NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


13.05.2015 | 18:17
213j update prosao bez problema. Docker ne vidim, bice da ga nema moj sirotinjski model
15.05.2015 | 09:55
Evo Syno support je riješio (za sada) problem sa Dockerom. Dakle postoji problem koji je DEV ekipa potvrdila.

Vezano je za specifične Docker image (dakle nije globalni problem). Ja sam osobno uspio podesiti par imagea i pokrenuti ih bez problem, ali recimo sa ubuntu imageom sam imao problema.

Dakle kada bi krenuo download nekog imagea onda bi se 'Image' kategorija unutar Docker apliakcije zblesirala na način da nije pokazivala progress za taj image niti bilo koji drugi koji je prethodno skinut. Samo bi se prikazivala 'Loading' animacija.

Naravno unuinstall ili stop/start same Docker platforme nije pomogao. Samo reboot NASa što naravno nije baš neka fora.

Danas sam dobio info od njih (to su stvarno brzo riješili i komunikacija sa njima se drastično popravila):

----
Thank you for contacting Synology support.

After confirming by our developer, this is a known issue that our developers are working hard to address in a future release. Please kindly stay tuned for the update, and in the meantime, we apologize for any inconvenience caused.

If you have any great suggestions or feature requests, please kindly send them to our Product Management group at:
www.synology.com/company/inquiry_form/feature

Current workaround is:

rm /tmp/DSMTaskMgr/@administrators/SYNO_DOCKER_IMAGE_PULL*

Hope this helps.

Best Regards,
Technical Support / Synology Inc
Chris Chang
----

Ovo je workaround za sada dok čekamo patch za Docker app. Eto, pa ako netkom zatreba.
19.05.2015 | 17:45
Evo za korisnike WD My Cloud uređaja nešto novosti - www.macnn.com/articles/15/05/19/wd.my.cl....free.update.128675/

Plex app nativno supportiran
23.05.2015 | 11:57
Prije par dana izašao, i dosta ljudi se žali na probleme, ali ja osobno na oba NASa nemam problema


Version : 5.2-5565 Update 1

(2015/05/21)
Fixed Issues
Fixed an issue where users could fail to join domain when the domain admin account contains specific characters.
Improved the compatibility with USB devices.
Fixed a security vulnerability to prevent cross-site scripting attacks (XSS).
Upgraded PHP to 5.5.25 to address multiple security vulnerabilities (CVE-2006-7243, CVE-2015-4021, CVE-2015-4022, CVE-2015-4024, CVE-2015-4025, CVE-2015-4026).
Improved the compatibility with 3rd party DTV applications.
Fixed an issue where SSD cache volume information may not be displayed correctly in Resource Monitor.
Fixed an issue where users with guest accounts would be unable to create new files or folders via SMB protocol.

23.05.2015 | 17:30
Da se pohvalim… u 1. mjesecu firmi instaliran Synology 414, prekjucer riknuo jedan disk.
Mislim da su unutra WD Red, ne razumijem se previse u diskove.

Katastrofa, kaj ce biti za godinu dvije...
23.05.2015 | 19:15
@Tito:

Cuj WD?

Mislim da si upravo Smayoo-i popravio dan lol
23.05.2015 | 21:33
23.05.2015 | 22:22
smayoo kaže:


VVery Disturbing
23.05.2015 | 23:39
Worth Dick
24.05.2015 | 06:57
Meni je WD asocijacija na Darth Vader u stvari na Vader Darth samo je Sith Lord s jednostrukim "V".
25.05.2015 | 07:08
To su nam slozili u Lostu… Kaj vi preporucujete?
25.05.2015 | 07:51
Prije nego nešto preporučimo, daj da čujemo čemu vam točno treba služiti taj Synology? Za backup? Ili kao document server? Radite li redoviti backup ili računate da vam je RAID izvedba nadomjestak backupa (što nije)?

Koliko su podaci gore važni za firmu?
a) nisu jako važni, odnosno svatko ima još svoje lokalne kopije
b) osrednje su važni, ne bi propali da ostanemo bez njih, ali bi nas jako zabolilo
c) vitalni su, firma ne bi preživjela da to izgubimo

Ako se radi o zaista važnim podacima i ako nemate kvalitetno riješen backup, moja je preporuka da se ne igrate igračkama, nego ugovorite najam servera i storage prostora u nekom data centru koji to radi ozbiljno, odgovorno i profesionalno. Ima ih po cijelom svijetu, a ima ih i u Hrvatskoj. Ako ste jako mala firma i primarno vam je da ne bude skupo, uzmite neki plaćeni paket kod Dropboxa ili sličnih providera. Ako imate ozbiljnije potrebe, uzmite radije virtualni stroj u najam kod nekog domaćeg ponuditelja jer time dobivate puno ozbiljniju i promptniju podršku.
25.05.2015 | 08:12
414 model nije uopće zanemariv, ali kao što je smayoo rekao (i slažem se sa njime) sve je pitanje potrebe i održavanja.

Činjenica da je disk vrisnuo, ne znaći da uređaj sam po sebi ne zadovoljava potrebe (možda da možda ne), ali također treba uzeti u obzir da će taj NAS s vremena na vrijeme (ovisno o servisima) trebati i održavati.

Ukoliko je netko napravio neki bussiness case i ispalo je da je DS 414 model dovoljan (što je sa backupom?) onda je možda outsource overkill. S druge strane ako se to uzelo čisto onako da se nađe pa ćemo vidjeti što i kako dalje, onda, kao što sam rekao, će se s vremena na vrijeme trebati malo pozabaviti sa tim storageom.
25.05.2015 | 08:13
Vise sam misilo, koji disk da stavimo da ne krepa.

Mala firma, synology sluzi kao document server, ne radimo backup, racunamo na raid. Podaci su jako vazni.
25.05.2015 | 08:17
'Podaci su jako važni', RAID ti nije dovoljan. RAID nije backup i to je vrlo veliki rizik. Dakle 414 ima 4 diska u kojem RAID polju? Ako je 5ica onda ste najebali ko žuti bez backup. Ako je 6ica onda ste malo manje najebali kao žuti.

Ako se bježi od WDa onda bi preporučio HGST diskove.
25.05.2015 | 09:11
Nažalost, HDD tehnologija je danas u fazi da svi proizvode nekvalitetno. Ne postoji brand koji može jamčiti ikakvu značajniju pouzdanost. HGST je opet u vlasništvu WD. Koji god brand odabrao, odaberi MODEL koji je server-grade. WD red definitivno nije server-grade, nego je namijenjen za SOHO NAS-eve, dakle ovo što ste i kupili. U tom smislu, LOST vam je korektno ponudio diskove, ali ako ste im naglasili da su vam podaci jako važni, onda je to teški faul.

S druge strane, ako nakrcaš 4 server grade diska u to kućište, onda nemaš adekvatno hlađenje, jer Synology nije server-grade NAS. Kako sami oni kažu: "DS414 is a feature-rich 4-bay NAS specifically designed for growing businesses ". Radi se o marketinškom jeziku pa ga moraš naučiti ispravno čitati. Ako piše "designed for growing businesses", to znači da je namijenjen za male i mikro firme, odnosno za SOHO (small office / home office) korisnike, to jest za okruženje u kojem mu pristupa najviše nekoliko korisnika i to ne češće od par puta dnevno. Ako ste vi takva firma, onda je odabir OK. Ali ako vi taj NAS istovremeno želite koristiti kao document server (dakle da svi stalno po njemu visite i roštate) *I* kao arhivski storage (dakle da mu svatko pristupi jednom-dvaput dnevno) - to neće ići.

To što ne radite backup, to je pak isključivo vaša greška (ili indolencija). RAID nije backup i nikad neće biti. RAID ti samo olakšava servisiranje situacije crknutog diska (jer diskovi crkavaju, samo je pitanje koliko često s obzirom na intenzitet korištenja), a sve druge situacije u kojima ti backup može trebati - nisu pokrivene. Najtrivijalnija i najčešća je - nehotično brisanje ili gaženje postojećeg dokumenta nekim drugim.

Document server je jedno, arhiva je drugo, backup je treće. Ne može to "all in one". To je isto kao da želiš imati motorno vozilo koje će istovremeno biti sportski dvosjed, obiteljski auto za ići na godišnji odmor s troje djece i traktor za izvlačenje trupaca iz šume.
25.05.2015 | 10:47
Nedavno sam bio u uredu jako velike korporacije i oni imaju najobicniji 2-bay Synology NAS. Doduse, NAS stoji u sefu ali to je vec druga prica

Drze ga u RAID1 polju, cisto da su pokriveni ako jedan disk otkaze poslusnost (desilo im se vec, ustekali novi identican i NAS je ponovno izgradio RAID polje. Izgubljeno 0 fajlova).

NAS sluzi kao svastara na koju pohranjuju sve i svasta jer imaju rMBP (sa malim SSD diskovima), ali imaju i particiju (Shared Folder) u kojoj su smjesteni svi jako osjetljivi podaci. Samo taj folder je programiran da se svaku noc uploada u cloud, a periodicno (mislim tjedno) rade backup cijelog NAS na eksterni disk, kojeg cuvaju na drugoj lokaciji.

Sve to je odobreno od strane njihovog IT supporta i kazu da je u skladu sa SOP korporacije.

Po meni je ovaj koncept odlican i pokriva skoro sve moguce scenarije, te cu ga i ja implementirati za svoje potrebe.

Trebas:

1. NAS
2. Externi HDD za periodicni backup NAS (ili jos jedan NAS, ako je previse podataka)
3. Cloud account za dnevni backup vaznih podataka

Ovakav scenarij u prinicpu pokriva i sve ovo sto ti je Smayoo napisao, i to je minimum ispod kojeg ne trebas ici.
09.06.2015 | 16:48
Dostupan od danas


Version : 5.2-5565 Update 2

(2015/06/09)
Important Information
A thorough investigation has been done, and it is confirmed that DSM and its related packages are not impacted by the LogJam vulnerability because of the way Synology implements OpenSSL in our system.
Fixed Issues
Improved the stability of SHR expansion.
Improved the stability of SMB transfer when the system is being accessed by an excessive number of clients.
Fixed multiple kernel vulnerabilities (CVE-2014-3122, CVE-2014-3153, CVE-2014-0196, and CVE-2014-4699).
Fixed an issue where CPU usage could remain high when widget is enabled.
Fixed an issue where LDAP users could fail to log in to DSM.
Fixed an issue where files could not be downloaded via Windows' terminal.
Fixed an issue where system cannot enter hibernation.
Fixed an issue where some folders with non-English names would become inaccessible via SMB.
Fixed an issue where volumes/iSCSI LUN cannot be displayed after the Synology High Availability system resumes from safe mode with UPS connected.
09.06.2015 | 17:19
DS211j & DS412+ sve ok
15.06.2015 | 18:37
Pošto je van garancije, a paleta servisa se na mojem DS412+ NAS povećala, odlučio sam na ugradnju RAMa.

Jedna SODIMM slot je dostupan i Atom koji leži unutar se pokazao kao proc koji ne trpi baš najbolje 4GB module. U konačnici sam uzeo Kingston KVR13S9S6/2 model.

Procedura je prošla apsolutno bezbolno i sada NAS fino kuca sa novim modulom. Nevjerojatno je koliko je sada cijeli OS brži i puno puno ugodniji za rad. Svi servisi rade uredno kao i do sada.


ScreenShot2015-06-15at19.38.06.png


Eto čisto info ako se netko drugi također odluči na ovaj korak.
15.06.2015 | 21:32
Nisam gledao po netu, jel DS211j podržava upgread memorije.
15.06.2015 | 22:10
rusty kaže:
Pošto je van garancije, a paleta servisa se na mojem DS412+ NAS povećala, odlučio sam na ugradnju RAMa.

Jedna SODIMM slot je dostupan i Atom koji leži unutar se pokazao kao proc koji ne trpi baš najbolje 4GB module. U konačnici sam uzeo Kingston KVR13S9S6/2 model.

Procedura je prošla apsolutno bezbolno i sada NAS fino kuca sa novim modulom. Nevjerojatno je koliko je sada cijeli OS brži i puno puno ugodniji za rad. Svi servisi rade uredno kao i do sada.


ScreenShot2015-06-15at19.38.06.png


Eto čisto info ako se netko drugi također odluči na ovaj korak.


Može li se znati gdje si uzeo RAM i jel zeznuto dodavanje?
16.06.2015 | 06:59
@Ljut k0 Ri5 - svi NASovi iz 211 serije imaju zalemljenu memoriju tako da jednostavan upgrade nije moguć

@papittovenga - uzeo sam ga preko britanskog Amazona (www.amazon.co.uk/gp/product/B00HV6V5NC?p...i_detailpage_o00_s00) čisto zato jer sam znao da će biti definitivno model koji mi treba i naravno zapakirano.

Što se ugradnje tiče, nije nikakav problem. Najveći problem je možda skidanje inicijalnog dijela kućišta. Nakon toga se sve dosta lijepo rastavi. Ploča sa RAM modulom i CPUom je ispod samih diskova okrenutom prema dole i doći do nje nije nikakav problem.

Kao što sam naveo, 4GB moduli (raznih proizvođaća) si znali imati problema (možda ne na prvu) po pitanju stabilnosti sustava i slično, pa jednostavno nisam htio riskirati. Sa 2GB mi je sasvim dovoljno i OS sada cachira sav ostatak raspoloživog rama, tako da je rad u OSu jako ugodan.

To se osjeti i recimo u nekim drugim aplikacijama Plex (primjerice radi brže), Subsonic i slično. Web aplikacije su također brže (recimo Tiny RSS puno brže dohvaća veliki broj streamova)

U svakom slučaju isplati se neovisno o tome koliko je servisa u igri (pogotvo, ako netko bude vrtio Docker i slično).
16.06.2015 | 10:29
thx
16.06.2015 | 22:25
thx
01.07.2015 | 09:50
Synology DSM update



Version : 5.2-5592

(2015/07/01)
What's New
This update includes all bug fixes as well as security fixes in the previously released critical updates since DSM 5.2-5565.
Fixed Issues
Improved the stability of Synology High Availability system when excessive numbers of volumes are created on passive servers.
Improved the compatibility of network printers.
Upgraded Samba to 4.1.18 for issue fixes and stability enhancements.
Improved the stability when expanding volumes on RAID 5 or 6.
Improved the performance of Synology High Availability with SSD cache enabled.
Improved the USB storage compatibility on DS215j.
Upgraded PHP to 5.526 to address multiple security vulnerabilities (CVE-2015-3414, CVE-2015-3415, CVE-2015-3416, CVE-2015-2325, CVE-2015-2326, and CVE-2015-4598).
Upgraded OpenSSL to 1.0.1o to address multiple security vulnerabilities (CVE-2015-4000, CVE-2015-1788, CVE-2015-1789, CVE-2015-1790, CVE-2015-1791, and CVE-2015-1792).
Security enhancements on Personal Web Station.
Fixed a security vulnerability to prevent cross-site scripting (XSS) attacks.
Fixed an issue where system would reboot while disabling a connected iSCSI target with the Multiple Connection Session setting enabled.
Fixed an issue where High Availability Manager would fail to switch over after repairing read-write caches.
Fixed multiple issues with UPS settings.
Fixed multiple issues with Port Forwarding settings.
Minor bug fixes.


Update prošao uredno na ds211j
09.07.2015 | 16:34
Kod mene isto sve ok na DS211j.
21.07.2015 | 17:44
Kreće u 9. mjesecu road show za DSM 6 - www.synology.com/en-global/events/2016_Synology
30.07.2015 | 13:20
Stigao novi patch za Synology

Version : 5.2-5592 Update 2

(2015/07/30)
Fixed Issues
Fixed an issue where DS1515 would be unable to shut down properly.
Enhanced RAID reliability when repairing volumes from degraded state.
Improved the stability of LUN backup.
Improved memory usage for Btrfs file system.
Improved the compatibility with UPS devices.
Improved the stability when repairing the passive server of a high-availability cluster.
30.07.2015 | 13:27
Zna li tko kakav je Synology sa virtualizacijom? Podupiru li, i ako da, koji je najosnovniji (citaj najjeftiniji) model?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 40 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Kloba, Riba, SubZeroed, zoranowsky, Anonimci (1586)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO