Forum
Dobrodošao, Gost
Molimo Prijava ili Registracija.    Izgubljena lozinka?
iBook G4 i PowerBook odnos
Idi na dno Označenih tema: 0
TEMA: iBook G4 i PowerBook odnos
Admin
Poruka: 4305
graphgraph

iBook G4 i PowerBook odnos prije 8 Godina, 3 Mjeseci Karma: 154  
Hmm... nešto tu nije baš čisto... s jedne strane imamo G4 1GHz, 256 L2, 133 bus, 60 giga disk, 14" ATI 9200/32 mega, combo drive za 1500$ i s druge strane 500$ skuplji PowerBook koji se razlikuje manje-više samo u detaljima (najeća prednost je 15" umjesto 14" ekran), a sve ostalo su finese - gigabitna mreža, brža memorija, malo veći L2 (opet bez L3) i malo bolja grafička. Ne kažem da ti detalji ne opravdavaju veću cijenu (dapče, bonus je super za tih 500$ ), nego me iznenadila nova filozofija - više nemamo dva zaista bitna proizvoda u notebook segementu, nego jedan koji se razlikuje po nivou luksuzne opreme i onda u skladu s time nosi ime - ili iBook ili PowerBook. Sve to bi mi imalo logike da imaju G5 PowerBook u rukavu, ali sam Jobs je rekao da ga ne očekuju prije kraja 2004-te. Komentari?
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Admin
Poruka: 4854
graphgraph

iBook G4 i PowerBook odnos prije 8 Godina, 3 Mjeseci Karma: 176  
iBook je uvijek bio 'Powerbook za narod' i sukladno tome okljastren na raznim mjestima. Jedino sto fizicka razlika nije ocita kao nekada, sve ostalo je isto, pa ne znam sto te zbunjuje.
Ne znam da li stoji i za nove iBooke, ali oni nemaju cradbus slot, nemojmo zaboraviti da su plasticni i slicne sitnice koje su napisane jako sitno.
Doduse i mene zbunjuje 12" powerbook i 14" iBook.
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Admin
Poruka: 4305
graphgraph

iBook G4 i PowerBook odnos prije 8 Godina, 3 Mjeseci Karma: 154  
Zbunjuje me to što je model od 1500$ zanemarivo sporiji od modela od 2000$ ili tek 25% sporiji od top modela koji košta 3000$. Dakle, osnovne performanse su takve kakve jesu, a sve ostalo je luksuzna oprema i detalji. Da ne bi netko tko ima 3000$ 17" PowerBook pomislio da je bitno brži od iBooka koji koristi Mali Đembo u srednjoj školi.
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Poruka: 662
graphgraph

iBook G4 i PowerBook odnos prije 8 Godina, 3 Mjeseci Karma: 12  
Je, i lampaš iMac je u jednom trenutku bio brži od Powermacova.
Meni svejedno.
Ali, idemo ovako: 256 K L2, 133 MHz bus, 10/100 ethernet, FireWire 400, RAM do 640 MB... Ring-a-bell? Ima još: tek priprema za AirPort i Bluetooth (to je bolje od igranja sa štapićima u ionako premalo USB-a. USB-2, napokon... i to je jedina prednost.
Nema Cardbus. Nema FW800. Nema ništa osim mirroriranja na drugi monitor, a i to je - namjeno - ograničeno na 1024*768. Istina je, iBook bi mogao biti i bolji at no extra charge, ali bi i Powerbooki mogli biti jeftiniji. Bazni model (12"/800) morao bi biti hit i polako gurati iMaca 800 u stranu kod ambicioznijih home usera.
| Administrator je onemogućio pisanje neprijavljenim korisnicima.
Idi na vrh

Novo na Jabučnjaku

Komentari

Prijava

Vikalica™

Poruka primljena: pred 9 sati, 42 min
  • smayoo: Samo hrabro, john_st! Sjeti se da uvijek može gore! ;)
  • boriskr: @john_st-želim ti da što prije možeš ležati kako hoćeš: na trbuhu, na glavačke, na oba ramena istovremeno. Puno sreće!
  • john_st: @boris - da, samo jednom. i to šta je najčudnije od svega, na ono na kojem sam operiran :eek: kad se okrenem na lijevi bok imam osjećaj ko da mi iznutrice plešu i dođe mi muka.
  • H2O: nekoliko puta ponovljeno 'clear browsing data' + quit chrome + start chrome izgleda da je izlječilo boljku
  • H2O: Riba, probao sam resetirati safari i obrisati cache, ali u chrome i dalje ne radi. u safariju ide ok, u chrome sve normalno osim na jabučnjakovim stranicama blokirava i izbacuje "Aw, Snap!"
  • Nikola_Kala: da ali ne nadjem ja to xD meni treba ako znas xD gledo sam ali ne nadem a i neda mi se traziti samo me zanima zna li tko !
  • BB: Ima, stavila sam ti tamo link :)
  • Nikola_Kala: ima koga ?
  • boriskr: john_st, samo na jednom?
  • H2O: jučer sam čuo na jednom predavanju da postoji nekakav problem oko virtualbox-a + "ostali OS" kad je Mac u pitanju jer se na Apple strojevima po licenčnim pravima ne smije koristiti non-Apple software. koliko ima u tome istine?
  • DrAle: @BB onda imaš pravo. Nedostaje odgovor za tvoj slučaj.
  • BB: @DrAle: ne slažem se - ne kupujem ništa, a odobri ih onaj tko ih nudi (npr. Cydia, BigBoss itd.). I nije to samo moj slučaj :)
  • DrAle: @BB OK, nisam baš u toku s time, znam da nekada nije bilo tako. BTW imaš odgovor "Da, zbog kupovine neodobrenih aplikacija", tu bi spadao tvoj slučaj. Nisu odobrene, no valjda mogu biti legalne.
  • BB: @DrAle: Jailbreak je legalan, odobravao ga Apple ili ne, a time onda i programi...
  • john_st: jeeeej mogu spavati na boku 8) a i rame popušta :roll:
  • DrAle: @BB da, u stvari je zanimljivo pitanje jesu li besplatni legalni programi legalni ako se skidaju sa kanala kojeg Apple nije odobrio
  • BB: Da, zbog besplatnih LEGALNIH programa :)
  • Riba: Problem sa logiranjem i Safarijem je poznat godinama.
  • Boškardin: :) Reset Safari i Empty Casche
  • amsterdamxx: @cariblanco..i meni Safari stalno trazi ponovo logovanje...na Snou...
  • DrAle: @BB sada me baš zanima koji bi to odgovor bio, a koji nije među ponuđenima?
  • BB: Ova dolje anketa ne nudi odgovor koji bih ja kliknula :(
  • Riba: H2O, probaj Reset Safari i obrisi cache.
  • cariblanco: ok ty
  • smayoo: koristi neku drugu surfalicu umjesto Safarija
  • cariblanco: svaki put kad dođem na forum,moram se logirati...jel to normalno ili ne?
  • cariblanco: pozdrav svima iz vruće costarice
  • H2O: ove tri tockice su razne stranice unutar foruma
  • H2O: i svugdje je »Klikni!«
  • H2O: crveni popis na Console je dugačak, ali na svima isto: Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (NOT FOUND)

Moraš biti prijavljen!

Prisutni jabučari

Prijavljeni: CooL, LukaSnow, noviruses, postar, rusty, teebz1978, tino1, Tomek, zabac
Anonimaca: 47

Anketa

Jailbreakate li svoj iOS uređaj?

Apple novosti


0.2151