NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


21.12.2014 | 16:46
pričekat ću novu verziju da vidim šta će se desit, nas mi trenutno uopće netreba..
jer kad sam napravio hard reset, tada je sam nas provjerio ima li nove verzije za download....
ko za vraga, taman smo razgovarali o sličnom i šta može da se desi...
25.12.2014 | 17:51
Novi update (DSM 5.1 - 5021 Update2) je dostupan na Hong Kong siteu, ali još nije dostupan preko DSMa. Vjerujem da će biti tokom sutrašnjeg dana. Klasificiran je kao 'critical' međutim nema još release notes pa ne znam što točno pokriva.

Link: hkdl.synology.com/download/criticalupdate/update_pack/5021-2/
26.12.2014 | 22:40
meni su odgovorili da će navedeni problem biti riješen u jednoj od sljedećih zakrpa....
27.12.2014 | 17:11
Evo stigao je

Version : 5.1-5021 Update 2

(2014/12/27)
Fixed Issues
Fixed an issue where the failure of photo indexing may occur when usernames contain special characters.
Upgraded BIOS to enhance SATA compatibility on RS3614xs and RS3614RPxs models.
Enhanced stability on file-copying to USB drives.
Upgraded NTP to version 4.2.8 to address multiple vulnerabilities (CVE-2014-9293, CVE-2014-9294, CVE-2014-9295, and CVE-2014-9296).
Enhanced the stability of QuickConnect connection to Surveillance Station.
27.12.2014 | 17:46
Prošao update uredno na DS211j i DS412+, svi servisi rade, polja ok
12.01.2015 | 10:10
Evo novi update

Version : 5.1-5022

(2015/01/12)
Fixed Issues
Improved hard-drive compatibility for DS215j.
Improved efficiency of backup tasks.
Fixed an issue where DSM updates could fail to install on systems with High Availability enabled.

21.01.2015 | 20:00
Za buduće vlasnike NAS-eva, da lakše odaberete diskove. Ova ekipa ih ima poprilično i svako malo objave statistiku.
https://www.backblaze.com/blog/best-hard-drive/
3TB Seagate
21.01.2015 | 23:50
Sad me zanima što se dogodilo s onim modelom Seagatea koji su krepali svaki drugi. Ispada da je WD sasvim ok.
22.01.2015 | 03:10
Ja imam WD Red u mom Synology i preko godinu dana rade cisto OK. Nikakvih problema za sada...
22.01.2015 | 10:36
Nedavno sam kupio 5 komada WD Red 4TB NASware 3.0 u cilju zamjene postojecih diskova u NASu. Jedan od tih pet je odmah poceo zezati. Vratio sam ga i jos nisam dobio zamjenu (novi). U trgovini kazu da je rok rijesavanja reklamacije 3-4 tjedna. Na svu srecu disk preko S.M.A.R.T.a javlja neki warning, pa valjda nebi trebalo biti problema sa zamjenom.

Moram reci da je to drugi problematicni WD Red unazad dvije godine koliko sam s njima u doticaju (od 50tak diskova za koje znam da dobro rade).
22.01.2015 | 16:58


27.01.2015 | 08:53
Version : 5.1-5022 Update 1

(2015/01/22)
Fixed Issues

Improved the stability of SHR expansion.
Improved stability of iSCSI transfer.
Fixed a vulnerability that allows local users to access unauthorized files.
Upgraded OpenSSL to 1.0.1k to address multiple vulnerabilities (CVE-2014-3571, CVE-2015-0206, CVE-2014-3569, CVE-2014-3572, CVE-2015-0204, CVE-2015-0205, CVE-2014-8275, and CVE-2014-3570).
Upgraded PHP to 5.5.20 to address one vulnerability (CVE-2014-8142).


Pušten na DS211j i DS412+, sve ok
27.01.2015 | 09:42
smayoo kaže:




tzv klocna?
27.01.2015 | 10:09
Je. Dosta skupa. Ali zato loša.
28.01.2015 | 14:05
Molim za pomoc i savjet. Evo sam nasao nesto povoljno, e sad dali je to povoljno za ono sto nudi, molim da me savjetujete dali je to cemu ili ne. Inace ga imam opciju dobiti za cca 550,00kn. NAS bi sluzio kuci za pohranu multimedie i da svi u kucnoj mrezi uredjaji mogu vuci sa njega podatke ( dva racunala na windozama 8.1 i jedno na OS X, android i iOS uredjaji, SmartTV preko upnp ili dlana i popcorn hour A200). Te da ima opciju da se recimo iz firme mogu spojiti na njega i namjestiti neki torrent download.
Zaboravih da imam satelitski reciver sa enigma2 OS i da mogu na NAS snimati ono sto mi treba.

Dali je kako moguce ograniciti pristup NAS-u tj. samo dozvoliti odredjenim mac adresama da se na njega moju spojiti ili staviti pristupnu sifru ?

Na stranicam ne vidim do koliko TB podrzava diskove ?

Inace radi se o ovom uredjaju DNS-320LW ShareCenter 2 Bay Cloud Network Storage Enclosure

Onako na prvu meni to za 550kn je ok, iako se ne kuzim previse u NAS uredjaje ali vec kad uzimam imam par stvari za koje znam da mi trebaju raditi da ne kupujem bezveze.

Hvala na pomoci !
28.01.2015 | 14:20
Ja imam DNS-320 i radi OK, zadovoljan sam. HDD koji idu u njega su do 1TB (osim ako noviji firmware ne podržava više, ali mislim da ne).
28.01.2015 | 14:33
Ufffff, to mi je malo...imam vec jedan postojeci disk od 2TB pa sam misli uzeti jos jedan od 4TB za prvu ruku a onda kasnije i taj od 2TB zamjeniti jos jednim od 4TB. Mislim da mi je kucne potrebe dovoljno 8TB prostora. E sad moram jos nekao iskopati negdje to oko podrske kapaciteta.

Ne vidim razliku izmedju DNS-320 i ovog meni interesantnog modela DNS-320L(W).Msilim da je razlika izmedju DNS-320L i DNS-320LW samo u boji ali izmedju tog tvog i DNS-320L isto ne vidim razliku ?

Na stranicam vidim da za tvoj model ima podrska od 4TB. Evo vidi ovdje.
28.01.2015 | 14:37
Evo ovi HDD su podrzani. Znaci nema beda, mogu kupiti. E sad jos kad bi mi netko odgovorio na onih par pitanja iz mog prvog posta...

EDIT: e da, vidim da se ovdje spominju i odredjene serije...dali to stvarno ima veze ili je na ovim serijama provjereno da radi a za ostalo se ne zna ili stvarno nece ni da rade.
28.01.2015 | 15:09
Ne mogu tvrditi za DNS320 jer ga nikada nisam koristio. Što se ostalih NAS uređaja tiče večina ih može podržati ovo što tražiš, eventualno prijem sa satelita to nisam siguran. Ako enigma2 OS može komunicirati preko cifs/smb, nfs, afp ili ftpa onda možeš naciljati veliku večinu nas uređaja kao destinaciju. Imao sam prilike raditi sa nekim satelitskim antenama sa tim OSom i koliko me služi sjećanje to se moglo konfigurirati.

Koliko vidim ovaj model podržava ddns tako da spajanje iz vana također dolazi u obzir.
28.01.2015 | 21:53
dxdandy kaže:
NAS bi sluzio kuci za pohranu multimedie i da svi u kucnoj mrezi uredjaji mogu vuci sa njega podatke ( dva racunala na windozama 8.1 i jedno na OS X, android i iOS uredjaji, SmartTV preko upnp ili dlana i popcorn hour A200).


Podržani mrežni protokoli su SMB (Windows), AFP (Apple) i NFS (Sun, odnosno svi Linuxi i Unixi), onda FTP, a ima funkciju da glumi iTunes server, i UPnP AV server


Te da ima opciju da se recimo iz firme mogu spojiti na njega i namjestiti neki torrent download.


Nema "ugrađenu" podršku za to, ali naravno da možeš to složiti na način da si na internetskom routeru složiš port forwarding.

Zaboravih da imam satelitski reciver sa enigma2 OS i da mogu na NAS snimati ono sto mi treba.


Eno ti gore popis mrežnih protokola. Ako ti receiver koristi neki od njih, onda će ti raditi.

Dali je kako moguce ograniciti pristup NAS-u tj. samo dozvoliti odredjenim mac adresama da se na njega moju spojiti ili staviti pristupnu sifru ?


MAC filter nema (a to ti je ionako šuplja "zaštita"). Kreiraš proizvoljan broj korisničkih accounta s običnim statičkim passwordom.
29.01.2015 | 09:26
Od naseva koristim za apple TV - WD livebook sa jednim diskom - sada sam ga počeo koristiti i za TM - radi OK, zatim imam i D-link DNS320L - za backupe i sherove - 2 diska u mirroru,
a koristim i Synology RS814+ sa 4 diska u raidu isto za backup i sharove, multimediju itd....od navedenih naseva sa svima sam zadovoljan.

WD imam oko 4-5 godina i nikad nikakvih problema, možda jedino što baš i nejde u sleep mode onako kako je podešeno, ponekad kao da ga nešto preko mreže probudi jer kao da stalno i radi ali temp i sve mu je uvijek OK....synology je rack izvedba i stalno je upaljen - nikakvih problema, D-link imam uparena dva komada u svakom po 2 diska, super rade, nikakvih problema - njih jedino gasim jer nema potrebe da rade, slike i podatke koje backupiram prebacim na njih povremeno i tada ih palim.

Napomenuo bi cloud rješenje za backup, ljudi danas kupe NAS i dva diska što cijenovno košta sigurnih 1500kn, recimo sa office rješenjem 365 dobije se 1TB diskovnog prostora na cloudu u one drive, kao jedno dobro rješenje, uvijek dostupno za čisti backup podataka, slika, dokumenata , ovo rješenje se može koristiti jako dobro, dovoljno mjesta, dostupno uvijek a nemate brigu , vjerujem da niko nema tako tajne podatke i da ne radi u tajnim službama
29.01.2015 | 09:40
Od danas je za Mac dostupan OneDrive for Business, pa se nadam da će i to moći implementirati i u OneDrive paket koji Synology već nudi. Ono što bi volio definitivno je da MS, a onda i Synology porade na tome da se 3rd party API napravi da suportira upload datoteka većih od 100MB. Malo je glupo da OneDrive to nativno podržava, ali ne i kada se implementira od strane 3rd party-a.

No vjerujem da je to samo pitanje vremena. Također i MEGA.nz developeri su prošli tjedan pustili SDK, pa će valjda ako ne službeni Synology, onda barem neki 3rd party, napraviti implemntaciju u DSMu.

Sa OneDrive i MEGA mislim da će biti sasvim dovoljno 'cloud' offsite prostora da ljudi uploadaju ono apsolutno potrebno (ukoliko nemaju neki drugi offsite).
29.01.2015 | 10:54
Kažem, sa kupnjom office 365 dobije se 1TB što je isto dobro, ako već neko kupuje office orginal - inaće na njemu su 5 licenci što znači da čovjek može instalirati isti office na više uređaja, tvrtke danas takve office pakete daju djelatnicima pa uz ono računalo na poslu koje pokriju, osoba ima pravo instalirati i doma na svoj uređaj legalan office - za slike i dokumente ovo je super rješenje.
29.01.2015 | 10:56
Apsolutno se slažem. Doduše 40GB na OneDrive i 50GB na MEGA mi je sasvim dovoljno
29.01.2015 | 16:52
> WD imam oko 4-5 godina i nikad nikakvih problema, možda jedino što baš i nejde u sleep mode onako kako je podešeno, ponekad kao da ga nešto preko mreže probudi jer kao da stalno i radi ali temp i sve mu je uvijek OK.

Danas je moj WD napravio firmware update jer me upravo ta insomnia kod njega nervirala tak da sam ga pustio da vidim što će bit.

Imam dupli po 3 TB već godinu i par mjseci i mrzim ga zato što non stop nešto radi. Kad se spojim sa ssh gore vidim da je procesor 70% a potpuno bez veze. Onda ga fino restartam pa sam miran 15-20 dana. Onda opet primjetim da mu lampica stalno svijetli pa ga opet restartam i tako.

Nikad više WD.

Igor
29.01.2015 | 17:08
smayoo kaže:
Ja imam DNS-320 i radi OK, zadovoljan sam. HDD koji idu u njega su do 1TB (osim ako noviji firmware ne podržava više, ali mislim da ne).

Upravo ukucao DNS-320 na Google, to je ova D-Linkova stvarčica? Po ovome piše da podržaa do 2x2TB.
Ok izgleda. Koliko to košta u HR?
29.01.2015 | 18:45
Ja sam ga davno kupio, tako da ne znam koja je aktualna cijena. A koliko sam ga onomad platio, više se ni ne sjećam. Mislim da je bio oko 1000 kn.
29.01.2015 | 21:15
Ja mislim da je prije jedno 2-3god kuciste bilo oko 650kn ali totalno se ne sjecam, mislim da se ta cijena nije nesto previse mjenjala +/- 50- tak kn mozda.

Po meni dobar izbor ulozeno/dobiveno, mada je mozda synology i najbolji ali je i najskuplji
29.01.2015 | 21:21
539kn DNS-320LW
29.01.2015 | 23:55
baš gledam, to je neki web shop ( iskreno nikad čuo ali....) , prva prava slj cijena u dućanu dođi kupi je 150kn više....samo još u njega idu dva diska što je još XY?kn

Ja u synology imam wd red koji su baš za nas složeni, po 1000 i nešta kn su mislim bili ali preporuka.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 minuta
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO