MacBook produljenje jamstva - opcije
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook produljenje jamstva - opcije


31.12.2013 | 04:00
Onda ovo od generalija s 5 god trajanja zvuci dosta lijepo.
03.01.2014 | 21:51
Bok svima, i veliki pozdrav, novi sam i među Macovima i među novim OS-om i prva točka mi je rještiti "problem" 1-god. jamstva. Kupio sam polovni uređaj koji ima samo 1 god. jamstvo.

I zanima me po vama iskusnima što je bolje ? U inozemstvu (ili preko ebaya) kupiti odgovarajući protection plan pazeći da kupim za onu vrstu uređaja koju imam za ukupno 3 god. pokrića i proći jeftinije ili otići u istyle i produljenu garanciju kod njih uzeti? Može li mi njihov servis jednog dana raditi neke komplikacije jer nisam kupio kod njih/preko njih?
12.02.2014 | 23:13
Ja sam se upravo vratio iz SAD-a i kupio sam u B&h applecare za macbook air i sad bi ga htio registrirati ali ne mogu ako stavim da je zemlja Croatia
Postoji li neko rijesenje?
13.02.2014 | 08:40
Ovako:

otkad smo članica EU-a promjenila su se pravila i to tako da godinu dana daje gartanciju Apple kao proizvođač ako je proizvod kupljen kod njih ili kod nekog drugog sve jedno kod koga.
Ali mi imamo po zakonu o zaštiti potrošaća EU dvije godine ograničeno jamstvo (samo na nedostatke koji su bili prisutni kod kupnje uređaja a mi ih nismo primjetili, to moramo mi dokazati) koje tereti dilera kod koga smo kupili proizvod. Ako smo ga kupili u Apple Storu onda Apple direktno.
Ako nešto budu srali onda: ecc-croatia.hr.
13.02.2014 | 17:12
a kaj da napravim s applecarom sad?da ga registriram na ameriku ili?
02.04.2014 | 15:43
Sve sam pročitao i još uvijek ne kužim koja je kombinacija.

Znači kupio sam iMac 27" u Filex dučanu, imam garanciju godinu dana.

Nakon 11 mjeseci npr. mogu kupiti Apple Care u Austriji ili Njemačkoj ( u AppStoru ).

I gdje onda mogu otici ako mi nesto rikne-> iSytle, Store, Agram servis, negdje u Sloveniji ili samo u APP STORE Austrija, Njemačka?
10.07.2014 | 15:31
Athelas Loraiel kaže:
Onda ovo od generalija s 5 god trajanja zvuci dosta lijepo.


Zvao sam Ronis na Velesajmu u nadi da se raspitam za info za svoj rMBP 13, star mjesec dana kupljen u USA.
Informacije mi nisu koristile no mozda pomognu nekom.

Znaci, osigurati mozete svoj apple stroj iskljucivo prilikom kupnje kod njih. Naglasavam, za racunala kupljenja kod njih i jedino prilikom kupnje.
Postoji tablica po kojoj se vrsi izracun cijene. Za stroj ispod 11250 kn cijena osiguranja za 5 godina je 750 kn, (samo taj slucaj sam ispitivao). Cijena je jednokratna za svih 5 godina.

Osiguranje pokriva sve sto vam padne na pamet, trazio sam da mi mailaju policu, nemaju u el. obliku ali bi rado dali na licu mjesta.

Osiguravajuca kuca nije Generali vec Kvarner.

Buduci da trazim pokrice nakon kupovine stroja, izgleda da B&H daje najpovoljnije s tim da bi trebalo provjeriti sa nekom osiguravajucom kucom direktno.

pozdrav
10.07.2014 | 17:18
Pitanje... Ako ja kupim u Grazu Applecare i želim ga upotrijebiti za MacBook koji je kupljen u Hrvatskoj da li je to moguće ako uzmemo u obzir da imam hrvatski Appstore račun? Mislim da je netko ovdje spomenuo da treba imati američki račun...

mcworld.at/index.php?route=product/produ...7&product_id=175
11.07.2014 | 02:46
@Borostef:

Ako to ogranicenje postoji, uvijek mozes otvoriti US account, iskoristiti ga za aktivaciju AppleCare i ne koristiti ga nakon toga. Znam da je siva zona, ali svi to rade i bio bi to nacin za izbjeci ta regionalna ogranicenja.

Na kraju dana bitno ti je da je Mac osiguran Jer je to jedino sto ce te provjeriti u slucaju nekog problema.

Pa pogledaj cijeli teritorij ex.YU, samo HR i SLO, i mislim odnedavno Srbija mogu otvoriti domaci iTunes account. Svi korisnici i vlasnici Apple uredaja iz 5-6 drzava su izbjeglice na tudjim adresama
11.07.2014 | 11:20
@drlovric
Hvala na odgovoru... Budem još pokušao provjeriti da li je potrebno imati američki račun za aktivaciju Applecare-a. Ja recimo imam UK račun otvoren na iTunes-ima i taj sam otvorio bez problema. Znam da se kad sam jednom pokušavao otvoriti američki stvar dosta zakomplicirala... Te traži pravu američku adresu, te traži karticu registriranu u americi... Nije mi se dalo sa tim zezati... Ako ću stvarno morati otvarati američki račun budem tu tražio pomoć nekog tko je to već uspješno odradio...
11.07.2014 | 12:32
Javi se na PP ako to budes radio. Dobit ces adresu i sve sto ti treba
11.07.2014 | 13:13
drlovric kaže:
Javi se na PP ako to budes radio. Dobit ces adresu i sve sto ti treba


Super... Čim Applecare bude u rukama javim ti se... Hvala puno...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
29.09.2015 | 12:00
Ja ću se nadovezati na već postavljeno pitanje: prilikom aktivacije ne postoji opcija niti jedne druge zemlje osim USA, što mi je činiti?

MacBook Pro je kupljen u HR, a Apple Care u USA (B&H). Imam Apple račun otvoren na Hrvatsku.

Pretostavljam, i koliko trenutno vidim jedina opcija mi je ispuniti postojeći izbornik i to je to (Slika izbornika za aktivaciju Apple Care-a je u privitku.).
Ali, ne bih napravio nešto brzopleto i uprskao aktivacijski SN. Stoga molim uputu one koji imaju iskustvo registacije.
Prilozi:
29.09.2015 | 12:44
Slična stvar kao i kod mene, ali nisam još uzeo Applecare

MacBook Pro uzeo kod nas i još mi je mjesec dana do isteka jamstva pa se još premišljam da li uzeti ili ne
Koliko te došlo ako smijem pitati ?
29.09.2015 | 13:07
Osobno iskustvo je da se ne isplati jer sve lijepo radi dok ne istekne produljeno jamstvo. Doduše sa Apple proizvodima nisam imao negativna iskustva van garancije.
Sa PC koji nisu tako kvalitetni možda još i bi uzeo ali za Mac ne. Istu dilemu sam imao i na koncu nisam uzeo i sve pet. I da sam uzeo popušio bi pare. Doduše sada se nešto mijenjalo pa ima dopunjeno jamstvo u slučaju štete recimo za iPhone ako padne i pukne staklo, ali em skupo i jeftinije je kupit kućište. Isto ne vrijedi kod nas jer nemamo Apple Store.
29.09.2015 | 13:13
Doduše baš mi i nije jasna Apple politika da daju samo godinu dana garancije mogli bi barem dvije minimalno jer to je neki standard. Osim ako im je pohlepa u igri?
99% uređaja (osim ako nije loša serija što si Apple ne može priuštiti pa se ne događa) nema kvarova u prve dvije godine. S obzirom na cijenu uređaja to bi bilo sasvim korektno i korisnik bi bio zadovoljan i sigurniji.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
29.09.2015 | 13:37
Canonian kaže:
Slična stvar kao i kod mene, ali nisam još uzeo Applecare

MacBook Pro uzeo kod nas i još mi je mjesec dana do isteka jamstva pa se još premišljam da li uzeti ili ne
Koliko te došlo ako smijem pitati ?


300 dolara sa dostavom u USA
16.10.2015 | 19:33
@Air jesi uspio aktivirati?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.10.2015 | 20:56
Hvala na pitanju, nisam još, jer nisam dobio nikakav odgovor. Još tražim potvrdu nekog sa iskustvom kako ne bi zabrljao.
17.10.2015 | 09:29
Air kaže:
Hvala na pitanju, nisam još, jer nisam dobio nikakav odgovor. Još tražim potvrdu nekog sa iskustvom kako ne bi zabrljao.


Kakav konkretno odgovor trazis?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.10.2015 | 11:25
drlovric kaže:

Kakav konkretno odgovor trazis?


Air kaže:
...prilikom aktivacije ne postoji opcija niti jedne druge zemlje osim USA, što mi je činiti?

MacBook Pro je kupljen u HR, a Apple Care u USA (B&H). Imam Apple račun otvoren na Hrvatsku.

Pretostavljam, i koliko trenutno vidim jedina opcija mi je ispuniti postojeći izbornik i to je to (Slika izbornika za aktivaciju Apple Care-a je u privitku.).
Ali, ne bih napravio nešto brzopleto i uprskao aktivacijski SN. Stoga molim uputu one koji imaju iskustvo registacije.


Dopuna: tražim odgovor da li je moja pretpostavka točna?
Prilozi:
18.10.2015 | 06:48
I ja imam MacBook Pro kupljen u Hrvatskoj, i  Care kupljen ovdje na Jabučnjaku, a imam HR i US Apple račun. Za sve osim  Care koristim HR račun, a produljenje jamstva sam napravio tako da sam napisao neku adresu u Teksasu koja postoji, naravno...
I  Care uredno radi i priznaje mi se. Iako sam komp kupio u Storeu na Cvjetnom, dva sam ga puta nosio na zamjenu gornjeg dijela (display clamshell) u iStyle. Niti račun mi nije trebao.
Prema tome, složi si US account, upiši neku tamošnju stvarnu adresu i voila - to je to!
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.10.2015 | 12:16
Hvala !!!
10.11.2015 | 15:09
Ajoj, eto neka tako krene ovaj post

Registrirao sam uvijek sve svoje Apple proizvode na svoj Apple ID i tako ih na neki način provjeravao radi jamstva...
Prvi na isteku jamstva mi je MBP koji mi je po toj evidenciji napisao da imam za kupovinu Apple Care vremena do 18. studenog. 2015. za kupnju još do tri godine dodatnog jamstva. I tako pred sam istek, odlučio se za kupnju dodatnog jamstva preko poznanika koji mi šalje paket kurirskom službom.
Mislim cijelo vrijeme imam još tjedan dana, idem danas na vrijeme registrirati. Krenem s ukucavanjem serijskog preko formulara i odmah mi javi da je za taj serijski broj prošla godina dana od kupnje?

Frka, panika, idem ponovo na provjeravanje serijskog broja i opet mi javlja da mogu izvršiti kupovinu za taj SN dodatnog jamstva do 18/11/15. Opet se vraćam natrag na formular i formular mi izbacujue da ne može produženje...
Naprijed, nazad, opet provjera SN, i tako 10 puta i zablokira stranica za provjeru i sada samo stoji "WSorry...We are unable to complete your request..."

Išao sam sad tražiti originalni račun od iStyle i vidim da je isteklo jamstvo 29.10.15.
Ma da poludim. Niš mi više nije jasno. Zašto su datumi različiti? Na Appleu jedno jamstvo a papirnato drugi datum (18 dana mi
je razlike).

Help, ako je još moguća
Prilozi:
10.11.2015 | 17:03
Pretpostavljam da si (iz nekog razloga) tek 18.11. aktivirao uređaj? Piši njihovom supportu.
10.11.2015 | 17:59
Mozda je iStyle registrirao prodaju 29.10. A sto bi se dogodilo da od trenutka kupnje i prvog paljenja-aktiviranja prodje npr. vise mjeseci?
10.11.2015 | 18:46
Upravo bio na online chatu sat vremena da bi mi na početku potvrdili da imam još tjedan dana do isteka.
Kada sam im objasnio da nikako ne mogu registrirati AppleCare, veli lik da ih zovem na telefon i pošalje mi na mail instrukcije sa podrškom.

WTF?


@jmirakul - dobro pitanje.
Prilozi:
10.11.2015 | 20:14
Cudi me da se to desava radi tih par dana. Smijesna situacija.

Moj kolega je zaboravio isto tako aktivirati AC, proslo mjesec dana. Naknadno im poslao scan racuna sa prepravljenim datumom kupnje i sve uredno proslo

Ne cjepidlace oni tu. Meni su mijenjali maticnu plocu, niko me nikada nije niti pitao za racun nikakav.
03.07.2016 | 15:04
Pozdrav ljudi, isprike na pomalo padobranskom upadu, ali pitanje je većinom vezano uz temu.
Odlučih potražiti rabljeni Macbook Air, 13" (early 2015). Najveću prepreku mi trenutno predstavlja jednogodišnje jamstvo koje je kod većine rabljenih uređaja blizu isteka. Pretpostavljam kako "standardno" produženje jamstva koje nudi iStyle nije moguće uzeti naknadno (još mi se nisu očitovali po tom pitanju). Prema tome mi eventualno preostaje kupovina Apple care-a. Kakva je trenutna situacija po tom pitanju? Također, u nekom prosjeku koliko su pouzdani nakon isteka jamstva (naravno, mislim na macbook-ove generalno, ne Air early 2015)?
Hvala!
03.07.2016 | 17:28
Ja imam air mid 2011 i mini iz 2012, nemam apple care i do sad nisam imao kvarova. iPad i iPhone ne računam, imao sam ih 5-6 i nikad kvara.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 16 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO