousea i Apple Magic Trackpada pa me interesiraju vaša osobna iskustva i mišljenja... Hvala na odgovorima unaprijed
20.08.2014 | 15:58
Trackpad je za surfanje i opcenito sve radnje koje ne zahtjevaju neku preciznost meni puno ugodniji za koristenje, ima brdo tih sitnih gesti koje su jako prakticne za surfanje, pregledavanje slika i slicne stvari. MM je dobar kompromis ako ti bas treba mis, ali je ipak znantno slabijih mogucnosti sto se gesta tice. BetterTouchTool malo spasava stvar, ali ipak to nije to...
20.08.2014 | 16:03
Aha, hvala evo bas sam se neko vrijeme odlučio za miš al sad mislim da je trackpad ugodniji bas iz razloga što sam više puta čuo da je miš nekomodan, mah ako budem morao kosistiti miš radit ce i onaj stari hahah.
20.08.2014 | 16:51
malo koji kompromis na kraju uspije, pa tamo ni MM po meni nije neka sreca.
kao oni automobili koji su i terenci, i putne ladje, a malo su i sportski ali obiteljski, a ni po gradu nisu losi! na kraju ispadne da je govno u svakom pogledu!

ili uzmi konkretan mis, ili MT. meni je ovaj drugi drazi jer ne radim nikakav posao na kompu u kojem je velika preciznost bitna, a geste mi uvelike ubrzavaju i olaksavaju koristenje maca.
20.08.2014 | 17:12
Daki kaže:
Pozdrav, nov sam u Mac svijetu i planiram switch na Mac mini te dvoumim se između Apple Magic Mousea i Apple Magic Trackpada pa me interesiraju vaša osobna iskustva i mišljenja... Hvala na odgovorima unaprijed

Imam i MM i MT. Na početku sam koristio oba (miša za vektorsko crtanje, a trackpad za ostale stvari). Vrlo brzo odustao sam od miša i ostao samo na trackpadu. Uz Better Touch Tool trackpad postaje vrlo upotrebljiv. Nakon vrlo kratkog vremena navikao sam se na MT i ne bih se više vraćao na miša.
20.08.2014 | 18:50
Ja recimo miša više prakticiram, Nemam MT ali sliučno je i na MBP i trackpad mi nikad nije legao, jedino za surfanje netom.
Recimo, ljud su čuda radili s trackballom ili s onim spacemousom: www.3dconnexion.eu/index.php?id=271&...2=www.3dconnexion.eu
20.08.2014 | 19:04
Ako ništa, trackpad je zdraviji. Ja sam seljak pa rađe koristim Kensingtonov trackball od Magic Trackpada koji je u ladici.
20.08.2014 | 19:48
Trackpad je sigurno zdraviji. Magic mouse bi bio upotrebljiv da nije tako besmisleno presitan. To je taman mojoj 10-godišnjoj kćeri za njenu šaku. Već je i mom sinu premalen. Ako nećeš trackpad, onda kupi miš od nekog drugog, ili kupi onaj obični žičani Apple miš, s kuglicom.
20.08.2014 | 20:32
MT koristim 90%, za ostalih 10% koristim Logitech G5
20.08.2014 | 20:35
smayoo kaže:
Trackpad je sigurno zdraviji. Magic mouse bi bio upotrebljiv da nije tako besmisleno presitan. To je taman mojoj 10-godišnjoj kćeri za njenu šaku. Već je i mom sinu premalen. Ako nećeš trackpad, onda kupi miš od nekog drugog, ili kupi onaj obični žičani Apple miš, s kuglicom.


Nikad nisam razumio zasto je bilo koja "cigla " ugodnija od MM.
20.08.2014 | 20:41
Pa evo, ja sam ti napisao svoj razlog.
20.08.2014 | 20:55
Stvar navike. Svatko iznosi svoja iskustva. Neko radi gotovo sve s tipkovnicom.
100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 sisa.
20.08.2014 | 21:01
a ja eto, meni najugodnije sa magic mousom, nikad mi nije bolje mis stajao.
20.08.2014 | 21:02
zabac kaže:

100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 sisa.

Samo ako nijedna od njih nije Eccentrica Gallumbitis!
20.08.2014 | 21:43
Od kud ispukne ovo. U vise filmova pojavljuju se trosise zene. Nije bitno koliko ih je, vazno da jesu.
21.08.2014 | 09:13
Imam sve moguce Appleove miševe: Magic, Mighty, Mighty wireless verzija (pre tezak), oni stari prozirni bez kuglice te Magic Trackpad. Pored svega toga najbolje mi odgovara stari Logitech MX 1000 (sa konfiguriranim svim dodatnim tipkama). Magic nosim kao rezervni miš u ruksaku jer ne zauzima puno prostora. Osim toga meni je Magic OK, ali na kraju mi ipak nedostaju dodatne tipke sa Logitecha. Trackpad rijetko koristim. Onda kad moram jer nemam nista drugo.
21.08.2014 | 10:28
Imam i probao sam baš sve ulazne uređaje od Applea. Na kraju doma korstim trackpad, a na poslu miš jer sam tamo često u Photoshopu. Za generalno korištenje uzeo bih trackpad.

Evo prikaz kada se pojavio, malo je stariji, ali sve još važi...

www.jabucnjak.hr/clanci/hardver/apple-ma...oliko-je-aroban.html
21.08.2014 | 13:13
I dalje najbolji Logitech MX, prvenstveno jer ima dodatne tipke te soft za OS X koji omogućuje konfiguraciju istih.
MM služi samo povremeno uz macbook.
21.08.2014 | 13:42
Od kada sam ga kupio, negdje ubrzo kad se pojavio, zamjenio je mišonju u potpunosti. Doduše, samo sam kućni korisnik te ne trebam neku preciznost, a za ostalo je super. I svakako manje umara ruku, dlan od klasičnog miša.
21.08.2014 | 14:54
Imao MX 1000, tada najskuplji koji se dao kupiti u RH i prodao ga jer su tipke bile tvrde, a kako sam tada dosta crtao u ACAD-u, nakon par sati su me prsti počeli boljeti.
21.08.2014 | 15:05
MX 518, sasvim dovoljan i nisu tvrde tipke.
21.08.2014 | 18:26
Hvala decki na vasim iskustvima, stvarno su korisna, ja osobno planiram kupit MT jer imam iPad mini i naviknut sam na geste, a vec kad cu iskesirat par sto kuna na mis bolje da bude nesto drugacije nego obicni bezicni mis
21.08.2014 | 18:35
iPad mislim mozes pretvoriti u trackpad. Ne moras trositi lovu.
www.google.hr/search?q=remote+osw+with+i...p;q=remote+mouse+osx
22.08.2014 | 09:24
Wow nemoj zezat, fora
Hvala zabac
22.08.2014 | 09:54
Je fora, ali mi se ne čini baš upotrebljivo, osim u nekom scenariju gdje je Mini spojen na TV pa onda iPad koristiš kao daljinac. U priči gdje Mini stoji na stolu, ima normalnu tipkovnicu i onda umjesto touchpada koristiš iPad - hm...

1. onda taj iPad ne može nitko drugi koristiti za to vrijeme dok ga ti koristiš kao touchpad. Ispada dosta skup touchpad, zar ne?
2. zauzima puno previše mjesta na stolu
3. koliko baterije troši?
22.08.2014 | 10:28
Ima mali iPad. Mada iPhone isto igra.
Zasto bi bilo skupo kad iPad ima a trackpad bi morao kupiti. 69$ u USA i nije malo.
22.08.2014 | 10:57
Ja sam tu remote mouse aplikaciju svojedobno instalirao, tek tolko da ju isprobam, i moram se složiti sa smayoom, to se nikako ne može usporediti sa magic trackpadom. Zgodno je ako želiš iz fotelje ili kauča pokrenuti neki film na Mac-u ili tako nešto ali kao zamjena za trackpad koji koristiš za svakodnevno višesatno druženje sa kompjuterom jednostavno ne funkcionira dobro, a ne funkcionira dobro zbog česte nepreciznosti i lag-a... Prečesto se događalo da moram pažljivo ciljati da bi kursorom pogodio ono što želim, a to mi jednostavno ide previše na živce...
22.08.2014 | 21:03
A ja se baš obradovah....
  • Sank
  • Moderator
  • 219
24.08.2014 | 02:59
MT je super za svakodnevnu upotrebu. Neki od boljih Logitechovih miševa za radnje koje traže preciznost. TouchPad aplikacija na iPad Miniju samo u rijetkim slučajevima pred televizorom jer ima i tipkovnicu.
24.08.2014 | 17:52
Ja MM sam stavio u ormar i izvadio neki dan i opet razmisljam da ga vratim u ormar. Ma je fora i sve to, ali desni klik nekada zeza, a volim ga i zelim ga, zivcira me nedostatak kotacica nekada i sl. Tu sam staromodan i volim običnog seljačkog miša,
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 12 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, IgorD, tino1, zeljacveseljac, Anonimci (870)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO