Kupovina mac mini 2012, isplativost?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupovina mac mini 2012, isplativost?


20.07.2014 | 08:33
Pozdrav....
Imam priliku kupiti mac mini 2012 novi sa godinu dana internacionalnog jamstva, pa me zanima isplati li se uopce kupiti taj mac? Dali je kvarljiv, koliko je dobar za svakodnevni rad, kakva su vasa iskustva s njim? Radio bi manje vise stalno, ukljucen 24/7 sa sleep modom kada nije potreban. Sluzio bi za svakodnevni rad bez forsiranja, audio, malo net, foto obrada i sl...sve ostalo, tipa torenti i sl bi islo preko NAS-a. Radi se o osnovnom miniju i5, 500GB i 4GB...
Dali mu je to dosta rama? Stavio bi i virtualno win7 preko parallels-a...posto imam programa koji mi povremeno trebaju.
Ovo bi trebao biti prvi prelazak na OSx sa jako puno godina na win
Ili je mozda bolje cekati jos malo, moza izadje i novi mini?

Hvala na odgovorima.
20.07.2014 | 09:06
Nisi napisao cijenu, ali ja imam jedan takve konfiguracije iz 2010 i do sada sam ga nadogradio sa 16GB rama i doma čeka SSD 256GB za ugradnju. Kupljen prije 4 godine sada će doživjeti nadogradnju i ja očekujem još najmanje 4 da je u upotrebi. Svakako bih ga preporučio. To je kućno računalo koji koriste klinci za školu i skidanje filmova/serija, žena za ono što žene koriste kompjutere (tu nisam sto posto siguran koja je svrha), ima parallelse sa Win7 koji uredno rade i eksterni DVD jer je superdrive pokvaren. Na njemu je Apple bluetooth tipkovnica i trackpad a monitor je 27" Samsung.
20.07.2014 | 09:45
Za to sto ti treba to je odlican stroj. Nakrcaj unutra rama (barem 8 ali probaj 16 ako ces raditi nesto zesce) i za pocetak ti je to odlicno a kasnije si mozes staviti i ssd i imas stavrno brz stroj. Ja imam 2012 i7 i stvarno nemam primjedbi, radi jako brzo a usko grlo mu je relativno spor disk i slaba grafika tako da ako mislis igrati novije igre zaboravi. Za sve ostalo je IMO odlicna kupnja! iPhoto, Photoshop, FCPX sve radi zacudjujuce dobro.
20.07.2014 | 09:48
Za igre PS4 kupi!
20.07.2014 | 10:09
Ja imam Mid 2011 Minija i mogu reći samo lijepe stvari o tom stroju... U međuvremenu sam ga nadogradio sa SSD-om i 16 GB RAM-a i mogu reći da malac leti. Istina je da Mini nije, od strane Apple-a, obnovljen od 2012. i da svi već mjesecima, ako ne i godinama čekaju novog Minija, koji će izaći uskoro, a možda neće više uopće izaći... Tko bi znao... Isto tako je istina da procesori od 2012. godine i nisu značajno napredovali što se brzine tiče, napredak se više svodi na uštedu energije, a tom uštedom se Mini ne može okoristiti jer nije laptop i ne ovisi o trajanju baterije... Moja preporuka je da ga uzmeš, kad budeš u mogućnosti dodaš RAM-a i uživaj... Stroj te neće razočarati...
20.07.2014 | 12:25
Zaboravio sam napisati da bi u njega odmah isao ssd kojega vec imam, a ram bi digao na 8GB ako mu je to dovoljno da vrti virtualno win7..
Inace, igre me apsolutno ne zanimaju
Ono zbog cega sam malo skeptican je sto ima integrirano napajanje, pa me zanimalo koliko je to kvalitetno odradjeno...
Vi koji ga imate, kako se ponasa ventilator sto se tice glasnoce?
Cijena za koju ga mogu kupiti je 4000kn, znaci novi, original vakumiran.
Primarno bi sluzio za audiofilsko slusanje glazbe, za pocetak preko optickog kabela, posto mini taj dio ima odlicno rijesen.
Jos nesto usput, kakva je za koristenje Apple wireless tipkovnica?
Mislim, bilo bi lijepo imati i nju a i trackpad
20.07.2014 | 12:40
robee kaže:
Zaboravio sam napisati da bi u njega odmah isao ssd kojega vec imam, a ram bi digao na 8GB ako mu je to dovoljno da vrti virtualno win7..
Inace, igre me apsolutno ne zanimaju
Ono zbog cega sam malo skeptican je sto ima integrirano napajanje, pa me zanimalo koliko je to kvalitetno odradjeno...
Vi koji ga imate, kako se ponasa ventilator sto se tice glasnoce?
Cijena za koju ga mogu kupiti je 4000kn, znaci novi, original vakumiran.
Primarno bi sluzio za audiofilsko slusanje glazbe, za pocetak preko optickog kabela, posto mini taj dio ima odlicno rijesen.
Jos nesto usput, kakva je za koristenje Apple wireless tipkovnica?
Mislim, bilo bi lijepo imati i nju a i trackpad


Što se ventilatora tiče, njega prilikom "normalnog" korištenja uopće ne čuješ... Apsolutna i totalna tišina, što mi je bilo jako ugodno iznenađenje nakon brojnih PC kanti koje su uvijek zujale negdje pod stolom... Ako ga opteretiš nekim težim zadatkom, naprimjer obradom videa, ventilatori će ubrzati i postati čujni, ali i to nije ništa strašno, barem meni nije... Nije da renderiram video 0-24... Wireless tipkovnica je OK, iako ja preferiram onu žičnu, i zbog numpad-a, a i zbog toga jer mi je nekako "konkretnija". Trackpad je super za surfanje i sve ležerne primjene, ako radiš u Photoshopu ipak ćeš trebati miša...
20.07.2014 | 13:08
robee kaže:
Ono zbog cega sam malo skeptican je sto ima integrirano napajanje, pa me zanimalo koliko je to kvalitetno odradjeno...
Vi koji ga imate, kako se ponasa ventilator sto se tice glasnoce?


Uopće se ne brini, za razliku od iMaca ne sjećam se da sam čuo za probleme sa napajanjem na Miniju...štoviše, ne sjećam se da je ovdje na forumu bio spomenut pokvaren Mini općenito. I ja imam jednog iz 2012 i to je najbolji Mac ikada nakon Cubea.

Natrpaj samo memorije koliko si možeš priuštiti a onda jednom i SSD.
20.07.2014 | 13:21
zabac kaže:
Za igre PS4 kupi!

Samo ne znam sto ce igrati na njemu
Radje onda PS3

Sto se tice ventilatora kao sto je vec napisano, u normalnom radu potpuno tisina ali se pojacaju kad ga se jace i duze optereti.
20.07.2014 | 16:57
robee kaže:
Zaboravio sam napisati da bi u njega odmah isao ssd kojega vec imam, a ram bi digao na 8GB ako mu je to dovoljno da vrti virtualno win7..


Da li mu je 8 dovoljno - najviše ovisi o tome koliko RAM-a traže win aplikacije koje misliš vrtiti na virtualnom stroju.
Ja imam 8GB RAM na MacBook Pro i bilo mi je über dosta dok sam bio na 10.6.5. Sad sam na 10.8.5 i primjećujem da mu pofali kad se pokrene virtualku. Virtualka ima 3GB i to mi je za te Win aplikacije dosta, ali ostatak Mac OS-u više nije (uvijek).

Ono zbog cega sam malo skeptican je sto ima integrirano napajanje, pa me zanimalo koliko je to kvalitetno odradjeno...
Vi koji ga imate, kako se ponasa ventilator sto se tice glasnoce?


Moj Mini je 2010, zadnji s optikom. Jedini problem u 3,5g je bio rikavajući HDD.

Jos nesto usput, kakva je za koristenje Apple wireless tipkovnica?
Mislim, bilo bi lijepo imati i nju a i trackpad


Po mom sudu to je prvenstveno šminka i ne radi skroz dobro. Radi značajno bolje nego ikoji drugi bluetooth HID kojeg sam probao, ali ne skroz dobro. Svakako moraš imati i žičanu USB tipkovnicu (ne nužno od Applea) u rezervi za situacije kad kod bootanja treba držati neku tipku (recovery particija, apple hardware test, i sl.) jer to s bežičnom - uglavnom ne radi.
20.08.2014 | 21:23
Borostef kaže:
Ja imam Mid 2011 Minija i mogu reći samo lijepe stvari o tom stroju... U međuvremenu sam ga nadogradio sa SSD-om i 16 GB RAM-a i mogu reći da malac leti. Istina je da Mini nije, od strane Apple-a, obnovljen od 2012. i da svi već mjesecima, ako ne i godinama čekaju novog Minija, koji će izaći uskoro, a možda neće više uopće izaći... Tko bi znao... Isto tako je istina da procesori od 2012. godine i nisu značajno napredovali što se brzine tiče, napredak se više svodi na uštedu energije, a tom uštedom se Mini ne može okoristiti jer nije laptop i ne ovisi o trajanju baterije... Moja preporuka je da ga uzmeš, kad budeš u mogućnosti dodaš RAM-a i uživaj... Stroj te neće razočarati...


Čitam ovo i nadam se da ce izaći novi mini, ako i nešto zeznu s novim barem će pasti cijena starom haha strpit cu se do kraja 9 mjeseca pa ako ga obnove vodot cemo, ako ne počastit ću se starim
26.08.2014 | 22:27
Sto se tice minija 2012, sve je kako ste i rekli...hardware-ski je odlican i naspram klasicnog pc-a, lijepo dizajniran, full silent i hladan ko spricer...
ALI.. ...OSX je vec druga prica...ima dobrih stvari, no i velika hrpa svega sto dize zivac...pustic cu ga jos malo da se probam prilagoditi...a ako ne ide, kontam da cu biti prvi koji ce reci da je win bolji i da se vracam na njega
Nakon par dana zezanja vec sam digao win7 preko parallels-a...ne ide bez njega...no ipak je to kompromis, posto ne rade full cisto vec je sve izmjesano sa osx...
Sto se mene tice, najradije bi mu opalio samo win7 a osx maknuo , barem je za sada tako...
Yosemite mi je djelovao puuuno bolje na YT...
26.08.2014 | 22:34
Pa daj malo konkretnije, barem prvih 5 stvari s te velike hrpe koja diže živac...
Kako god bilo, ne bi bio prvi koji bi rekao da su mu Windowsi bolji. Ako su ti stvarno bolji, ne muči se ovako. Makni OSX i instaliraj si Windowse na Mac. Nažalost, nakon toga ćeš ustanoviti da više nije ni full silent, ni hladan ko špricer, a niti tako brz i glatko radeći...
26.08.2014 | 22:54
U osnovnoj konfiguraciji sa 4GB rama radi kao krepana kokos...
Ono sto mi se kod njega svidja je audio izlaz koji ima jako mali jitter, sto je na razini skupih cd playera...
Mozda je 15 godina windowsa uzelo svoje...mada mi je ios recimo puno bolji od androida i uzasnog win mobajla...
Za svaku sitnicu kod osx-a moram na net i ''how to...''...recimo smeta mi menu bar i hocu da ide auto hide, ali to je nemoguce posto nema opcije, pa kopaj po netu...pa zelim bolju personalizaciju docka i da mu podesim brzinu otvaranja i zatvaranja, pa da dodam na njega folder i u njega strpam ono sto mi treba (programe...da mi otvori neki folder i sl)...pa nema shortcuta za next wallpaper...pa zelim podesiti transparentnost prozora...ne ide...uglavnom treba mi hrpa tweakova za sve...i bilo bi ijepo da ima nesto all-in-one..
Ne kazem da je osx los..nego kao i kod ios-a ima jako nedoradjenih sitnica koje mi koji ga zelim lijepo podesiti primjetimo (iphone je nista dok ne napravis JB, no za mase je ok, kao i osx)

Ako moze koja preporuka za explorer ..da zamjenim finder...ima li sto bolje od path findera?
Ima li koja dobra hm...stranica sa crack appovima
26.08.2014 | 23:07
Savjete na temu krađe softvera traži drugdje. Ovdje - ne.
Za ovih par primjedbi što si nabacao - nemam što pametno reći. Meni osobno je to prilična sitničavost, ali naravno da imaš pravo tražiti od svog kompa što god želiš. Ako ti je sve te zahtjeve lakše ostvariti na Windowsima - knock yourself out!
Meni osobno je Finder uvijek bio OK pa nijedan drgui nisam ni probao, ali znam da ih ima nekoliko.
26.08.2014 | 23:10
Ok...sorry
Svi znamo kako je tesko bas sve kupiti...(za iphone imam dosta toga kupljeno, no za osx je to malo skuplje ).
26.08.2014 | 23:16
Ima tema za izmišljanje izgovora za krađu, tamo možeš filozofirati o tome. Nije baš aktivna, ali neka te to ne smeta.
U svim ostalim temama ne dozvoljavamo to. Ako je tako teško kupiti komad softvera, kako ti nije bilo teško kupiti iPhone i Mac? Ima drama jeftinijih smartphoneova i kompjutera.
Molim te, ne trudi se odgvooriti, pitanje je retoričko.
26.08.2014 | 23:27
Ja sam isto svojedobno dosao sa Windowsa, i bas me to sto tebe smeta privuklo Mac OS-u... Nema vise prtljanja po nepotrebnim stvarima... Namjestanje transparentnosti prozora, gumb za next wallpaper? Svakom njegovo veselje, ali nakon sto sam vidio i iskusio koliko Mac OS radi bolje od Windowsa nikad vise nisam ni pomislio na to koliko mi je proziran prozor...
27.08.2014 | 02:48
Puno ljudi koristi Forklift (koji je primarno FTP klijent) i za manipulaciju datotekama umjesto Findera.

Pogledaj, mozda ti se svidi.

www.binarynights.com/forklift/
27.08.2014 | 06:15
robee kaže:
Ne kazem da je osx los..nego kao i kod ios-a ima jako nedoradjenih sitnica koje mi koji ga zelim lijepo podesiti primjetimo (iphone je nista dok ne napravis JB, no za mase je ok, kao i osx)


Mislim da je problem sto pokusavas od neceg novog napraviti ono na sto si navikao. Skoro svi prodju taj period, pretpostavljam da nam je to urodjeno. Rijetki se ne uspiju prilagoditi. Pogledaj Switch forum, tamo je bilo puno pitanja i odgovora koji ce ti pomoci. Ako ne ide - ne ide.
27.08.2014 | 08:10
Riba kaže:
robee kaže:
Ne kazem da je osx los..nego kao i kod ios-a ima jako nedoradjenih sitnica koje mi koji ga zelim lijepo podesiti primjetimo (iphone je nista dok ne napravis JB, no za mase je ok, kao i osx)


Mislim da je problem sto pokusavas od neceg novog napraviti ono na sto si navikao. Skoro svi prodju taj period, pretpostavljam da nam je to urodjeno. Rijetki se ne uspiju prilagoditi. Pogledaj Switch forum, tamo je bilo puno pitanja i odgovora koji ce ti pomoci. Ako ne ide - ne ide.


Da, u kratkim crtama to je to
27.08.2014 | 08:34
Prekini sa pokušajem twikanja i nauči koristit OS kako je i zamišljen. Ako želiš modificirati elemente (dock, transparentnost itd...) za sve to postoje ili 3rd party aplikacije ili defaultne opcije, ali samo do neke granice. S druge strane ako ti je primaran 'look' onda se slobodno vrati na Win jer ako ti OSX ne sjedne po tom pitanju, trudeći se 'prilagoditi' ga ili čak izjednačiti sa win okolinom je nemoguća misija koja završava samo sa frustracijom.

Što se file managera tiče, osobno koristim Forklift (koji ti je Dragan već preporučio) i super mi je za ono što mi treba (to je recimo nešto što sam ja iz Win svijeta povukao i bez čega ne mogu normalno fukcionirati).

Ako sam dobro shvatio ti si stavio yosemite na taj mac? Verzija je još uvijek u beti i moguće da će biti nekih modifikacija. Možda da staviš trenutno dostupnu zadnju retail verziju, Mavericks, možda će ti ona biti oku ugodnija?

U svakom slučaju koncentriraj se na korištenje i rad u OSu, a 'šminku' prihvati takvu kakva je.
27.08.2014 | 20:45
Slažem se sa većinom "starosjedioca" ali meni se nameće pitanje, zašto si uopće prelazio na OSX?
27.08.2014 | 21:12
Hej robee,ne daj se obeshrabriti,ovdje svi zele pomoci.iako sam godinama na winu,sada na androidu,nazalost,moji prvi susret s jabukom bio je iphone 5s.bio sam odusevljen telefonom,a sustavom najvise.to me privuklo k mac os-xu.zelim i njega probati,a ako mi se u krajnju ruku ne svidi,uvijek te strojeve i mob mozes prodati za dosta novaca.ako ti se svidja os ostani na jabuci,ako ne,prodaj i ne zali,bolje da si na osu koji volis i s kojim ti je lakse raditi.
28.08.2014 | 02:45
Naravno. Pa svima je poznato da wallpapers i prozirnost prozora dizu produktivnost za najmanje 43.785%
28.08.2014 | 06:20
Ne i ne! U pitanju je 43,875%!
28.08.2014 | 06:26
28.08.2014 | 12:46
Netko uzme iphone i super mu je takav kakav je i nije ga briga za nista sto ne moze...dok ja recimo volim podesavanja do zadnje crtice...super je sto za njega ima hrpa tweakova, sto samo dokazuje da nas ima dosta koji zelimo i volimo da se ios ispegla (usput, skoro svaka nova verzija ios-a je povukla nesto tweakova kao super nove fore..). Takav je i osx...dobro zamisljen ali ne doradjen za pojedince, dok je za mase ok....samo za njega, koliko vidim ima puno manje tweakova
Ostavit cu jos neko vrijeme minija, pa cemo vidjeti...ako ne ide...nije kraj svijeta...apple uvijek drzi cijenu
Mislio sam da su ove novije verzije osx-a ispeglane, no recimo slusam glazbu, pa nakon toga zelim pustiti video downloadan sa YT, preko quicktime i izbaci nekaka error da play nije moguc, nakon restarta radi normalno...
28.08.2014 | 13:05
robee ajde ti lijepo stavi taj mini u oglas i kupi si neki stroj koji možeš koristiti i customizirat do mile volje. Tvoj 'problemi' koje pišeš ovdje ne da nikada nisam imao nego nema šanse da bi prešao sa win okolina na osx, a da ne mogu sve što mogu na win okolini raditi (naravno customizacija nije produktivan rad, to je samo, kako bi to mogao lijepo reći, preseravanje).

Napravi prvenstveno sebi, a i dugim uslugu i riješi se stroja. Ukoliko ipak želiš OSXu dati priliku, a time i sebi, onda koristi aktivno jedno mjesec dana, prođi detaljno 'switch' kategoriju i nastoj riješiti nebuloze i probleme koje imaš pa tek onda napravi ocjenu.

Ovo govorim jer tvoj stav da su novije verzije ispeglane ne mogu shvatiti ozbiljno s obzirom na tvoju kilometražu u bilo kojem Apple sustavu do danas.

Budi realan, probaj, nauči i zaboravi fucking window okolinu i skoncentrijaj se na OS koji je ispred tebe (barem na neko vrijeme).

Ako imaš problem sa nečime tu smo svi da bi pomogli, ali ovakve sarkastične, drive-by komentare ostavi za sebe.
28.08.2014 | 16:27
No, no, nemojte odmah đonom na čovjeka. Većina nas je bila jednomj u fazi "tweakanja" i podešavanja. Za nekog tko to voli Android i neki drugi os je vjerojatno bolji izbor. robee, većina ljudi koji završi na Macu ili se zasitila toga i uglavnom gledaju na računalo kao na alat kojim će na najugodniji način obaviti ono što žele - rijetko je on sam sebi svrha.
Na probleme ćeš povremeno naletiti ali svi su rješivi. Nemogućnost podešavanja svake sitnice većina uglavnom ne gleda kao na problem. Za početak, bilo bi dobro staviti verziju OS-a koja je službeno objavljena.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 53 minuta
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO