NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


30.01.2015 | 03:49
Imao sam DNS-320 prije par godina, i radio je korektno. Ali glasno

Sada imam Synology (neki bezvezni jeftini), i to su dva svijeta razlicita. Mislim da je Synology danas najbolji odabir, OS je brutalan

WD Red diskove, apsolutne preporuke. Danas se izbor diskova jako suzio, pa i nemas bas neku mogucnost odabira. Par brendova svega.

Smayoo bolje da kupi pravi stol nego sto se ismijava WD Red diskovima
30.01.2015 | 06:36
Nije Synology najbolji odabit. To je prihvatljiv odabir u smislu ulošeno/dobiveno.
30.01.2015 | 07:53
zabac kaže:
Nije Synology najbolji odabit. To je prihvatljiv odabir u smislu ulošeno/dobiveno.


To se za svaki proizvod može reći (ne samo NAS). Koliko uložiš temeljem svojih mogućnosti i očekivanja toliko ćeš i dobit.

Syno je vjerojatno u top 3 po pitanju NAS uređaja, ali to je uvijek pitanje ukusa, mogućnosti i potrebe.
30.01.2015 | 08:33
Nisam probao ali navodno je QNAP jako dobar i preporučljiv ( preporuka od frenda koji radi sa takvom opremom ) ali isto tako mislim da bi mogla i IOMEGA biti jedan dobar izbor - mislim da su njih kupili još prije koju godinu EMC koji su ipak vodeći brand u storage rješenjima....iomegu ix2 model 200d sa dva diska sam imao - jako dobro je radila i znam da je još uvijek u pogonu 24 sata dnevno i zbilja se u punom pogonu koristi - frend jako zadovoljan.

To je kad pričamo o ovim kućnim rješenjima, naravno postoje puno ozbiljnija i bolja rješenja za NAS ali niko si vjerojatno od nas ovdje neće za doma kupiti NAS koji prelazi 5000kn i ide u desetke tisuća kn, EMC, NETAPP imaju jako dobra rješenja....
30.01.2015 | 08:43
extreme digital je ok... kupovao od njih... svejedno mi od koga, samo da je cijena povoljnija, 150kn nije malo... ima tu puno kava
30.01.2015 | 08:51
damba7 kaže:

To je kad pričamo o ovim kućnim rješenjima, naravno postoje puno ozbiljnija i bolja rješenja za NAS ali niko si vjerojatno od nas ovdje neće za doma kupiti NAS koji prelazi 5000kn i ide u desetke tisuća kn, EMC, NETAPP imaju jako dobra rješenja....


Malo si i rekao. Odnosno falio si valutu . Osobno sjedim u zgradi čiji bunkeri su puni EMCa, NETAPA te ostalih enterprise grade storage-a.

Ajmo ostati u granicama normale pošto, kao što si rekao govorimo o NASu ne o SAN infrastrukturi.

Nema potrebe se zamarati sa opremom za čiju potrošnju struje bi bio Platinum member u Hall of Fame našeg dragog HEPa.
30.01.2015 | 10:16
Naravno da idu u nebo, samo što nisam to ni razmatrao kao neku opciju, mislim da je plafon neki tipa synology rack sa 4 diska, ali i on je oko desetke mislim

Vidiš ovo za ovaj dućan nisam znao, baš budem vidio malo kaj ima tamo.
30.01.2015 | 11:34
Koristim Synology DS211J s 2X 2TB WD Green zadnje četri godine bez ikakvih problema.

NAS mi služi za kučno-uredsku upotrebu, beckup i reproduciranje multimedije, te je radio kao TM backup za imac i MBAir dok ga nije zamjenio Time capsule.
Potavljen mi je cloud na NASu s veličinom koju sam odrediš tj.koliko imaš podatkovnog prostora i radi savršeno.
Spajanje preko DS Cloud app na iphone i ipad jednostavno i glatko.

OS mu je odličan, jednostavan za upotrebu i OSX frendly.

Jedina zamjerka mi je hardwerska ograničenost kod upotrebe Plex servera, koji sam na kraju stavio na imac jer nije mogao raditi transcoding kako treba.

Sve u svemu jako zadovoljan i ako ću ikad raditi upgrade na bolji model, Synology će mi biti prvi izbor.
30.01.2015 | 11:39
Inaće synology OS se može pogledati ovako u demo verziji , pa koga zanima:

URL: demo.synology.com:5000
Account: admin
Password: synology
30.01.2015 | 19:36
drlovric kaže:
Smayoo bolje da kupi pravi stol nego sto se ismijava WD Red diskovima


Tražio sam po netu, ali nisam našao sliku od WD Red. Ali ima jedna od WD Green.

Untitled.jpg
05.02.2015 | 09:58
Novi DSM 5.1-5022 - Update 2 je vani.

(2015/02/04)
Fixed Issues
Implemented fixes related to the GHOST vulnerability (CVE-2015-0235).
Upgraded PHP to 5.5.21 to address multiple vulnerabilities (CVE-2015-0231, CVE-2014-9427, and CVE-2015-0232).


Samo CVE pathiranje. Uredno na DS211j i 412+ (reboot čak nije ni potreban)
02.03.2015 | 13:24
Novi UP3

Version : 5.1-5022 Update 3

(2015/03/02)
Fixed Issues

Fixed a security vulnerability related to SAMBA (CVE-2015-0240).
12.03.2015 | 19:49
To se čekalo!

DSM 5.2 beta
www.synology.com/en-global/dsm/5.2beta/


ScreenShot2015-03-12at19.53.49.png
13.03.2015 | 16:56
Rusty, imam DS211J koji me odlično služi bez obzira na zastario hardvere.
Za sad ga updaitam ss svakim novim updaitom, pa me interesira dokad ga je pametno dizat na novi os zbog hardverskog ogranićenja/
Bojim se da ga ne ugušim a downgrade je nemoguć, koliko znam?
13.03.2015 | 21:14
Jedan od modela koji imam je upravo taj. Na njega prvog testiram upgrade jer mi je na sekundarnoj lokaciji. Složio bi se da odlično radi iako je poprilično star (po pitanju CPU/RAM), ali nikada nisam imao problema sa DSMom. Ono što volim napraviti je prije svake major verzije (dakle x.nešto) pričekati dan-dva i vidjeti što ljudi javljaju na forumu/irc. Također Synology jako dobro vodi evidnenciju na kojom hadware će nova platforma raditi, a na kojem ne.

Mislim da nema straha što se tiče upgrade sa verzijama prve decimale (5.x) jer je uglavnom riječ o dodavanjima features, a ne toliko o općoj promjeni cijelog OSa kao što je to bilo sa verzije 4.x na 5.x

Osobno ti preporučam da ukoliko nisi siguran pričekaš dan-dva, pratiš forum (synology) jer se tamo gotovo u minutama nakon izlaska nove teme pojave u kojim su diskusije kako se sve skupa ponaša i da li ljudi imaju problema ili ne.

Sa 5.2 mislim da neće biti problema osim činjenice da Docker neće biti podržan na bilo kojem 'j' ili 'play' modelu. Osim toga ne vidim nikakve probleme.

Što se downgrade tiče, to je točno nema službenog procesa. Neslužbeno postoji i rezultirati će uglavnom u gubitku svih podataka. Točnije uvijek se možeš vratit nazad, ali ono što oni klasificiraju downgrade je u biti povrat sa zadržavanjem podataka, a to nije službeno podržano. Ukoliko imaš backup svega ili većine stvari koje želiš vratiti onda uvijek možeš instalirati bilo koju verziju i manualno napraviti povrat.

Za razliku od Applea, Synology nema potpisivanje firwarea tako da nema straha.
13.03.2015 | 22:01
rusty, jedno pitanje:
Imam 412+ i recimo da želim kupiti 415+, kako napraviti 'upgrade'? Fizički premjestim diskove ili je još nešto dodatno potrebno napraviti?
14.03.2015 | 13:21
Sorry na kasnom odgovoru, danas sam u poslu bio. To je izvedivo bez problema. Synology to zove 'migration'. Dakle ideja je da diskove doslovno, jednakim redoslijedom, prebaciš u target NAS.

Dakle bio podataka ćeš gubiti, ali to podrazumijeva Download station nedovršene taskove, video station metapodatke, mail server konfiguraciju i slično. Dakle ništa konkretnih podataka, uglavnom samo dio konfiguracije.

Drugi dio konfiguracije doslovno exportiraš kao prvi korak u cijeloj proceduri koristeći Backup and Restore. Nakon toga ugašiš NAS i preseliš diskove na jednake pozicije. Nakon toga novi NAS upališ i preko Synology Assitant-a ga nađeš na mreži.

Trebao bi imati status 'Migrateble'. U slijedećem koraku ćeš mu dati PAT file (firmware) od verzije koju si koristio na starom NASu (dakle ideja je da budu jednke verzije - skineš je preko Download Center-a). Nakon instalacije logiraš se u DSM i opet preko Backup and Restore aplikacije importaš svu moguću konfiguraciju.

Podaci ostaju netaknuti (polje će biti identično, pogotovo u ovom slučaju jer je broj diskova isti), ostaje samo ponovno napraviti download aplikacija koje ti trebaju i za neke od njih završiti konfiguraciju.

To bi trebalo biti to.
14.03.2015 | 17:29
thx
21.03.2015 | 14:17
Dva nova update od jučer


Version : 5.2-5532 Update 1

(2015/03/21)
Fixed Issues
Fixed an issue where it could take a long time for the system to respond when opening files via the SMB protocol.
Fixed an issue where some services could not function normally when a fixed IP address is assigned to an unused LAN port.
Fixed an issue where backup tasks would fail when upgrading from DSM 5.0.
Fixed an issue where the usage of memory could become abnormally high when performing backup tasks.


Version : 5.1-5022 Update 4

(2015/03/21)
Fixed Issues
Upgraded OpenSSL to 1.0.1m to address multiple vulnerabilities (CVE-2015-0204, CVE-2015-0286, CVE-2015-0287, CVE-2015-0289, CVE-2015-0292, CVE-2015-0293, CVE-2015-0209, and CVE-2015-0288).


Naravno UP1 je za 5.2 (beta) verziju
21.03.2015 | 14:29
Synology je bio i ovih dana na CeBITu kao i svake godine. Ovdje je samo malo prikaz bitnijih hardware i softweare nadogradnji koje dolaze u 5.2 i kasnije.

www.synology.com/en-global/events/2015_CeBIT_event

Interesantno je da Syno radi na kompletno novom Mail klijentu (web) koji će navodno supportirati sve major providere kroz unuficirani GUI. Interesira me kako će to ispasti. Naveli su da neće izaći odmah sa 5.2 verzijom već kasnije tokom godine.

Također 1900AC ruter je nešto što ću vjerojatno nabaviti kada vidim malo po kakvoj cijeni će se kretati. Činjenica će vrtiti svoj DSM na njemu (ili kako ga zovu SRM - syno router manager) mora da će biti poprilično nabildan featureima.
24.04.2015 | 09:23
Version : 5.1-5022 Update 5

(2015/04/23)
Fixed Issues
Fixed a vulnerability that could allow unauthorized access to the shared folders via SMB protocol.


update prošao uredno (nema ni reboota)
30.04.2015 | 19:35
Radosna vijest!!!

I mi vlasnici Synology sa slabijim ARM procesorima smo napokon dobili Plex server podrsku. CPU nema snagu za transcode, ali sve ostalo radi sasvim uredno.

Potrebna je manualna instalacija.

Download : plex.tv/downloads
30.04.2015 | 20:22
da i prije je postojala verzija za to koja je radila, ali je meni osobno na ds211j čak i incijalni crawl toliko zapucavao NAS da je bilo beskorisno. Lijepo je vidjeti da su proširili support.
  • Law
  • Korisnik
  • 6
04.05.2015 | 09:27
rusty kaže:
da i prije je postojala verzija za to koja je radila, ali je meni osobno na ds211j čak i incijalni crawl toliko zapucavao NAS da je bilo beskorisno. Lijepo je vidjeti da su proširili support.


Ni Plex, niti onaj Servio nisu radili nikako na DS211j pa sam na kraju odustao od plex servera na njemu.
Puno bolja varijanta je MacMini, a na NAS-u storage.
04.05.2015 | 12:39
slažem se. 'J' modeli su ipak malo preslabi čak i za samu prezentaciju GUIa i navigaciju. NA 412+ meni radi ko grom, ali na 'j' modelu to nije nikako radilo
12.05.2015 | 11:06
Stigao

DSM Version : 5.2-5565

(2015/05/12)
Compatibility and Installation
DSM 5.2 can only be installed on Synology products running DSM 5.0 or above. Before starting, please log in to DSM and go to DSM Update to install the latest DSM.
Some features have specific hardware requirements and are only available on certain Synology NAS products.
Important Notes
DSM 5.2 is the last supported major DSM version for all 10-series models.
An issue of data consistency caused by SSD TRIM is not resolved yet; as a result, SSD TRIM is currently disabled in DSM 5.2.
DSM 5.2 is the last DSM version to support Time Backup as an add-on application in Package Center. Time Backup features will be fully merged into the built-in Backup package in future releases. Existing Time Backup users will not be affected.
Sharing via Facebook and Google+ will no longer be supported starting from DSM 5.2.
What’s New in DSM 5.2
Single Sign-On
You can register multiple DSM and access them using one set of credentials. After initial login, linked DSM accounts will automatically log in to avoid credential re-authentication.
Windows File Sharing
Added SMB3 and end-to end data encryption support.
Backup and Replication
Added support for file-level restoration with File Version Browser in multi-version backup tasks.
You can set up backup rotation to recycle old backup versions automatically in multi-version backup tasks.
Added data transfer encryption support for multi-version backup.
Added support for Amazon S3 China Region as a backup destination.
iSCSI LUN Snapshots
You can take iSCSI snapshots more frequently, up to every five minutes.
You can set the snapshot retention policy to retain a specific number of versions for hourly, daily, weekly, monthly, and yearly snapshots.
Link Aggregation
Added support for two new modes when creating a bond interface: Adaptive Load Balancing and Balance XOR.
SSD Cache
SSD cache now has a smaller memory footprint, consuming 90% less memory than DSM 5.1 for newly created SSD caches.
File Station
You can manage and transfer files to popular public cloud services such as Dropbox, Box, Google Drive, and OneDrive.
The built-in photo viewer now supports full-screen mode.
You can drag and drop files between two browsers.
You can set the number of times a shared link can be accessed.
Added playlist support for the built-in audio player.
You can use the built-in mail client to send shared links.
QuickConnect
Enhanced stability.
DSM will automatically add port forwarding rules required by QuickConnect services on your compatible UPnP router, saving your time on network configuration.
DSM log-in page
You can add welcome messages to deliver information to users before they log in to the system.
DSM Help
You can reach online resources such as FAQ and compatibility lists in DSM Help now.
One more tutorial about how to back up data from your computer is added in the section of Get started with DSM.
Misc
You can customize the security level of SSH connections by selecting which encryption algorithm(s) to use.
Added more flexible port forwarding rules, including assigning random port numbers, and customized port settings.
You can set usage quotas for different groups. The group usage quota is automatically applied when a user is added to the group.
What’s New in Packages
Single Sign-On Package
Based on the OAuth2 standard, SSO Server package turns Synology NAS into a SSO server that allows developers to register their web applications to the server and utilize the single sign-on feature. This increases daily productivity by saving time spent on re-authentication.
Docker
Docker is a lightweight virtualization application that gives you the ability to run thousands of containers created by developers from all over the world on DSM. The hugely popular built-in image repository, Docker Hub, allows you to find shared applications from other talented developers.
A step-by-step tutorial is introduced to guide you through the basic container creation.
Note Station
Added to-do list feature. You can add tasks to notes or add them independently to the to-do list.
Manage tasks by specifying a priority, due date, and reminder.
Synology Web Clipper is now available on the Chrome Web Store. You can clip web content directly to Note Station.
Export notebooks to a nsx file for backup or for importing to another Synology NAS.
Export individual notes as HTML files so that users without Note Station can read them.
You can archive seldomly used notebooks so that they will not be displayed in the notebook section or in search results.
Enhanced Note Station file structure. A three-tier structure (Shelf, Notebook, and Note) provides greater flexibility for organizing Note Station.
You can display notes in presentation mode.
You can create new notes in a joined notebook if you were given modify permissions.
You can share notes via the built-in DSM email application.
You can change the default notebook.
You can adjust the default note font size.
Import notes from YinXiangBiJi.
Better note version conflict handling.
Todo badge number on Desktop icon.
Cloud Station
Added support for low-latency smart polling.
You can assign different historic version numbers for each shared folder.
Enhanced general performance.
Added support for native renaming operation.
Administrators can enable/disable Cloud Station directly from Package Center.
Added support for File Station Recycle Bin.
Files greater than 10GB can be synced.
Updated PC client for Windows, Mac and Linux:
Added a quick setup wizard.
Added a search feature to automatically find all Synology NAS in the local area network.
Added a system tray menu in graphic user interface.
You can right-click to stop or resume syncing for specific subfolders.
You can right-click a synced folder to generate a folder sharing link.
You can right-click any file on your computer to copy it to the Cloud Station folder.
Added a client-side sync log.
Cloud Sync
Added unidirectional sync from NAS to public cloud and from public cloud to NAS.
You can encrypt and compress data sent to public cloud storage.
Added support for Amazon S3 compatible public cloud service providers.
Added support for WebDAV public cloud service providers.
Added support for Amazon Cloud Drive.
Added support for Megafon Disk.
Added support for native renaming operation (support level differs with public cloud storage API).
You can customize both task name and polling period.
You can sync files as large as 10GB with OneDrive.
Added support for File Station Recycle Bin.
Mail Server
Added attachment filter to block specific file extensions.
You can receive real-time notifications regarding daily quota status.
Added support for SPF/DKIM and DMARC sender validation.
Added customized auto-reply and content setting features.
Daily quotas can be set by user.
Glacier Backup
Enhanced to handle Amazon server-side speed limit.
Enhanced general performance.
Video Station
You can use hotkeys to fast forward, rewind, and adjust the volume during video playback.
Subtitle files can now be located anywhere on your Synology NAS and no longer need to match the filename of your video files. Simply select them using the built-in chooser in Video Station during playback.
More code-pages supported to correctly recognize subtitles in different languages.
You can set a timing offset to sync subtitles with video playback.
You can customize video posters by selecting an image from your Synology NAS.
Use the shortcut on the library to quickly add video folders.
You can delete videos directly from Video Station
Supported right-click context menu to access useful functions more quickly.
Audio Station
Added support for indexing CUE sheet files to display all indexed audio tracks, and the song information of an undivided album file for management (requires DSM 5.2).
Added support of transcoding FLAC/APE, ALAC/AAC, OGG, AIFF formats for DLNA players.
Photo Station
A brand-new design that gives Photo Station mobile a refreshed look-and-feel. The update includes two major improvements: watching videos and linking directly to details page of a photo.
You can select specific albums when creating a smart album.
More EXIF information is displayed in the lightbox page, and can also be added as conditions when creating smart albums.
Download Station
Previews for photos and videos are available for torrent downloads.
Added support for HTTP downloads with multiple connections.
Media Server
Resumed video transcoding support (This feature is supported by select models. Please go here for detailed information).
Redmine
Redmine is a flexible project management web application. It has numerous features and can be run on Synology NAS via Docker.
GitLab
GitLab is a web-based Git repository manager with wiki and issue tracking features. It has numerous features and can be run on Synology NAS via Docker.
LXQt
LXQt is a desktop utility built on QT with partial Razor-qt and LXDE components. It comes with a basic graphical user interface which gives users the ability to leverage certain operating system features, such as web browsing. It has numerous features and can be run on Synology NAS via Docker.
SpreeCommerce
SpreeCommerce is a full-featured storefront tool built on common standards so you do not have to compromise speed to market, efficiency, or innovation. You can also easily leverage the advantages of modular design to configure, supplement, or replace the functionalities you need. It has numerous features and can be run on Synology NAS via Docker.
Discource
Discourse is a forum application software with a focus on user experience by introducing infinite scrolling, live updates, drag and drop attachments and more. It has numerous features and can be run on Synology NAS via Docker.
MantisBT
MantisBT is an open source, web-based issue tracker and project management tool with a focus on simplicity and flexibility. Users are able to get started quickly and manage their projects effectively, making collaboration with team members and clients easy and professional.
LimeSurvey
LimeSurvey is a powerful survey creation tool that help you easily create and publish intuitive and question-and-answer surveys and collect responses without the requirement of technical background. LimeSurvey also provides graphical analysis of the result for you to quickly find the information from the statistics. You also have the full control of whom to access the survey, either publish the survey publicly or limit only the users with the "once-only" token.
CMS
Enhanced general performance.
Bug fixes and usability enhancements.
12.05.2015 | 11:35
DS211j prošao bez problema. Sve radi uredno
12.05.2015 | 12:43
Download station ima rapidno usporeno pretraživanje (iako u konačnici nađe rezultate). To je jedini problem koji sam do sada vidio (ticket sam dignuo, čisto da vidim da li će javiti što)
12.05.2015 | 15:09
Kod mene isto prošao uredno!
13.05.2015 | 07:51
Dignuo ga i na 412+. Sve ok što se sustava tiče. Docker radi malo problema, ali to sam u prepisci sa supportom pa ćemo vidjeti što će na kraju biti. Ostalo radi bez ikakvih problema (OpenVPN, Plex, notestation, cloudsync itd...)
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 29 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Riba, Anonimci (449)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO