Kupnja Maca online
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupnja Maca online


02.01.2014 | 22:59
Pozdrav!

Razmisljam o kupnji macbooka preko interneta. Uvjet je da stize iz EU naravno, da ne moram platiti nikakve namete. Gledam na amazon.uk, ali ne vidim bas nesto opcija da salju u Hrvatsku. Ima dosta izbora na ebay.uk, naprimjer ovo:

www.ebay.de/itm/NEW-Apple-Macbook-Pro-2-...;hash=item565ff21f05

Koliko vidim to je jedno 5/6 tisuca kuna jeftinije nego kad nas.

Da li cu moci uzeti applecare na proizvod koji dolazi iz vana?

Ako imate kakav savjet zahvaljujem!
02.01.2014 | 23:15
Ja sam čuo samo za jedan primjer da je netko kupio novog Maca preko E-baya (iz Italije) i da ga je trgovac htio dostaviti izvan svoje zemlje. I u tom jednom primjeru za kojeg znam bilo je velikih problema i natezanja s trgovcem koji je primio uplatu pa tražio još novca pod raznim glupim izgovorima. Dok kupac nije digao reklamaciju kod PayPala, stvar se nije riješila.
02.01.2014 | 23:50
Na zalost izgubio sam link ali pogledaj amazon.de. Frendica je narucila imac 27" i jos neki tablet prije par mjeseci i ustedila masu love. Doslo DHLom za par dana, nista ekstra nije platila tako da se isplati malo potruditi.
02.01.2014 | 23:57
A koliki su joj PDV obračunali? 25% ili 19%
03.01.2014 | 00:56
Ne može se legalno kupiti bilo koji Apple proizvod putem neta iz druge države.

Apple štiti svoja lokalna tržišta i svaki Apple Reseller ima strogu zabranu prodavati bilo kome van svoje države pod prijetnjom gubitka ugovora. Ako to netko radi, taj je onda ili privatna osoba koja prodaje polovno ili neka treća tvrtka u lancu koja preprodaje dalje. Po novome je Apple Resellerima zabranjeno i prodavati trećima za dalju prodaju, tj. mogu, ali onda bez ikakvog rabata od strane Applea, a onda bi računalo došlo preskupo u bilo kojoj kombinaciji.
03.01.2014 | 02:28
Meni je jasno što si htio reći, ali "legalno" nije odgovarajuća riječ za to. *MOŽE* se kupiti *LEGALNO*, ali to znači da prodavatelj krši odredbe svog ugovora s Appleom. To nije ni na koji način ilegalno (jer je zakonito), a kako će riješiti povredu ugovora s Appleom (ako ga ovi ikad pozovu na red) je sasvim neka druga stvar.
03.01.2014 | 02:33
Nisam znao da tu postoje neki upitnici oko daljnih preprodavača apple uređaja.

Pa dobro kako je onda amazon i ebay prepun takvih proizvoda?
03.01.2014 | 03:24
Ovako kako ti je opisao Davor. Treća ruka.
03.01.2014 | 09:09
Kolega je, doduše prije nekoliko godina, kupio preko ebay-a MacBook 17" (mislim čak iz SAD-a) i prošao nekoliko tisuća jeftinije, čak i kad je poplaćao sve namete, poštarinu itd. Misim da je sve skupa platio oko 17.000 kn, a tu je mislim bio preko 20.000 (znati će poznavatelji cijena)
Doduše nisam siguran kako sad stvari stoje po tom pitanju.
03.01.2014 | 11:05
Ja sam par puta računao - kupnja *novog* Maca preko interneta iz Amerike se jednostavno - ne isplati, osim ako se ne radi o nekoj muljaži. Previše naplate dostavu (ili pak moraš ići preko onih firmi koje prepakiravaju i šalju ponovno pa je onda još skuplje) i onda naša carina na to (cijena + troškovi dostave) još odere veliki porez. Razlika ispadne manja od 10%.
Kupnja iz Amerike se isplati ako ti to netko fizički donese.
24.02.2017 | 14:05
Pozdrav svim Apple guruima i onima koji to žele postati.
Naime nakon više od 20g korištenja računala i Win OS-a vrijeme je možda za mali zaokret. U planu je kupnja MacBook Pro-a 13'' verzija iz 2016 s Touchbarom. Gledao sam malo po našim dućanima i domaćim resellerima i naravno odnos cijene kod nas i vani je neusporediv - o tome ste naveliko pisali. Naime, preporučena mpc kod nas je 17.209,00kn te se možda ali samo možda može uloviti neki mali popust pa ta cijena padne na 16.700,00kn. Cijene vani koje sam gledao su oko 1900Eur što je recimo oko 14.200,00kn...
Konkretno sam gledao kupnju MBP preko shopa u Njemačkoj koji se i tu na forumu reklamira ili njezinog sestrinskog sajta u Austriji gdje bi čak direktno otišao po njega prilikom kupnje. Dakle radi se konkretno o:
Njemački shop
ili
Austrijskii shop
Njemački shop nudi i slanje u RH s poštarinom od oko 15Eur te plaćanjem putem kreditne kartice. Moje pitanje je da li se plaća kakav dodatni porez ili nešto na ovu cijenu ili je to cifra koja će mi biti naplaćena prilikom transakcije? Kupovao sam i ranije skuplje stvari iz DE pri čemu nije bilo nikakvih dodatnih davanja osim cijene robe + poštarina. Sada se spominju nekakvih posebni porezi što je stupilo na snagu nedavno, pa da provjerim za svaki slučaj.
Isto tako što je s garancijom na MBP kupljen vani tj tih 12mj ukoliko dođe do nekog kvara. Vrijedi li nekakvo internacionalno jamstvo uz račun ili se uređaj mora slati prodavaču?

Hvala Vam puno na pomoći i isprika ako su pitanja već bila odgovorena. Tražio sam čitao ali nisam našao ili mi je promaklo.
24.02.2017 | 14:26
evo, ja sam sa ove stranice narucio svoj 15'' 2016 MBP. www.pcking.de
Mislim da su cijene slicne, samo sto tada na cyberportu nisu imali space gray koji sam zelio i sa odredenim preinakama.
Dosao u roku 4 dana od dana uplate na racun, sve normalno sa racunom i svim ostalim.
Nikakve dodatne naknade ne placas (porez, prirez i ostale gluposti). Garancija je 12 mjeseci kao i za sve ostale proizvode, a ti bilo kada i u bilo kojem trenutku unutar tih godina dana kupis apple care koji ti traje jos dodatne 2 godine i vrijedi bilo gdje.
24.02.2017 | 14:50
Hvala mmesko,
u međuvremenu sam među hrpom postova našao i tvoj gdje si pisao o kupnji Mac-a te da si se s njima dopisivao. Imaš li možda kakvu email adresu nešto jer baš ne uspijevam na njihovom web-u naći kontakt... - edit: pronašao: order@pc-king.de
Koliko sam vidio nemaju s internacionalnom tipkovnicom no moram to još provjeriti.
Inače konfiguracija koju ja lovim, no samo s njemačkom tipkovnicom je najpovoljnija tu, no nisam siguran da šalju u RH s obzirom da nije navedena među zemljama.
Hvala još jednom na informacijama i pomoći
24.02.2017 | 16:25
AT ili IT nisu daleko. Shoping tura za 100kn i eto kompa.
24.02.2017 | 21:13
mmesko kaže:
Nikakve dodatne naknade ne placas (porez, prirez i ostale gluposti).


To ovisi o trgovcu. Internet trgovina iz EU s godišnjim prometom manjim od neke granične svote (ne znam kolike) naplaćuje PDV po stopi zemlje u kojoj je njeno sjedište. Dakle, platiš prikazanu cijenu i to je to. Internet trgovina iz EU s godišnjim prometom VEĆIM od te granične svote MORA naplatiti PDV po stopi zemlje u koju šalje pošiljku. Dakle, npr. na amazon.de uklikaš "kupi", uneseš svoju adresu, i onda ti prikaže VEĆU cijenu nego prije jer promijeni PDV iz 19% u 25%.
24.02.2017 | 21:35
100.000,00€ je mislim granica. Ako je više tada i RH PDV.
Za 600kn koliko bi te možda došla razlika PDV-a između opet recimo Austrije i Hrvatske, odvezi se u Austriju kupi komp, najedi se i napi, kupi Minasicu i odi doma.
Od ZG-a do Graza i natrag, ceh je 400 kn cesta i benzin, za 200 pojedeš ovdje www.altemuenze.at/cms/1/1/node/7/ i odeš doma.
24.02.2017 | 21:43
smayoo kaže:
mmesko kaže:
Nikakve dodatne naknade ne placas (porez, prirez i ostale gluposti).


To ovisi o trgovcu. Internet trgovina iz EU s godišnjim prometom manjim od neke granične svote (ne znam kolike) naplaćuje PDV po stopi zemlje u kojoj je njeno sjedište. Dakle, platiš prikazanu cijenu i to je to. Internet trgovina iz EU s godišnjim prometom VEĆIM od te granične svote MORA naplatiti PDV po stopi zemlje u koju šalje pošiljku. Dakle, npr. na amazon.de uklikaš "kupi", uneseš svoju adresu, i onda ti prikaže VEĆU cijenu nego prije jer promijeni PDV iz 19% u 25%.


zanimljivo, nisam znao za ovo ogranicenje. hvala na pojasnjenju
24.02.2017 | 22:02
mmesko kaže:
smayoo kaže:
mmesko kaže:
Nikakve dodatne naknade ne placas (porez, prirez i ostale gluposti).


To ovisi o trgovcu. Internet trgovina iz EU s godišnjim prometom manjim od neke granične svote (ne znam kolike) naplaćuje PDV po stopi zemlje u kojoj je njeno sjedište. Dakle, platiš prikazanu cijenu i to je to. Internet trgovina iz EU s godišnjim prometom VEĆIM od te granične svote MORA naplatiti PDV po stopi zemlje u koju šalje pošiljku. Dakle, npr. na amazon.de uklikaš "kupi", uneseš svoju adresu, i onda ti prikaže VEĆU cijenu nego prije jer promijeni PDV iz 19% u 25%.


zanimljivo, nisam znao za ovo ogranicenje. hvala na pojasnjenju


Da hvala na pojašnjenu..

@žabac možda i skoknem do Graza ili u posjet nekom od silne rodbine koje imam po AT...

Hvala na sugestijama i pomoći
24.02.2017 | 22:24
Nema na čemu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 57 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

zeljacveseljac, Anonimci (640)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO