NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


30.07.2015 | 13:33
Niti jedan Syno model nema VM podršku u smislu kao recimo QNAP. Postoji unofficial način kako složiti phpVirtualBox na Synology i to radi odlično, ali naravno morati ćeš uzeti model sa dosta RAMa i malo jačim CPUom.

S druge strane Syno možeš koristit u vmware i hyper okruženjima (iSCSI i slično...).

Od verzije 5.2 njihovog OSa postoji i službeni support za Docker platformu - www.docker.com (nije baš punokrvni hypervisor, ali ajde). Sa njime možeš hostati rješenja (naravno non Windows) i razne platforme koje bi ti mogle poslužiti.

Dakle punokrvno hostanje virtualke (dakle headless) službeno nije podržano.

Osobno koristim Syno za hostanje VM imagea koje korsitim preko Parallelsa, ali to je samo zato da ne jedem SSD prostor na Macu. Brzina je vrlo zadovoljavajuća za moje potrebe.
20.08.2015 | 09:09
Novi patch za Synology DSM


Version : 5.2-5592 Update 3

(2015/08/20)
  • Fixed Issues
  • Optimized fan settings for DS715 and DS215+.
  • Enhanced compatibility with hard drives.
  • Improved the compatibility with UPS devices.
  • Fixed an issue where the NTP (Network Time Protocol) service became temporarily unavailable after manual calibration.


20.08.2015 | 13:15
Postaju gori od Microsofta
24.08.2015 | 08:05
Hi!


trebam savjet,

kolega koji ima auto kuću bi trebao "nešto" za file server....
već sam ga odgovorio od kupovine klasičnog servera i licence te mu rekao za NAS Synology.
mene zanima koji bi model vi NASa ovdje preporučili, ili sam u krivu i trebalo bi ići na klasičan server.
Znači radi se o file serveru, koji bi se nalazio u Sl. Brodu, a podružnice iz okolnoh mjesta bi pristupale podacima preko neta.
uglavnom se radi o office dokumentima.
24.08.2015 | 08:08
Pa ovako na prvu može NAS. Ima mogućnost koja je potrebna čovjeku. Čak i Dropbox modus rada postoji (sync). Full scale server mu je možda malo over kill (sve je pitanje o broju korisnika i slično). Osobno ako je više od 5 ljudi u paraleli neka samo izbjegava Synology modele koji imaju oznaku 'J' (nisu baš nešto jaki).

Dakle u kratko, da.
24.08.2015 | 08:12
Što se pak modela tiče, ja bi preporučio nešto u '+' kategoriji (standalone ili rack model svejedno je), ali kao što sam rekao ovisi o broju korisnika i količini podataka u transferu. Čisto zato da se to ne vuče ko krepana mačka.

Također ako je riječ o udaljenim lokacijama usko grlo će mu biti upload speed na lokaciji gdje je NAS tako da i to treba uzeti u obzir.
08.09.2015 | 07:03

5.2-5592 Update 4

Fixed Issues
Restored the mandatory file (/usr/syno/bin/zip) that has been removed due to Antivirus Essential's false-positive detection.
Upgraded Apache HTTP Server to 2.2.31 to address one security vulnerability (CVE-2015-3183).
Upgraded PHP to 5.5.28 to address two security vulnerabilities (CVE-2015-5589 and CVE-2015-5590).
Fixed two security vulnerabilities to prevent cross-site scripting (XSS) attacks.
Fixed a security vulnerability of PCRE library (ASA-201508-11).
Fixed an issue where DSM cannot be updated after system recovery on certain models (DS2415+, DS1815+, DS1515+, RS815RP+, RS815+, DS415+).
12.09.2015 | 17:54
Evo nešto vijesti sa prve prezentacije novog DSM 6.0 i popratnih proizvoda.

translate.google.nl/translate?sl=auto&am...26076&edit-text=

www.computerdiy.com.tw/synology-2016-exp/

update:

DSM će sada prolaziti kroz 6 mj beta proces prije izlaska na tržište, dakle DSM 6 tek sredinom 4. mj 2016.

RT1900AC ruter vjerojatno oko 150€
22.09.2015 | 12:08
Netko je jednom na forumu, da li u ovoj temi ili nekoj drugoj pitao da li je moguće NAS spojiti direktno preko recimo TBa.

Evo QNAP je vani sa modelom koji daje upravo to: www.anandtech.com/show/9651/qnaps-tvs871...s-with-thunderbolt-2

Dakle DAS/NAS hybrid (10G Ethernet i 2xTB2.0)
10.10.2015 | 17:36
Nabavio jučer Synology DS215j.

Malo mi je čudan. Login ne radi uvijek i to na nekoliko načina.

Kad se spojim i napravim alias (shortcut) na nešto sa tog diska te odspojim disk, dvoklik na taj alias kasnije ponekad pronađe disk i pokaže ga na desktopu. Penkad ne. Ponekad dobijem neku grešku u vidu da disk nije pronađen na mreži, ponekad tvrdi da lozinka nije u redu. Onak se zatrese dijalog i mogu probat sto puta ali ne pomaže. Kad se to dogodi, moram iz početka na sidebaru selektirati disk pa Connect As... i onda je lozinka dobra. Ali ponekad i ovdje nakon upisa lozinke ode nekim svojim putem, nit prijavi da je lozinka pogrešna niti ne mounta disk na desktop.

Koliko sam vidio u nekom trenutku, za nedjelju je određeno da će skinuti update pa ću vidjet što će biti dalje. Za sada sam se spajao sa dva Maca. Mini/10.10.5 i Air/10.9.5. Na oba dva se dešavaju slične stvari.

Ima li još netko ovakvih problema?
10.10.2015 | 17:45
Nisam imao ovakvih problema. Probaj imati u login items taj mount na taj volume. Moguće da je u tome problem. Ja u načelu nemam problema sa mountovima i imam ih stalno aktivne. Osim par njih koje pozivam po potrebi.
10.10.2015 | 23:27
Na žalost ne mogu ga imati u login items jer jedno je laptop koji nikad nije bio ugašen a restartam ga samo kad ide neki update koji to zahtijeva.

MacMini ima ssd i pali se u desetak sekundi a synology treba 3-4 minute da dođe sebi. Sutra ću ga ostavit non stop upaljenog za taj update pa što bude.

> Osim par njih koje pozivam po potrebi.

A njih dižeš preko aliasa ili kako?

EDIT - napravio sam taj update i kao da je sad sve ok. Vidjet ću što će dalje biti. Malo me iznenadilo da ventilator radi i kad je disk u sleepu. Sve lampice su pogašene (osim plave power tipke) ali ventilator i dalje ventilira.
12.10.2015 | 08:28
Da to sam ti i mislio napisati odmah prije nego si napravio update na post. Tebi Syno očito zbog servisa kojih imaš ide u hibernaciju, pa time i naravno buđenje prilikom boota potraje dok se svi diskovi zaspinaju.

Ja sam mountao sve što mi treba i samo draga and drop u login items napravio za svaki mount koji mi treba. Ne koristim aliase.
12.10.2015 | 17:03
Rusty kako tocno mountas te foldere sa NAS?

Mene ubi iTunes (koji je na Synology), svako malo izgubi putanju. Dopizdilo mi vise stalno raditi browse na njega :/
12.10.2015 | 17:40
pa iskreno ništa specijalno. Napravio sam na Syno folder u koji sam prebacio cijelu strukturu iTunesa. Taj folder je mountan i složen da se prilikom logiranja (ako koji put resetiram comp) ponovno mounta i to je to. iTunes ni ne skuže razliku.
13.10.2015 | 09:06
Krenula je DSM 6 beta (final ide u travnju 2016)

www.synology.com/en-global/dsm/6.0beta/ReleaseNote

www.synology.com/en-global/dsm/6.0beta/
31.12.2015 | 16:06
Može li se na Synology-u ili Qnap-u složiti da dva hard diska nisu u RAID-u već da drugi služi kao backup (da se kod izmjena ažurira backup na drugom disku, u stvarnom vremenu ili u vremenskom intervalu)?
31.12.2015 | 16:07
da, kao 2 zasebna volumea (synology)
31.12.2015 | 16:14
I bez problema se može podesiti da se na drugi onda backupira prvi HDD?
31.12.2015 | 16:17
goo.gl/bV7nS4

"A local backup destination is required for backing up data from Synology NAS to a local shared folder, volume, or an external USB/eSATA drive"
31.12.2015 | 16:21
Hvala
22.01.2016 | 21:28
Došla je jučer DSM 6 beta2, a danas i 5.2 security update:

5.2-5644 Update 3
08.02.2016 | 21:23
Ajde mi vi pametniji recite, vezano za Synology. Treba mi NAS (jer moj LaCie je prdnuo) samo za fotografije i da je RAID1. Ne treba mi za filmove i takve stvari.
Znaći, mirror + da je na mreži + ako crkne elektronika da mogu disk staviti u ladicu i skinuti podatke.
Hvala
08.02.2016 | 21:29
bilo koji 2 bay model će ti poslužiti za to. Ako je riječ o 'teskim' fotografijama i velikoj količini prebacivanja podataka onda ti savjetujem neki 2 bay + model, čisto sa uspiješ u potpunosti saturirati mrežu.

bilo koji syno disk u slučaju da crkne elektronika mozes preko Linux distribucije pročitati, ali nadam se da za to nećeš imati potrebu.
09.02.2016 | 10:26
Zabac ja imam Synology 213J. To je entry level, star sada vec 3 god mozda. Procesor mu nije jak, ali ako trebas storage, radi odlicno.

Dva HD su mi unutra (WD Red 3tb), i imam 95% mogucnosti nekoliko puta skupljih Syno modela. Jedino gdje me je nervirao je nedostatak snage za Plex server (video transcoding), ali tebi to ocigledno nije ni bitno. Nije vise ni meni

Sve fotografije su mi tamo, LR direktno cita sa tog NAS (ako nesto trebam exportati, ili dodatno obraditi). Spojen je wifi na Apple Extreme (jer mi je NAS u dnevnom, uz Smart TV), ali provlacim kabel u ovo dan-dva. Osjetno je sve brze i stabilnije.

Apsolutna preporuka za Synology. Bilo koji model da uzmes, tesko da ces pogrijesiti.
09.02.2016 | 11:48
zabac kaže:
Ajde mi vi pametniji recite, vezano za Synology. Treba mi NAS (jer moj LaCie je prdnuo) samo za fotografije i da je RAID1. Ne treba mi za filmove i takve stvari.
Znaći, mirror + da je na mreži + ako crkne elektronika da mogu disk staviti u ladicu i skinuti podatke.
Hvala


Mogu ti preporuciti neki entry level QNAP NAS.
Evo jednog na akciji ovdje.
Osim toga predlozeni webshop je svakako za preporuciti jer sam u zadnje vrijeme obavio neke slicne kupovine kod njih bez ikakvih problema. Za pohvalu je i besplatna dostava u HR.
10.02.2016 | 00:16
Eto, moj Synology DS215j radi ok. Malo je bio čudan kad sam ga kupio i namještao, ali od kad je napravio prvi update radi ko grom. Mogu reč i da ima brzi shutdown. Ne znam kolko ti je to bitno, ali moj LaCie i WD Cloud se gase oko minutu-dvije. Ovaj se ugasi unutar 15 sekundi.

Ima i brži response. Kad lupim na shortcut na desktopu, onaj dijalog za password se pojavi skoro odmah, onda mu treba kojih 10-15 sekundi da se probudi iz sleepa.

WD MyCloud taj dijalog pokaže dosta kasnije, kako-kad, nekad i pola minute, a onda još toliko da se disk probudi i pokaže u Finderu.
10.02.2016 | 11:31
Moj nikada i ne spava. Stalno nesto radi jadnicak

Jako jako rijetko vidim onu plavu ledicu upaljenu kada je u sleep.
10.02.2016 | 23:21
drlovric kaže:
Moj nikada i ne spava. Stalno nesto radi jadnicak


To se odnosi na WD ili Synology?
11.02.2016 | 08:30
Igor:

Synology NAS. A WD Red diskovi su unutra. Dva komada.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 19 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, baka, drlovric, Ender, m@xym, temeljnik, Zdravac, Anonimci (741)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO