Debljina linije kod izrade blokova
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Debljina linije kod izrade blokova


03.10.2012 | 09:05
Poštovanjski,
ima li netko iskustva sa izradom blokova koji imaju na sebi raster odnosno kvadratiće
kao što to imaju bilježnice iz matematike.
Mene zanima koliko bi trebala biti debela linija i koje boje da u tisku
taj raster ne bude pretaman, odnosno da se preko njega dade lijepo pisati.
A opet, naravno da bude vidljiv.
Fala, samo fala.
03.10.2012 | 21:10
Nisi napisao o kojem alatu se radi. Mi radimo nešto slično u Wordu, na kraju uputa za korisnike stavimo par stranica sa sličnim rasterom, za bilješke. Hairline (0,0 pt), crna.
04.10.2012 | 10:34
Radim pripremu za offset tisak u Illustratoru.
04.10.2012 | 16:15
Word? Kaže smayoo! No dobro...ne želim biti ciničan

A sada za ozbiljno. Naravno da ti treba grafički program i naravno da je Illustrator ok.

Ja vrlo često radim baš to, kao i milimetarske mreže za različite EKG aparate.

Prvo...uvijek te linije radim i tako se štampaju iz 1 spotne boje. Razlog za to je što su te linije pretanke i ako ih radiš u rasteru neće ispasti u tisku kako bi trebalo.

Dakle, za deblje linije koristim 0,14mm...za tanje linije koristim 0,04mm.
Ako radim točkaste mreže, koristim točke radijusa 0,25mm.
04.10.2012 | 16:35
MLADJO kaže:
Word? Kaže smayoo! No dobro...ne želim biti ciničan.


Kako to - ne želiš biti ciničan, a upravo to jesi? Je li to neka igra riječima?

Ako se nisi mogao suzdržati takvog komentara, onda barem imaj pristojnosti izreći ga do kraja.
04.10.2012 | 17:03
Smayoo...kada već želiš reći ću.

Čovjek radi grafičku pripremu za tisak u grafičkom programu, a ti spominješ Word. Čemu?

I onda mu još daješ savjete o debljini linija (0,0 Pt)...Molim te koja je to debljina linije?

Koliko ja znam 0,0 Pt je 0...ili jednostavnije rečeno ništa.

Ako si mislio na Hairline, onda debljina hairline linije iznosi 1/4 Pt...ili 0,087mm.

Nekome pomoći ili davati savjete je lijepo ali uistinu mi nije jasna tvoja želja za djeljenjem savjeta o stvarima o kojima nemaš dovoljno znanja ili informacija.

U ovom tvojem slučaju to je kontraproduktivno ili štetno.
04.10.2012 | 17:13
Fala Mladjo, fala Smayoo
nažalost nemam love za još jednu boju.
Tisak je 2/0 i tu su mi crvena i crna definirane.
Točkasta mreža nažalost nije opcija.
Imam pred sobom jednu takvu mrežu i izgleda fenomanalno, tipometar kaže da se radi o 0,5 pt
i definitivno je neki raster ali je naravno pretanka linija da očitam postotak te crne.
Svejednoi hvala na savjetu.
Probat ću sa 0,5 pt i 50% crne, pa javim kak je ispalo.

I da, deca, nemojte se svađati, iako moram priznati da mi je izmamilo osmjeh.
Bože moj, mora biti malo dinamike u ovoj dosadnoj temi.

Lep pozdrau obojici.
04.10.2012 | 17:17
Mladjo, ajde sad lijepo pročitaj još jednom što piše u njegovom prvom postu pa mi citiraj iz čega se vidi da govori o grafičkoj pripremi i o grafičkom programu? Zato sam ga i pitao da pojasni. Jer mu je to isto, kao i nama, moglo trebati npr. u nekom tehničkom priručniku koji se napiše i prelomi u wordu, jer nije estetski zahtjevan i printa se na laserskom printeru (c/b ili u boji).

Napisao sam Hairline, a napisao sam i (0,0 Pt) jer (ne pitaj mene zašto) tako stoji u drop-downu na nekim office verzijama (neki stariji MS Officei, Open Office, Libre Office, ne znam više točno). Ja sam napisao kako piše u softveru, jer ne znam čime se čovjek inače bavi i koliko je verziran s kojim alatom. Dakle, tvoja primjedba stoji, ali ne ide mene.

Da je odmah napisao da traži pomoć vezano za grafičku pripremu i specifični grafički softver, naravno da se ne bih javio. Ali onda tebi ne bi mogao pružiti užitak da brže-bolje se*eš po meni, zar ne? Pa eto onda, barem nešto. Da li se sada bolje osjećaš?
04.10.2012 | 17:32
Smayoo, ne želim sa tobom polemizirati o očitim stvarima.
Office i Word nisu programi za grafičku pripremu. I točka.
Iako rijetko pišem ovdje, na jabučnjak pohodim povremeno već puno godina. Znam da ne želiš priznati svoju grešku nikada, pa ni onda.
Ali eto, ako misliš da si i ovdje u pravu, onda se i ti puno bolje osjećaš, zar ne?
Toliko od mene o ovoj temi...i ponovno si me podsjetio zašto rijetko zalazim ovdje.
04.10.2012 | 17:35
I ako već moraš koristiti raster, neka linijatura rastera kod osvjetljavanja ploča ili linija bude min 175/2540.
04.10.2012 | 17:56
MLADJO kaže:
Smayoo, ne želim sa tobom polemizirati o očitim stvarima.
Office i Word nisu programi za grafičku pripremu. I točka.


OK, ajde još jednom...

Pogledaj njegov PRVI post, i reci mi po čemu se iz TOG POSTA može skužiti da čovjeku treba to što pita za grafičku pripremu? Zar bi ja trebao čitati misli?

Ali, zašto tako rijetko zalaziš ovamo? Kad te već tako veseli praviti se pametan i pljuckati po meni, pa dođi onda češće. Ne smeta to meni. To ionako puno, puno više govori o tebi.
04.10.2012 | 19:02
Ne smayoo, ti ne bi trebao čitati misli. Trebao bi čitati sa razumjevanjem, dakle upravo ono za što mene optužuješ.

Da si to uradio, pročitao bi da čovjek priprema blokove sa rasterom za TISAK...zar ne?
A takav oblik pripreme za tisak se ne radi u Wordu ili Office-u.

Interesantno, optužuješ druge za ono što upravo ti činiš.

Ti si taj koji ne čita sa razumjevanjem.
Ti si taj koji pametuje.
Tvoj je ego bezgraničan, jer ne možeš podnjeti da netko zna nešto više od tebe...čak i u ovako jednoj benignoj stvari.

Dakle da te citiram: To puno, puno govori (upravo) o tebi.
04.10.2012 | 19:40
Ja čitam s razumijevanjem, a ti s podrazumijevanjem.

TheŠimun je napisao "koje boje da u tisku taj raster ne bude pretaman". Tebi se to podrazumijeva da se radi o pripremi za offsetni tisak. Meni ne. Meni "tisak" isto tako znači i printanje na printeru.

Možeš sad slobodno nastavit srat kako se u vašoj struci ovo zove "tisak", a ono ne-znam-kako te kako sam ja glup, neuk i na ego-tripu, ali ja ti opet ponavljam da ja nemam otkud znati tko je ovdje koje struke. Desilo se puno češće da ljudi postave trivijalno pitanje i traže pomoć na trivijalnom, laičkom nivou, a dobiju superstručne odgovore s visine jer netko podrazumijeva da svi koriste Illustrator, FCP, Photoshop i što ti ja znam.

No, eto, tebi je pasalo, svoju frustraciju istresti na nekog, ja sam ti baš dobro naletio i super. Sad se osjećaš bolje, zar ne? Samo tako nastavi. Svaki put najprije pucaj, pa onda pitaj tko ide. To ti je super praksa.
04.10.2012 | 20:06
Opet zamjena teza smayoo.

Što, sada u svojem dobrom starom običaju krećeš sa cjepidlačenjem.
Ako za tebe tisak može značiti printanje na printeru onda OK...tvoj problem.

Dakle, ti si taj koji je počeo sa teškom "artiljerijom" puno prije mene.
I sada koristiš teške i neprimjerene riječi...neka ti.

Vidim da si sada i psihoanalitičar, pa znaš sve o mojim frustracijama...

I opet, neka ti...i ja bih mogao puno reći o tvojim upisima ovdje, ima ih preko nekoliko tisuća. Iz toga bi se moglo puno reći o tebi i tvome liku i djelu.

Ali neću. Ne želim se spuštati na taj nivo. Takvim rječima ovdje nije mjesto. Ti bi kao administrator to bar trebao znati.

U svakom slučaju, na kraju ove rasprave, koja zapravo to i nije bila, jer je sve jasno što se tiče upita TheŠimuna...želim ti reći sljedeće:

Oprosti mi ukoliko se je tvoj ego osjetio povrijeđenim. Nije mi to bila namjera.

Samo sam odgovorio na tvoje...kako si ono rekao?
Ah da...ti si zapravo prvo pucao, a onda pitao tko ide.
Eto, opet zamjena teza...opet optužuješ druge za postupke koje i ti prvi činiš.

Ali, uistinu...na kraju, ipak je ovo uljuđeni forum ajmo spustiti loptu na zemlju.

Evo, u mom kraju se kaže sljedeće:

Dao ti Bog sreću i zdravlje i Majka Božja Bistrička puno penez. (i to uistinu mislim).
04.10.2012 | 20:36
Samo daj... Bolje ti je to, nego da gutaš Praxitene...
04.10.2012 | 20:49
Ajde smayoo, spusti loptu na zemlju...sada si već vulgaran i primitivan.

Nema smisla.
04.10.2012 | 21:02
o jbt sto uradiste od topica
ok da je smayoo tvrdoglav, ali i ti si mladjo uletio sa dvije noge! kacite se privatno ako bas morate!

nadam se da ce moderatori pobrisati ovaj nepotreban i ruzan OT.
04.10.2012 | 21:12
kinsif kaže:
o jbt sto uradiste od topica
ok da je smayoo tvrdoglav, ali i ti si mladjo uletio sa dvije noge! kacite se privatno ako bas morate!

nadam se da ce moderatori pobrisati ovaj nepotreban i ruzan OT.


Slažem se s tobom.

Ja sam izrekao već pomirbene riječi ali očito ne nailaze na plodno tlo.

A što se tiče brisanja od strane moderatora, što se mene tiče, ne treba.

Što je rečeno, rečeno je.

Uostalom, stara Apaška poslovica glasi: sve se može ispraviti osim dvije stvari...odapete strijele i izgovorene riječi.
04.10.2012 | 21:14
MLADJO kaže:
sada si već vulgaran i primitivan.


Čuj, kad si ti tako suptilan i uglađen, moram staviti protutežu.

Ti si započeo, pa razmisli zašto. I s kakvim smislom. I sad ti je jasno da je stvar bila u tome da si ti od prve shvatio što je čovjek htio, a ja nisam. Imao sam dobru namjeru pomoći (odmah naglašavajući da ne znam na koji alat misli), a ti si jedva dočekao priliku da me pljuneš. Zašto? Koji je bio smisao toga? Ali ja sam, je li, vulgaran i primitivan. A ti si uglađen kao Voltaire.
04.10.2012 | 21:26
MLADJO kaže:
Ja sam izrekao već pomirbene riječi ali očito ne nailaze na plodno tlo.


Aha. To kod tebe tako ide? Ispljucaš i izvrijeđaš i onda pro forma kažeš "ajmo spustit loptu na zemlju". I to su riječi "pomirbe"? Nisu. Riječi pomirbe su "Nismo se razumjeli, ja sam mislio plavo, ti zeleno, ispričavam se što sam te vrijeđao.".

Evo, ovako:

Ispričavam se što si me vrijeđao. Ispričavam se i Šimunu što sam pokušao pomoći. Hvala ti što si mene našao da se istresaš.
04.10.2012 | 21:27
smayoo kaže:
MLADJO kaže:
sada si već vulgaran i primitivan.


Čuj, kad si ti tako suptilan i uglađen, moram staviti protutežu.

Ti si započeo, pa razmisli zašto. I s kakvim smislom. I sad ti je jasno da je stvar bila u tome da si ti od prve shvatio što je čovjek htio, a ja nisam. Imao sam dobru namjeru pomoći (odmah naglašavajući da ne znam na koji alat misli), a ti si jedva dočekao priliku da me pljuneš. Zašto? Koji je bio smisao toga? Ali ja sam, je li, vulgaran i primitivan. A ti si uglađen kao Voltaire.


Pa što onda ne kažeš da si u krivu.

Ali ne, držiš se svoje priče...te za tebe je ofset tisak isto kao i printanje...itd...

I ako ćemo o uvredama, tvoje su riječi uistinu puno teže od mojih...

...ma gle, uistinu nije bitno.

Mislim da je red da završimo sa ovim. Ajde u konačnici smo dali malo atrakcije i živosti u ovaj forum.

Evo, ponovo...laku noć. To je to što se mene tiče, moram ići...žena me tjera u Kaufland, a žene se trebaju slušati.

Jel se bar u tome slažemo?
04.10.2012 | 21:30
Da sam u krivu? Da, jesam. Moj savjet nije bio ono što je Šimunu trebalo. To sam shvatio čim je on odgovorio na moj post (time što je pojasnio što mu treba). Sat-dva prije nego si ti došao. Ali on nije našao za potrebno da pljuje, podjebava i vrijeđa zato što je dobio krivi odgovor.

Kakav si ti to čovjek? Crko bi, ali ispričao se ne bi. A ja sam vulgaran i primitivan. Ma, super...
04.10.2012 | 21:34
Opet potežeš iz svih oružja?

Kakav sam ja to čovjek?

Dijametralno suprotan od onoga što si ti. I time se ponosim.

I taj tvoj riječnik je uistinu ispod svake razine. Kada ti ponestane argumenata, onda vrijeđaš.

Pročitaj ponovo moje upise i vidjet češ da ja tebe nisam nigdje naziva isfrustriranim, likom koji je na praxitenima...i sl.
04.10.2012 | 21:44
Oprosti što sam povrijedio tvoj neurotični i nestabilan karakter.

Ajde da spustimo loptu na zemlju.

I dao ti Bog sreću i zdravlje, i Majka Božja Bistrička puno penez.

Evo, i ja sam tebi uputio riječi pomirbe.

Idi sad lijepo u Kaufland. U tome se slažemo, ženu treba slušati.
05.10.2012 | 09:19
Bemti kak je taj ofset tisak ustvari kompliciran.
Znači da bi blok ispao onako kako treba, ja ustvari moram ići u Kaufland?
05.10.2012 | 10:30
Ovisi. Ako hoćeš stvarno profesionalno to odraditi - da. Inače, za nas laike, i Plodine su OK.

14.12.2012 | 23:31
Mladjo kad ćeš se profesionalno godinama baviti DTPom onda ćeš moći... ček...

I opet me smayoo podsjeti zašto ne dolazim ovdje...

Puse svima.
14.12.2012 | 23:45
Neka, ajde, valjda se barem sad bolje osjećaš. Bit će da zato dolaziš ovamo.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 34 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Kratos, Riba, Anonimci (393)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO