NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


24.03.2016 | 15:36
Da sviđa mi se što se preko cert izbornika sada može dodijeliti taj certifikat za servis i siteove po želji, nije jedan za sve. U svakom slučaju jako elgantno riješeno.

Dodatno, nakon što je DSM6 sjeo na 211j model onda je nakon toga dobrih 1h imao CPU na 100% dok se valjda nije sve smjestilo na svoje mjesto. Ok sumljam da netko tu ima tako slab model, ali čisto da ne bude panike pogotovo za korisnike sa 'j' modelima.

RAM i noviji (snažniji) CPU će svako skratiti to vrijeme, ali eto, samo fyi.
24.03.2016 | 21:21
Ja sam instalirao na 213J i radi super. Jedno 20-ak min je zakovao bio CPU na 100%, ali se sve vratilo normalu.

Ne osjetim da radi nesot usporeno.

Nisam jos nasao neke konkretne prednosti novog sustava, tek cu ga sada evo malo detaljnije pregledati, nakon sto sam nadogradio i sve apps na iOS.
24.03.2016 | 22:38
rusty kaže:
stopiranje je dovoljno, ali ok, bitno da je prošlo


Znam da je stopiranje programa bilo dovoljno, ali jedva sam našao gdje se deinstalira Da sam našao opciju stop, onda bi je i upotrijebio btw. prelazak na DSM 6 nisam niti osjetio na procu, jedino su se čuli malo diskovi da nešto rade.
25.03.2016 | 18:37
@rusty, Ima nas još s 211j
Kod mene isto update prošao. Trenutno je CPU na 100% ali čekam da završi pa ću pogledati kaj ima...
25.03.2016 | 18:46
nema potrebe gasiti aplikacije jer to ne pomaže, samo pričekaj da se primiri situacija.

Drugi dan sve radi ok. DS412+ također radi uredno također i nema nikakvih problema.

OpenVPN sa novim Let's Encrypt certifikatom radi uredno.
03.04.2016 | 21:58
#Synology at #CeBIT 2016 - novi DS916+ (4 bay) NAS i još software nadogradnji za RT1900AC ruter - www.synology.com/en-global/events/CeBIT/features

jao.. kako bi volio uzeti ovaj 916. Je li netko zainteresiran za 412+ (sa 2GB rama)?
04.04.2016 | 06:37
Stvarno su muški kao djeca, samo su im igračke puno skuplje!
04.04.2016 | 07:03
zabac kaže:
Stvarno su muški kao djeca, samo su im igračke puno skuplje!


Pametniji od mene su rekli; Kad izgubiš ono djetinjasto u sebi, nevezano koliko imaš godina, onda si izgubio puno toga
04.04.2016 | 07:16
"Jednom nekad, živio je naočiti mladić po imenu Mujo. Svaki dan pored njegovog prozora je prolazila prekrasna djevojka po imenu Fata. I tako, vremenom, zaljubi se on u nju.

I jedan dan, nije mogao više odoljeti, konačno skupi hrabrost i odlučno je upita:

- Hoš se, bona, udat' za mene?

Fata ga pogleda prezrivo i odgovori:

- Jok!

I tako je naš Mujo živio sretno sve do kraja života - išao u ribu, igrao fudbal, gledao fudbal, pio kafu, pivo i rakiju, mezetio, izlazio s jaranima i vračao se kući - kad god je to poželio ..."


I on je kupovao lijepe igračke i igrao se do duboko u starost!
04.04.2016 | 20:48
rusty kaže:
#Synology at #CeBIT 2016 - novi DS916+ (4 bay) NAS i još software nadogradnji za RT1900AC ruter - www.synology.com/en-global/events/CeBIT/features

jao.. kako bi volio uzeti ovaj 916. Je li netko zainteresiran za 412+ (sa 2GB rama)?


Koliko?
05.04.2016 | 06:57
Bilo tko je ozbiljno zainteresiran može mi se javiti preko PMa, nema potrebe ovdje to spominjati
05.04.2016 | 09:28
Čim sam vidio drlovric i njegov post s koliko, odmah sam pomislio da te pita koliko bi dao za novi NAS, jer ih kod vjerojatno još nema. Nisam uopće registrirao tvoj post na samom kraju Skoro sam napisao drlovricu, šta koliko, pa uzet će jedan LOL.
05.04.2016 | 09:45
hehe možda i hoću ako budem mogao napraviti prodaju ovog postojećeg i naravno uvjerim se da sve što mi treba raditi će raditi na ovom novom modelu.

na stranu sada to, model se očekuje sredinom 5. mj i cijena bi trebala biti negdje oko 360€ +/-

realno nije da mi treba, ali ako bude prilika po svim točkama možda se i nadogradim.
05.04.2016 | 12:49
Pitao sam koliko trazi za svoj NAS, a ne da mu ja nabavljam novi

Onda bi on mene pitao koliko. Logicno zar ne?
05.04.2016 | 16:26
drlovric kaže:
Pitao sam koliko trazi za svoj NAS, a ne da mu ja nabavljam novi

Onda bi on mene pitao koliko. Logicno zar ne?


Ma sve je to pet i logično je i netrebaš objašnjavati. Da je to netko drugi napisao nebi niti registrirao. Rusty priča o novotariji a ti uskačeš s pitanjem, te poznavajuči koliko si kupio tih novotarija, dok toga još nije bilo na domaćem tržištu. Od tud i poveznica novotarija- drlorvic je negdje u svijetu i može kupiti...kapiš
08.04.2016 | 22:05
Ima li kakva aplikacija za komp, kao što je DS file za mobitel. Spojio sam se s laptopom na NAS, a htio bi pregledavati svoj NAS na laptopu kad nisam doma, rađe nego preko mobitela ? Imam napravljen quickconnect na NAS_u ?
08.04.2016 | 22:12
ako imaš quickconnect onda samo preko browsera pristupi DSMu i koristi File station za pregled dokumenata. Na ovaj način imaš kompletan pregled cijelog DSMa preko browsera ionako.

S druge strane možeš napraviti i vpn konekciju prema NASu, te nakon toga u Finder lijepo mountaš shared foldere koje želiš i pregledavaš ih na taj način.

Osobno koristim taj način kada sam udaljen. Dodatno tome na NASu imam Midnight Commander instaliran tako da nakon vpn konekcije samo preko terminala se spojim na NAS, otvorim MC i radim sa podacima što želim. Naravno ovo je samo ako ne želiš koristit quickconnect i browser.

VPN osim što je i sigurniji je i praktičniji u ovoj situaciji jer, kao što sam naveo, za sve ostalo ćeš morati koristit web sučelje. DSFile radi na isti način samo što ti loada specifičan alat i složi pristup samo za manipulaciju datotekama, a u biti u pozadini se koristi čisti web pristup prema DSMu.
08.04.2016 | 22:17
također možeš složiti i WebDAV pristup pa sa računala pristupati podacima na taj način. Doduše ako želiš nesto otvoriti sa nasa na taj nacin računalo će napraviti download toga a ne čistu read operaciju pa je pitanje da li ti taj nacin odgovara
08.04.2016 | 22:24
Kako ću preko browsera pristupiti DSM_u ? Koju ću adresu u browseru upisati kad sam u npr. Omišu ? Šta da upišem, evo slika s DS file s moba koju koristim na svom wi fi, kad sam npr. na poslu onda umjesto IP adrese upišem ime quickconnect a pass je isti i otvori mi se NAS.

09.04.2016 | 04:59
samo unesi quickconnect ime umjesto lokalne IP adrese i doci ćeš do DSM sučelja
09.04.2016 | 10:14
rusty kaže:
samo unesi quickconnect ime umjesto lokalne IP adrese i doci ćeš do DSM sučelja


Moram priznat da mi nije jasan ovaj odgovor. Ova s slike je aplikacija za mobitel, kad nisam doma onda umjesto one IP adrese, ja upišem svoj quickconnect i spojim se normalno na NAS preko mobitela. Tu mi je sve jasno i nemam nikakvih pitanja.

Muči me laptop, jer za njega nema aplikacije DS file, kao za mobitel. Ja sam se spojio s laptopom doma na NAS koji je na adresi 192.168.1.68:5000 i sve radi, sve mi je tu jasno. Nije mi jasno kad odem negdje onda nemam svoj ruter niti taj port, kako će mi se laptop spojiti samo preko quickconnect ? Za mobitel mi je jasno jer postoji za njega ta aplikacija koja odrađuje sav potreban posao, ali te aplikacije nema za laptop. Sad sam otvorio browser na miniju i upisao ime quickconnect i normalno da mi nije našao ništa. Znači upišem ime mog quickconnect npr. recimo da je ime Ht7YudSe43-IpU-D i ne otvori se ništa u browseru
09.04.2016 | 10:29
Pa upišeš QuickConnect.to/xxxxxx
Umjesto xxxxxx upišeš ima koje si dao za QuickConnect, dobiješ formu za prijaviti se.
09.04.2016 | 10:34
Upravo tako kako je zabac rekao
09.04.2016 | 10:35
Heh tako već ide. Nisam znao za to, sorry što vas gnjavim s početničkim pitanjima.
09.04.2016 | 10:36
zato i postoji forum
14.04.2016 | 14:24

Version: 6.0-7321-1

(2016/04/14)
Improved the stability when connecting via AFP protocol.
Fixed a security vulnerability regarding Samba file service (CVE-2016-2118, also known as Badlock).
Fixed an issue where a false-alarm warning about unexpected file changes occurs when saving files in Office Excel 2003.
Fixed an issue where Docker DSM might be terminated even when valid licenses are imported.
Fixed multiple issues that might cause iSCSI service to hang under heavy loading and performing Vmware VAAI commands.
Fixed an issue in which the configuration change of VLAN could result in abnormal functionality of certain packages. e.g. Surveillance Station
Fixed an issue where the DSM welcome title and message will be reset to default if users set it to blank.

Note: This update does not require system reboot.
29.04.2016 | 12:14
Jel ima neko volje da napišemo malo o xpenologiju?

Ja sam dugogodišnji zadovoljan korisnik!

www.facebook.com/groups/252507385104470/
29.04.2016 | 13:57
Ja nemam FB account tako da ne znam što je iza ovoga... ali što se tiče Xpenologya mislim da nema nikakvih problema da se bilo što napiše. Samo daj
05.05.2016 | 21:53
Kako se radi VPN konekcija na DSM?
05.05.2016 | 21:55
spajanje sa nekog drugog uređaja na NAS koji je VPN server ili želiš NAS (dsm) spojiti na neki VPN server?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 21 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO